Skocz do zawartości
Lanc

Celeron D 310 - 365 - Podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

raczej jakie masz chlodzenie nie "farta"

heh ja miałem zajebiste WC i celeron mój nie chciał iść na fsb 205 na napieciu 1.65v

a płyta napewno nie ograniczała bo miałem abita IC7-G

 

EDIT:jak będziesz miał farta to Ci na boxie i default Vcore zrobi 220 tak jak mi :D Jak to Ci w czymś pomoże to ja mam Costa Rica E0

pokaż mi scerena bo ci nie wierze ! Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja miałem zajebiste WC i celeron mój nie chciał iść na fsb 205 na napieciu 1.65v

a płyta napewno nie ograniczała bo miałem abita IC7-G

ale ty niemiales 310 ani 315. one latwiej na wysokim fsb smigaja bo maja mniejszy mnoznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niema ale jest duzo bardziej prawdopodobne ze da sie osiagnac to fsb 220 na tych z mniejszymi mnoznikiem niz wiekszym

masz racje wsumie chyba zawsze tak jest np. w amd też

mam do was pytanie czy komuś z was udało sie przekroczyć 14 minut w super pi 16M ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi sie udalo :) juz wczesniej pokazywalem :) A tak na dobra sprawe to jesli mialbym sie przesiadac to juz na sprzet, ktory wycisnalby fsb przynajmniej z min 230... bo cholipa, jak mowicie ze watpliwe jest nawet 220, to wymienie siekierke na kijek, kupie 2,13, a okaze sie po podkreca sie nizej, pamiecie podkrece troche wyzej, co mi w efekcie i tak da mniej wydajnosci niz obecny sprzet... przemysle jeszcze sprawe, kupilbym ta celine z samej ciekawosci, czy pojdzien a jakies 3,8 :D ale watpie ze to sie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bede sie cieszyl jak mi zejdzie ponizej 16min w pi16m bo pamieci mam w singlu hehe

 

moj pujdzie stabilnie(prime2k4 przez 30min) na fsb 220 ale temp juz siega 75*C wiec zaczyna tracic moc (thermal costam) wiec sie nieoplaca tak ustawiac - narazie bez WC i droop moda

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten weekend miałem troche czasu i sie pobawiłem swoim sprzętem. Wiem na pewno, że prime mi sie wywala przez proca a nie ram. Podejrzewałem goodramy ale zmniejszyłem je do 320, bo w tym asusie mam takie opcje 266, 320, 400, 500 lub 533 i mi sie prime wyłożył. Tak dla wyjaśnienia: dając np 400 przy fsb 225 bios cały czas mi pokazyje 400 ale everest pokazuje 450. Poprostu opcje wybrane w biosie, bios pokazuje tak samo. Ale everest pokazuje prawidłowo tzn jak dałem 320 w biosie i szyne ustwiłem...hmm... 220 lub 225 (niepamiętam dokładnie) to everest pokazał mi 360 dla mem, jak dam w biosie 400 dla mem i fsb 225 to mi everest pokazuje mem 450. Dziwne to dla mnie bo jak miałem poprzednio gigabyta i kreciłem to przy boootowaniu i w biosie pokazywał mi realne taktowanie a nie hmm...to co ustawiłem w biosie. Ale mniejsza o to, jak napisałem wyżej sugeruje sie wskazaniami everesta bo "wydają sie być logiczne". Chociaż fsb proca jak dam 225 to przy bootowaniu pokazuje 3,59 i w biosie wyświetla fsb 225 a przy tym mem fsb 400.

