Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Co bedzie lepszym wyborem:

 

Acer TravelMate 2300 1404239[/snapback]

ten z sempronem będzie wydajniejszy a ten z celkiem cichszy i dłuzej na bateriach trzymający, Twój wybór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z sempronem będzie wydajniejszy a ten z celkiem cichszy i dłuzej na bateriach trzymający, Twój wybór :)

Juz wybralem :D

 

Acer TravelMate 2304LMi

+ Acer GWARANCJA - Przedłużenie do 2 lat + Kingston 256MB (M3264C250) + Logitech V500 Cordless Notebook Mouse

 

Co prawda ten z Sempronem byl wydajniejszy ale i tak bym nie pogral na laptopie, wiec tragedii nie mam a cisza wazniejsza :) Jak troche potestuje to wrzuce nowy topic z recenzja B)

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam okazje kupic Laptopa Optimusa z gwarancja na parwie wszystkie podzespoly za 1400zł. Laptopik jest uzywana, wyglad b. fajny, stan bardzo dobry.

A oto jego parapetry nie podam dokladnie bo jeszcze nie sprawdzilem dokladnie:

Procesor: Pentium 4 Mobile 2400 MHz Noorthwood 512 L2 cache (taktowanie pokazuje 1800 w aidzie 4,5x400) niewiem czy to tak ma byc czy moze mobo nie obsluguje takiego procka. Gosc pisal ze wlozyl takiego na probe bo innego nie mial.

Ram: 256 SDR

Dysk: 40 Gb Samsung MP0402H 5400 rpm

Grafika: Radeon Mobile 16 MB DDR jaki model narazie niewiem

Plyta Głowna: brak danych 2x USB, LPT, LAN 10/100, IR, FireWire itp...

Wyświetlacz: LCD 14'' - 1 wypalony pixel na górze ekranu świeci na czerwono ale nie przeszkadza.

Naped: CD-RW/DVD COMBO

Oczywiscie mam do niego nowa baterie oraz zasilacz.

Powiedzcie czy oplaca sie kupic cos takiego za 1400 zł i jak to jest z tymi mobilnymi p4. Maja zanizone taktowanie czy to może spada taktowanie w celu oszczedzania energii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile za niego dales i gdzie kupiles?

http://www.agito.pl/

 

Za wszystko razem wyszlo ok 3654zl

 

Acer TravelMate 2304LMi (opis) 2,998.00

Logitech V500 Cordless Notebook Mouse (opis) 202.00

Acer GWARANCJA - Przedłużenie do 2 lat (opis) 298.00

Kingston 256MB (M3264C250) (opis) 156.00

 

@SpiderMAN: A ile chcesz za pamieci?

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak pytam bo tutaj maja tanio.A nie brales pod uwage jeszcze modelu 2354LM?

Tylko na poczatku dopoki nie zobaczylem zdjecia. Subiektywne odczucie ale wg mnie fatalny design i uklad klawiatury gorszy a parametry z tego co widzialem takie same, wiec design zadecydowal o wyborze :)

 

Ten sklep podany przez Ciebie jest nawet ok, ale softon ma wygodniejsza obsluge raz dwa wybierasz akcesoria do laptopa typu dodatkowa pamiec, torba i przede wszystkim mozesz od razu dokupic rozszerzona gwarancje B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na poczatku dopoki nie zobaczylem zdjecia. Subiektywne odczucie ale wg mnie fatalny design i uklad klawiatury gorszy a parametry z tego co widzialem takie same, wiec design zadecydowal o wyborze :)

 

Ten sklep podany przez Ciebie jest nawet ok, ale softon ma wygodniejsza obsluge raz dwa wybierasz akcesoria do laptopa typu dodatkowa pamiec, torba i przede wszystkim mozesz od razu dokupic rozszerzona gwarancje  B)

1405466[/snapback]

hmm bo ja wiem...2354LM ma drugie tyle pamieci w standardzie i dysk 60GB i jest cienszy od 2304, bede musial sie przygladnac jeszcze wnikliwie im obu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o tym modelu ? FUJITSU-SIEMENS AMILO M1420

 

1405407[/snapback]

Jak za tą cene bardzo fajny sprzęt!

