Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

oglądałem amilo m1425 ma mobilnego radka 9700 pro 128mb.

może mi ktoś powiedzieć co to za karta ? jeśli by sugerować się nazewnictwem ATI powinna być lepsza od mradka 9700, ale dziś już nic nie jest pewne.

czy ati mobility radeon 9700 pro ma 128mb własnej pamięci, czy może korzysta (choćby częściowo) z pamięci RAM ?

jak zwykle nie jestem w stanie nic znaleźć w necie na jego temat. internet mnie przerasta, to po prostu jeden wielki cuchnący śmietnik.

 

w tym lapku (amilo m1425) najbardziej niepokoją mnie zaczepy, na których trzyma się wyświetlacz. z każdego zaczepu (są dwa) tylko z jednej strony wystaje 'bolec' mocujący. szkoda, że do tego nie jest z plastiku - pozbyłbym się definitywnie złudzeń, zresztą może to plastik . a dodatkowo cały panel wraz z ramką (po otwarciu), nie styka się z dołem, tylko jest nieco podniesiony na tych zaczepach, tak że między nim a podstawą jest spora przerwa. to aż się prosi o wyłamanie. ale może tylko tak wygląda.

matrycę muszę pochwalić - duże kąty widzenia. głośniczki też fajnie bzyczą . od spodu dali nawet głośniczek basowy.

1358565[/snapback]

np tutaj

http://www.firingsquad.com/hardware/mobility_9700/

 

te karty maja wlasny ram

mniej wiecej odpowiednik desktopowego r9600pro

4 potoki

core okolo 450MHz

mem na okolo 200-230 MHz

szyna pamieci oczywiscie 128bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja wygląda następująco - 1000$ - chce kompa do pracy jak i zabawy. Warunek - musi mieć panoramiczną matrycę, procek centrino lub athlon 64 i nie może być to Dell (które według mnie sa poprostu brzydkie). Najlepiej HP (pomimo że krążą o nich różne opinie, ja słyszałem od pewnych osób że to naprawde dobre kompy) Toshiba lub Sony. Moze być refubrished lub nowy. Czy mógłby ktoś kto się orientuje na ebayu (koniecznie z ebaya - nie mam czasu na zamawianie kompa przez strony producentów) podsunać parę konkretnych linków do jakiś ciekawych kompów. Z góry wielkie dzięki!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kto zna dobrze język niemiecki może mi streścić w kilkunastu zdaniach tą recenzję.Chodzi mi najbardziej o podsumowanie,głośność i wyświetlacz.Bedę bardzo wdzięczny.

A tu link: 1359135[/snapback]

http://babelfish.altavista.com/babelfish/u...ory.php?id=7738

Chyba znasz choc troche Angielski...

Pozatym to babelfisha nie znac... Wstyd :P

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np tutaj

1358892[/snapback]

o m radku 9700 czytałem i znam tę kartę.

pytałem natomiast o wersę 9700 PRO.

 

ten cały galimatias m.in. z wejściem standardu PCI Express strasznie namieszał w nazewnictwie i może na fali tego zamieszania, ktoś ni z gruchy ni z pietruchy przywalił w nazwie PRO, żeby sugerować lepszą wydajność, a tymczasem to wersja ekonomiczna.

:)

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o m radku 9700 czytałem i znam tę kartę.

pytałem natomiast o wersę 9700 PRO.

1361812[/snapback]

W laptopach nie montuja wersji Pro!!!

Mobility Radeon 9700 wystepuje tylko w jednej wersji, bez przyrostka Pro, zaleznie od producenta rozni sie nieco taktowaniami ukladu jak i pamieci, ale sa to niewielkie roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W laptopach nie montuja wersji Pro!!!

Mobility Radeon 9700 wystepuje tylko w jednej wersji, bez przyrostka Pro, zaleznie od producenta rozni sie nieco taktowaniami ukladu jak i pamieci, ale sa to niewielkie roznice.

1361815[/snapback]

to sprawdź specyfikację Fujitsu -Siemens Amilo M1425

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tse_tse sprawdz strony ATi...

To sie dowiesz jakie sa Mobilne Radeony...