@ KAMILcom chętnie wrzuce screnna tylko nie bardzo wiem jak :D, powiedz mi co ma być na tym screnie i jak sie robi zrzut ekranu bo kiedyś czytałem ale nie pamiętam. Jak widzisz jestem na forum od dawna ale zawsze głównie czytałem, wiesz... szukajka i znajdywałem rozwiązanie moich problemów. Dopiero niedawno sie odezwałem i w obsłudze forum średnio sobie radze. Dlatego jak mi nie wierzysz "na gębe" to sie zapytam czy screen np z everesta gdzie jest wskazane fsb mem i proca wystarczy, czy to ma być... nie wiem... z CPU-Z czy co? No i przede wszystkim powiedz jak to zrobić. Bo wiem, że jak zrobie screena to go musze wstawić na jakiś serwer (nie pogniewam się jak podasz adres darmowego serwa bo też nie znam). Link do posta to już sam wstawie :D, tyle umiem :D. Przede wszystkim jak zrobić screen ekranu bo wiem że bardzo proste, chyba kombinacja dwóch klaiszy ale nie pamiętam. Uff... nie wiem czy to co napisałem jest czytelne, bo właśnie wróciłem z imienin Ojca i mam mocno w czubie :D

EDIT: wogóle to niewiele jest celin 2,13 na forum. Ja nic nie znalazłem. Ciekawe dlaczego? przecież najmniejszy mnożnik to zawsze najwyższe fsb.

EDIT: aha gwoli przypomnienia prime wywalał mi sie przy fsb233 i myślałem ze to przez goodramy ale jak zapodałem "biosowe 320 dla mem to też mi sie wywalił - to mniemam że to proc wywala? Na fsb 225 chodzi od półtora miesiąca bez jednego reseta(głównie i ja i dzieciak gramy :D). Testowałem też primem na tym fsb ale nie więcej niż pare razy po po pół godziny(niecierpliwy jestem :D), tylko mnie martwi temperatura, bo 57C (speefan) a z tego co piszą o tych asusach to one zaniżają. Dlatego w poniedziałek zakupie jakiś czujnik temperatury i sie za niego ostro wezme :D. Próbowałem elektronicznym lekarskim ale powyżesj 42C zaczyna wyświetlać litere H, wieć qpa. Cieszy mnie to że przy prime memki jak dotykałem na DDR450 jeszcze nie parzyły :D

Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.scerrena robisz następująco:

otwierasz cpu-z na zakładce tej pierwszej z danymi o procu i otwierasz jeszcze raz cpu-z na zakładce memory

robisz w tle super pi 16M żebym zobaczył jaki masz czas

2. na klawie naciskasz PRINT SCREEN

3.wchodzisz to painta wklejasz używając ctrl+v

4. zapisujesz w formacie jpg albo lepiej png bo jest mniejszy

5. wrzucasz screena na http://imageshack.us/

6. wklejasz drugi link z tych tabelek

 

P.S. nie pisz takich długich postów bo nie chce mi sie czytać pozatym włącz zipa jak piszesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra zrobione ale zastanawia mnie to że dzisiaj mam dużo mniej w spi? Wczoraj dla fsb 200 miałem 20m27s a dla fsb 225= 21m 59s. Hmmm. dziwne troche no ale: http://img239.imageshack.us/my.php?image=screen0dp.png

EDIT: jesteś?

jestem :)

no i teraz jak dałeś screena to ci wierze :) ale super wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soczysty egzemplarz bez zmiany vcore na fsb 225 lol

ja wlasnie sie bawilem i doszedlem do tego ze pamieci wiecej niz 215 niechca isc asynchro. synchro polecialy 240(goodram-normalne;i elixiry - nienormalne) tyle ze walily bledami(elixiry) i nic niebylo stabilnie wlaczylem prime i odrazu stop :/ wyciagnelem elixirki i teraz testuje goodramy na 220

 

a tak jeszcze czemu te goodramy sprzedaja jako cl3 skoro na 2.5v ida 2-2-2-5?? to ja niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soczysty egzemplarz bez zmiany vcore na fsb 225 lol

ja wlasnie sie bawilem i doszedlem do tego ze pamieci wiecej niz 215 niechca isc asynchro. synchro polecialy 240(goodram-normalne;i elixiry - nienormalne) tyle ze walily bledami(elixiry) i nic niebylo stabilnie wlaczylem prime i odrazu stop :/ wyciagnelem elixirki i teraz testuje goodramy na 220

 

a tak jeszcze czemu te goodramy sprzedaja jako cl3 skoro na 2.5v ida 2-2-2-5?? to ja niewiem