Mocny i prądo-oszczedny procek, mocna grafa, dobra matryca no i marka :)

Jak bym miał tyle siana to bym brał :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam okazje kupic Laptopa Optimusa z gwarancja na parwie wszystkie podzespoly za 1400zł. Laptopik jest uzywana, wyglad b. fajny, stan bardzo dobry.

A oto jego parapetry nie podam dokladnie bo jeszcze nie sprawdzilem dokladnie:

Procesor: Pentium 4 Mobile 2400 MHz Noorthwood 512 L2 cache (taktowanie pokazuje 1800 w aidzie 4,5x400) niewiem czy to tak ma byc czy moze mobo nie obsluguje takiego procka. Gosc pisal ze wlozyl takiego na probe bo innego nie mial.

Ram: 256 SDR

Dysk: 40 Gb Samsung MP0402H 5400 rpm

Grafika: Radeon Mobile 16 MB DDR jaki model narazie niewiem

Plyta Głowna: brak danych  2x USB, LPT, LAN 10/100, IR, FireWire itp...

Wyświetlacz: LCD 14'' - 1 wypalony pixel na górze ekranu świeci na czerwono ale nie przeszkadza.

Naped: CD-RW/DVD COMBO

Oczywiscie mam do niego nowa baterie oraz zasilacz.

Powiedzcie czy oplaca sie kupic cos takiego za 1400 zł i jak to jest z tymi mobilnymi p4. Maja zanizone taktowanie czy to może spada taktowanie w celu oszczedzania energii?

1405415[/snapback]

P4 mobil ma spedsteepa!

ale chyba tylko takiego ze ogranicza o poło predkosc proca jak nie uzywany!

A czy tego sprzeta sie opłaca to nie wiem :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na poczatku dopoki nie zobaczylem zdjecia. Subiektywne odczucie ale wg mnie fatalny design i uklad klawiatury gorszy a parametry z tego co widzialem takie same, wiec design zadecydowal o wyborze :)

 

Ten sklep podany przez Ciebie jest nawet ok, ale softon ma wygodniejsza obsluge raz dwa wybierasz akcesoria do laptopa typu dodatkowa pamiec, torba i przede wszystkim mozesz od razu dokupic rozszerzona gwarancje  B)

1405466[/snapback]

Ne design 2304 jest fatalny.. Klawiatura jakas krzywa(zaokraglona).. Ble. Poza tym troszke przeplaciles, po co Ci win xp he?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ne design 2304 jest fatalny.. Klawiatura jakas krzywa(zaokraglona).. Ble. Poza tym troszke przeplaciles, po co Ci win xp he?

 

Pozdrawiam

1405696[/snapback]

zgadzam sie. 2304=dziwoląg :) za to 2354 prezentuje sie bardzo dobrze.Cieniutki i dopracowany a do tego z przyzwoitym wyposazeniem jak za ta cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

design 2000 jest taki sam jak 4000 a nikt nie narzeka. Swietnie jest rozwiazana ergonomiczna klawiatura bo tak lepiej sie pisze. Poza tym w 2300 jest celeron z 1MB cache a w 2350 z 512kB. Raptem cienszy o niecale 4mm normalnie ogrom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako wlasciciel acera z serii 4000, musze stanac w obronie jego wygladu ;). przed ujrzeniem wlasnego egzemplarza widzialem go tylko na zdjeciach. podobal mi sie srednio. teraz uwazam go za jeden z naj. co do grubosci to z tylu jest rzeczywiscie ok 4cm ale to z powodu grubszej baterii no i nozek. z boku laptop wyglada naprawde cienko ;) hehe, tylko stoi troche wyzej. na koniec napisze, ze oczywiscie kazdy ma swojego faworyta w sprawie wygladu. moze dla zabawy zalozymy topic ze zdjeciami najladniejszych maszyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech...

dzisiaj oglądałem Optimusa Optibook mx200u - z 12" matrycą... RE WE LA CJA!

wszystko to co w notebooku najważniejsze:

- wymiary kartki A4 + 2 cm w szerokości

- matryca - szok! 1280*800, kolory jak z bajki, kąty przysłowiowe 180', mimo małej plamki bardzo wyrazisty, szeroka regulacja jasności podświetlenia

