Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Poradźcie:

 

1.Acer tm 4101WLMi (15,4; Intel Centrino dothan 725(1,6GH); 512 mb; 60 Gb; grafa 64 ram)

czy 

2.Toshiba M40x-115 (15,4; Intel Centrino Pent. M 730(1.6 gh); 60 gb; 512 mb; grafa?)

czy 

3.Packard Bell Intel P. M735(1,7 gh; 15,1; 1gb ram; 60gb;)

czy też

4.HP Pavilion ZV5403 (AMD Athlon xp Mobile 3000+; 512 mb; 40 gb; 15,4; Nvidia geforce 4 420)

 

1 i 3 mam za 999 euro, 2 za 1049 euro, a 4 za 849 euro (wszystkie ceny minus 21%, dla korpusy dyplomatycznego)

 

jak sądzicie?

brałbym 3, ale zależy mi na 15,4" myślicie że to istotne?

jaka jest różnica między tymi P. 735 , 730 a 725 i athlonem(chodzi mi o prędkość i czas działania bez ładowana, dla wszystkih modeli)?

 

Wielkie dzięki.

1626588[/snapback]

obawiam sie ze pozycji nr. 1 juz nie dostaniesz.A jesli udaloby Ci sie to warto.Posiadam go i osobiscie polecam.Co do trzymania na baterii to pozycja nr.4 bedzie najkrocej dzialac.Warto inwestowac w 15,4" a dlaczego to poczytaj forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

nie będę zbyt oryginalny kiedy powiem, że także ja zastanawiam się nad zakupem laptopa i wstępnie wybrałem to:

http://www.mobilworld.pl/produkt/aspire_5002_wlmi_.php?2

 

Możecie się wypowiedzieć na jego temat? Może w tej cenie (3700 zł), można nabyć coś lepszego? Po wczorajszej lekturze milionów sprawozdań z testów, recenzji, opinii mam w głowie niezły mętlik...

 

Dzięki za wszelkie sugestie,

Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie ze pozycji nr. 1 juz nie dostaniesz.A jesli udaloby Ci sie to warto.Posiadam go i osobiscie polecam.Co do trzymania na baterii to pozycja nr.4 bedzie najkrocej dzialac.Warto inwestowac w 15,4" a dlaczego to poczytaj forum

1626641[/snapback]

 

no akurat mam możliwość dostać, tylko dlaczego nie 3, w końcu 2 razy więcej ramu i procesor szybszy, a cena jedna. czy to tylko ze względu na 15,4" czy też inne sprawy(np producenta)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no akurat mam możliwość dostać, tylko dlaczego nie 3, w końcu 2 razy więcej ramu i procesor szybszy, a cena jedna. czy to tylko ze względu na 15,4" czy też inne sprawy(np producenta)?

1627268[/snapback]

nie znam tej 3-jki wiec sie nie bede wypowiadal na ten temat.A jesli chodzi o nr 1 to cos mi nie pasuje ten procesor.Ja mam bynajmniej PM 730 a nie 725.Sprawdz to jeszcze.A za ile mozesz miec tego 4101?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

W ten weeken albo nawet dzis chce kupic laptopa wiec czekam na szybką odpowiedz. Mam ok4500,- i wybrałem tego laptopa

M40X-116

 

A może coś innego tylko nie z firmy ACER(jakieś uprzedzenie). Laptop nie bedzie do gier. THX

Edytowane przez Zygmunt_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem musze wybrac lapka i mam dylemat:

 

1.)

 

ACER AS 3003WLMi SM3.0_512_15.4WXGA_60_DVD-DUAL_WLAN_XPH

Procesor Mobile AMD Sempron 3000+, AMD PowerNow! technology, and AMD HyperTransport technology support

Matryca 15.4" WXGA TFT LCD, 1280 x 800, wyświetlanie kilku pulpitów dzięki technologi Acer GridVista

Pamięć 512 MB (2x256) of DDR333 memory, upgradeable to 2 GB using dual soDIMM modules

Dysk twardy 60 GB

Napęd optyczny Nagrywarka DVD (double layer)

FDD opcja na USB

Fax-modem 56kb/s ITU V.92

Karta sieciowa 10/100 Mbps, Acer InviLink 802.11b/g1 Wi-Fi CERTIFIED, supporting Acer SignalUp technology

System operacyjny MS Windows XP Home Edition PL/EN

Dodatkowe oprogramowanie Acer Arcade, Acer eManager, Acer GridVista, Acer Launch Manager, Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus, Adobe Reader, CyberLink PowerProducer, NTI CD-Maker

Karta graficzna Integrated SiS M760GX 3D AGP graphics with up to 128 MB of shared memory

