Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam taki dylemat :

 

Asus a6va-q010 (q039 jesli udaloby mi sie go dostac w dobrej cenie)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=20702

 

lub

 

Asus m68-38neb http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16004

 

lub eventualnie jakis inny w podobnej cenie (nie acer) nie wiem jakas toshiba?

 

Jestem elektronikiem/programista sprzet potrzebuje glownie do pracy ale od czasu do czasu lubie chwilke pograc ( LiveForSpeed, GTA:SA , UT).

Najwazniejsze aby mial LPT ( dobrze, zeby mial RS-232... ale tu sobie poradze przejsciowka na usb) ...dodatkowo duzo USB (oba powyzsze maja po 4) oraz WiFi.

Bluetooth takze bylby OK (w a6va jest ...m68 nie ma ...mozna kupic za to karte na PCMCIA). A6VA za to ma mniejsza rozdzielczosc niz m68... a to by mi sie przydalo (projektowanie obwodow drukowanych, debuggowanie - im wiecej sie zmiesci tym lepiej) tylko znowu czy 1400 x 1050 nie jest za duzo na 15" (problemow ze wzrokiem wprawdzie nie mam... ale wydaje mi sie to duzo ...w domu pracuje na kineskopowym 19" w 1280x960 i to jest dla mnie optymalna rozdzielczosc (komfortowa). No i jeszcze oba maja inne karty grafincze radeon x700 i 9700 (czym one sie roznia , ktora lepsza ? ).

Pozatym "pakiet biurowy" i tego typu programy ktore w zasadzie nie maja jakis super wymagan... Czas pracy na baterii jest sprawa dosyc drugorzedna... gdyz bardziej potrzebuje latwo transportowac ze soba komputer niz siedziec na baterii...

 

Z gory dziekuje za wszelkie rady

 

pozdrawiam

ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus a6va-q010 (q039 jesli udaloby mi sie go dostac w dobrej cenie)

1691258[/snapback]

1691258[/snapback]

To może matryca 15,4" panorama 1280x800, a 1400x1050 jest bardzo dobre jesli masz naprawdę sporo do upchnięcia na jednym schemacie.

(komfortowa). No i jeszcze oba maja inne karty grafincze radeon x700 i 9700 (czym one sie roznia , ktora lepsza ? ).

1691258[/snapback]

 

Oczywiście x700,x600 też jest minimalnie lepsza niz radeon 9700 (ale oczywiście ten ze 128 MB RAM)

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpowiedział co do tego Aristo Smart 300S, no nic w każdym razie jest to dla mnie jakaś przesłanka żeby nie zaufać firmie Aristo :)

 

Zdecydowałem się na zakup Toshiby Satellite L10-202.

 

Jeśli ktoś z jakiegoś powodu mi ją odradza to ma ostatnią szansę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

namierzyl moze ktos z was jakas konkretna recezje Toshiby Satellite M40-237??

 

specyfikacja pod tym linkiem. 1691258[/snapback]

 

ja np chcialem zakupic tego asusika a6va q-039 ale jednak zdecydowalem sie na ta toshibke co link podalem wyzej :D

Edytowane przez iskas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Koniec mojej męczarni, podjąłem męską decyzję.

Jutro zamawiam Acer Aspire 3025WLMI za 4200 zł

Jeśli macie jeszcze jakieś komentarze, to macie 1% szans na zmianę mojej decyzji  :wink:  ale tylko w taki sposób, że wezmę Acer Aspire 3023WLMI za 3940 zł. :)  A tak właściwie, może źle robię? czy różnice między nimi warte sa dopłaty tych 260 zł?? Proszę o ostatnia podpowiedź. :)

 

Dziękuję za rewelacyjne rady. Jak sobie już sprawię mojego dziewiczego laptopka, to podzielę się z Wami wrażeniami :)

1680149[/snapback]

W jakim sklepie można kupić Acer Aspire 3025WLMI za 4200 zł? Też mam zamiar go kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was, mam problem z wyborem odpowiedniego laptopa. Mam do wydania do 3000 zł wiem że to dość mało no ale i za tyle da się coś kupić. Szukam laptopa na którym będę mógł pracować ale i również pograć. Mam parę modeli na oku ale nurtuje mnie jedno pytanie, który rodzaj kart graficznych w laptopach jest wydajniejszy, czy karta 128 mb ale współdzielona z ram, czy karta 64 mb własnego ramu?

