Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

manual czyli ? Bo nie bardzo wiem o co chodzi.

1603502[/snapback]

Manual to instrukcja do mobo. Ale ty raczej w tym Asrocku nie masz blokady agp/pci - jak wiadomo to "wysroki" to płyty niskobudżetowe, komp na nich stabilnie działa ale z kręceniem to tam nie poszalejesz :] Chcesz mieć blokadę to kup jakiegoś Asus'a lub Abita :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ten Aszrot nie ma blokady AGP/PCI, może wiecie jakie są bezpieczne częstotliwości dla AGP bo w pci nic nie mam dźwięk zintegrowany a standartowa częstotliwość AGP wynosi 66,5Mhz. Dajmy na to że podniose FSB do 160Mhz czyli

160:2=80Mhz dla AGP a dla PCI 80:2=40Mhz jak myślicie jakie są bezpieczne wartości dla AGP czy można większe FSB ustawiać. Z góry dzięki

p.s aha czy na dysk też ma to wpływ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ten Aszrot nie ma blokady AGP/PCI, może wiecie jakie są bezpieczne częstotliwości dla AGP bo w pci nic nie mam dźwięk zintegrowany a standartowa częstotliwość AGP wynosi 66,5Mhz. Dajmy na to że podniose FSB do 160Mhz czyli

160:2=80Mhz dla AGP a dla PCI 80:2=40Mhz jak myślicie jakie są bezpieczne wartości dla AGP czy można większe FSB ustawiać. Z góry dzięki

p.s aha czy na dysk też ma to wpływ ?

1605606[/snapback]

Ustaw FSB na 166MHz i będziesz miał taktowania PCI/AGP na normalnym poziomie czyli 33/66MHz.

 

To, że nie masz nic w PCI to nie znaczy, że nic się nie stanie, bo jak będziesz miał za wysokie taktowanie PCI to nie będzie działać Ci zintegrowana muzyka, dysk także będzie się sypał. Zrób tak jak Ci napisałem czyli FSB 166MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw FSB na 166MHz i będziesz miał taktowania PCI/AGP na normalnym poziomie czyli 33/66MHz.

 

To, że nie masz nic w PCI to nie znaczy, że nic się nie stanie, bo jak będziesz miał za wysokie taktowanie PCI to nie będzie działać Ci zintegrowana muzyka, dysk także będzie się sypał. Zrób tak jak Ci napisałem czyli FSB 166MHz.

1606054[/snapback]

wg mnie to przy fsb 166 będę miał taktowania PCI = 41,5Mhz a AGP = 83Mhz

uzasadnienie dlaczego tyle masz tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam zamiar niedługo kupić Celineczkę D tylko zastanawiam się czy brać 325 2,53 Ghz s. 775 / 326 2,53 s. 775 / 325 2,53 s. 478. I teraz pytanie: czy procesory na s. 478 kręcą się lepiej niż na 775? I czy wersje 64-bitowe Celków też dobrze się kręcą? (może już odpowiedzi na moje pytania są zawarte w tym temacie, ale ja go czytałem tylko do 13 strony, więc ich nie zauważyłem) Jaka była by dobra płyta pod s. 775 do podkręcania? Warunek = musi być BARDZO tania. 250zł to absolutny MAX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to przy fsb 166 będę miał taktowania PCI = 41,5Mhz a AGP = 83Mhz

uzasadnienie dlaczego tyle masz1606471[/snapback]

 

przy 166mhz masz dzielnik 1/5 i pci = 33mhz a agp = 66mhz , dziekuje za uwage :)

 

 

@FeNoMeNeK Celiny D 775 z EM64T kreca sie raczej tak samo jak te bez 64b i na 478 (a moze i lepiej - nowsze stepping) sam mam zamiar kupic Celera D na s 775 - wersje 326J + do tego ta plyta:

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=4d53495f...5505f434f4d424f

 

i jakies ramy 2x 512ddr400/2x512 ddr 533 9plyta obsluguje i to i to a ceny tych pamieci sa prawie ze identyczne :])

Edytowane przez arnivird

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) długo sie nie odzywałem....ja ze swojej celiny wiciskam max 3,8ghz...

na więcej już płyta nie pozwala...d326 powinny sie tak samo kręcić :D....ale pod LGA to zastanawiałem sie nad p4 506J...(kosztuje tyle co celina d341-64bit) WIE ktoś czy jest podatne na o/c i jaką ma wydajność?? a może sie nie przesiadać, kupić ic7 i ostro krecic?? piszcie... pozdro

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w gazetce w cenniku zauwazyłem coś nowego :D

http://pcprojekt.pl/?str=katalog_produktow...d_produktu=1975

można go traktowaś jako celerona z wiekszym cache i ht?

albo jako P4 z zanizona szyną?