:blink: może trafił ci sie winbond ! 2-2-2-5 masz na jakiej czestotliwości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dochodz do 210 na takich ale wiecej juz tylko cl3 bo wali bledami :/ nierozumiem tego ale no coz elixiry poszly 240 to czemu godramy maja niepujsc 250?? hehehe

 

edit: fsb 220 stabilnie tyle ze musialem w biosie ustawic napiecie az 1.7V!!! realnie 1.65; stres 1.6 :/

 

chlodzenie mam za slabe i traci moc jak bedzie wc to bedzie 24/7 chodzil na szynie 220

 

fsb 230-240 to kwestja chlodzenia i stabilnosci napiecia(bez droop moda sie nieobejdzie)

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

powiedzcie mi dlaczego jak zwiekszam u siebie fsb to zamiast zwiekszac sie czestotliwosc to mi sie zmniejsza :mur: ale to tylko w windowsie. Za to w biosie jest wszystko w porzadku. czego to wina ?? CO o tym sadzicie ??

 

Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

 

Ruszył na 212*18=3816 (62%), ale nie wchodzi do windowsa(ładuje sie i nie wchodzi), nap. 1.312

Ale myśle że jak kupie dobre chłodzenie to podniosę Vcore i może wejdzie do win.

Ale na FSB 213 już nie wstaje wogóle;/

napiecie mozesz nawet teraz podniesc bo one po przekroczeniu 67*C traca moc(thermal throttling) do 1.45V dawaj smialo

tylko paste zmien

 

jak to ci sie zmniejsza?? pokazuje mniej czy co

Edytowane przez bamboocha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie mozesz nawet teraz podniesc bo one po przekroczeniu 67*C traca moc(thermal throttling) do 1.45V dawaj smialo

tylko paste zmien

 

jak to ci sie zmniejsza?? pokazuje mniej czy co

 

jak podkrecam powyzej 17*212 czyli 3600 to OK w biosie mi sie pokazuje tyle , ale jak wchodze do winda to jakos dziwnie, wlaczam everesta pisze 3400 wlaczam cpu-z 3397 ?? czego to moze byc wina ??

 

Pozdro

 

Aha i jeszcze jedno pytanko czy jak podrecam proca to lepiej miec wlaczone spread spectrum ????

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@morph231@ dziwny masz wynik 13 minut z groszami jak pówtórzysz test to już takiego niestety nie będziesz mieć a szkoda, według mnie to super pi nie daje obiektywnych wyników bo raz jest tak a raz tak, ale chyba takie schizy są tylko na celkach D.

 

Próbka 16m Celek D 2.5@4.3Ghz http://img110.imageshack.us/my.php?image=superpi16m19rv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie moj komp stoi na oknie :D temp na zewnatrz kolo -3st, fsb 210, synchro, Vcore 1,625, Radeon GPU 459, DDR 384, Celina 4Ghz, 3d mark 2001 20851, zaraz ide ze wszsytkim wyzej, sprawdze spi :D bede informowac o doniesieniach z frontu na bierzaco :D Ma sie rozumiec robie takie idiotyzmy dla czystej zabawy :D nie zamierzam zostawaic kompa na oknie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlasnie moj komp stoi na oknie :D temp na zewnatrz kolo -3st, fsb 210, synchro, Vcore 1,625, Radeon GPU 459, DDR 384, Celina 4Ghz, 3d mark 2001 20851, zaraz ide ze wszsytkim wyzej, sprawdze spi :D bede informowac o doniesieniach z frontu na bierzaco :D Ma sie rozumiec robie takie idiotyzmy dla czystej zabawy :D nie zamierzam zostawaic kompa na oknie :P

nie przesadzaj z tym napieciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co Panowie powiece na to http://img108.imageshack.us/my.php?image=scn20og.png. Hehehehe olać tego procka ale co ja mam za goodramy że dają rade 480

 

EDIT: Właśnie jade asynchro fsb 210 i memy 263 na default vdimm. Hmmm zapuszczam prima bo nie moge znaleść końca tych goodramów :D

 

EDIT: No wygląda obiecująco http://img123.imageshack.us/my.php?image=ggg5hc.png ciekawe co to są za kości? Bo z oznaczenia nic nie wynika

Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy przerwane ze wzgledu na dziwne halasy z zasilacza :] sprzet wymikl przy 4,1 Ghz, mowie na 4,0 chodzil stabilnie ,ale spi i ladne screenshoty bede robil na nowej zasilce :D co do goodramow to sie ladnie trafily, moje twinmosy max chodza stabilnie na ~485, ale widze, ze moj sprzet jest bardziej wydajny, kiedy mam fsb 200 i wyzej wykreconego proca, pamiec na timingach 2,3,3,6, niz kiedy mam fsb 195, pamieci ~485 i timingi 3,4,4,8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@morph231 < a nie boisz sie ty tzw .punktu rosy ? przy peltierach jest takie zjawisklo i wtedy możesz powiedzieć pap do proca :P

 

@PCHaCkiN < cpu-z pokazuje predkość nominalną w MHz a bios Assrocka pokazuje w zaokragleniu do 0,01 GHz wiec daje około 10 MHz przekłamania na czym się przejechałem ..

 

@Arkadio temperatury wskazywane przez termometry elektroniczne wychodzą poza 55 *C więc nie wiem jak się mógł wyłożyć przy 42*C :( jakiś lipny termometr miałeś ... / zmień Avasta na inny antywir bo sobie nie polepszysz wyników w superpi za cholerę .. przecież ten program to pamięciożerna lipa :P

 

generalnie własnie sie zastanawiam w jaki sposób zrobic rtęciowy < analogowy > termometr dla proca... szukam i potrzebuję info na temat zachowania rtęci w ekstremalnych warunkach .. chodzi o zachowanie się w małoprzepustowych rurkach ... hmm

 

poza tym poszukiwane są informacje o miejscach gdzie znaleźć można nieoficjalne mody biosów dla płyt assrocka .. to by było chyba na tyle .. jak sobie coś przypoomnę to EDIT :P pozdro :D

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiecie, ryzyko wilgoci musialo byc, dziwne odglosy z zasilacza to nie byl jedeyny powod, kolejny to to, ze zaczal padac snieg :P poki co sprzecior dalej chodzi, i znam jego ewentualna granice, mysle, ze w tym tygodniu zmienie zasilke. Jesli uda mi sie trafic na fortrona 400W na allegro, bo wlasnie sie skonczyly :P potem drop mod i mysle, ze wytestuje celine 2,13.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos Fortronka i allegro LINK , pytanie czy potrtzebny ci potwór który daje <400W ??? wydaje mi sie to nieco przesadzone ... chociaz do 4 GHz moze i potrzeba takiego .. a sie zastanawiam czy to coś nonameowe co mam w budzie nie zmienić na Codegena 300X .. bo taki mam akurat .. tylko nie wiem czy to wytrzyma chociaż 3,2 GHz :P Codrgen ma ponoć wedle naklejki 350 W ... co o tym sądzicie ?

Edytowane przez PC_Speaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propos Fortronka i allegro LINK , pytanie czy potrtzebny ci potwór który daje <400W ??? wydaje mi sie to nieco przesadzone ... chociaz do 4 GHz moze i potrzeba takiego .. a sie zastanawiam czy to coś nonameowe co mam w budzie nie zmienić na Codegena 300X .. bo taki mam akurat .. tylko nie wiem czy to wytrzyma chociaż 3,2 GHz :P Codrgen ma ponoć wedle naklejki 350 W ... co o tym sądzicie ?

Codegen to syf, miałem 300w i zamordował go radek 9550, dobrze, że umarł samotnie :D Dla radzia dawał tylko na core 350, powyżej już resetował. Jak kupiłem chiefa 360 i postawiłem je koło siebie to pusty śmiech ogarnia. CODEGEN TO SZIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIITTTTTTTTTTT

 

A tak z innej beki to znacie jakiś fajny myk na optymalizacje systemu pod spi? bo to moje 16m troche mnie drażni i chętnie bym z nim powalczył. Czy obniżenie timingów ma znaczny wpływ na wynik?

Edytowane przez Arkadio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...