Skocz do zawartości
psychodeliczny

Laptopy - ogólna dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!

 

Mam malutka prozbe!

Czy lepiej kupic Fujitsu-Siemens: V2065 za 4160.00 zł -http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/1393/

no czy tez moze Acer: 4102WLMi [LX.TA505.132] za 4195.58 zł -http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/879/

i juz ostatni Acer: 4601WLMi [LX.T9906.013] za 4270.00 zł -http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/489/

 

Dodam, ze za te ceny nic lepszego nieudalo mi sie znalezc! A szukam juz od tygodni dzien w dzien!

 

A najwieksza uwage to zwracam na procka koniecznie Intel Pentium M (jaki to nieistotne dlamnie), Matryca 15.4 cali TFT, coby mial 512 DDRII 533MHz (tylko nie wiem skad mam wiedziec jakie oni tam wkladaja bo przecie sa tez 400MHz) no i wazne coby grafika byla z wlasna pamiecia!

 

I jeszcze apropo grafiki to co to wlasciwie jest ten ATI RADEON X300 128MB (64MB/64MB)! No i czym on sie rozni od ATI MOBILITY RADEON X700 - 64 MB (jezeli ktos zna stronki gdzie moge o tym poczytac to prosze niech przynajmnie je poda bo ja juz nie mam sil nic szukac w necie)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej! Ja naprawde siedze juz troche i czytam otych laptopikach -niepowiem sile stukac w klawiatorke mam ale czytac tych glupot co mi wyskakuja to juz coraz mniej (no chyba ze ktos zna jakies konkretne stronki)!

 

A tak po za tym limerro to polecisz mi jakiegos laptopika czy nie? -bo moglbys cos pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojej! Ja naprawde siedze juz troche i czytam otych laptopikach -niepowiem sile stukac w klawiatorke mam ale czytac tych glupot co mi wyskakuja to juz coraz mniej (no chyba ze ktos zna jakies konkretne stronki)!

 

A tak po za tym limerro to polecisz mi jakiegos laptopika czy nie? -bo moglbys cos pomoc!

X300 różni się tym od X700 że jest kilka razy słabszą kartą :) i korzysta troche z RAMU lapa

Bierz Acera - jakość podobna - a wydajność większa

TrawelMate Acer 4100

albo któregoś z tych acerów co podałeś

 

Tylko od razu zaopatrz się w ochraniacz na lapa lub choćby najtanszą torbę , bo te sreberka łatwo się rysują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Haquim to duzo wyjasnia!

 

Za to mam jeszcze jeden problem! Znalazlem laptopika wsrodku ma powkaldane naprawde obiecujace rzeczy -zreszta sami zobaczcie -

Procesor: Pentium-M 1.73 GHz, FSB 533 MHz, L2 2MB

Pamięć RAM: 512 MB DDRII 533MHz

Dysk twardy: 80 GB, cache 8 MB, 5400 obr

Matryca: 15.4 '' WXGA (1280 x 800 pikseli), technologia Glare*

Podwyższona jasność ekranu: Tak, 185 cd/m2

Kąt widzenia: Lewo, prawo 170°

Karta video: PCI Express NVIDIA GeForce Go 6200 z TurboCache supporting 128 MB

 

a cena - 3968,34zł

 

ALE no wlasnie zawsze jest jakies ale FIRMA NoteStar!!!

 

Czy ktos cos slyszal o tej firmie cokolwiek??

 

a tu macie link http://www.hoopla.pl/product_info.php?prod..._id=6410&ref=16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALE no wlasnie zawsze jest jakies ale FIRMA NoteStar!!!

 

Czy ktos cos slyszal o tej firmie cokolwiek??

 

a tu macie link http://www.hoopla.pl/product_info.php?prod..._id=6410&ref=16

firma jest lipna, sprzedawalem wszego czasu ich sprzet zwiechy i inne fazy byly non stop.Moze teraz sie cos poprawilo ale watpie.Raczej odradzam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam zamiar zakupić niedługo lapka

proszę o opinie eventualne zmiany w konfiguracji

 

Compaq

Turion ML-28

512DDR w jednej kosci PC2700

80Gb 4200rpm

ATI xpress200 do 128MB

DVD-RW DL

14" 1280x768 BrightView

WiFi Lan czytnik kart 6in1 TVout 3xUSB wyjscie ma monitor FireWire

bateri na ok3h

 

niedługo bede miał wyniki z superPI 8MB i 3dmark2003 tego lapka

cena ok 3500zł czy nie za dużo ?