 

jest sens dołozenia do niego zamiast celerona D ?

ktoś wie jak u niego z oc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na hardforums.com ktoś sie chwalił tym wynalazkiem (dokładnie 505) i twierdził ze przy chłodzeniu powietrzem dał rade wykrecić 4GHz. dla mnie brzmi to całkiem nieźle. i niech mi teraz probóje wmówić ze sempron jest lepszy :P

 

edit: tutaj, urzytkownik Dillusion.

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem taki p4 2,66 505

jak chodzi narmalnie to nie ma HT

ale gdy dojedziesz do szyny 200 juz jest wiec zablokowanie troche intelowi nie wyszlo:) wiec jest to chyba model 2,6 z wylaczonym HT i nizsza szyna

albo ja na taki model trafilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnoznik by z tego wynikało ze 20, a jak sie dociagnie do 4GHz to sie robi pentiawka z ht. niezły bajer. ciekawe czy ten myk z ht zdazył sie jeszcze komuś, czy jest to sprawa zupełnie przypadkowa...

 

ps. wesja 506 (to samo taktowanie) ma juz NXbit i 64bit, wiec brz tez nieźle... jeszcze zeby sie tak krecił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tez ten P4 505 nie mógł wyjśc na s478, bo bym sobie chętnie takiego sprawił :D Bo jak widać to bardzo fajna sprawa. Teraz się coś zaczynam zastanawiac czy aby nie zmienić platformy na LGA :) Bo proc to już wiem jaki bym brał, tylko teraz jeszcze mobo :]

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i widzicie, dobrze że o tym wspomniałem :D 506j kosztuje tyle samo co 505 (2zł więcej :lol: ) 506 znalazłem za 455zł...a z tym ht wszystko sie zgadza....bo wszystkie 5xxJ pracują z FSB800 a ta 505 jako jedyna z 533 czyli wychodzi na to że jak sie go podkręci na szyne 200mhz to działa tak jak pozostałe 5xxJ, hehe INTEL poprostu mu zniżył szyne tak żeby nie działał HT....może załozymy nowy topic na temat tego proca :D ??

 

I tak sie właśnie zastanawiam czy kupić sobie ic7 i kręcić tego celka na ponad 4ghz czy przesiasc sie na lga i kupic tego p4?? co o tym myślicie??

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie jedno: podkrecilem mojego celka do 3,7 i w sandrze 05 mam wynik lepszy niż p4 3,6 530 LGA!! może z celkami na 478 tez jest tak samo ze jak sie przekroczy fsb800 to jest pelnowartosciowy prescott z HT??? wiecie jak to sprawdzić??

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwi mnie jedno: podkrecilem mojego celka do 3,7 i  w sandrze 05 mam wynik lepszy niż p4 3,6 530 LGA!! może z celkami na 478 tez jest tak samo ze jak sie przekroczy fsb800 to jest pelnowartosciowy prescott z HT??? wiecie jak to sprawdzić??

1609966[/snapback]

 

nie, nie jest XD LOOOOOl dawno sie tak nie usmialem :P poprostu sanda to czysty syntetyk i zabardzo na jej wyniki nie patrz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO własnie kagan mam ten sam dylemat. Bo się opłaca przesiąść, a zwłaszcza że mam hynixy BT D43 które idą na FSB 250 (:D) tylko na mojej mobo teraźniejszej nie umijeą przekroczyć fsb 190 - coś im nie pasuje, A co do blokady agp/pci to na 925XE też jest blokada :) Tyle zę mobo na 925XE kosztują koło 550zł :-| Ale jest też alternatywa, kupić mobo z LGA + AGP (mnie takie coś interesuje bardziej) czyli np Abit AS8 - cena bardzo dobra, w komputroniku 387 zł ;)

Pozdro

Edytowane przez freelancer7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arnivird mówiłem o programie sandra a nie sanda :lol: hmmm..... nie doszły mnie o owym programie słuchy :lol:

 

