Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

dowiedziałem sie że na mojej płycie rzeczywiście dzielnik się nie zmienia, ale:

 

podobno kontroler dysków na tej płycie jest jakoś "odrębny" od pci. Nie zalicza się do niego to taktowanie, i dlatego działa dysk bez zarzutów.

 

i

 

:lol: dlatego pojawia się czarny ekran po ustawieniu na większą szynkę, że tylko karta graficzna nie wytrzymuje takiego taktowania.

 

nie wiem tylko dlaczego nie działa na 200MHz Fsb, jeśli tam powinien być dzielnik 1/6....

 

może nie zmienia... może wykryło że mój proc ma standardowy dzielnik na 133MHz i się tego trzyma?

 

dobrze myślę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem bo mam stabilnie tylkko na fsb 167, na 168 już się nie włącza..... Zostawić tak, czy nie? A jeśli nie, to jak dać. Z tym, że na 167 jest pełna stabilność...dziwne nie?

Zezal weź ustaw w biosie pamięć na 266 i podnieść FSB na 200. Komputer musi Ci się uruchomić na takich ustawieniach! Wtedy pamięć będzie działała faktycznie jako DDR 400 a procesor też będzie na magistrali 200 czyli efektywnie 800.

To że komp Ci sie nie uruchamia na FSB 168 to jest wina tego że masz nie ustawioną pamięć na 266! Po tym ustawieniu pamięć bedzie działać synchronicznie z prockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem nawet na 133 i nic! :sad:

 

poza tym na intelu synchronicznie to raczej złe rozwiązanie, aczkolwiek gdyby działało, to bym je zaakceptował...

 

 

wymyślcie coś!!!!

 

błagam :cry: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem nawet na 133 i nic! :sad:

 

poza tym na intelu synchronicznie to raczej złe rozwiązanie, aczkolwiek gdyby działało, to bym je zaakceptował...

wymyślcie coś!!!!

 

błagam :cry: :cry:

pokombinuj z timingami pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Ja z Celerona D Prescota 2400mhz wyciągnełęm bez podnoszenia napięcia 3600mhz. Poprostu zmieniłem w biosie FSB z 133 na 200 i na 3600 pracuje stabilnie, testowałem go tez hot cpu testerem i po 3 godzinach nie znalazł błędów.

Oto dowodzik:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Aha i mam płyte Gigabyte GA-8IPE1000-G która ma mozliwosc podnoszenia w biosie napiecia nawet dla procesorów prescot lecz zrobiłem to tylko na chwile bo procek sie grzał do 80*C w biosie ale za to 4200 wyciągnełęm ale niestety nie ładowałem systemu bo bałem sie ze go spale. Miałem wczesniej płyte Asrocka i proc nie poszedł wiecej niz 3223mhz nobo cos go blokowało, tzn wstawał i na 3600mhz ale po załadowaniu systemu CPU-Z wykrywał go jako 3223mhz. Procesor chłodze Boxem ale juz za dwa dni zakładam water cooling wiec podniose napięcie i pujde wyzej. Jak juz to zrobie to pokaze screena :D

Pozdrawiam

 

PS. A co do Overclockerów którym wywala blue screeny na których jest cos zwiazane z dyskiem to większosc płyt przy podnoszeniu FSB procesora podnosi tez "szyne?" dla kontrolera S-ATA, ja spotkałęm sie z 4płytami i wszystkie miały uzaleznione FSB do SATA, Moja tez dlatego jak podniosłem FSB do 800 (czyli 200) to nie mam problemów z satą, jak np fsb podniose do 230 to zaczynają sie problemy, czasem nie wykrywa dysku, czasem nie moze znalesc systemu na dysku itp.

