Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja proponuję, żebyś wziął ze soba płytkę lub pena z bootowalna wersją Hiren's.BootCD.6 - masz tam narzędzia do testowania wszystkich podzespołów w laptopie, tak więc unikniesz wszelkich niespodzianek :)

 

ed2k://|file|hirens_boot_pendrive.zip|42661307|E4C9205B6C422EFCE89102C0E1C577F7|h=43YCXAEZXO6VZA3D5ZO5JAQU22DR5DMP|/

ed2k://|file|Hiren's.BootCD.6.0.iso|37984256|4DCEE4D7934E173D2BBCA55C45E445AC|h=ACOCHP6WF3VHVXFUIIKTPDEXMHF5UDN3|/

1431715[/snapback]

jak rozumiem ten pierwszy jest na pendrive

a ten drugi na płytkę.

 

wybiorę ten drugi. łatwiej mi się taszczyć z płytką, niż kombinować pendriva.

 

wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem ten pierwszy jest na pendrive

a ten drugi na płytkę.

wybiorę ten drugi. łatwiej mi się taszczyć z płytką, niż kombinować pendriva.

wielkie dzięki.

Tak ten pierwszy to specjalna wersja na Pena. No problem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BRUCE jak chcesz sobie pograc na laptopie to :

Tu jest Athlon64 (nie wiadomo czy nie głośny)

Acer Aspire 5012WLMi Ath3000

A tu Centrino

Acer TravelMate 4002

A tu AMD turion (tu jest coś o podkręcaniu tego modelu na forum )

AMD Turion

 

Chyba zaraziłem się od Spidermana wszystko ACER-y :-P

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos z was orientuje sie czy firma Gericom produkuje dobre laptopy? Jestem zainteresowany modelem 1st SUPERSONIC http://www.gericom.com.pl/?d=produkty&p=notebook&id=4

 

Jego specyfikacja jest nastepujaca

Procesor i chipset:

• Intel Pentium M 1.73 (533, 2 MB Cache) do Intel Pentium M 2.13 (533, 2 MB cache)

• Intel 915 PM ( Sonoma)

 

Wyświetlacz i karta grafiki:

• 15,4" TFT 1280x800 16,7 mln kolorów Crystal Bright Display

• nVidia GF 6600 128 MB DDR3 PCI Express 16x

 

Dysk twardy i pamięć RAM:

• 80, 100, .....GB 2,5" 9,5mm 5400/7200 r.p.m.

• 1024 MB DDR2-RAM (533) do 2048 MB DDR2-RAM (533)

 

Napędy:

• DVD+/-R/-/+RW x8x4x8x4x8x24 dual layer

• FDD - opcja przez USB

 

Audio:

• &nbspKarta muzyczna kompatybilna z Sound Blaster Pro, AC’97 7.1 High Definition Audio

 

Wbudowany m

 

Sieć:

• &nbspWewnętrzny Fax/Modem 56k V.90

Wewnętrzna karta sieciowa 10/100/1000 MBit

Wewnętrzna karta WLAN a/b/g

 

Wejścia i wyjścia:

• &nbspPCMCIA 1x typ I lub typ II

port podczerwieni (IrDA 1.1)

Audio: słuchawki (S/PDIF), mikrofon

VGA Out

TV Out (Composite)

4 x USB

Firewire IEEE-1394

Cardreader 5w1 (MS, SM, MMC, SD, XD)

 

Chce uzywac tego kompa jako desktop replacement - grac w najnowsze gierki etc:)

Dobry wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos z was orientuje sie czy firma Gericom produkuje dobre laptopy?

Chce uzywac tego kompa jako desktop replacement - grac w najnowsze gierki etc:)

Dobry wybor?

1433847[/snapback]

 

pytałem niedawno o ten sam model i mi odradzano.

podobno jakość słaba i po jakimś czasie zaczyna się sypać.

 

tu znajdziesz wypowiedzi użytkownika laptopa supersonic:

1432173[/snapback]

 

mam już przygotowaną płytkę.

teraz jeszcze napisz mi, które z tych testów odpalić podczas sprawdzania lapka i na co zwrócić uwagę.

dzięki

Edytowane przez tse_tse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie zdania o maxdata? :]

 

jakos do acera sie nie przekonam chyba.....

 

waham sie meidzy toshiba a maxdata....

 

co do tego ze lapa chce do gier.....

niezupelnie....

lapa potrzebuje do obrobki grafiki, troche wideo, wiec mocny proc musi byc, a grafika.....no jednak gram.....okolo 2 godziny tygodniowo.... :/

 

inna kwestia wole teraz dac wiecej i dac sobie spokoj na jakis czas, zeby nei musiec brac czegos nowego za niedlugi okres czasu :/

 

EDIT

 

maxdata robi w ogole cos co grafika ma nieintelowska? :/

Edytowane przez bruce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam już przygotowaną płytkę.

teraz jeszcze napisz mi, które z tych testów odpalić podczas sprawdzania lapka i na co zwrócić uwagę.