- wszystkie niezbędne porty i wyjścia, czytnik (bez tych z 486 - COM i LPT)

- bateria do ponad 4h

- głośniczki - :) - gość w sklepie puścił coś z klasycznej :) - trzeba usłyszeć

- waga niecale 2 kg

- wbudowany naped optyczny (w 12" lapsach nie jest to jak by się wydawało oczywiste)

- gwarancja d-d 24 miesiące

- wykonanie bardzo dobre - wszystko sztywne, z całkiem przyjemnego plastiku

- wydajność pewnie jak w każdym, ale na plus dyski 5400rpm

...

no i ta cena... z systemem w promo za 3330 pln brutto!!!

 

dla tych którzy nie uznają niczego poza acerami polecam obejrzeć hehe - jeżeli laps służy wam jako przenośny komp do pracy to następnym krokiem będzie allegro :)

Edytowane przez kili^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

design 2000 jest taki sam jak 4000 a nikt nie narzeka. Swietnie jest rozwiazana ergonomiczna klawiatura bo tak lepiej sie pisze. Poza tym w 2300 jest celeron z 1MB cache a w 2350 z 512kB. Raptem cienszy o niecale 4mm normalnie ogrom ;)

1406167[/snapback]

co do design'u to kwestia gustu mnie bardziej odpowiada z 2354.Klawiatury ergonomiczne Microsoftu czy innych firm tez niby mialy ulatwiac pisanie a wielu ludziom ten rodzaj układu nie spasował.Czyzby na pewno 2304 mial 1MB cache? http://www.acer.pl/acereuro/page9.do?dau34...&crc=3467347147 to jest raczej najbardziej kompetentny serwis informacyjny i pokazuje co innego.Poza tym wiele ten cache w praktyce nie daje.4 mm na grubosci to sporo, widac golym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech...

dzisiaj oglądałem Optimusa Optibook mx200u - z 12" matrycą... RE WE LA CJA!

wszystko to co w notebooku najważniejsze:

- wymiary kartki A4 + 2 cm w szerokości

- matryca - szok! 1280*800, kolory jak z bajki, kąty przysłowiowe 180', mimo małej plamki bardzo wyrazisty, szeroka regulacja jasności podświetlenia

- wszystkie niezbędne porty i wyjścia, czytnik (bez tych z 486 - COM i LPT)

- bateria do ponad 4h

- głośniczki - :) - gość w sklepie puścił coś z klasycznej :) - trzeba usłyszeć

- waga niecale 2 kg

- wbudowany naped optyczny (w 12" lapsach nie jest to jak by się wydawało oczywiste)

- gwarancja d-d 24 miesiące

- wykonanie bardzo dobre - wszystko sztywne, z całkiem przyjemnego plastiku

- wydajność pewnie jak w każdym, ale na plus dyski 5400rpm

...

no i ta cena... z systemem w promo za 3330 pln brutto!!!

 

dla tych którzy nie uznają niczego poza acerami polecam obejrzeć hehe - jeżeli laps służy wam jako przenośny komp do pracy to następnym krokiem będzie allegro :)

Masz linka do jakis duzych zdjec? Te na stronie Opti sa mikroskopijne ;) i z tego co widze to cena 3900brutto za 200U z dvdrw

 

I co najwazniejsze, jak odczules glosnosc pracy? wiatrak ok czy buczy?

Edytowane przez Fidma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz linka do jakis duzych zdjec? Te na stronie Opti sa mikroskopijne  i z tego co widze to cena 3900brutto za 200U z dvdrw

 

I co najwazniejsze, jak odczules glosnosc pracy? wiatrak ok czy buczy?

no z tymi duzymi foto to faktycznie, nie za bardzo mam... wizualnie raczej oki - szczerze powiedziawszy tak bardzo mi kopara opadla patrzac na matryce, ze... :)... wg mnie design jest raczej prosty, skromny...

 

jesli chodzi o cene to faktycznie - ten z dvd-rw cos kolo 3900, ale jakas promocja jest (a w zasadzie bedzie jak dostana towar) na 3330 z combo i prockiem 1,4/512k cache... tu masz linka do sklepu gdzie dvd-rw jest sporo tansze...

http://notebook.org.pl/

 

jeśli chodzi o wiatraki... hm...