NO własnie kagan mam ten sam dylemat. Bo się opłaca przesiąść, a zwłaszcza że mam hynixy BT D43 które idą na FSB 250 (:D) tylko na mojej mobo teraźniejszej nie umijeą przekroczyć fsb 190 - coś im nie pasuje, A co do blokady agp/pci to na 925XE też jest blokada :) Tyle zę mobo na 925XE kosztują koło 550zł  :-|  Ale jest też alternatywa, kupić mobo z LGA + AGP (mnie takie coś interesuje bardziej) czyli np Abit AS8 - cena bardzo dobra, w komputroniku 387 zł ;)

Pozdro

1610682[/snapback]

no i kupić p4 506 czy 505

a takie LGA+AGP to np i865 czy tam cos innego.... może i sie opłaca.....i co zamierzasz odblokować HT?? :D albo tak też zrobie albo kupie tą ic7...

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@arnivird mówiłem o programie sandra a nie sanda :lol: hmmm..... nie doszły mnie o owym programie słuchy :lol:

no i kupić p4 506 czy 505

a takie LGA+AGP to np i865 czy tam cos innego.... może i sie opłaca.....i co zamierzasz odblokować HT?? :D albo tak też zrobie albo kupie tą ic7...

1611257[/snapback]

 

zjadlem R.... a co do mobo na 925 to XE ma PELNA BLOKADE 925X nie posiada blokady PCie i lepiej nie przekraczac fsb 250 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hej :)

słucajcie mam problem z MOBO (p4p800s-x), ostatnio zachciało mi sie zrobic update biosu, wgrałem nowy wszystko ładnie, podkrecam FSB i przy 180 mi sie komp zresetował, myślałe ze za duże fsb dałem ale nie, koniec końca okazało sie ze coś sie zjebało bo nie dało sie wykrecić ani o 1 MHz, (normalnie chodził przy 3,4GHz). przy standartowej szybkoścui (2,4GHz) Vcore ustawione jest w biosie na 1,375V a pokazujem mi 1,40 - 1,44Vjak dam ciut wiecej albo magistrale podniose Vcore leci nawet do 1,48V :| nigdy sie tak nie działo :( niewiem co robic, HELP!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej hej :)

słucajcie mam problem z MOBO (p4p800s-x), ostatnio zachciało mi sie zrobic update biosu, wgrałem nowy wszystko ładnie, podkrecam FSB i przy 180 mi sie komp zresetował, myślałe ze za duże fsb dałem ale nie, koniec końca okazało sie ze coś sie zjebało bo nie dało sie wykrecić ani o 1 MHz, (normalnie chodził przy 3,4GHz). przy standartowej szybkoścui (2,4GHz) Vcore ustawione jest w biosie na 1,375V a pokazujem mi 1,40 - 1,44Vjak dam ciut wiecej  albo magistrale podniose Vcore leci nawet do 1,48V :| nigdy sie tak nie działo :( niewiem co robic, HELP!!!

1623154[/snapback]

moze wgraj poprzedni bios??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja konfiguracja :

 

Mobo : ASUS P4GDCX-V Deluxe

Procek : Celeron D 345 na podstawce 775 , 3.06 ghz @ 4.167 Ghz

RAM : 1024 MB (2 x 512 MB Elixira , obie PC3200)

Wentylator : Gigabyte G-POWER GH-PDU21-MF

HDD : WD Caviar 160 GB

HDD : Samsung Spinpoint 160 GB

Karta grafiki zintegrowana z ktorej korzystam

Naped DVD-RW: LG GSA-4163B

Naped DVD : jakis AVX :P

Karta muzyczna : Soundblaster Live 5.1

Karta TV : Avermedia TV Studio 303

 

Zasilacz : Platin Power 420 W

 

Mam takie pytanie, napisze ze jestem w miare zielony w podkrecaniu, z tego co mi mowily pewne osoby tego Celerona mozna nawet podkrecic o 2 GHZ przy achowaniu stabilnosci ? jesli tak to jak , ptrosze o wyjasnienie ..., i mam taki problem ze jak podkrecilem procek to jak naciskam Reset to mi poprostu sie wylacza komputer, w Windowsie jak najbardziej jest stabilnie, w ogole czy dobre podkrecenie tego procka? Bo jak podkrecam wyzej wogole mi nie chce wystartowac, nie wiem czy to plyta asusa zabezpieczona czy jak :(

Prosze o porady...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...