Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

ok, po 3h grania w cod-a mam na procku 41.5* na plycie 34* elementy zasilania 56* , temp otoczenia znacznie wyzsza (to pewnie przez monitor - nagrzewa w pokoju ze nawet kaloryfera nie odkrecam :D ) po chwili mam juz 37* ,33* , 41,5*

dodam jeszcze ze przy tych 37* na procku radiator mam zimny wiec raczej nie ma przeklamania na HWM, zreszta tutaj mamy nawet test porownawczy http://tweak.pl/artykul/coolery_04_8 , jak mowielm roznica temp. miedzy pentagram QC92CU a TT112 jest w okolicach 10*

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam celka D320 (2.4) obecne na 3.2Ghz Vcore = 1.40V sters 57st, ale dalej nie robie bo mam jakieś wiksy z zasilaczem;/ generalnie jestem zadowolony :) seria CO

 

mam płyte gł jak w podpisie i ktoś krecił na niej?

1301015[/snapback]

a moglbys dokladniej opisac te "wiksy" z zasilaczem??

bo chyba mam identyczny problem na takim samym zasilaczu (chieftec hpc-360 + abit is7 + celeron d315) - przy magistrali 180 zasilacz zaczyna piszczec i syczec w przedziwny sposob - dzieje sie tak tylko pod obciazonym systemem (jak odpale jakas gre lub zapuszcze 3dmarka)

 

identyczny zasilacz spalil mi sie niedawno tyle, ze pod niekreconym p4 prescott 2,4ghz - objawy byly identyczne - dziwne piski, trzaski i syczenie..... az w koncu... jak nie jeb...... i nastala cisza :blink:

 

czyzby trafily mi sie 2 uszkodzone chiefy pod rzad??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moglbys dokladniej opisac te "wiksy" z zasilaczem??

bo chyba mam identyczny problem na takim samym zasilaczu (chieftec hpc-360 + abit is7 + celeron d315) - przy magistrali 180 zasilacz zaczyna piszczec i syczec w przedziwny sposob - dzieje sie tak tylko pod obciazonym systemem (jak odpale jakas gre lub zapuszcze 3dmarka)

1304517[/snapback]

no zobacz a ASUS prube pokazuje mi napiecie w stresie 11.43 a w EVEREST Home Edition 12.22V chwilowo nei mam woltomierza aby sprawdzić co jest prawda a co nie ;/

 

ok zassałem sandre 2005... też pokacuje 11.49V -_- ok wqurzyłem sie .....ide szukać woltomierza, ktoś też miał takie rozbierznosci w programach diagnostycznych?

Edytowane przez xav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobacz a ASUS prube pokazuje mi napiecie w stresie 11.43 a w EVEREST Home Edition 12.22V chwilowo nei mam woltomierza aby sprawdzić co jest prawda a co nie ;/

1304886[/snapback]

ja bym se srednia wyliczyl z obu pomiarow :D:D:D:D

ejj nie wieci wogole jaki jest rekord swiatowy albo jakis inny (rownie wazny) krecenia Celiny D ??????

bo ja sie doszukac nie potrafie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wiem a chciałbym zobaczyć rekorda. Ej @Reps0n a moze jeszcze nikt nie pobijał rekordu kręcenia celiny D :D Ja jak bym wyciągnął FSB 200 to byłbym w 7 niebie bo wtedy to bym miał 4.2Ghz :) Tyle że jak ja właczam komp na 3.9Ghz to mam jakiś bład WIN'dy - Pisze żę nie umie odnaleźć pliku z C:Windows/system/ i zę moge se go doinstalować z CD WIN a jak zmniejsze taktowanie proca to jakoś się ten plik odnajduje :-| Ma ktos może jakieś sugestie co do tego ?? Hej a jak nie ma rekordu to według mnei rekord to narazie na TWEAKU pobił @Radeon który ma 3.88Ghz z celiny 315 czyli 2.26Ghz a to według moich obliczeń to on ma 228 FSB a jak ma proc na 4.05Ghz to FSB 238. Pomyslcie jak on by takie coś miał na moim procu (2.8 podniesione na FSB 228 daje 4788Mhz :blink: ) Marzenia :rolleyes: Jak byscie znaleźli jakieś rekordy to podajcie :lol:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wiem a chciałbym zobaczyć rekorda. Ej @Reps0n a moze jeszcze nikt nie pobijał rekordu kręcenia celiny D :D Ja jak bym wyciągnął FSB 200 to byłbym w 7 niebie bo wtedy to bym miał 4.2Ghz :) Tyle że jak ja właczam komp na 3.9Ghz to mam jakiś bład WIN'dy - Pisze żę nie umie odnaleźć pliku z C:Windows/system/ i zę moge se go doinstalować z CD WIN a jak zmniejsze taktowanie proca to jakoś się ten plik odnajduje  :-|  Ma ktos może jakieś sugestie co do tego ?? Hej a jak nie ma rekordu to według mnei rekord to narazie na TWEAKU pobił @Radeon który ma 3.88Ghz z celiny 315 czyli 2.26Ghz a to według moich obliczeń to on ma 228 FSB a jak ma proc na 4.05Ghz to FSB 238. Pomyslcie jak on by takie coś miał na moim procu (2.8 podniesione na FSB 228 daje 4788Mhz  :blink:  ) Marzenia  :rolleyes:  Jak byscie znaleźli jakieś rekordy to podajcie  :lol:

Pozdro

1304962[/snapback]

Jesli ramy nie wyrabiaja to ustaw asynchro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki freelancer7 :D , co do przekroczenia 4GHz to wydaje mi sie ze ogranicz nas stepping C0, widzialem na stronie Intela ze bedzie moj procek ze stepingiem D0 - zobaczymy na ile poleci ]:->