:mur:

 

Sony VAIO FS115M

 

a co sadzicie o tym modelu ?

 

1358470[/snapback]

Mi sie nie podoba... Biala klawiatura... Kurde jakbym sie w czasie do 1996 roku cofnal :P

Pozatm strasznie droga taka konfiguracja...

Mam to samo praktycznie za 1.1k mniej...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie podoba... Biala klawiatura... Kurde jakbym sie w czasie do 1996 roku cofnal :P

Pozatm strasznie droga taka konfiguracja...

Mam to samo praktycznie za 1.1k mniej...

1361901[/snapback]

Rowniez masz taka jasna matryce i wydajna karte graf.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaje gosc w opisie...

NVIDIA® GeForce™ Go 6200 128 Mb

 

!!!!! 3Dmark 2001 SE = 11500 pkt !!!!!

 

Ja mam ATi Mobility Radeona 9700 64MB i mam wydajnosc podbna, a nawet wyzsza.

3Dmark2001SE = 11955 pkt... http://service.futuremark.com/compare?2k1=8481409

 

Co do matrycy, to nie sadze, aby odbiegala znaczaco od mojej, zwlaszcza ze natywne rozdzielczosci maja takie same...

1280x800... Wiec skad ta cena??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!!! Na chwile obecna jestem użytkownikiem komputerka stacjonarnego…ale zamierzam na stale przerzucić się na notebooka.

 

Do czego będzie wykorzystywany?!

 

1. Ma mi służyć zarówno jako narzędzie pracy, jak i zabawy … żeby można było oglądać sobie na nim płynnie filmiki

2. Chciałbym aby dobrze sobie radził zarówno z prostymi aplikacjami, a także programami typu Photoshop, Corel, a może nawet Autocad i zaawansowanymi…

3. (Byłoby miło pograć sobie również czasem w jakąś gierkę).

 

Parametry komputerka:

• zależałoby mi już na platformie ‘Centrino’

• nagrywarka DVD

• najlepiej 512 RAM

• Pytanko!!?? jakaś oddzielna karta graficzna z własną pamięcią!? – nie wiem czy programy typu Photoshop i Corel itp. działałyby np. na karcie zintegrowanej Intel® Extreme Graphics 2 DVMT do 64MB

• itp..

 

W każdym sklepie doradzają mi inaczej ... nie mogę się zdecydować na jakiś konkretny typ laptopa ... – jedni twierdzą ze dla moich potrzeb (które przedstawiłem na początku) wystarczy ARISTO SMART 300, z kolei inni stawiają na Asus, ACER.

 

Jeżeli chodzi o mnie – wybierałbym między Aristo Smart 300 lub jakimś Acerem (o Acerach słyszałem wiele dobrego, jednak chyba nie mieszczę się cenowo) , tylko niestety jestem laikiem w tych sprawach. Dlatego też prosiłbym o jakąś pomoc, poradę, sugestie w zakresie wyboru solidnego sprzętu spełniającego mniej więcej moje kryteria!

 

PS mam pewne ograniczenie finansowe +- 4200zł. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no za 4200zł to z osobną grafiką centrino w Polsce nie kupisz :/

minimum to te 4900zł

Może taki asusik jak mój ale to na atlhoniku 2800+ ale z grafą ATI 9600??

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12972 tylko nie wiem czy da się go gdzieś jeszcze dostać

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w tej cenie to sie nie zmiescisz z porzadnym firmowym kompem... Aristo i Actine omijalbym szerokim lukiem... :)

 

ACerow troszke jest w cenie od 3500 do 4200, ale musisz poszperac i cos wybrac...

Z osobnym ukladem graficznym to bedzie ciezko, no chyba, ze nie WXGA...

To TM4001LMi z matryca 15" XGA, reszta konfgu to Pentium-M 1.5, 512 MB ramu, 60GB HDD, nagrywarka DVD DL i reszta to samo co u mnie... Kosztuje cos kolo 4400 w sklepach... Szukaj dojscia do hurtowni, bedzie taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tse_tse sprawdz strony ATi...

To sie dowiesz jakie sa Mobilne Radeony...

