Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie wszystkie Acery to nizsza polka - nie ma sie co oszukiwac. Pracownik cyberstore.de na moje zapytanie jakiego laptopa, by mi polecil powiedzial wprost: IBM.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pora na mobility !

 

Mam pytanie - ponieważ laptopy to zupełnie inna szuflada. Procki 1,5 GHz zamiatają te 2,4 stacjonarne więc moje pytanie:

 

* do netu

* do filmów

* do muzyki

* w zasadzie bez gier

 

Standartowy komputer domowy. Głównie chyba w takim wypadku liczyłby sie ekran dobry, prawda?

Mam na ten cel jakieś 3000 PLN - około. System raczej open source.

Nie musi byc cichy, ani bardzo długo trzymać mu bateria. Ogólnie dąże po prostu do mobilnośći i zwiększenia ilości miejsca.

Myślałem o czymś w granicach 1,4 GHz i 512 Ram, pewnie ACER. To naprawde takie złe laptopy ?

 

Jakieś uwagi czy propozycje tu, lub na PW. Z góry dzięki.

Pozdrawiam,

zavader

 

PS. Chce brać na raty - więc ewentualnie może byc więcej $$$ niż te 3k PLN.

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* do netu

* do filmów

* do muzyki

* w zasadzie bez gier

HP nx6110

jak dla mnie ten model jest punktem odniesienia do reszty biurowych sprzętów

Celeron 1,4Ghz/256 MB RAM/40 GB HDD/Grafa: Intel GMA 900

Toshiba

+Celeron 1,5 Ghz,ekran 15,4",Grafa:ATI X200

Asus

+Celeron 1,6Ghz,512 MB RAM,Grafa :Intel 910GLM,dysk 60GB

+FireWire,WiFi,torba i myszka w zestawie

- cena (3147 zł)

Edytowane przez Haquim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, obejrzałem sobie i chyba najbardziej pasuje mi ten Asus. BO:

 

* Potrzebuje Wireless wbudowanego.

* Jest torba

* 60 GB

 

Niestety problem to to, że żadne nie ma 512 RAMU - a to na pewno bedzie minimum. Czyli do ceny laptopa trzeba jeszcze dorzucić 200 PLN.

 

PS. Czy jakiekolwiek ac97 ma 5.1 w laptopach ?

Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem to to, że żadne nie ma 512 RAMU - a to na pewno bedzie minimum. Czyli do ceny laptopa trzeba jeszcze dorzucić 200 PLN.

Asus ma 512MB RAMu. Ja zresztą chyba też zdecyduję się na zakup tego modelu (dodaj jeszcze 2 latka gwarancji, a nie rok jak w Toshibie). Muszę tylko jeszcze w sklepie porównać matrycę z innymi bo nie podoba mi się że w opisie jest LCD XGA a nie TFT XGA. To chyba starsza matryca?

 

Po za tym wydaje się najlepszym rozwiązaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Czy jakiekolwiek ac97 ma 5.1 w laptopach ?

FSC Amilo M maja dzwiek Intel High Definition "Azalia" na ukladzie Realtek ALC880 - 7.1 poprzez SPDIF. Asus A6Va chyba podobnie. Gra b.dobrze i mozna sie obyc bez dodatkowego wydatku na karte muzyczna Creative.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie :)

 

wypowiedzcie sie na temat tych laptopow i ich mozliwosci.

 

Chce cos ciekawego z matryca krystaliczna do 4300/4400zl

 

Dzieki za odpowiedz

 

 

A1650G

15,4 Crystal WXGA

Sempron Mobile 3400+

60GB ATA

XPRESS 200

3999zl

 

M7440G

15,1 Crystal XGA

Pentium M 1,6

80GB SATA

INTEL GMA900

4299zl

 

Jakiego wyboru byscie dokonali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem ze gdzies tam przewijal sie Acer 2413WLMI i ogolnie ze Acery to nizsze polka.