Wbudowana kamera opcja przez USB

Audio Zinterowana karta, dwa głośniki, wbudowany mikrofon

Porty i/o 3x USB 2.0, External display (VGA), Type II PC Card, Ethernet (RJ-45), Modem (RJ-11)

Porty i/o Microphone/line-in jack, Headphones/speaker/line-out,

Rodz.akumulatora 29W Li-ion battery pack (4-cell 2000mAH), 1.5-hour battery life, 2.5-hour quick-charge, 3.5-hour charge-in-use

Wymiary 364 (Szerokość) x 279 (Głębokość) x 33.9/38.9 (Wysokość) mm

Waga 2.76 kg

Gwarancja 1 rok gwarancja międzynarodowa

Kod producenta LX.A5505.091

Wyposażenie dodatkowe Manual & accessories

 

 

2.)

 

ACER AS 5002LM TR1.6_512_15XGA_60_DVD-DUAL_XPH

Procesor AMD Turion ML30 (1.6GHz/1M/HypTr) (35W), AMD PowerNow! technology, and AMD HyperTransport technology

Matryca 15.0" XGA color TFT LCD, 1024 x 768 pixel resolution

Pamięć 512 MB DDR 333 (2x256MB)

Dysk twardy 60 GB

Napęd optyczny Nagrywarka DVD-Dual (Double Layer)

FDD opcja na USB

Fax-modem 56kb/s ITU V.92

Karta sieciowa 10/100Mbps z funkcją Wake-on-LAN,

System operacyjny Microsoft Windows XP Home EN/PL

Dodatkowe oprogramowanie Acer eManager, (eSetting/ePresentation/ePowerManagement/eRecovery), Acer GridVista, Acer Launch Manager, PlatinumSecret, Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus, Adobe Reader, CyberLink PowerDVD, NTI CD-Maker

Karta graficzna SiSM760GX, Integrated 3D AGP graphics with up to 128 MB of shared memory, Microsoft DirectX 8.0 support

Wbudowana kamera opcja przez USB

Audio Audio system with two built-in speakers, Built-in microphone

Porty i/o Microphone/line-in jack, Headphones/speaker/line-out,

Porty i/o 3x USB 2.0, External display (VGA), Type II PC Card slot, Ethernet (RJ-45), Modem (RJ-11),

Rodz.akumulatora 65 W 4400 mAh Li-ion standardowa bateria, 3 godziny czas pracy, 2.5 szybkie ładowanie baterii, 3.5 ładowanie baterii w czasie pracy

Wymiary 364 (szer) x 279 (gł) x 33.9/38.9 (wys) mm

Waga 2.76 kg

Gwarancja 1 rok gwarancja międzynarodowa

Kod producenta LX.A5105.049

Wyposażenie dodatkowe Manual & accessories

 

 

3.)

Accer 2313WLMi XPH

 

proc: Celeron M 370 (1,5 GHz, 400MHz, FSB, Im L2)

matryca 15" TFT LCD 1280x800

512 MB DDR w dualu (2x 256)

fax modem: 56kb/s

twardy: 60 GB

nagrywara DVD-Dual

karta sieciowa 10/100 Mbps z funcka Wake-on-LAN

Grafika: SISM66IMX Integrated 3d graphics with up to 64MB of VRAM

 

4.)

acer Travel Mate 2313 WLMI

Procesor Intel Celeron M 370 (1.50 Ghz, FSB 400 MHz, 1MB cache L2), ekran panormiczny 15.4" TFT WXGA 1280X800 px, 512mb RAM, twardy 60 GB, zintegrowana karta graficzna, pamiec wideo 64MB, nagrywara DVD, Dual DL, modem i sieciowka Ethernet LAN 10/100 Mb/s

i tam porty pod mikrofon, 3x usb wejscie na monitor :]

 

pomozcie wybrac i czy kupilibyscie sobie cos takiego jesli mielibyscie w granicach 3000 - 4000 zł

 

lub podajcie jakies dobre w tych granicach cenowych

a potrzebny mi to m.in grafiki, czasem cos pograc, poogladac film, programowanie

 

 

z gory dzieki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie czy polecilibyscie mi ( WY fachowcy :D ) notebooka:

 

Simens Amilo L 7300:

 

Procesor Intel Celeron M 360 (1.40 Ghz, FSB 400 MHz, 1MB cache L2), matryca 15" TFT, 512 MB RAM, twardziel 40GB, nagrywara DVD, Wi-Fi, zlacze PCMCIA

 

3199 zl

lub  acer Travel Mate 2313 WLMI

Procesor Intel Celeron M 370 (1.50 Ghz, FSB 400 MHz, 1MB cache L2), ekran panormiczny 15.4" TFT WXGA 1280X800 px, 512mb RAM, twardy 60 GB, zintegrowana karta graficzna, pamiec wideo 64MB, nagrywara DVD, Dual DL, modem i sieciowka Ethernet LAN 10/100 Mb/s

i tam porty pod mikrofon, 3x usb wejscie na monitor :]

 

3399 zl

 

czy kupilibyscie sobie cos takiego jesli mielibyscie w granicach 3000 - 4000 zł

 

lub podajcie jakies dobre w tych granicach

a potrzebny mi to m.in grafiki, czasem cos ciupnac :P, poogladac film i takie

1628239[/snapback]

wez sobie tego Acera 5002 ze wzgledu na procesor

Edytowane przez vitucky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Laptop fajny , ale krótka gwarancja,moze to Cię zainteresuje ?