:mur:

nie chcę być niegrzeczny, ale jeszcze raz odsyłam do opisu modelu

Fujitsu - Siemens Amilo M1425

 

mogę założyć, że istnieje jedynie rm 9700

i nie ma wersji pro.

ale bez trudu znajdę innego lapka, gdzie producent będzie się chwalił, iż zastosował nową kartę ati mr 9700 pro.

ja anie pytam o to, czy taka karta istnieje, to nie budzi mojej wątpliwości (nawet jeśli to zwyczajny ati mr 9700, tylko inaczej nazwany dla szpanu, żeby się ludzie łapali, to i tak istnieje, choćby tylko z nazwy :)). ja próbuję dojść i pytam po co wprowadzono taką nazwę.

czy to chwyt marketingowy, czy jest to podyktowane zmianami w architerkturze, czy może jeszcze coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to badz grzeczny i poczytaj strony ATi...

:P

Wszystko tam sie dowiesz...

ATi nic nie wie o Mobility Radeonie 9700 Pro...

Wiec to tylko chwyt marketingowy...

Calkiem mozliwe, ze jest to w jakis sposob krecona fabrycznie karta... i tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wpadlem zeby spytac sie expertow co sadza o modelu Fujitsu-Siemens Amilo Pro V2020?

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15886

 

Jest cos lepszego do 5tys ? W gry nie gram (mam od tego XBOXa ;)) a potrzebuje laptopa lekkiego.

 

Co sadzicie o tych nowych ekranach SXGA+. Czy dla przecietnego zjadacza chleba roznica w obrazie bedzie znaczaca? Niestety ten laptop ma zwykla matryce a Siemens w rozsadnej cenie nie ma modelu z taka matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wpadlem zeby spytac sie expertow co sadza o modelu Fujitsu-Siemens Amilo Pro V2020?

 

1362674[/snapback]

SXGA+/WSXGA+ to jest bajer wart doplaty - moim zdaniem. ale jak juz to pisalem wielokrotnie zalezy to w jakich rozdzialkach pracujesz na np 17" CRT, jak w wysokich to wqarto brac, jk w 1024 lu co gorsza 800x600 to XGA bedzie gites

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak zapatrujecie sie na taka konfiguracje http://age.pl/podzespoly/opis.php?k=185&id=16423&company= i cene laptopa. Od razu dodam, ze lapcio ma sluzyc do pracy - pogramowanie, ale rowniez grafiki np w GLut, wazne jest zeby bateria trzymala ponad 3 godzinki no i od czasu do czasu fajnie by bylo jakis film sobie na nim machnac.

Moim zdaniem chipsecik nforca to calkiem mila rzecz, na stacjonarnym mam plytke na nforcie 2 i wszystko ladnie dziala, wiec mam nadzieje, ze na laptopie tez sie spisze. Glowna niewiadoma jest dla mnie procek. Z tego co wiem, to sempron ma byc odpowiednikiem celerona (ponoc wydajniejszym, ale jednak), wiec jezeli ktos wie cos konkretnego o sempronach, to bylbym wdzieczny, za podzielenie sie wiedza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, jak zapatrujecie sie na taka konfiguracje 1362736[/snapback]

Jesli wazne jest aby laptop mial trzymac ponad 3h, to zapomnij o jakimkolwiek AMD...

Niestety taka jest brualna rzeczywistosc...

Lepiej sie za jakims Centrino rozgadnac... Bez samodzielnej karty graficznej powinienes znalezc cos w podobnych pieniadzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam mozliwosc kupienia za 4000 PLN Acer Aspire 1363WLMi z torba, zastanawiam sie czy warto ? czy moze znajde cos lepszego w tej cenie (do 4 tys. PLN) Prosilbym o jakas opinie, gdyz to bedzie moj pierwszy notebook. Mam zamiar uzywac go jako desktop wiec czas dzialania na bateriach mnie nie interesuje.

Edytowane przez gambino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wazne jest aby laptop mial trzymac ponad 3h, to zapomnij o jakimkolwiek AMD...

Niestety taka jest brualna rzeczywistosc...

Lepiej sie za jakims Centrino rozgadnac... Bez samodzielnej karty graficznej powinienes znalezc cos w podobnych pieniadzach.