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzies na necie ze prescoty mają diode termiczną albo cos w tym stylu ze jak temperatura przekroczy 90*C to sie wyłączy sam :D

nie 90*C tylko 100*C przekonalem sie na wlasnej skorze :P

 

update:

max oc do windy 3711mhz http://img491.imageshack.us/img491/2232/37119ki.jpg

a max jak sie uruchomil to 3910mhz http://img486.imageshack.us/img486/9365/1229023326x9ip.jpg napiecie 1.6V duzo?? temp. w biosie 78-79*C http://img486.imageshack.us/img486/5916/1229023345x3tp.jpg wiem ze nieostre ale robilem aparatem od tel i o 3 w nocy :P

 

 

ps. ile napiecia wytrzymuja cel d??

i czy freezer 4 wejdzie mi tu?? http://img529.imageshack.us/img529/1818/dec29018ir.jpg

musze sobie sprawic sobie cyfroffke :D

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wstepne testy na WC i na 1,65 chodził spoko, ale wątpie zeby jaka kolwiek płyta mogła podniesc napiecie wyzej.

Moja ma +5%, +7,5% i +10% i te +10% t ok jest 1,65V

Jutro przyjdą mi nowe bloki i wtedy zaczne kręcic wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana timingów też nic nie daje... nadal nie pojedzie na ani 1 MHz wyższej szynie, a co dopiero na 200....

 

nie wiem dlaczego... :sad:

Mając CL=3 i fsb 166 zmieniłem na CL=2,5 i u mnie poszło a miałem podobny problem tylko że na innym sprzęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zezal. Miałem ten sam problem (tzn czy jest dzielnik 5 przy fsb 166) ale mam płytę na 915p i niestety u mnie nie ma tam dzielnika. Dołączona grafika Więc chyba marne szanse tym bardziej że intel nie robił procesorów z fsb 166. Obstawiam tylko dzielnik 4 dla 133 i 6 dla 200.

 

 

OFF top On

Witam wszystkich forumowiczów (zwłaszcza posiadaczy celin) mój pierwszy post.

Off top Off

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytacik:

 

Zez-all. Asrock is the " value " line of Asus. They are basic budget boards and do not have a lot of options ithe BIOS for changing frequencies and voltages. And no PCI/AGP lock. The reason your PC will not boot at 168

FSB is because you have pushed the PCI and AGP frequencies out of range too far. You might want to look

at Asrock's website for a newer version of your BIOS, but read the Release Notes AND all the instructions

BEFORE you try to flash the BIOS. If a newer version does not have any " fixes " that will help you, it is best

to just leave things as is.

As far as trying to overclock a Celeron, there is not too much to gain with that CPU. A P4, yes. Celeron, like

the Asrock board, is a " budget " chip, not made for gaming or O/C'ing. Chris.

 

Cytacik II:

 

The PT8xx chipset has 1/5 and 1/6 PCI dividers.

 

Contact ASRock.

 

mi clockgen nie działa: nie pod mój: Winbond

 

Wait...Maybe it is a limitation of the chipset. I thought you could raise the FSB to the next standard frequency (e.g. 133MHz > 166MHz) and the PCI divider will automatically change? I forget how this works.

 

Edited: Fri Dec 30, 2005 at 00:03 by tcsenter

 

 

To coś już chyba tłumaczy.

Edytowane przez zezal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam na tym samym fsb, co ty. I też tak chyba będę musiał zostawić...

 

z drugiej strony jeśli nie ma dzielnika to na pci częstotliwość wynosi 41,5MHz!

 

ale cóż, na razie wszystko działa jak należy.

 

ps. Jest przy asrockach, ale dla athlonów (166 nie jest używana przez pentium) - ta sama linia (klasa że tak powiem)

 

można by znaleźć moddowanego biosa, to podobno wszystko załatwi. Sam chipset pt880 ma na pewno wszystkie potrzebne dzielniki. Problem tkwi w płycie (może w samym biosie)

 

ps2. umie ktoś moddować biosy ????

Edytowane przez zezal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do modowania biosów bardzo ciezko bedzie kogos znalesc. Miałem Asrocka P4V88+ i proc mi wstawał nawet na fsb 300mhz co daje 5400mhz. Gdy załadowałem system to widziało go jako 3223, podejzewam o to ten cały system Hybrid Booster czy jak on tam ma. Proca mogłem kręcic tylko wtedy gdy miałem dysk na PATA, gdy zmieniłęm na SATA to maxylalna częstotliwosc FSB na jakiej poprawnie działał SATA to 148mhz. Jak ustawiałęm na 200 gdzie powinno dziłac ok to procka wykrywało mi jako 2400mhz nawet jesli bios miał zapamietane 200.