Niestety. Sam dopiero dzien przed tym jak Ci napisalem sciagnalem ten program (zachwalali w sieci ze przydatny itp.) to nie umiem Ci pomoc w tej sprawie. Zaluje, ze go nie mialem, gdy sam kupowalem kompa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy ktos z was orientuje sie czy firma Gericom produkuje dobre laptopy? Jestem zainteresowany modelem 1st SUPERSONIC 1433847[/snapback]

Ja się przymierzałem do tego laptopa, test wypadł dobrze,cena super za taki konfig,natomiast teraz wyszły nowe Acery i wolę któregoś z nich kupić. Tutaj kink do testu tego Gericoma: http://babelfish.altavista.com/babelfish/u...ory.php?id=7738

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz na mysli Acery TravelMate 8100 (8103 i 8104 tak?)

Rzeczywiscie posiadaja na wstepie 3 rzeczy ktorych nie ma gericom - bluetooth integralny, ladny design oraz cena pod sto baniek (10tys zl)

dlatego gericom za 6 tys. a rownie wydajny acz brzydszy jest dla mnie lepsza opcja

 

rozwazam jeszcze acer travelmate 4604 WLMI - kosztuje 7tys, 2ghz sonoma 533, 2x512 DDR2, X700 64mb - wiec rozni sie od 8100 tylko 64 mb pamieci na karcie graficznej. Ale X700 64mb to juz chyba biedna opcja? Jak myslicie? Da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:]

 

jakos do acera sie nie przekonam chyba.....

lapa potrzebuje do obrobki grafiki, troche wideo, wiec mocny proc musi byc, a grafika.....no jednak gram.....okolo 2 godziny tygodniowo.... :/

inna kwestia wole teraz dac wiecej i dac sobie spokoj na jakis czas, zeby nei musiec brac czegos nowego za niedlugi okres czasu :/

No to jak tak to moze ASUS

Asus M6746NeU a oto Opis

Albo IBM ...

IBM ThinkPad G41 2881

No możesz jeszcze ściągnąć coś ze stanów za 1200$ możesz mieć sprzęt jak marzenie (IBM lub DELL ):rolleyes:

:]

a jakie zdania o maxdata?

1) Mój znajomy ma laptop maxdata i się nie skarży ale on pracuje jako programista :)

2) nie ma chyba maxdata z kartą ATI /nVidia

3) Toshiba ma lepszą reputację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ogole mam mozliwosc sprowadzenai z zagranicy...nawet jak sie okazalo z azji....

 

tylko cholera cos pierdyknie i mogila :/

 

edit

 

nie robia juz lapow z dwoma gniazdami pcmcia?

Edytowane przez bruce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZY ADMINI ZAMKNĄ W KOŃCU TEN WĄTEK?? PRZECIEŻ PODZIAŁ NA 3 MNIEJSZE NA PEWNO WYJDZIE WSZYSTKIM NA LEPSZE:)

1437978[/snapback]

hehe wymyślił i propagande sieje :wink:

a admini zamkną jak uznają za stosowne :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pricegrabbery mnei nei interesuja, bo to byloby na zasadzie, ze osoba, ktora mialaby m isprowadzic sprzet weszlaby do sklepu, kupila i wyszla, nie szukala by najtanszego itp

 

osoba ta jest muzykiem w jakijsc tam operze i jezdzi po swiecie, wiecn ie ma czsu.. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzcie co lepsze Acer czy Asus bo sie nie moge zdec....ups to nie tu...

1438279[/snapback]

zdecydowanie Toshibe.

kupiłem Qosmio F10 - 101 i jestem bardzo zadowolony.

:)

 

jak znajdę chwilkę czasu to go przetestuję i napiszę jakąś reckę.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gorąco polecam della inpiron 9300;

w stanach ceny tych komputerów są niewygórowane a możliwości sprzętu ogromne;

estetyka wykonania również robi duże wrażenie na ludziach;

 

pozdrawiam

KS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej szukam laptopa, tym mniej jestem zdecydowany jakiego kupić...

 

Co jest ważne:

proc - min P3 1,2GHz, Centrino 1.4, Celeron 1.8 i w tym stylu

min 40GB dysk

512MB RAM w jednym banku

CDRW z DVD (czyli combo)

sensowan bateria - min 1.5h

 

W cenie ok 2000zł - max 2500zł - oczywiście może być używane

 

Nie wiem na co się zdecydować - grać na pewno nie będę, ale grafika 3D trochę, filmy, muzyka, programowanie, internet i w tym stylu - więc procesor nawer 1.2GHz powinien wystarczyć.

