Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

... zastanawia mnie jak to jest z dzielnikiem dla pamięci .. bo chyba dobrze nie rozumiem oznaczenia 5:4

Dzielnik 5:4 to znaczy że mamki idą z prędkością czterech piątych fsb procka czyli jak masz fsb proca 200 to memy masz 166

 

...gdyż jego standardowy VCore to 1,45 a powinien mieć mniej o 1 V ... i to wygląda tak że męczy się okrutnie na standardowym FSB 133 a jak mu podniose to już jest nieco lepiej ... jak to jest w końcu ?

O 1V więcej? to znaczy 2,45V? chyba miałeś na myśli 0,1V więcej :D, nieważne u mnie default jest 1,45V a przy prime spada do 1,34V na fsb225, tylko że obaj czytamy z programów a to nie zawsze jest dokładne, najlepiej miernik wtedy będziesz miał pewnośc, a napięcie jakie masz jest ok

 

EDIT: Zaobserwowałem coraz gorsze możliwości oc mojego cielaka,ostatnio Przy fsb225 miałem zwis gierki. Po szybkich oględzinach okazało sie że ten biały syf od intela miedzy procem a radiatorem już nic nie daje. Teraz mam OCZ ultra +5 i jest bardzo obiecująco :D . Moja sygnatura niedługo sie zmieni, nie wiem jeszcze na ile ale właśnie przeskoczyłem fsb 235 :D

Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano ... jedna mała literówka .. chodziło mi o 0,1 nie o 1 :P a tak btw ... ta płyta .. chyba każdy assrock ma tak że zaniża FSB ... porypane .. jak mu dam 199 to pokazuje jako 198 jak mu dam 188 to mi pokaże 187 a jak mu dam 200 ??? tak zgadliście ... wchodzi do windy a tam schody :D

 

EDIT: dopisano P.S: dzisiaj uruchomiłem Memtest na fabr. ustawieniach proca i MoBo .. @133 MHz ... i co ? pamiątki wysypały się po godzinie tesu .. ui jak ja mam to podkręcić ?? podajcie jakieś przystępne pamięci które będą skore do współpracy .. w cenie do 200 PLN .. nie muszą być 512 .. :P

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż znalazłem chyba koniec możliwości mojego proca. Stabilnie w prime fsb 230 wytrzyma. Do windy przy 240 wchodzi (wyżej już nie sprawdzałem) ale o prime nie ma mowy. Może jak sie troche wygrzeje to pojdzie więcej ale narazie kicha. Przy 230 już musze napięcie podnieść o 0.2V i hula, prime przez 1,5h wytrzymał ale wszystko powyżej to już cienizna, przy 237 już po 4min error bez względu na podane napięcie (dawałem max. 1,5V). Ciekawe jest to,że przy 1,5V chłodziwo box wystarczyło. Temperatura nie przekroczyła 60C (speedfan). Wogóle dziwny ten speedfan, jak w biosie ustawie np 1,4V to on mi pokazuje 1,44 w idle a przy stresie leci w dół i to dosyć sporo, nie pamiętam dokładnie ale chyba do 1,36V a na default w stesie spada do 1,34V. Pamiętam, że jak zapodałem 1,5V to w stesie spadł do 1,42 :( - chyba trochę dużo, co? jak to u Was wygląda? Aha i ile maxymalnie V byście temu prockowi dali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

U mnie procek dostaje 1.475v i tak się trzyma prawie cały czas, czasami spadnie do 1.46, ale na pewno nie tak mocno jak u Ciebie (0.8v - u mnie 0.1v).

 

Takie bezpieczne max to myślę 1.525 - 1.55v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie procek dostaje 1.475v i tak się trzyma prawie cały czas, czasami spadnie do 1.46, ale na pewno nie tak mocno jak u Ciebie (0.8v - u mnie 0.1v).