w sklepie www.compaq.com w granicach 1000$ przy czyli wychodzi w przybliżeniu 3200 wiec daje sprzedającemu zarobić ok 300 ale nie mam możliwości kupienia w usa i przywiezienia do poslski lapka

Edytowane przez grzesiek.sz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam zamiar zakupić niedługo lapka

proszę o opinie eventualne zmiany w konfiguracji

 

Compaq

Turion ML-28

512DDR w jednej kosci PC2700

80Gb 4200rpm

ATI xpress200 do 128MB

DVD-RW DL

14" 1280x768 BrightView

WiFi Lan czytnik kart 6in1 TVout 3xUSB wyjscie ma monitor FireWire

bateri na ok3h

 

niedługo bede miał wyniki z superPI 8MB i 3dmark2003 tego lapka

cena ok 3500zł czy nie za dużo ?

w sklepie www.compaq.com w granicach 1000$ przy czyli wychodzi w przybliżeniu 3200 wiec daje sprzedającemu zarobić ok 300 ale nie mam możliwości kupienia w usa i przywiezienia do poslski lapka

Fajna maszynka i bardzo fajna matryczka, ile toto wazy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waży 2,5kg

 

na tej samej płycie i z tą sama grafa i prockiem znalazłem w podobnej cenie lapka :

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=48&grupa=412

 

Miunsy:

 

Matryca 15" XGA colour TFT LCD with 1024 x 768 pixel resolution

Pamięć 256MB DDR2 533

Dysk twardy 40 GB

Napęd optyczny DVD-CD/ RW (Combo)

Waga 3.07 kg

 

Plusy:

Gwarancja 1 rok gwarancji międzynarodowej

Rodz.akumulatora 65 W Li-ion standardowa bateria, 4 godziny czas pracy

 

compaq wytrzymuje 3h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus A3H-5012 czy Asus A6U-5002?Mam problem z podjęciem decyzji, który z nich jest lepszy. Zwłaszcza, że różnica w cenie jest raczej niewielka. Słyszałem różne opinie na temat wyższości celerona nad sempronem jak również o tym jak kiepską kartą graficzną jest ten SIS M760GX.

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja wypowiedzią się nie sugeruj napisze tylko

 

"Słyszałem bardzo wiele opinii wyższości semprona nad baleronem"

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=122121

zobacz w ile czasu liczy semp AS3023

a ile Celek HP nx6110

 

niech sobie celek dłużej pracuje na baterii jak sempron szybciej wykona zadanie to moze mu się bateria wyczerpać

a tak serio to jak chcesz zeby dłużej pracował to kup wieksza baterie procek ma tu minimalne znaczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. posiadam lapa jak w podpisie. płytę główną mam taka jak na zdjęciu podanym w załączniku. płyta ta obsługuje proce tylko na fsb 400 i raczej nie wsadzę w nią żadnego PM na 533. jednak interesuje mnie czy PM na fsb 400 2mb cache np o taktowaniu 1,6GHz by do niej pasował :? Oczywiście interesuje mnie jeszcze czy moja płyta wykożystałaby technologie CENTRINO i czy tym samym sporo bym zyskał na czasie pracy lapa na bateiach. obecnie mam jakieś trochę ponad 2h pracy na baterii

Dołączona grafika

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Bardzo proszę o pomoc. Zamierzam kupić nooteboka firmy ASUS - A3Vc. W specyfikacji na stronie Asusa jest podane coś takiego:

"Panel z aktywną matrycą LCD o przekątnej 15.0" (XGA/SXGA+)

Technologia Color Shine (tylko dla rozdzielczości XGA)"

 

Czy matryca będzie osiągała rozdzielczość 1400x1050 (SXGA+)??? Szukałem już w wielu miejscach i wynika, że nie - dlatego się dziwię?

Np. Sirius.pl podaje "XGA TFT LCD, rozdzielczość 1024 x 768"

jakiś inny sklep " Panel z aktywną matrycą LCD o przekątnej 15.0" XGA 1024 x 768 pikseli

Technologia Color Shine"

Sprzedawcy w sklepie też twierdzą że tylko 1024x768.

 

Jednak po co Asus miałby pisać w specyfikacji że matryca jest w standardie SXGA+ a tylko technologia Color Shine działa do XGA. Czy ktoś może miał styczność z tym modelem? Bo niestety nigdzie na półkach go nie ma żeby sprawdzić. A może ktoś po prostu wie o co chodzi z tym XGA/SXGA+?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konnichiwa Tatanka-san.