1. nie przypuszczam, zeby laps z centrino (celeron m w tej wersji to praktycznie centrino) pracujacy na baterii 4h mogl byc glosny (grzal sie)

2. to bylo w markecie - nie bylo bardzo glosno wokoło ale ja nic nie słyszałem wentylatorow przez jakies 5-10 min. prezentacji i zabawy nim...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tymi duzymi foto to faktycznie, nie za bardzo mam... wizualnie raczej oki - szczerze powiedziawszy tak bardzo mi kopara opadla patrzac na matryce, ze... :)... wg mnie design jest raczej prosty, skromny...

 

jesli chodzi o cene to faktycznie - ten z dvd-rw cos kolo 3900, ale jakas promocja jest (a w zasadzie bedzie jak dostana towar) na 3330 z combo i prockiem 1,4/512k cache... tu masz linka do sklepu gdzie dvd-rw jest sporo tansze...

http://notebook.org.pl/

 

jeśli chodzi o wiatraki... hm...

1. nie przypuszczam, zeby laps z centrino (celeron m w tej wersji to praktycznie  centrino) pracujacy na baterii 4h mogl byc glosny (grzal sie)

2. to bylo w markecie - nie bylo bardzo glosno wokoło ale ja nic nie słyszałem wentylatorow przez jakies 5-10 min. prezentacji i zabawy nim...

Ech przez Ciebie to chyba zbankrutuje ;) Dziewczyna mi ciagle marudzila, ze chce super lekki laptop a ja jej przedstawialem argument ze sa cholernie drogie a tu cos takiego ;) Z cdrw i 512MB RAMu max 3700zl czyli ogolnie rzecz biorac tanio jak za sprzet tej klasy. Gdzie widziales cene za combo i 512 3300zl???

 

Jak sie ma ta matryca w realu? Nie przeszkadza, ze to tylko 12cali? Klawiatura pelno wymiarowa? ma duzy skok klawiszy czy maly?

 

Nie przeszkadzal Ci podczas pisania touchpad? Jest on w wyniku malej obudowy dosc blisko klawiatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widziales cene za combo i 512 3300zl???

combo i celeron 1,4Mhz/512kB cache - ramu ma 256 :)

w galerii mokotów w warszawie

Nie przeszkadza, ze to tylko 12cali?

jeśli chodzi o mnie to oki - mam dobry wzrok a obraz bardzo czytelny - balem sie troche takie rozdzielczosci na 12" ale niepotrzebnie... nie wiem jak bedzie po dluzszym czasie patrzenia ale jesli chodzi o mnie i moe zastosowania to jak najbardziej na (+) taki wymiar matrycy i taka rozdzielczosc...

Klawiatura pelno wymiarowa? ma duzy skok klawiszy czy maly?

hm... raczej tak - od brzegu do brzegu czyli te ~28 cm... jesli chodzi o skok... hm... powiedzialbym ze raczej standardowo - napewno sie nie ugina pod mocniejszym nacisnieciem klawiszy...

Nie przeszkadzal Ci podczas pisania touchpad?

na to pytanie nie potrafie ci odpowiedziec obiektywnie :) - raczej nie, nie zwrocilem na to uwagi czyli raczej nie... zreszta za bardzo bylem pod wrazeniem matrycy :)

 

"wady" jakie zauwazylem (ta cena i te zalety niweluja je uwazam):

- przyciski tachpada jakby minimalnie nierowne albo raczej z pewnym luzem ale nie grzechoczace

- z tylu tylko gniazdko od zasilania - sieciowka, modem, tv po prawej usb po jednej i drugiej

- wlot powietrza pod spodem (tam gdzie najlepiej podpiera sie kolanem :) )