 

Takie bezpieczne max to myślę 1.525 - 1.55v

u mnie tez spada o okolo 0.8v

 

moj przez pare dni chodzil na 1.67v(strees 1.62V) bo zapomnialem zmienic w biosie napiecie po "zabawach" i sie dziwilem czemu sie grzeje jak glupi ok.70*C :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale twoj jest na 775 a one "podobno" lepiej sie kreca

nie kręcą się lepiej bo mam kumpla co ma na s478 i poszedł 4.2Ghz na troche wyższym v-core, a tak wogóle to z jakiej racji mają się lepiej kręcić wszystko zależy od serii, rewizji, jądra i w jakim procesie był wykonany. LGA775 różni się od s478 tym że nie ma procek nóżek i niby przez to ma się lepiej kręcić chyba żartujesz

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LoL.. przestańcie panowie :D różnica jest na pewno ... jak kiedyś zmienie płyte, zasiłkę i pamięci to popróbuję .. na razie działam na tym co mam i idzie spokojnie 3400 ale mnie pamięci sypią i do windy nie wejdzie za żadne skarby na żadnych zmienianych ustawieniach ... i wiem już ze top pamięci bo koleśmi je sprawdził u siebie a jemu spoko na 3,6 taki sam proc jedzie .. znaczy może wyżej ale nie ma chłodzenia odpowiedniego .. niewazne co on ma .. ważne że u niego pamięci też wysypały i tyle ,.. coś się moze kupi niedługo a na razie próbuję te zjarać :D

 

mój na 1,400 około biega .. około bo ma jakieś 0,5 V odchyłki 1,375 - 1,420 przynajmniej tak pokazują rózniste programy ... w to wierzę bo nie chce mi sie miernikiem bawić.. jestem leniwy .. :P na pewno zasiłka ma jakieś wachnięcia ale chyba nie aż takie żeby to wsio od razu padło ... zobaczy się po zmianie DDR ...

 

pytanie dnia: teraz mam SD DDR ... czy to wsio DDR to to samo czy uważać bo są różne ? znaczy czy są specyfikacje co do typu jądra lub producenta proca ? bo wydawało mi sięże nie ale kumplowa kość spod AMD ... niby DDR a nie wstanie :( dzięki za wskazówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dnia: teraz mam SD DDR ... czy to wsio DDR to to samo czy uważać bo są różne ? znaczy czy są specyfikacje co do typu jądra lub producenta proca ? bo wydawało mi sięże nie ale kumplowa kość spod AMD ... niby DDR a nie wstanie :( dzięki za wskazówki

wszystko to samo roznia sie tylko timingami i szyna(266;333;400 i wiecej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dostaje 1.4v przy 4.1Ghz chyba najlepsza sztuka z was mi się trafiła :-P

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale ja pisałem o fsb 235 i 240 a u Ciebie jest 215 -225, tyle to mój proc robi na default Vcore :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale ja pisałem o fsb 235 i 240 a u Ciebie jest 215 -225, tyle to mój proc robi na default Vcore :P

Tak tylko że twój ma mnożnik 16 dociąga do 3.8Ghz i pada niech pójdzie 4Ghz na default V-core tak jak mój, a szyne 240 też mój robi http://img482.imageshack.us/my.php?image=d...999999990yl.jpg i co masz jeszcze coś do powiedzenia??

Edytowane przez Sajrus-World

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że twój ma mnożnik 16 dociąga do 3.8Ghz i pada niech pójdzie 4Ghz na default V-core tak jak mój, a szyne 240 też mój robi http://img482.imageshack.us/my.php?image=d...999999990yl.jpg i co masz jeszcze coś do powiedzenia??

a ile max wytrzymuje Ci prime 95?

 

EDIT: 1,617 Vcore he he czym go chłodzisz?

Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że twój ma mnożnik 16 dociąga do 3.8Ghz i pada niech pójdzie 4Ghz na default V-core tak jak mój...