 

"Panel z aktywną matrycą LCD o przekątnej 15.0" (XGA/SXGA+)"

 

Zle to pojmujesz - widocznie Asus oferuje ten notebook w dwoch wariantach:

- z matryca 15" XGA 1024x768

- z matryca 15" SXGA+1400x1050

 

Z czego ten drugi wariant jest zwykle duzo drozszy i moze byc w ogole niedostepny na polskim ubogim rynku laptopowym.

 

Technologia "ColorShine" dotyczy wykonania matrycy a konkretnie powierzchni "Glare" - rozdzielczosc nie ma tutaj zadnego wplywu.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Panel z aktywną matrycą LCD o przekątnej 15.0" (XGA/SXGA+)"

 

Zle to pojmujesz - widocznie Asus oferuje ten notebook w dwoch wariantach:

- z matryca 15" XGA 1024x768

- z matryca 15" SXGA+1400x1050

 

Z czego ten drugi wariant jest zwykle duzo drozszy i moze byc w ogole niedostepny na polskim ubogim rynku laptopowym.

Też mi taka myśl przemknęła przez głowę, ale nigdzie w ofertach nie widziałem wyraźnie zaznaczonej matrycy SXGA+. Może faktycznie tak jest, że są one niedostępne w Polsce. Poszukam jeszcze na zagranicznych sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie do posiadaczy notebooka ACER Aspire 3023WLMi: ile trzyma ten notebook na baterii w tzw. trybie czytelnika? Zastanawiam sie nad jego zakupem, na niektorych stronach jest napisane ze 3,5h, na innych ze 1,5h a na stronie producenta 3h... Prosze o odpowiedz... A i jeszcze jedno: jaki ten laptop ma dysk? 5400 czy 4200?

 

 

Uwaga w ACER Aspire 3023 i 3025WLMi montowane są baterie 29W 2200 mAh oraz 60W 4400 mAh stad ta różnica w czasie działania. oczywiście bateria 4400 mAh wytrzmuję wiecej zamiast 1,5 h masz około 3 h więc już film można spokojnie polecić.

A tak w ogóle to bardzo dobre laptopy moich 3 kolegów posiada te lapki no i Ja oczywiście też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Haquim to duzo wyjasnia!

 

Za to mam jeszcze jeden problem! Znalazlem laptopika wsrodku ma powkaldane naprawde obiecujace rzeczy -zreszta sami zobaczcie -

Procesor: Pentium-M 1.73 GHz, FSB 533 MHz, L2 2MB

Pamięć RAM: 512 MB DDRII 533MHz

Dysk twardy: 80 GB, cache 8 MB, 5400 obr

Matryca: 15.4 '' WXGA (1280 x 800 pikseli), technologia Glare*

Podwyższona jasność ekranu: Tak, 185 cd/m2

Kąt widzenia: Lewo, prawo 170°

Karta video: PCI Express NVIDIA GeForce Go 6200 z TurboCache supporting 128 MB

 

a cena - 3968,34zł

 

ALE no wlasnie zawsze jest jakies ale FIRMA NoteStar!!!

 

Czy ktos cos slyszal o tej firmie cokolwiek??

 

a tu macie link http://www.hoopla.pl/product_info.php?prod..._id=6410&ref=16

 

 

 

 

Technika TurboCache polega na tym że pobiera sobie pamięć z RAM-u komputera, więc wydajnośc w grach będzie malutka, no i pamieci ramu tez ci ubędzie w tym przypadku co opisałeś do 128 MB. Za tę kasę co jest w linku spokojnie polecam o wiele bardziej wydajne laptopy i za mniejszą kase np z układem graficznym Radeona x700 np. Acer Aspire 3023/3024 lub 3025

Edytowane przez Vulkan750

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zastanawiam sie nad zakupem Asusa A6U-B029 jednak niewiele o nim mozna poczytac na necie

[ http://arest.pl/index.php?inc=produkt&back...id=48&grupa=424 ]

Zastosowania to glownie programowanie, wiekszosc czasu pracowalby na zasilaczu, od czasu do czasu praca poza domem na baterii (2 - 4 razy w tygodniu), przy zakupie planowalbym od razu rozbudowe do 1024 mb ramu.

 

Wybor padl na turiona ze wzgledu na mozliwosc uzywania 64-ro bitowych dystrybucji linuxa, dobry wspolczynnik cena/jakosc.