1363096[/snapback]

Mój wytrzymał max 2h40min (oglądanie filmu divx i 2x puszczony 3d mark)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam mozliwosc kupienia za 4000 PLN 1363226[/snapback]

Upierasz sie przy tym konkretnie modelu... :?:

 

Jesli Ci zalezy na WXGA, to ignoruj to co pisze, ale jesli szanujesz sobie cisze... czego przy AMD nie zaznasz... i nie zalezy Ci tak bardzo na szerokim ekranie to rozwaz ten model...

TM4001LMi

http://transit.pl/catalog/product_info.php...roducts_id=1906

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Upierasz sie przy tym konkretnie modelu... :?:

 

Jesli Ci zalezy na WXGA, to ignoruj to co pisze, ale jesli szanujesz sobie cisze... czego przy AMD nie zaznasz... i nie zalezy Ci tak bardzo na szerokim ekranie to rozwaz ten model...

TM4001LMi

1363334[/snapback]

Nie nie upieram sie, szukam czegos na zastepstwo desktopa. Mam okreslony fundusz (jak juz pisalem 4 tys. PLN) i raczej nie moge go zbytnio przekroczyc. Czy ten sempron az tak bardzo rozni sie od tego pentiuma centrino ? bo co do wyzszosci radeona nad gforcem raczej nie mam watpliwosci no i ten replikator portow, czy to mi sie rzeczywiscie przyda, bede z niego korzystal ? A jesli chodzi o WXGA to wydaje mi sie, ze przyjemniej sie na takim czyms pracuje, ale oczywiscie moge z niego zrezygnowac. Prosze poradzcie cos, jestem laikiem jesli chodzi o laptopy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...sadze, ze jak wydac kase to porzadnie.

1363799[/snapback]

Najpierw trzeba miec ta kase ;)

 

No chyba, ze ktos stawia na cisze to wtedy Acerek SpiderMana bedzie w sam raz - ogladalem ostatnio bodajze Toshibe z GF5700 i P4 na pokladzie - non stop chodzil wentylator, mozna zwariowac w takich warunkach.

1363799[/snapback]

Przyzwyczajony jestem do halasu, no chyba ze jest nieporownywalny ze zwyklym PC bez obudowy, jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bym kupil Acera ale wk@#$ mnie to ze ma tylko 1 rok gwarancji i to zwyklej, gdy np. siemens ma 2 lata i w dodatku d-t-d

 

To w tej chwili mam dwoch faworytow:

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=produkt&pid=1231

http://www.softon.pl/sklep/index.php?s=pro...&ref=skapiec.pl

Gdyby Acer mial chociaz te 2 lata gwarancji bralbym od razu.

 

Zastanawiam sie jeszcze na glosnoscia pracy. Konia z rzedem temu kto znajdzie jakis test V2020 i TM4002.

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba miec ta kase ;)

Przyzwyczajony jestem do halasu, no chyba ze jest nieporownywalny ze zwyklym PC bez obudowy, jest ?

1363821[/snapback]

no jak ja wylącze oszczędzanie energi to wtedy cały czas chodzi wentyl. Jest on jakiś taki bardziej denrwujący od tego z dużego kompa. Tu jest jednak jeden mały szybko obrotowy wentylator a to musi buczeć. Nie wiem jak w tym acerze co podaleś jest chłodzenie rozwiązane (ja mam miedziane radiatory i rurki head pipe). Jeśli tak samo jak u mnie to powienien być chłodniejszy od mojego (niższe taktowanie). U mnie jak używam neta i słucham muzy to przy normalnym trybie (spod zasilacza) to się włącza raz na "ruski rok" ;) . Jeśli nie zależy Ci na baterii to ja bym brał. Ten sempron będzie tak wydajny jak Centrino 1,4Ghz ale z 1mb cachu. Te z 2mb 1,4Ghz jest trochę wydajniejszy od mojego (wyniki masz w rankingu super Pi, porównaj sobie :) ).

Ogólnie ten laptopik będzie miał porównywalne osiągi do mojego ale ja mam zwykła matryce.

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...