 

Ale z drugiej strony ten laptop nie ma być na rok, tylko z domysłem na wiele lat - w końcu tearaz aż tak dużo się nie zmienia w wymaganiach programów - jednak nie bardzo mi się widzi brać np. P3, bo to już troche przestarzałe - ale cenowo niezłe, a 1.2GHz jest całkiem wydajny.

 

Nie interesują mnie szajsowate firmy - tylko HP, Fujitsu-Siemens, IBM, DELL, ew Acer Aristo (ale nie wiem o nich za dużo).

 

Mam upatrzonych kilka modeli z P3 1.2GHz, z Celleronem 2.6GHz, oraz Centrino 1.4GHz - z tym, że P3 tańszy o ok 400zł - reszta parametrów podobna - poradźcie coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauwazylem dziwna tendencje na tym forum - rzadza tu bowiem Acery i Toshiby. Jednak ja chcialbym poznac wasze zdanie na temat modelu spod tego linku: http://www.notebooki.pl/index.php?s=produk...zczegoly&pId=76 . Odpowiada on moim nieszczescie niskim zasobom finansowym (cene bede jeszcze probowal obnizyc albo znalezc dany model w innym sklepie). Wiem ze za podobna cene moge kupic Acera TM2304NLC dlatego interesowaloby mnie krotkie porownanie.

Nastepny problem to w jakiej klasy gry moglbym na konfiguracji tego hp uruchomic? Gta: SA daloby rade? (sam w to nie wierze, ale zapytac mozna).

Z gory dziekuje za wyczerpujace odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z SA ale w GTA:VC to moj kolega gral na PII366 + 192mb sdram + R9000 64mb...(sam w to nie wierzylem ale sprobowal i sie udalo ;))

Ale podejzewam ze ten konfig nie wyciagnie wiecej niz ~2500 pkt w 3dMark2001, wiec co z nowosci na nim pojdzie zorientuj sie sam (niewiele)..

Co ci moge powiedziec, jako uzytkownik HP > na pewno nie jest to gorszy sprzet od innych producentow.

Ale... strzezonego Pan Bog strzeze, wiec te 2lata gwary to bardzo dobra rzecz.

Bateria raczej dobra, z regoly HP nie nawala w tej kwestii.

Dysk standardowy w tej cenie, jesli nie sciagasz duzo w P2P i nie masz zwyczaju robis sobie archiwum kinematografii na dysku - wystarczy.

Pamiec 256mb to minus, prawdopodobnie nie znajdziesz za ta cene nic porownywalnego z 512mb ale na dluzsza mete musisz dolozyc drugie 256mb.

Ma W-Lan - wazna rzecz w dzisiejszych (i przyszlych) czasach.

Sprawdz czy ma S-video (chyba ze ci nie zalezy) i pamietaj ze to tylko 2x USB

 

Zasadniczo sprzet wydaje sie wart ceny (ale zawsze warto poszuakc taniej a grzechem jest sie nie targowac)

Edytowane przez TeQuila SunRise

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze w Czwartek albo w Piątek  , już doszedł i działa  :)

1439745[/snapback]

Ale napisz juz cos. Ile faktycznie trzyma bateria, jak wykonanie, jak sprawuje sie WLAN.. Moze jakies fotki. Jakie aplikacje juz na nim odpalales?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z SA ale w GTA:VC to moj kolega gral na PII366 + 192mb sdram + R9000 64mb...(sam w to nie wierzylem ale sprobowal i sie udalo ;))

Ale podejzewam ze ten konfig nie wyciagnie wiecej niz ~2500 pkt w 3dMark2001, wiec co z nowosci na nim pojdzie zorientuj sie sam (niewiele)..

Co ci moge powiedziec, jako uzytkownik HP > na pewno nie jest to gorszy sprzet od innych producentow.

Ale... strzezonego Pan Bog strzeze, wiec te 2lata gwary to bardzo dobra rzecz.

Bateria raczej dobra, z regoly HP nie nawala w tej kwestii.

Dysk standardowy w tej cenie, jesli nie sciagasz duzo w P2P i nie masz zwyczaju robis sobie archiwum kinematografii na dysku - wystarczy.

Pamiec 256mb to minus, prawdopodobnie nie znajdziesz za ta cene nic porownywalnego z 512mb ale na dluzsza mete musisz dolozyc drugie 256mb.

Ma W-Lan - wazna rzecz w dzisiejszych (i przyszlych) czasach.

Sprawdz czy ma S-video (chyba ze ci nie zalezy) i pamietaj ze to tylko 2x USB

 

Zasadniczo sprzet wydaje sie wart ceny (ale zawsze warto poszuakc taniej a grzechem jest sie nie targowac)

1440120[/snapback]

Dzieki za szybka odpowiedz. W tescie zamieszczonym na stronie tanienotebooki.pl model ten osiagnal wynik 3.235. Wyjscie S-Video (jak i 4xUSB) znajduje sie w modelu drozszym o 600 zl, ale jak dla mnie to jest ono zbedne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...