Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie też tak jest, niestety :cry: Że na niektórych FSB nie wstaje, na 167 mam synchro (wszystko dizała), a na 172 albo 177 to juz nie wstaje :( Ej piohal zobacz czy w biosie w COU config (to jest pod JUMPER FREE CONFIGURATOR) masz włączoną 2 opcję !! Zapomniałem jak to sie nazywa :D Ja tam am disabled a to niby ogranicza kręcenia proca (w opisie tej funkcji tak pisze) Jak sprawdzisz to napisz :) Bedę wdzięczny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde te 3,8 moje jest tak stabilne ze nie chciej

 

niby toast fajnie idzie temp max 66*

wszystkie 3dmarki ida tez spoko

ale wlaczylem CS pogralem pare minut i jeb BSoD

podwyzszylem napeicie o kolejne 0,25 teraz to juz jest 1,475

jak narazie dziala gites...zaraz wlacze CS i obadam

 

 

EDIT

 

nie no nie ma bata.....nie usiadzie na tym 3,8 GHz

jest dosc stabilnie CS mnie nei wyrzucal ale co z tego jak temepratura = 70 *

Troche mi sie nie chce wierzyc w pomiary no bo bez rpzesady jakby PWM i CPU mialy te 70* jak pisalo to by nilo cieplem w obudowie a tak nie jest....co prawda ejst cieplej ale na moje oko to nie wiecej niz 40 w obudowie

ehhhhh.lipa.lipa.lipa.lipa.lipa

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reps0n jak coś to ABITY chyba zawyżają lekko temp. - Tak jak ASUS'y ją lekko zaniżają :D Czyli możliwe że jednak nie masz takiej temp :D Jak coś to ja sie spotkałem z przypadkiem u kolegi, który na Celku D 320 nie kręconym miał 28 stopni w idlu a 47 w stresie na tym coolerze co ja mam. Dlatego myśle żę mój ASUS jednak nie zaniża temp - wkoncu to jedna z najnowszysch wersji (gorsza jedynie od Deluxe i od E-Deluxe) :D I wyszła po Deluxie który też zaniża dlatego nie wiem co myśleć o tych temp :huh: A co do kręcenia mego proca to na wyżej niż 182 FSB nie chce pójść :mellow: Ciekawe czemu ?? Może to być chyba jednak zasiłka (300W) :cry: Ale w przyszłości będzie wymiana na chiefteca 360W :rolleyes:

 

Oki to tyle, piszcie o swoich rekordach !! Miłego kręcenia B)

Pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie Celka D315 czyli 2.26GHz C0 kreci sie na 3.88GHz na 1.55V  :D  , max w miare stabilnie dziala na 4.05GHz  :rolleyes: czyli jak chodzi do 3godzin  :lol:

1299433[/snapback]

 

jakie masz temperatury ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piohal mam sposób na to. Mi wczesniej na FSB 167 nie wstawał komp jak dałem na pamięci AUTO. Okazało się że wina tego były za wysokie timingi :D Miałem ustawione na 3.3.3.8 i nie wstawał, jak dałem na 2.2.2.5 (mam pamięc CL3 :lol: ) to działa i teraz mam synchro na 167 Mhz. zrób tak samo, powinno pomóc - musisz kombinowac z timingami i tyle -napięcia na pamięci eni zmieniałem :D Dziś sie postaram zapodać jeszcze jakiś lepszy wynik w kręceniu proca :D

Pozdro !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze slysze zeby komp nie wstawal bo timingi byly za wysokie :|

 

 

A tak poza tym to jestem zadowolony....moj OTES domowej roboty z kartki z bloku technicznego pomogl...jade na tym 3,8 GHz i sie grzeje cos do 70* max a biorac po uwage to ze ABIT zawyza to powiedzmy ze jest 65 czyli jesce mjieszcze sie w duposzczalnym limicie :D

 

wszystko stabilnie :D

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam celka D320 (2.4) obecne na 3.2Ghz Vcore = 1.40V sters 57st, ale dalej nie robie bo mam jakieś wiksy z zasilaczem;/ generalnie jestem zadowolony :) seria CO

 

mam płyte gł jak w podpisie i ktoś krecił na niej?

Edytowane przez xav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA,post-103362-1109516255_thumb.jpg mówiłem że więcej wyciągnę. Mam jeden problem na 3.9 nie chce wejść do WINDY ale nie że jakiś błąd z pamięcią czy blue screen. Windows mi wywala że nie ma jakiegoś pliku i że musi sie naprawić czy coś ale jak włączę na 3.8 to wchodzi dlatego nei wiem co jest :angry: Ale postaram sie podnieść dziś FSB do 200 tylko że znowu trzeba będzie z timingami pokombinować. Bo ja mam jakieś dziwne pamięci żę na wyższych timingach nie wchodza tylko na niższych :lol: Jeszcze sie coś pokombinuje i może jeszcze dziś dam screena z 3.9 :D

 

 

mam płyte gł jak w podpisie i ktoś krecił na niej?