Mój żeby zrobić 4G musiałby wytrzymać fsb 250 i nawet gdyby mi się to udało to nie można porównywać tego z Twoim 4 g bo oc mojego proca w takim wypadku byłoby zdecydowanie większe. Największego kopa daje podnoszenie fsb a nie giga uzyskane z mnożnika ale jednocześnie fsb najbardziej obciąża procek. Dlatego porównanie oc naszych procków jest bez sensu i na to Ci chciałem zwrócić uwagę swoim postem. Nie ulega wątpliwości, że jak Tobie udało się fsb 225 na mnożniku 19 to jest to fajny wynik bo ja mam stabilnie tylko 230. Mógłbyś zapodać screena z programu "prime" przy tym fsb 225 chociaż z 40 minut torture testu, bo na razie tylko napisałeś a to może każdy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żeby zrobić 4G musiałby wytrzymać fsb 250 i nawet gdyby mi się to udało to nie można porównywać tego z Twoim 4 g bo oc mojego proca w takim wypadku byłoby zdecydowanie większe. Największego kopa daje podnoszenie fsb a nie giga uzyskane z mnożnika ale jednocześnie fsb najbardziej obciąża procek. Dlatego porównanie oc naszych procków jest bez sensu i na to Ci chciałem zwrócić uwagę swoim postem. Nie ulega wątpliwości, że jak Tobie udało się fsb 225 na mnożniku 19 to jest to fajny wynik bo ja mam stabilnie tylko 230. Mógłbyś zapodać screena z programu "prime" przy tym fsb 225 chociaż z 40 minut torture testu, bo na razie tylko napisałeś a to może każdy :D

Moge ci zapodać próbke super pi 16 przy 4.3Ghz i próbke super pi 16m przy 4.5Ghz i to super pi jest ładnie pomylone im więcej sprzęta kręce tym gorsze wyniki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge ci zapodać próbke super pi 16 przy 4.3Ghz i próbke super pi 16m przy 4.5Ghz i to super pi jest ładnie pomylone im więcej sprzęta kręce tym gorsze wyniki :mur:

Widziałem Twoje super pi w innym wątku. Ale dalej nalegam na prime bo to najbardziej wymagający tester i stabilnie jest wtedy jak on nie sypnie błędami. Mi przechodził superpi 16M już nie pamiętam na jakiej fsb a prime sypał sie po 15 min. Dlatego jak pokażesz coś takiego http://img141.imageshack.us/my.php?image=prime2304ri.png to będzie najbardziej cacy :D.

 

@Bamboocha - pisałeś 1,67V core? Powiedz mi czy mogłbym swojemyu tyle dać? Bo zaj.... mnie korci wejście do windy przy fsb250 a jak próbowałem na 1,55V to zaczynał ładować winde i resecik. Myśle że jak troszku więcej go bym podkarmił V to by wskoczył ale troche pękam bo Rzymo pisał o 1,55 max.

 

A teraz prośba o skomentowanie moich napięć, bo tamte wyżej były plus minus z głowy a teraz dokładnie zapisałem z powyższego tortura i tak: w biosie dałem 1,425 po wejściu do windy w idle speedfan pokazał 1,47 a cpuz 1,472 czyli ~0,05 powyżej . W stresie speedfan 1,38 cały czas a cpuz 1,376 do 1,408, czyli bios vs stres ~0,05 ale idle vs stres ~0,1. Powiedzcie mi czy to w miare czy mam myśleć o droopmodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

witam, mam zamiar kupic sobie celerona na 775 3.06 Ghz lub 2.93Ghz ktory lpszy?? no i poleccie mi jaka splytke do 300zł badz 350zł musi byc na agp a najlepiej pci-e i agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arkadio@ ja jakos sie niebalem niewidzialem wysokiej temperatury to jechalem teraz zmontowalem wc ale jeszcze bez chlodnicy ale i tak temp spadla o 15*C :P