Oto modele specyfikacje modeli które mnie zainteresowały:

Napiszcie mi proszę jak oceniacie poszczególne modele, ewentualnie jeżeli macie jakieś inne w cenie do 3000zl to proszę o podanie ich. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

.

1688455[/snapback]

z tych co podałeś to ten Siemens jest najlepszy ale chyba używany będzie

 

Za 3000 to zeby sobie pograc to ten siemenslub jakąś egzotyczną konfigurację.

Asus

+Athlon Xp,Radeon 9200

-dysk 30 GB,waga 3,3 kg

HP nx9105

+Sempron,GF 4 Go

-waga

Toshiba

+ LCD 15,4", karta intel 915 - najmocniejsza ze zintegrowanych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

Dotyczy Acera 3023 WLMI i 3025 WLMI

 

Wczoraj otrzymałem dwa takie notebooki po hurtowych cenach od dwóch czołowych dystrybutorów ( sprzedaż tylko dla firm IT ). Mimo opisu ze strony, że karta grafiki to x700 128MB otrzymałem x600 64MB.

Po konsultacji ze znajomym okazało się że również otrzymał notebooka z taką kartą graficzną od jeszcze innej hurtowni.

 

Myślę że większość sklepów komputerowych ma właśnie notebooki o takich kartach graficznych, mimo że na stronach piszą x700 128.

 

Kod producenta produktu-notebooka jest ten sam co na acer.pl gdzie pisze Ati x700 128.

 

Mam pytanie. Może ktoś mi odpowie.

 

Dlaczego tak jest? Czy acer nie daje już x700 do tych modeli? Czy może wszystkie hurtownie chcą obniżyć ceny i takie zamawiają?

A może to wina ustawień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!

 

Dotyczy Acera 3023 WLMI i 3025 WLMI

 

Wczoraj otrzymałem dwa takie notebooki po hurtowych cenach od dwóch czołowych dystrybutorów ( sprzedaż tylko dla firm IT ). Mimo opisu ze strony, że karta grafiki to x700 128MB otrzymałem x600 64MB.

Po konsultacji ze znajomym okazało się że również otrzymał notebooka z taką kartą graficzną od jeszcze innej hurtowni.

 

Myślę że większość sklepów komputerowych ma właśnie notebooki o takich kartach graficznych, mimo że na stronach piszą x700 128.

 

Kod producenta produktu-notebooka jest ten sam co na acer.pl gdzie pisze Ati x700 128.

 

Mam pytanie. Może ktoś mi odpowie.

 

Dlaczego tak jest? Czy acer nie daje już x700 do tych modeli? Czy może wszystkie hurtownie chcą obniżyć ceny i takie zamawiają?

A może to wina ustawień?

1692847[/snapback]

Ja ciesze bo mam 3023 z x700 :) Jakies 1,5 tygodnia temu bylo niezle zamieszanie z cena, w kilkunastu sklepach cena poszla z dnia na dzien o 350-500 zeta. Na szczescie, kilka dni po tym jak kupilem :) Mozliwe ze sprzedawali x700 w tej cenie co powininen byc model z x600. Ja kupilem swojego za 3950 a w tej cenie x700 to niespokotykana sprawa. Zazwyczaj gdy zmieniala sie grafa w lapie to bylo na korzysc. Mozna przypuszczac ze stwierdzili ze skoro ma na wskros ekonomiczne komponenty(Sempron) to i taka karta powinna byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena poszla do gory bo u jednego z dystrybotorow sie skonczyly a u innych ceny sporo wyzsze -teraz wracaja juz znowu do poprzednich . co do grafiki to zamawialem i obecnie rowniez sa x700 , tak jak na stronie producenta a w poszczegolnych modelach specyfikacji nie zmieniaja -wiec moze koles zmowil 3022 bodajze gdzie jest x600 -wiec panika nieuzasadniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o zakup laptopa.Przymierzam sie do FS 1437G.Teraz zastanawiam sie czy kupic go w Polsce czy w Niemczech.Moze ktos wie jak to jest z ich gwarancja,gdy kupuje sie w Niemczech?Jak jest z jezykiem systemu (w jednym sklepie widzialem wersje Multilanguage - co to wogole jest :-) Oraz jak jest ze zwrotem VATu?Czy jak kupie w Niemczech to moge wziac Tax Free i oddadza mi vat?