1301015[/snapback]

A co do płyty to ja mam jak widizsz model wyższy i kręcenie mi jakoś idzie tyle że mam ja mam zasiłke 300W noname i skoki napięć lekkie :cry: Ale w przyszłości wymiana na chiefteca tekiego jak ma @RepsOn :rolleyes: Twoja mobo ma troche gorsze możliwości O/C od mojej, ale w każdym bądź razie ma duże możliwości B)

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w przyszłości wymiana na chiefteca tekiego jak ma @RepsOn  :rolleyes:  Twoja mobo ma troche gorsze możliwości O/C od mojej, ale w każdym bądź razie ma duże możliwości  B)

Pozdro

1301069[/snapback]

:) dzieki ;)

narazie musze skombinować przejściówki z 3pin na 4 :P i wywiercić (jakoś) 2 80mm dziury w bocznej ścianie budy :P

jakie masz temp? ja mam w stresie 56-57st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp na 3.5Ghz to

 

idle: 44-46

stres: 57-58

 

Temperatury mi sie zmniejszą ladadzień, kiedy ARTIC SILVER 5 uzyska swoje właściwosci przewodzenia ciepła (potrzeba 150-200 godzin) a narazie to ja mam 2 dni dopiero :D A co do temp na 3.8ghz to obok kompa stał taki duży wentyl który się używa w lato jak sie chcemy ochłodzić i był włącz :lol: ony na 2 poziom mocy (bałem sie troche o proc) :lol: I wtedy temp to 41 idle i 50 stres ale nie patrz na to bo ten wentyl dużo dawał :D Aha i te kręcenie na 3.8Ghz to miałem wtedy pamięć synchro 1:1 z procem czyli pamięć miała 181Mhz a była wydajniejsza niż 208Mhz asynchro :lol: To tyle jak narazie, dziś sie postaram dać wynik z 3.9Ghz - musze pokombinowac z timingami troche i zwiększyć napięcie RAM'u :wink: Uzywał ktos z was pamięci NANYI (Elixir) i jakie dawał na nie napięcia ?? :huh: Bo sie boje za bardzo powiększać żeby mi nie padły...

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz temperatury ??

niskie :D

jak ustawie wiatraki na full obroty to mam ok 35* w windzie, po graniu mam ponizej 40*, jak ustawie na cicho to 40 w windzie - to sa temp. procka z hwmonitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest niemozliwe no

nie mozna tyle wykrecic procka i miec 40 stopni bez jaj

wez mi pokaz gdzies na necie jaki masz cooler bo ja tu oszaleje

 

 

 

ej moze zmien jesce nazwe topicu jesce na Celine d 345

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niskie  :D

jak ustawie wiatraki na full obroty to mam ok 35* w windzie, po graniu mam ponizej 40*, jak ustawie na cicho to 40 w windzie - to sa temp. procka z hwmonitor

1302018[/snapback]

:o pytanie jak kolega wyżej

jakim cudem masz wodne chłodzenie czy jakies dziwne metody chłodzenia??????????????????????????????????

Edytowane przez xav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic zmieniony. Nie wiem czemu wcześniej dałem do 335 tylko :D A co do tych twoich temperatór to jest niemożliwe. I to jeszcze na Abicie ktory zawyża lekko temperatóry :blink: Pokaż te ttwoje chłodzenie, bo jak masz powietrze to wątpię żę masz takie temp przy takim podkręceniu :huh: O i jeszcze jakiej pasty termo używasz ?? To jest zawsze jakieś parę stopni róznicy - wgraj najnowszy BIOS do twojej płyty i jak coś to sprawdź temp. jeszcze np. w EVERESCIE !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piohal mam sposób na to. Mi wczesniej na FSB 167 nie wstawał komp jak dałem na pamięci AUTO. Okazało się że wina tego były za wysokie timingi  :D  Miałem ustawione na 3.3.3.8 i nie wstawał, jak dałem na 2.2.2.5 (mam pamięc CL3  :lol: ) to działa i teraz mam synchro na 167 Mhz. zrób tak samo, powinno pomóc - musisz kombinowac z timingami i tyle -napięcia na pamięci eni zmieniałem :D Dziś sie postaram zapodać jeszcze jakiś lepszy wynik w kręceniu proca :D

Pozdro !!

1300898[/snapback]

Powiedzcie mi dlaczego przy fsb 166 i ustawieniu RAM na 333, przyjmuje mi dzielnik 4:5?????????? Przecież powinno być 1:1....

Freelancer, rozumiem że SPD miałes Disabled....