 

p.s. nie jestem specjalista jesli chodzi o lapsy, jakis czas temu mialem asusa, pracowalem tez na kilku innych a swoje spostrzezenia oddaje najlepiej jak potrafie obiektywnie... byc moze sa rzeczy, na ktore nie zwrocilem uwagi, albo ktore mi nie przeszkadzaja zupelnie i ich nie zauwazylem... np. mozna odpalic film dvd bez uruchamiania kompa, ale to akurat to bajer raczej przy tej przekatnej ekranu... najlepiej oblukac - wydaje mi sie ze warto... moge dodac tylko tyle, jak poprosilem o zademonstrowanie lapsa to gosciu troche zmeczony "oj dzisiaj sobie w gablocie nie polezy"... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

combo i celeron 1,4Mhz/512kB cache - ramu ma 256 :)

w galerii mokotów w warszawie

 

jeśli chodzi o mnie to oki - mam dobry wzrok a obraz bardzo czytelny - balem sie troche takie rozdzielczosci na 12" ale niepotrzebnie... nie wiem jak bedzie po dluzszym czasie patrzenia ale jesli chodzi o mnie i moe zastosowania to jak najbardziej na (+) taki wymiar matrycy i taka rozdzielczosc...

hm... raczej tak - od brzegu do brzegu czyli te ~28 cm... jesli chodzi o skok... hm... powiedzialbym ze raczej standardowo - napewno sie nie ugina pod mocniejszym nacisnieciem klawiszy...

 

na to pytanie nie potrafie ci odpowiedziec obiektywnie :) - raczej nie, nie zwrocilem na to uwagi czyli raczej nie... zreszta za bardzo bylem pod wrazeniem matrycy :)

 

"wady" jakie zauwazylem (ta cena i te zalety niweluja je uwazam):

- przyciski tachpada jakby minimalnie  nierowne albo raczej z pewnym luzem ale nie grzechoczace

- z tylu tylko gniazdko od zasilania - sieciowka, modem, tv po prawej usb po jednej i drugiej

- wlot powietrza pod spodem (tam gdzie najlepiej podpiera sie kolanem :) )

 

p.s. nie jestem specjalista jesli chodzi o lapsy, jakis czas temu mialem asusa, pracowalem tez na kilku innych a swoje spostrzezenia oddaje najlepiej jak potrafie obiektywnie... byc moze sa rzeczy, na ktore nie zwrocilem uwagi, albo ktore mi nie przeszkadzaja zupelnie i ich nie zauwazylem... np. mozna odpalic film dvd bez uruchamiania kompa, ale to akurat to bajer raczej przy tej przekatnej ekranu... najlepiej oblukac - wydaje mi sie ze warto... moge dodac tylko tyle, jak poprosilem o zademonstrowanie lapsa to gosciu troche zmeczony "oj dzisiaj sobie w gablocie nie polezy"... :)

W poniedzialek musze go namierzyc w sklepie Optimusa. Troche potarguje i moze bedzie ok ;) Widze, ze trzeba zainwestowac w WiFi a tak poza tym to chyba niczego mu nie brakuje, nawet kabel svideo w standardzie B)

 

Troche lipa przez ten wlot powietrza na spodzie ale to juz szczegoly.

 

Cos sprzedwaca mowil na temat tego laptopa wiecej? Czy sie oplaca itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh w sumie ja zainstalowalem na lapku oryginalnego win xp home (ang) w celac testowych i szczerze mowiac dziala zupelnie jak pro (poza oczywistymi roznicami) - stabilnie iszybko

1406705[/snapback]

 

Jesli chodzi o HE to brakuje mu sporo do pro. Dlatego uwazam, ze nie warto inwestowac w ten system.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o HE to brakuje mu sporo do pro. Dlatego uwazam, ze nie warto inwestowac w ten system.

 

Pozdrawiam

1407452[/snapback]

 

pewnie ze mu brakuje, tylko po co ci opcje serwerowe na lapku, ja wolalem te 78USD roznicy wpakowac w ram :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o HE to brakuje mu sporo do pro. Dlatego uwazam, ze nie warto inwestowac w ten system.

 

Pozdrawiam

to napisz czego ci brakuje w xp he.

ja mam home'a od miesiaca i pracuje mi sie na nim znakomicie. brakuje w nim kilku opcji sieciowych ale radze sobie bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest poprostu taka obiegowa opinia 'home jest be bo jest home'. tymczasem nie ma sensu pakowac kasy w Pro, poniwaz malo kto uzywa np ICS i innych bajerow systemowych na lapciakach. no ale jak ma to podbudowywac czyjes ego, ze uzywa pro to czemu nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...