Z gory dziekuje za odpowiedz :-) Pozdrawiam Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o zakup laptopa.Przymierzam sie do FS 1437G.Teraz zastanawiam sie czy kupic go w Polsce czy w Niemczech.Moze ktos wie jak to jest z ich gwarancja,gdy kupuje sie w Niemczech?Jak jest z jezykiem systemu (w jednym sklepie widzialem wersje Multilanguage - co to wogole jest :-) Oraz jak jest ze zwrotem VATu?Czy jak kupie w Niemczech to moge wziac Tax Free i oddadza mi vat?

Z gory dziekuje za odpowiedz :-)  Pozdrawiam Nimitz

1699965[/snapback]

Ponieważ mieszkasz w Polsce (więc też w UE) to ci prawdopodobnie nie oddadzą VAT-u , a jak by ci nawet oddali to musiałbyś zapłacić go w Polsce tylko że tam VAT wynosi 16 % a u nas 22%.Więc lepiej kupić w Niemczech i nic nie zgłaszać (1189Euro=4800zł) niż w Polsce(w Karenie 5900 zł) , najlepiej bez systemu lub z wersją anglojęzyczną. Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez szukam laptopa. Tylko dla mnie w sumie jedna z najwazniejszych spraw jest jak najdluzszy czas pracy na bateriach :-P I nawet nie wiem co wybrac. Wiem ze niektore Centrino maja ok 4 h... Jak to sie ma do innych... Co polecacie ?

P.S. Laptop bedzie rzadko uzywany do gier, bo do gier to mam sprzet stacjonarny. Czyli filmy ( czasami ), a tak to programy rozniaste ( bo jestem studentem =] )

Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie... CO WYBRAC???????????????????

 

chodzi mi o to ktory lepszy glownie chodzi mi o wadliwosc modeli... i to glownie ich MATRYCE, bo w sumie nie ma sie czym innym przejmowac. oto modele:

 

Acer TravelMate 4104 WLMi - LX.TA505.176

Centrino P4 M-760-2MB(Dothan-2.0B), 2.06MHz, 80GB, 512DDRII, DVDRW DL, ATI Radeon X700-M 64MB, FIrDA FireWire TV, GbLAN modem WiFi, 15.4in, WXGA, WinXP Pro

 

TOSHIBA Satellite M40-236

Centrino P4 M-740(Dothan-1.73B), 60GB, 512DDR, DVDRW, ATI Radeon X600-M 64MB, 6-in-1 FireWire TV, GbLAN LAN modem WiFi, 15.4in, WXGA, WinXP Home

 

do dyspozycji mam ok 5.2tys., jesli macie inner propozycje to chetnie poczytam...

pozdro

Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to właśnie HP nx8220 z mojego poprzedniego posta : LINK, tyle że sam chetnie bym sie dowiedzial czegos wiecej na jego temat. Może znajdzie sie jakis (nie)zadowolony użytkownik który pochwali się nam doświadczeniami z tym sprzetem. Czekam na kazda opinie (ale raczej chodzi mi o konkrety a nie np:"slyszalem ze..." itp.) bo laptopik ten zapowiada sie niezle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a co sądzicie o takiej hybrydzie:

Baleron 360 (???GHz) + R X600 z 64MB RAM?

smigają jakoś te celerony?