 

Wybor padl na ten konkretny model asusa ze wzgledu na spora ilosc portow, calkiem przyzwoita konfiguracje, chociaz kamerka i czytnik kart sa mi zbedne.

Zastanawialem sie tez nad Acerem Aspire 5002wlmi, jednak po lekturze forum nie jestem przekonany co do Acera, ktory ponadto ma mniej portow, chociaz lepsza konfiguracje w podobnej cenie.

 

Moje pytania:

1. Na ile czasu w przyblizeniu starczylaby bateria?

2. Prosze o uzasadnione argumenty ktore dla ktorych moglbym zrezygnowac z tego wyboru

3. A moze jakis inny laptop do zastosowan jak powyzej ?'

4. Jakie macie opinie o sklepie z linku powyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym dolaczyc sie do dyskusji z moim pytaniem a mianowicie znajomy a raczej jego zona poprosila mnie bym kupil jej jakiegos laptopa do 1000zl wiem ze nie jest to majatek na obecne czasy ale sam sprzet nie ma byc kosmiczny .Zwykly prosty laptopik co wazne ma mienc wmiare przyzwoity procesor i pamiec reszta mniej wazna dysk moze byc maly grafika niewazna i cojeszcze wazny ma miec kilka usb najlepiej jakby mial jakies wyjscia tv-out itk a i na to wszystko ma byc modem .Co byscie polecili do tej kwoty .Dodal bym linki z allegro z moimi typowaniami ale niestety na chwile obecna allegro "zdechlo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> Adamus - wybież sobie jakieś modele na allegro które Cię interesuja a najwyżej coś doradzimy (wybór jest duży) - allegro już działa.

 

-> Macio19 - do programowania w czym? a co do pytania "do ilu" to chyba Ty sobie musisz na nie odpowiedziec, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ile na to przeznaczę, ale rozchodziło mi się do ilu można taki sprzęt kupić do programowania. Laptop będzie przeznaczony do pisania aplikacji ( Java, Cpp, Pascal itp.) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do amatorskiego pisania wystarczy Ci jakis Pentiumik III 600. A jak juz nie chcesz się stresowac to oczywiscie Pentium M :)

Więc jak widzisz rozrzut cenowy jest duzy i dopóki nie sprecyzujesz teog to ja też nie moge precyzyjniej odpowiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm do pisana w javie - a dokldaniej w jakims wiekszym srodowisku z wlaczona opcja autocompilacji to moze sie okazac ze te 600MHz umra - u mnie jak komp jest przez speedstepa trzymany na 600MHz praktycznie nie dalo sie pracowac z java w Eclipse. Jakis JCreator z obcietymi funkcjami pomocniczymi to ujdzie - nie mwicie ze prawdziwi programisci obchodza sie bez wodotryskow - to raczej sadomasochisci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Interesuje mnie jedna rzecz, czy wiekszosc procesorow PIV M obsluguje HT ? jesli nie ..to jakie obsluguja i jak to wyglada cenowo ( moze jakies przyklady ) glownie chodzi mi o takiego lapa P IV M ( z HT ), dysk 60 gb, 512 mb( 1gb) ramu, Ati x700 - czy mozliwe byloby dostac cos takiego ...w granicach 4k zlotych? czy procesor z HT ..bardzo podraza taka konfiguracje ( widzialem ze nie wszystkie PIV M maja HT ) ? Czym sie rozni PIV SONOMA,Dotham ?

Jak wychodzi porownanie Turionow z PIV M?jakis sie bardziej grzeje?ktory ( z podobnym taktowaniem) jest bardziej wydajny?

Jestem zielony dlatego tak wiele pytan odrazu :)

Aha jeszcze jedno, czas pracy na baterii jest malo istotny

z gory wielkie dzieki

Edytowane przez Ada$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakiego procka ci chodzi? Pentium M (banias, dothan, yonah) czy o Pentium 4 Mobile. zaden z nich nie ma ht i miec pewnie nie bedzie o ile intel nie zmieni zdania. do lapka jak chcesz miec ht to tylko zwyklego pentium 4. na reszte pytan to sobie poszukaj odpowiedzi bo to temat ogolnie znany i wystarczy strona intel.pl ewntualnie google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sonoma to platforma

Dothan to nazwijmy to - rodzaj procesora - a dokdlanej jadro na ktorym jest zbudowany

 

roznica jest oczywista

 

porownywac mozesz Centrino i Sonome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...