Jutro powinienem zamiescic pare screenow, zeby nie byc goloslownym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przekroczenia 4GHz to wydaje mi sie ze ogranicz nas stepping C0, widzialem na stronie Intela ze bedzie moj procek ze stepingiem D0

Jutro powinienem zamiescic pare screenow, zeby nie byc goloslownym

1305429[/snapback]

Jak coś to ja mam stepping E0 czyli już coś wyżej od D0 :D (patrz screeny wyżej z mojego 3.8Ghz) Ale nie wiem jak to jest z Celkiem D 315 :-| A co do screenów to mógłbyś coś niecoś zamieścić :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak jak wyżej (patrz screen na 4 stronie) :lol: Czyli Model 4 Stepping 1 i Revision E0 :] A E0 sie mniej grzeją ale to jeśli sie je ma na LGA a ja mam na socket 478 i tu nie ma zbytniej róznicy - tyle że C0 sie NIBY kręcą gorzej od D0 i E0 ale przypadek @Radeona o tym przeczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja tez nie narzekam...mam w pelni stabilne 3,8 do temp sie przyzwyczailem :P mam 65-67*

i tak jak mowie kolegom jak wykrecilem ta Celina to im szczeki opadaja :D

wiece ile juz u mnie lubu bylo zeby zobaczyc na wlasne oczy bo nie wierzyli :P

a D0 to w moim przypadku grzejnik :P on na defaulcie ma 40 iddle 50 stress

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że ASUS zaniża temperatury? Ja w stresie Prime 95 osiągam mx. 59 z boxowym wentylem. Tylko nie wiem czy to jest wiarygodne,

1305763[/snapback]

ja mam asusa i D320 2.4Ghz (obecnie 3.2Ghz) temp mozliwe, na poczatku miałem 57st bez wentylatora w obudowie po zamontiwaniu jednego wypychającego -2st, : )

 

założyłem nory radiator, paste ac 5, i 2 wentyl wypychajacy i miałem temp 52st po przetaktowaniu z 2.4 na 3.2 Ghz mam obecnie w stresie 56-57 st :)

a ile masz wentyli?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam asusa i D320 2.4Ghz (obecnie 3.2Ghz) temp mozliwe, na poczatku miałem 57st bez wentylatora w obudowie po zamontiwaniu jednego wypychającego -2st, : )

 

założyłem nory radiator, paste ac 5, i 2 wentyl wypychajacy i miałem temp 52st po przetaktowaniu z 2.4 na 3.2 Ghz mam obecnie w stresie 56-57 st :)

a ile masz wentyli?:)

1305970[/snapback]

Nic nie zmienialem. Mam boxa, boxową pastę i 0 wentyli wypychających. Masz 2 wypychające? ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sector19

A ja mam takie pytanko jaki macie wynik SuperPi na tak wykreconym celeronku ???

 

Bardzo chtenie bym porownal (ps najlepije test 16MB)

Przed chwila robilem 2M, mam czas 1:49, zauwarzylem bardzo duzo zalezy od timingow i taktowania pamieci wbrew pozorom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko jaki macie wynik SuperPi na tak wykreconym celeronku ???

 

Bardzo chtenie bym porownal (ps najlepije test 16MB)

1305972[/snapback]

Ja narazie miałem najmnej 17:45 na 16M SupePi tyle że tam bardzo duzo zależy jak to powiedział @Radeon od timingsów pamięci :blink: Niech mi ktoś poda jakieś sensowne timingi na elixiry bo ja nie wiem przy jakich najlepiej robić test w SuperPi. Te 17:45 miałem na timingach 2.2.2.5 i pamięć SYNCHRO czyli miała wtedy 178 Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmienialem. Mam boxa, boxową pastę i 0 wentyli wypychających. Masz 2 wypychające? ?????

1306038[/snapback]

tak, jeden pod zaslaczem , a drugi w suficie :) AC pro TC, zmostkowany czyli leci na ~3000 rpm, troche głośno ale przy radiatorze i tak nei słychać :P planuje zamontowac jezcze 2 wentyle :)

 

na tych 2ch wentylach temp stpadła o 3-4st :)

 

edit

19:03 SuperPi 16M :D

Edytowane przez xav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo @przemek345. Mógłbyś zapuścić jeszcze raz SuperPi ale bez włączonego Prima w tle i reszty programików. Bo z tego co widziałem to na starcie miałeś 18 sekund a to jest dosyć dobry czas :D Jak mi Pi wystartowało z 18 to skończyło sie całość na 17:45 :lol: Puśc jeszcze raz Pi, powinno być lepiej. A i jeszcze jedno - pamięć miałeś chyba w synchro, no nie ??

Pozdrawiam :wink:

 

EDIT:

Mam pewiem pomysł :) W Super Pi Challenge posiadacze celków raczej słabo wypadają :-| A z tego co tu widzimy to parę osób ma tu całkiem spox wykręcone swoje maszyny :D Dlatego zachęcam was do wzięcia udziału w tym przedświęwzięciu i pokazaniu właścicieli Duronów, Athlonów i P4 (chociaz tu bedzie trudno :angry: ) że Celeron D też potrafi :rolleyes: Ja miałem narazie 17.25 ale postaram się więcej wyciągnąć :wink: Tak więc zapodawać wysokie FSB i małe timingi na pamięciach i bęidze dobrze :lol:

Pozdrawia was właścieciel "narazie" 1 miejsca w Super Pi w kategori "Celeron D" B)

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...