niedawno siostra zakupila Acera 2413 - spodziewalem sie najgorszego, ale mnie bardzo pozytywnie zaskoczyl. Naped DVD-RW TSST (Toshiba-Samsung) bardzo dobry. Czyta mi nawet plyty ktore nagrywarka w stacjonarce nie czytala (mam TDK 880n). Laptop bardzo cichy, tylko jeden bank ram zajety (kostka 512) wiec latwo rozbudowac, bateria (pojemnosc 2000 czegostam ;)) starcza na 1h 45min wiec sadze ze na tak mala baterie to dobrze. Duza liczba portow (4usb - dobrze rozmieszczone, 3 z lewej, 1 z tylu). Jedyne co to przeszkadzaja port sluchawek/mikrofonu z przodu. Rozczarowuje klawiatura - jakos tak dziwnie "tika" jak sie naciska klawisze. (ale za to klawiatura lepsza od FSC L7300G - tam byla jakos dziwnie wysoko zawieszona, i po nacisnieciu na bok klawisza.. przechylal sie w bok tak jakby byl bardzo slabo zamontowany) No i matryca - widoczne smuzenie - ale nie mam porownania to innych laptopow wiec moze po prostu lcd tak maja :P

Co do jakosci wykonania to nic nie trzeszczy, nic sie nie przesuwa. Zobaczymy jak to bedzie w przyszlosci bo laptop ten troche pojedzi po Europie ;)

Acery polecal bym osobom ktore komputer uzywaja do przegladania poczty, pisania w Wordzie, jakies gry. Za to odradzam osobom ktore duzo programuja (klawiatura) i bardzo duzo siedza przy nim -- bo moze sie okazac malo wytrzymaly na "duze obciazenie"

----

Dysk w tym lapku to WD 5200rpm wiec niezle

 

Wiec jezeli ktos nie uzywa bardzo intensywnie to nie ma sie czego bac i niech bierze Acera.

A dla tych co od kompa nie odchodza - to sam nie wiem, firma jest jeszcze w miare mloda na naszym rynku, i ciezko okreslic tak na prawde jak wytrzymale wzgledem czasu beda Acery

Edytowane przez Macieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

rozwazam zakup laptopa, cena do ~4k. ogolnie jestem programista czyli klepania po klawiaturze sporo,ale poniewaz nie mam zamiaru kupowac sprzetu na rok,a czasami lubie choc w low detail sobie jakas giere wrzucic i ogladnac film tak wiec chcialem cos z miare przyzwoita karta graf.(ten element najciezej wymienic :P ) poczytalem,poszukalem,bylem w vobisie i...po ogladnieciu laptopow sam juz nie wiem :D oto moje typy :

 

hp nx8220 -

+ jakosc wykonania,wyglad, x600,ogolnie przyjemne wrazenie,

- cieeeeeemna matryca (szczegolnie porownujac z acerem 3023.ktorego postawilem sobie obok), srednie katy,do tego to odwzorowanie kolorow....

 

acer 3023 -

 

+ bardzo wyrazna matryca w porownaniu do hp,zywe kolory itp

+ mocniejszy konfig od hp

 

- jakosc wykonania(klasa nizej od hp,gorsze plastiki itp.)

- rozmiary(dosc spora roznica z hp)

- mam leki co do acera...

 

tym dwom przyjrzalem sie z bliska, i hp z matryca acera wzialbym od razu...

do teog jeszcze wygrzebalem aristo 700s,le teog juz na zywo nie widzialem...

 

w gre ewentualnie wchodzi jeszcze wersja low budget (nx6110?),ale poki co wole cos z mocniejsza grafa...

 

prosze o rade, ewentualnie jakies inne propozycje...

Edytowane przez chrzanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu wzial acerka, o aristo w zyciu nie slyszalem, znaczy slyszalem o tym ale w zyciu nie widzialem lapa tej firmy :)

co do lekow o acera: imo to taki sam mit jak "lipnych, grzejacych sie" amdkach, jedyne wady tego acera to wg mnie wady technologii lcd - katy widzenia, 1 rozdzielczosc itp. tak poza tym to nic nie trzeszczy nic sie nie wypala nic nie skrzypi wszystko dziala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle o kupnie laptopa ACER TRAVELMATE 292LMi (Model CL51) chcialbym uzyskac jakies opinie moze recki.

Jak wyglada sprawa kątow matryc xga w acerach??

z góry dzięki za pomoc

 

 

moze troche o knfiguracji

# Intel CENTRINO M 1.5 GHz Processor

# 256Mb DDR SDRAM

# 40 Gb HDD

# 15" XGA TFT

# DVD DUAL Nagrywarka RW

# Display max. resolution - 1024 x 768

# S Video TV-Out

# Expansion ports - 3 x USB 2.0, 1x IEEE1394, 1x IrDA, VGA out, Parallel Port, RJ-11 (modem), RJ-45 (NIC)

# Graphic processor - osobna karta grafiki ATI RADEON 9700 64Mb DDR RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rade :)

 

aristo ma dwoch moich znajomych tak wiec jakies porownanie mam...cos pomiedzy acerem a hp jak dla mnie :) srednia klasa,cudow tam nie ma.