 

matt1401@ bierz tego co ma mniejszy mnoznik -jezeli bedziesz krecil

jezeli nie to tego 3.06

 

niema plyt na 775 z pelnym agp i pci-e

 

edit: bawilem sie z moim niekompletnym wc zamiasc chlodnicy pompke walnelem do duuuzej miski zalalem zimna woda i narazie testuje. fsb 225 stabilnie temp max 45*C :P na fsb wiekszym niz 225 pamieci mi sie sypia :( jak dam asynchro tez :/ do win wszedl na fsb 240. ehh w biosie ustawiam max jak daje plyta 1.75V ale i tak realne to 1.65V :( droop mod nadchodzi :D

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza plyta na 775 Socket z abit to AA8XE a z asusow P5LD2.

Tylko ze ty chciales do 300 zł :( to ciezko bedzie cos fajnego znalezc do krecenia

Jezeli juz ponizej 300 zł to matt1401 kup sobie Asus P5P800 SE z abitow nie ma tanszych na 775 niz 300 zł :(

Aha jezeli chcesz na pci-e i agp to znalazlem za 200 zł asrocka 775Dual-880Pro bardzo wydajny tylko ze raczej nie do krecenia :(

 

P.S Polecam kupowac w Krakowie w apollo.pl wedlug mnie najtanszy sklep w Polsce :)

 

pozdro...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie : czy to normalne że po podkręceniu niektóre urządzenia typu CD RW zaczynają szaleć?? chodzi mi o to że mam nagrywarkę LG CED 8080b i ona normalnie powinna pracować w trybie PIO2 ale do tej pory pracowała jako UDMA2 ... a teraz przeszła znowu w PIO tyle że 4 ... i strasznie zamula proca przy transferze rzędu 3 - 5 MB/sek .. to wynik OC czy po prostu taśmy uwalone ?? próbowałem we właściwościach sprzętu to ustawić z powrotem na UDMA ale tylko PIO sięwłącza i od razu na tryb 4 ... efekt jest taki że mam WIN XP bez jakichkolwiek SP zainstalowanych tylko z łatkami przeciw Sasserkowi i MyDoomciowi i jakoś to zgrabnie działa tyle że przy zgrywaniu CD muli i temp rośnie do 58 *C podczas gdy liczy SPI to ma w stresie nie wiecej jak 46 * C na 16 M ... poradźcie coś bo ja już przekopałem pół internetu i nic nie znalazłem poza jakąś radą o wgraniu nowego Firmware o którym wypowiedzi są podzielone .. część tych co wgrała pisze że nagrywara padła a część pisze że przeszła im w UDMA .. nie wiem co zrobić i będę wdzięczny za radę :D

 

P.S: co sądzicie o GEILach 512 3200 za 130 PLn ?? podejrzana sprawa czy normalna cena ? <allegro>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Najlepsza plyta na 775 Socket z abit to AA8XE a z asusow P5LD2.

Tylko ze ty chciales do 300 zł :( to ciezko bedzie cos fajnego znalezc do krecenia

Jezeli juz ponizej 300 zł to matt1401 kup sobie Asus P5P800 SE z abitow nie ma tanszych na 775 niz 300 zł :(

Aha jezeli chcesz na pci-e i agp to znalazlem za 200 zł asrocka 775Dual-880Pro bardzo wydajny tylko ze raczej nie do krecenia :(

 

P.S Polecam kupowac w Krakowie w apollo.pl wedlug mnie najtanszy sklep w Polsce :)

 

pozdro...

[to jakas plytke w cenie Abita ag8 czyli 390 ;] oplaca mi sie zmienic z amd athlona 64 3000@2.5Ghz( co do stabilnosci 99%,jego max 2700) czy na celerona 2.53Ghz bo slyszalem ze ten celeron sie fajnie kreci:D no i chcialbym min. 4ghz bedzie on lepszy od mojego athlonika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...