Połaczenie lepszej karty z wolniejszym procem dało całkiem niezła cenę, tylko nie wiem, ajk wygląda wydajność Celeronów w aplikacjach 3D...

link do komputronika:

hp nx8220

 

mam straszną zagwozdkę pomiędzy kompem za ok. 4.8-5.3k pln (z grafą), a takim bez grafy, za ok. 3.0-3.7k pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja to właśnie HP nx8220 z mojego poprzedniego posta :

1703836[/snapback]

Troche drogi ... ja bym wolał wziąć HP nx6110 (2 kumpli uzywa i się nie skarża). Konfiguracja średnia jak na tę cenę. tu jest recka użytkownika

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=154502

a tu jest inna dyskusja związana z tym sprzęcikiem

http://www.frazpc.pl/b/105714

 

Jak lubisz stukać laptopem o rózne przedmioty to HP będzie OK :-P .

@enone

Amilo M1437 , na 3 ostatnich stronach tego wątku są linki

 

@stefanito

No całkiem fajny Celeron 1,6Ghz 1MB z ATI X600 ma wydajnośc taką jak

stare Centrino 1,6Ghz z Radeonem 9700.

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie! Prosze o pomoc. W końcu zdecydowałem sie na zakup acera 5024. dzis go zamawiam wiec jeszcze w tym tyg. bede go mial(i wyskrobie jakas recke). Teraz pytanie. Jak to jest z tymi partycjami w tym lapku?Bo slyszalem ze dziela je rowno i chodza na fat'cie32 i jest tam jeszcze jakas ukryta partycja do recovera systemu i moze jeszcze jakies stery czy cos. Czy partition magic wystarczy zeby wszystkie partycje wywalic i podzielic je samemu na NTFSie?Czy ta ukryta partycja jest niezbedna?Bo mnie recover nie bawi bo zawsze instaluje system od nowa jakby co bo tak lepiej:) Ale czy nie strace przez to jakis waznych danych(sterownikow itp)? Ktos sie juz na ten temat wypowiadal pobieznie ale nie mam juz czasu na szukanie.

PS. Jak sie laduje baterie przy pierwszych dniach uzytkowania?Tak jak komorke- pierwsze 3razy po kilkanascie godzin???

PS2. Sciagnalem sobie winde 64bit pro. nie ma problemu z jej instalacja na lapku? Czy w razie problemow moge zainstalowac system z cd przeznaczonego do blaszaka? I ostatnia rzecz - moja winda 64 zajmuje tylko 558MB, troche nie za malo?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, dzięki, za pomoc,

a duża jest ta różnica, tak na oko w %...?

bo chyba takiego zanabędę.....

1704034[/snapback]

Tu są testy Centrino z ATI X600 i R9700 http://pclab.pl/art13670-8.html

No do 10% przy tym samym procesorze i pamięci. Celeron M(Dothan)=Pentium M(Banias). Nowa architektura i tyle samo Cachu (1MB) przy tym samym zegarz oczywiscie.X600 to taki Radeon9700 z PCI-Express

Edit :

-------------------------------------------------------

Gigabyte N512 - Mobility Radeon 9700/Centrino

ASUS V6000V 2,0Ghz/ATI Mobility X600

Dołączona grafika

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche drogi ... (...)

Konfiguracja średnia jak na tę cenę.

Przypominam: mowa tu o HP nx8220 py538es

 

Ja wlasnie mam problem ze zanlezieniem czegos lepszego za ta cene(ok 5000):/ Chodzi mi konkretnie o centrino 1,7 , 512 DDR2, dysk 5400rpm, DVD-RW, conajmniej x600 i 15,4"

 

Jak lubisz stukać laptopem o rózne przedmioty to HP będzie OK  :-P .

Do tego wlasnie potrzebuje laptopa ;p , a ww podzespoly to tylko dla szpanu ;) B)

Pozdrawiam!

 

PS. nie interesuja mnie acery( bez znaczacej przyczyny) oraz oczywiscie noname'y!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...