Edytowane przez piohal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w asusie jest tak dziwnie ze 266 to 3:2, 333 to 4:5 a 400 to 1:1. Tez sie nad tym meczylem dluugo zanim na to wpadlem ;) Daj 400 i bedziesz mial 1:1

1303274[/snapback]

 

Bez sensu. Raczej Celka niee puszczę tak wysoko bez dodatkowego chłodziwa.... Freelancer podrzuć mi na priv konkretne twoje ustawienia zanim coś spieprzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze......nie moge wejsc wyzej niz na FSB200

nawet o 1 :( dalem napiecie 1.5......wchodzi elegencko do windy ale gdy se piszczam 3dmarka to pod koniec pierwszego testu wychodzi jakis BSOD a problemem jest cos z NTFS :////// ehh padaka ........

 

 

jakies sugestie ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak. Mam do was takie pytanie. Co jest wydajniejsze? Czy fsb 166 i RAM na 207(4:5) - asynchronicznie czy fsb 166 synchronicznie z Ramem. Z Sandry wynika że asynchro jest wydajniejsze. Co do Asusa to faktycznie Freelancer (THX!!) miał rację - zmieniłem timingi na 2,5-3-3-7 i wszystko poszło z RAM AUTO w trybie synchro. Tyle że BIOS zgłosił mi RAM jako 266 !!!! To ciekawe. Ale Everest i CPU-Z pokazuje 333. Tak czy owak: moje podkręcanie na razie skończyło się na 3,32 Ghz , RAM 207, 2,5-3-3-7, PAT enabled. Spróbuję jeszcze zaostrzyć timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze......nie moge wejsc wyzej niz na FSB200

nawet o 1 :( dalem napiecie 1.5......wchodzi elegencko do windy ale gdy se piszczam 3dmarka to pod koniec pierwszego testu wychodzi jakis BSOD a problemem jest cos z NTFS :////// ehh padaka ........

jakies sugestie ????

1303478[/snapback]

Problem z NTFS.sys ehh. A wcześniej masz bluescreen i PC nie chce wejść do windy ?? :huh: Zobacz na 1 stronę tego topica - miałem taki sam problem i już wiem o co chodzi :D Pamięć ci nie wyrabia - i tak już ją podkręciłeś z 333 na 400. Może zwiększ timingi na 3.3.3.8 to mozę wejdzie do systemu :mellow: A tak na marginesie to sie z tego zrobił fajny off topic :razz: CELERON D 315-345. Jak podkręciliście i jak podkręcić więcej - użytkownicy CELERONÓW D dają rady :rolleyes:

Pozdro to ALL

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam cos takiego http://sklep.benchmark.pl/pelny_12759.html z przodu wiartak 92mm wciaga powietrze a z tylu pseudo tunelik i wiatrak 120mm wyciaga powietrze obudowa jest narazie otwarta, teraz mam temp: plyta 26* , proc 33.5* uklady zasilania 33.5*, nie bede zaprzeczal, bo moze faktycznie hwm zaniza temperatury zalezy od odczytuz diody czy z socketu sprzwdze jeszcze na innym programie, aha mam bardzo niska temp w pokoju to tez robi swoje :D

UPDATE:

wg Sisoft sandra temp te same jakie w hwm

to chlodzenie naprawdze jest takie dobre wczesniej mialem pentagrama QC92CU i temp byla 5-10* wyzsza.

cena procka byla niewiele nizsza niz chlodzenia lae bylo warto.

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam celka 320 i teraz chodzi mi na nominalnym napieciu jako 3.2 Ghz, temp w stresie jakies 64 stopnie a w windowsie 38. Bezproblemowo wchodzi do windowsa na 195 FSB ale 200 juz nie chce. Bez podnoszenia napiecia moge mu dac 190 na magistrali, przechodzi wtedy wszystkie benchmarki. Jak mi pamieci (Goodram) chodza w dualu to niepojdzie wyzej niz 180. Najlepsze ze jak dam slabsze timingi to nie wstaje wcale, teraz pracuje z 2.5 3 3 6 a podkrecone sa do 444Mhz. Pracuje tak juz pare tygodni i niezauwazylem zadnej niestabilnosci. A tak pozatym dobry pomysl z tym topiciem :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma bata...moja Celina nie pojdzie wyzej niz te 200 FSB

probowalem 205 na napieciu 1.525 i timingi 3.3.3.8 na 3.2V i wywala mnie na 2-3 tescie benchmarka

 

albo BSOD ze cos z NTFS albo jesce cos innego....trudno..i tak ja wywindowalem na dosc sporo.....kiedys jesce sprobuje...za pierwszym razem tez mi nie dzialalo stabilnie na FSB200 a teraz popracowalem nad tym i chodzi full stability...ja narazie sie poddaje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...