1628826[/snapback]

 

od tych co podalem co ciutke drozszy :D

 

najbardziej teraz zastanawiam sie nad:

 

ACER AS 5002LM TR1.6_512_15XGA_60_DVD-DUAL_XPH

Procesor AMD Turion ML30 (1.6GHz/1M/HypTr) (35W), AMD PowerNow! technology, and AMD HyperTransport technology

Matryca 15.0" XGA color TFT LCD, 1024 x 768 pixel resolution

Pamięć 512 MB DDR 333 (2x256MB)

Dysk twardy 60 GB

Napęd optyczny Nagrywarka DVD-Dual (Double Layer)

FDD opcja na USB

Fax-modem 56kb/s ITU V.92

Karta sieciowa 10/100Mbps z funkcją Wake-on-LAN,

System operacyjny Microsoft Windows XP Home EN/PL

Dodatkowe oprogramowanie Acer eManager, (eSetting/ePresentation/ePowerManagement/eRecovery), Acer GridVista, Acer Launch Manager, PlatinumSecret, Acer System Recovery CD, Norton AntiVirus, Adobe Reader, CyberLink PowerDVD, NTI CD-Maker

Karta graficzna SiSM760GX, Integrated 3D AGP graphics with up to 128 MB of shared memory, Microsoft DirectX 8.0 support

Wbudowana kamera opcja przez USB

Audio Audio system with two built-in speakers, Built-in microphone

Porty i/o Microphone/line-in jack, Headphones/speaker/line-out,

Porty i/o 3x USB 2.0, External display (VGA), Type II PC Card slot, Ethernet (RJ-45), Modem (RJ-11),

Rodz.akumulatora 65 W 4400 mAh Li-ion standardowa bateria, 3 godziny czas pracy, 2.5 szybkie ładowanie baterii, 3.5 ładowanie baterii w czasie pracy

Wymiary 364 (szer) x 279 (gł) x 33.9/38.9 (wys) mm

Waga 2.76 kg

Gwarancja 1 rok gwarancja międzynarodowa

Kod producenta LX.A5105.049

Wyposażenie dodatkowe Manual & accessories

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się - od dziś jestem posiadaczem Acer'a 5014WLMi (narazie szczęśliwym). Procesor trafił się 3700+, więc dopisało szczęście ;)

 

Wszystko narazie działa jak należy - właśnie piszę z niego podłączony do internetu przez karte wi-fi na stacjonarce - ogólnie super :D

 

Na bardziej skomplikowane testy nie miałem jeszcze czasu, może później skrobnę mini reckę - narazie porównując jakość wykonania do Acera z Celeron'em M 1.3 Ghz, 256 MB Ram, IEG2 (nie znam modelu) - niebo a ziemia - widać, że 5014 to całkiem inna kategoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów w moim pierwszym poście.

Mam 4000 zł na wydanie na komputer. W tym momencie studiuję informatykę na kierunku multimedia i grafika. Mam juz w domu kompa który ma 1.3 mhz, 256 ram grafa gf2 400 64. Do internetu i diurowych rzeczy spokojnie wystarcza. Ale zastanawiam się nad kupnem laptopa. Przeglądając ofertę trafiłem na Acera Aspire 3022 LMi. Wydał mi się dość rozsądnym wyborem. Nie miałem go w rekach ale myslę że będzie szybszy niż tamten stacjonarny. Potrzebuje go do jakiejś obróbki grafiki mam na mysli photoshopa. Patrząc po parametrach powinien wystarczyć, tak własciwie to stary by wystarczył ale mam napływ kasy i się pytam. Wiem że stacjonarka bedzie duzo bardziej wydajna za te kase ale mobilność robi swoje. Piszcie co sądzicie o tym.

Pozdro: Dariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję nowego notebooka do ok. 4500zł. Chcę aby nadawał się do pracy jak i grania. Procesor dowolny. Minimum 512 MB RAM. Karta graficzna Radeon lub GeForce. Czas pracy nie jest tak ważny. Dowolny dysk twardy.