Takie są juz asrocki, Lipa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nobo twój asrock razem z fsb procesora kreci PCI/AGP Ale mój procesor jak miałem P4V88+ to najwyzej na 179FSB smigał

Poprostu ta płyta nie jest przeznaczona do overclockingu ;)

Edytowane przez mkwd40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co oni dawali możliwość zmiany fsb??? A tak z ciekawości: jak dam na fsb 100 to też wraca poprzednie ustawienia.

 

 

 

p.s. To co teraz radzisz zrobić? Zostawić na tym, co jest czy obniżyć do fsb 146 (najwyższa stabilna wartość dla ramu)tak, żeby proc był @2.65 a ram @435MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście z tym 100 to była tylko taka ciekawostka (nie chce underclockingu - po co mam 4 coolery w obudowie?)to dobre dla AMD ale nie intela - synchronika.

 

 

jak teraz mam ustawić, żeby była najlepsza wydajność, a jednocześnie największe bezpieczeństwo (bo podobno jechać na pci 41,5 to duze ryzyko)

 

najwyższe możliwe fsb 167,

ram działa dobrze przy fsb 146 (wtedy ma 440MHz - ustawiam w menu na 200 i się dodaje :-) ) i clk2,5 1t)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zezal weź ustaw tak jak Ci gada mkwd40. Założe się że masz pamięci ustawione na AUTO czyli jeżeli masz celka D 2.4 na szynie 133 to pamięci w tym momencie pracują już jako 333 i dlatego jeżeli zwiększasz szyne procesora to pamięci też idą wyżej! I jak na procku dasz szyne 166 to pamięci w tym momencie mają już grubo ponad 400!!! I jak dasz mu szyne 200 to komp się wogóle nie włącza bo pamięci by działały gdzieś już na 550!!! Czaisz baze? Weź ustaw najpierew w biosie pamięci na 133 zapisz ustawienia i wejdź ponownie do biosu i baw się szyną. Have Fun. Przecież sam mam AsRocka P4i48 na chipie Intel 848 i jak obniże pamiątki na 133 to proc idzie na szynie 200 i pokazuje 3600 MHz ale niestety nie przechodzi testów w Prime95 zaraz na początku wywala błąd że jest jakiś konflikt sprzętowy. I wogóle grać się nie da bo po kilku minutach wyskakują artefakty i komp się sam resetuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zezal weź ustaw tak jak Ci gada mkwd40. Założe się że masz pamięci ustawione na AUTO czyli jeżeli masz celka D 2.4 na szynie 133 to pamięci w tym momencie pracują już jako 333 i dlatego jeżeli zwiększasz szyne procesora to pamięci też idą wyżej! I jak na procku dasz szyne 166 to pamięci w tym momencie mają już grubo ponad 400!!! I jak dasz mu szyne 200 to komp się wogóle nie włącza bo pamięci by działały gdzieś już na 550!!! Czaisz baze? Weź ustaw najpierew w biosie pamięci na 133 zapisz ustawienia i wejdź ponownie do biosu i baw się szyną. Have Fun. Przecież sam mam AsRocka P4i48 na chipie Intel 848 i jak obniże pamiątki na 133 to proc idzie na szynie 200 i pokazuje 3600 MHz ale niestety nie przechodzi testów w Prime95 zaraz na początku wywala błąd że jest jakiś konflikt sprzętowy. I wogóle grać się nie da bo po kilku minutach wyskakują artefakty i komp się sam resetuje!

Dokładnie tak, miałem Asrocka P4V88+ i ustawiłem szyne pamieci na 133 i z procka max na tej płycie wycisnełem 3223mhz bo jak dawałem wyzej to i tak go widział jako 3223 np pojechałem go na 3500 a windows go wykrywał ze jest 3223. Podobno za tym stoi ten asrockowski Hybrid Booster Safe overclocking. U mie smigało 100% stabilnie na tym 3223 czyli fsb 179.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...