 

problem z acerem jest taki ze to kobyla,grzejnik i na dodatek egzemplarz ktory mialem w lapach mial tragiczny touchpad(bujajace sie klawisze itp). nie wiem czy to normalka,ale wlasnie z powodu takich niedorobek bardziej sklaniam sie ku hp(tylko ta tragiczna matryca...:( ), na razie sam sie waham ale moze komus uda sie mnie przekonac :)

 

edit : na allegro sa amilo m1420 w niezlej cenie i konfiguracji..ktos wie czemu akurat tych laptopow jest tam do groma i to w dosc okazyjnej cenie?

Edytowane przez chrzanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie !

 

Troszke mi sie zmienil zakres pieniezny - do 4k. Ale niestety moge kupic na raty tylko w Saturnie w Wawie a tam wybor nie jest wybitny. Do wyboru kilka firm ale ja zwróciłem uwage na:

 

* HP - fajny model 60 GB, 512 ramu, 1,4 GHz, WiFi - ale TFT. Ale bardzo ładny, mały i zgrabny

 

* Toshiba - podobne parametry jak w tym HP. nawet bardzo podobne.

 

* Acer - jest taki fajny z nowa matryca WXGA - tylko nie wiem - nie słyszałem nic dobrego o Acerach tak naprawdę.

 

Więc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FSC Amilo M maja dzwiek Intel High Definition "Azalia" na ukladzie Realtek ALC880 - 7.1 poprzez SPDIF. Asus A6Va chyba podobnie. Gra b.dobrze i mozna sie obyc bez dodatkowego wydatku na karte muzyczna Creative.

Asus A6VA ma Intela dźwięk stereo zwykły,żaden 7.1 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z acerem jest taki ze to kobyla,grzejnik i na dodatek egzemplarz ktory mialem w lapach mial tragiczny touchpad(bujajace sie klawisze itp). nie wiem czy to normalka,ale wlasnie z powodu takich niedorobek bardziej sklaniam sie ku hp(tylko ta tragiczna matryca...:( ), na razie sam sie waham ale moze komus uda sie mnie przekonac :)

jak ja wybieralem lapa to jako substytut stacjonarki, niezla moc za rozsadna cene byla priorytetem, mobilnosc i rozmiary byly cechami drugorzednymi. u mnie touchpad jest calkiem niezly [nie zauwazylem roznicy pomiedzy dellem ojca qmpla a swoim] zadna klawa sie nie buja wszystko jest porzadne, tylko czasem wqrzaja mnie wady technologi lcd. aha i bym zapomnial bateryjka z 3:15 bez wifi spada do 2:25 ale to wina chyba tego ze jak korzystam z wifi to torrent leci nonstop 11mbit [backup internetu robie :lol2:] wiec mu wybaczam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja wybieralem lapa to jako substytut stacjonarki, niezla moc za rozsadna cene byla priorytetem, mobilnosc i rozmiary byly cechami drugorzednymi. u mnie touchpad jest calkiem niezly [nie zauwazylem roznicy pomiedzy dellem ojca qmpla a swoim] zadna klawa sie nie buja wszystko jest porzadne, tylko czasem wqrzaja mnie wady technologi lcd. aha i bym zapomnial bateryjka z 3:15 bez wifi spada do 2:25 ale to wina chyba tego ze jak korzystam z wifi to torrent leci nonstop 11mbit [backup internetu robie :lol2:] wiec mu wybaczam :wink:

heh no wlasnie u mnie to ma byc tylko polowiczny substytut stacjonarnego, bo jednak przenosnosc jest tutaj wazna. ta matryca u hp mnie mocno zmartwila, na tyle,ze nawet sie zastanawiam nad kupnem taniego nx6110 :S. acera traktuje jako ostatecznosc tym bardziej,ze jego przenosnosc patrzac na wymiary jest dyskusyjna...ale bylbym wdzieczny za jeszcze kilka slow o nim..jak trzyma baterie,czy plastiki sie rysuja, czy glosno wiatrak chodzi,jak sie grzeje itp. z gory dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie wlasnie zastanawiam nad lapkiem dla siebie [do programowania]

musi byc wytrzymaly, miec dobra klawiature i 15,4"

zastanawiam sie nad HP nx8220 (z Sonoma) i IBM z60m (z Celeronem)

zalezy mi takze na ciszy, karta graf - Intel wystarczy

co polecacie?