Myślałem o:

 

-Acer TravelMate 4401LMi

-Acer TravelMate 4102WLMi

-Acer Aspire 5014WLMi

 

Co sądzicie o w/w notebookach. Czy macie inne propozycje? Marka jest dowolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja jutro oddaje acera 4652 i nie mam sumienia go nikomu polecic. Matryca cholernie nie rowno podswietlona, skaczaca klawa to jest <jupi> YEAHHHH .

1629518[/snapback]

pieron wie czy przypadkiem tego Twojego lapka nie skladal jakis praktykant, ze taki pokiereszowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jako że jestem tu nowy.. i nie przeczytałem archiwum prosze o nie skracanie mnie za to o głowe.

 

Mam dylemat tak jak większość użytkowników.

Dysponuje 4k. (pożyczka od rodziców.. max 4,5k.)

I chce za to kupić, moje plany:

 

HP Compaq nx9105 PG693ea

AMD Athlon 64 3000+ / 60GB / 512MB / 15,4" WXGA NVIDIA GeForce4 Go440 64MB / DVD+/-RW ...

 

Acer ASPIRE 5014WLMi

AMD Athlon64 3400+, 15,4" TFT WXGA, 512MB DDR, HDD 80 GB, DVD+/-RW, WinXP Home PL/EN, VGA ATI X700

 

Toshiba Satellite L10-193

PentiumM 725 15" TFT XGA, 512 MB DDR, HDD 60B, DVD+/-RW, WiFi, WinXP HE PL

 

I tu mam dylemat najwiekszy bo nie wiem czy postawić na sprzęt czyli to co chce A64 /512/ matryca panoramiczna/ DVD-+RW/ czy postawić na (jakość) renomę firmy.

Mam kolegę który radzi mi "Tylko dell", ale za taką kase nie da rady..

Czy na pewno nie uda sie kupić dell'a??

 

nie znam sie za bardzo w laptopowym temacie... doradźcie..

jakie firmy omijać szerokim łukiem??

 

A i jeszcze jedno.. jak w akademiku zabezpieczyć laptopa przed złodziejami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie tam DELL ... Chyba, że masz za dużo pieniędzy to wtedy warto :)

 

Generalnie nie wiem czemu postawiłęś na Athlona 64. Przecież to nie jest procesor mobilny, więc bierze duuużo prądu i się grzeje. Jak już chcesz koniecznie 64 bity i AMD to wybierz coś z Turion'em, ale proponuję Intel Centrino.

 

Z tych co przedstawiłeś to tylko Toshiba ma Centrino, ale ona ma starego Baniasa zamiast nowej Sonomy (łatwo poznać bowiem Banias ma 5 na końcu numeru procesora a Sonoma 0 ).

 

Trudno mi doradzić w kwestii firmy bo sam stoję przed podobnym dylematem.

 

Zabezpieczyć .. no są niby linki podłączane do gniazdka Kensington ale myślę, że najlepiej się nim nie chwalić, dobrze chować i pilnować ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. ale dlaczego acer jest beee... bo słaba jakosc wykonania?? awaryjny??

 

Jeśli chodzi o allegro .. komputer przez allegro.. tylko na odbiór osobisty...

 

Dell z USA.. zastanawiałem sie nad Inspiron 6000 ... ale nie wiem jak jest z gwarancją.. i jak jest z zasilaczem (zasilacz do wymiany??)

 

Mam możliwosc sprowadzić bezpośrednio od kuzyna laptop(On kupuje i wysyła) tylko tu sie obawiam tego ze moga na granicy otworzyć pudło.. i wszystko roz@#$ tak że laptop dojdzie.. ale uszkodzony..

Jakie są koszty wysłania(i ubezpieczenia .. i cła??)

 

Dziekuje . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym nie musi on być bardzo mobilny.. 2godziny na bateriach.. myśle ze powinno mi wystarczyć.. i tak będę pracował w wiekszości w akademiku/w domu.

 

wracając do della .. co z serwisem...?? podobno kosmicznie drogi

 

na myśl przyszedł mi także

Asus A3L-5014H CM1,5/512/DVR/60/XPHome

Asus A6L-B003 CM1,5/512/DVR/60

HP/Compaq nx6125 Turion ML28/512/DVDR/60/XPHome PY419EA

Toshiba Satellite M40X-161 C1,5/512/DVDR/60/XPHome PSM4XE-01U01FPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz tego Della nie zawiedziesz sie. A co do Acerow jesli lubisz tandetne wykonanie i awaryjnosc to kup Acera. Acer jeslt raczej konkurencja dla Actiny i Maxdaty a nie dla Dell'a czy Toshiby.

1630221[/snapback]

absolutnie waść się nie zgodze z tym co napisałeś.

 

maxdata to co najwyżej konkurencja dla actiny czy innego gericoma itp. acer mimo wszystko stoi półkę wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...