Edytowane przez Macieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy chce kupić używanego laptopa do ok 2500 (gora 2700).

 

Znalazł coś TAKIEGO oraz TO.

 

Notek nie koniecznie ma być superprzenośny (bateria nie ważna), dużo RAMu >= 1 GB, maksymalnie silny procek, HDD >=40. Na kompie bedzie baza Oracle i program Geomedia (czy coś takiego).

 

Poradzcie czy lepszy byłby Dell czy Compaq.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem laptopa w cenie do 4000.

1) czy jest znaczna roznica wydajnosciowa miedzy pentium m a celeronem m?

2) czy znajde w tej cenie laptopa z w miare dobra grafika (jaka poelcacie w tym przedziale cenowym)?

 

nie zalezy mi na tym, aby czas pracy na baterii byl dlugi, ani na "super-matrycach" - bardziej zalezy mi na wydajnosci i cichej pracy.

 

znalazlem jedna ciekawa oferte, ale grafika zintegrowana UniChrome Pro 3D/2D - ktos ma moze z nia jakies doswiadczenia, moglby ocenic?

 

ps. temat jest dosc duzy, wiec przyznam sie, ze jedynie przejrzalem calosc i niestety nie natknalem sie na konkretna odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie ogólne. Czym tak naprawde się te marki różnią? Każdy ma przecież te same komponenty - tak mniej więcej. Czym więc powiedzmy HP różni się od Toshiby czy Acera. Tylko designem, naklejkami?

 

No bo nie rozumiem - za 4k można kupić 60 GB, Wi-Fi, 512, 1,5 i DVD-RW z niezłą matrycą WXGA. I teraz - firma naprawde ma takie znaczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marki i naklejki to jedno, i nie ma co ukrywać : za markę się płaci, ale jest jeszcze coś takiego jak jakość wykonania...dlatego IMO warto dopłacić dla tego szczegółu

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co do centrino i celerona :mój post na ten temat

Unichrome to najgorszy badziew sam ją mam w laptopie i dlatego mam dobre stopnie :D .

HP nx8220

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
+X600

HP nx 6125

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
+Sempron 1,8Ghz

ACER Aspire 1642

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
+ matryca 15'4 "

+ Pentium M 1,73 Ghz

+ 100 GB HDD

-cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem wlasnie LG LW70 i ekran jest imponujacy, jesli chodzi o czystosc bieli, jasnosc i przede wszystkim prawidłowe odwzorowanie kolorów - takze wszystkim wymagajacym uzytkownikom radze zerknac na oferte LG, a nie tylko Acer, Asus, Toshiba, czy Fujitsu Siemens :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kupnie lapa. Już byłem zdecydowany na ACER TM2413NWLMi ale kolega mi odradza. Czy to prawda, że Acer wysyła sprzęt do naprawy do Irlandii przez co czas oczekiwania trwa około miesiąca? Jak jest z naprawami u innych producentów takich jak Aristo, HP, Toshiba, Fujitsu-siemens?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac to wolalbym, zeby mi Fujitsu Siemens naprawial lapa w Niemczech chocbym mial czekac miesiac, niz u jakiegos pseudo serwisanta w PL. Poza tym pewnie Acer takze korzysta z zewnetrznego serwisu z jakiejs firmy - narazie rynek laptopow w PL jest slaby totez i malo sie u nas inwestuje w troske o klienta.

Poszukaj jakiegos taniego Asusa - dzisiaj widzialem model na Celeronku i byl bardzo solidnie wykonany. W Acerach klawiatura sie uginala pod naciskiem.

Przy okazji chcialbym pozdrowic glodnych Polakow konsumujacych klawiatury od laptopow w supermarketach - za niedlugo nawet touchpady wygryza :P

Pozniej dziwic sie ze sprzedawcy nie eksponuja lepszych modeli tylko trzymaja zamkniete na cztery spusty ehhh...

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kupnie lapa. Już byłem zdecydowany na ACER TM2413NWLMi ale kolega mi odradza. Czy to prawda, że Acer wysyła sprzęt do naprawy do Irlandii przez co czas oczekiwania trwa około miesiąca? Jak jest z naprawami u innych producentów takich jak Aristo, HP, Toshiba, Fujitsu-siemens?

o samym laptopie pisalem pare postow wczesniej, a co do serwisu -- to wiele niepochlebnych opinii sie pojawia, ale z tego co slyszalem to Acer zmienia serwis -- laptopy beda serwisowane w Niemczech

Edytowane przez Macieq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...