Skocz do zawartości
lebron23

Amd Czy Intel .... I Reszta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamiar kupić w najblizszym czasie komputer.Nie dokońca cały komputer,bo oprócz HDD i CD-ROMU :)

Mam na zakup przeznaczone 1700zł. Zastanawiam się nad Athlonem XP 3000+ lub Intelem P4 2,8 Ghz

Nie wiem na co sie zdecydować,a tu jeszcze musze kupić płyte główną,obudowe,ramy i grafikę.

Bardzo bym Was prosił o pomoc w wybórze procesora.I o pomoc w zakupie płyty i grafiki bo na tym kompletnie się nie znam.

Z góry wielkie dzięki

 

Pozdrawiam Lebron23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo na tym kompletnie się nie znam

Takie teksty to mnie doprowadzą kiedyś do zawału ....

To się q...a poznaj albo znajdź kogoś kto się zna i mu za to zapłać ( wiedza kosztuje !!! ).

A Ty byś chciał żeby ktoś za ciebie odwalił robotę ??? - a poczytaj sobie przez parę dni co jest na Forum to napewno znajdziesz wszystkie informacje.

Zajrzyj jeszcze do paru sklepów - tych normalnych i internetowych - a tak za dwa tygodnie jak już trochę będziesz wiedział co Ci w ogóle potrzebne to zgłoś się znowu - tylko z konkretnym pytaniem !!!

Pozdr. :angry: :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Athlonow to mozesz qpic zjebki na allegro (chybil trafil) teraz sa tylko 64bitowe, ale sa takze sempy... Jak nie wiesz na jakiem procesorze chcesz ustawic swoj komp to Ci mowie. ze AMDeki sa wydajniejsze od intela i bardziej sie nadaja do codziennej pracy ( gierki, inet, filmy i tak mozna wymieniac...)po prostu do tego co najwazniejsze... Lecz Pentaka sie kupuje pod profesjonalne zastosowania typu jakikolwiek server itp.

Ja polecam jak za te cene to sobie kup sempa 3000+ + Abit NF7 rev. 2.0, ramy z niskimi opoznieniami... 2T najlepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gierki na pewno, ale obróbka filmów - Pentium wygrywa, przy pracy kilku aplikacji HT daje o sobie znać (nie mówię tutaj o GG+Winamp+eMule+necik :wink:).

1291863[/snapback]

masz alibaba prawie 100% rację co do przewagi Intela w obróbce filmów :)

 

jest tylko jedna ważna sprawa :) podrzucam link do testu na konkurencyjnym portalu (co prawda, od czasu testów CPC mało im ufam) ale być moze jednak to coś znaczy :) :

 

http://pclab.pl/art14028-6.html

 

do DivX pentiawka naginała szybciej ale do Xvida lepiej konwertował FX :)

 

czemu nie wiem :)

 

może Xvid jako niekomercyjny nie ma w sobie tylu optymalizacji? czy można to interpretować w taki sposób, ze jakby istniały wersję programów w takim samym stopniu optymalizowane pod AMD jak to ma miejsce pod Intela - to AMDeki wypadałyby jeszcze lepiej?

 

może tak naprawdę wydajnośc tych procków zależy przede wszystkim od optymalizacji skoro 3,73GHz Pentium EE dostaje po dupci od niektórych swoich starszych kolegów z drużyny? moze innowacje Intela nie są wcale takie rewolucyjne skoro wzrost taktowania układu i szerokości magistrali nie jest tożsamy w każdym przypadku ze wzrostem wydajności?

 

P.S. prosze nie interpretować tego jako atak na Intela bo nie o to mi chodzi :) proszę też pieniaczy i fanatyków o nie wypowiadanie się w dyskusji :) proszę o rzeczowe i poparte logicznymi wnioskami wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale podobno sempron 3100+ na s754 to nie jest taka kicha jak na sA, rozwala celki i czasami pokonuje A64 2800+, ale nie namawiam cie na semprona, znaczy w ostatecznosci gdy nie bedziesz mial kasy na A64 to bierz tego Semprona 3100+, ale radzilbym ci "pooszczedzac" jeszcze z miesiac i kupic A64 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempron 3100+ nie obsluguje instrukcji 64bit wiec to raczej sredni wybor ...

co do zestawu to ja na twoim miejscu zainwestowal bym w s754 na NF3

np ABIT AN8 + AMD64 2800+ s754 do tego 512 ramy Hynix D43 VGA: gf6600agp buda Jakis modecom z 350W zasilaczem i masz looz ...

moze wyjsc delikatnie powyzej 1700zl ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to co mam kupiłem za 1700 zł. Bez CD/DVD i grafy. Ale teraz za tę cenę kupisz jeszcze lepiej.

Np. to

1 Procesor AMD ATHLON 64 2800+ BOX 499

2 Płyta główna GIGABYTE GA-K8NS - nForce3, Athlon 64 265

3 Pamięć RAM 400 - 512 MB KINGMAX 265

4 Karta Graficzna WINFAST A6600 TD 128MB (128 bit) TV AGP 529

5 Obudowa TRACER 350W TRO-626 LIBRA 139

6 Klawiatura OEM PS/2 19

7 Mysz A4Tech OP-620 - optyczna 25

Sklep Arest.pl

Edytowane przez bogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to co mam kupiłem za 1700 zł. Bez CD/DVD i grafy. Ale teraz za tę cenę kupisz jeszcze lepiej.

Np. to

1 Procesor  AMD ATHLON 64 2800+ BOX 499

2 Płyta główna  GIGABYTE GA-K8NS - nForce3, Athlon 64 265

3 Pamięć RAM  400 - 512 MB KINGMAX  265

4 Karta Graficzna  WINFAST A6600 TD 128MB (128 bit) TV AGP 529

5 Obudowa  TRACER 350W TRO-626 LIBRA 139

6 Klawiatura  OEM PS/2 19

7 Mysz A4Tech OP-620 - optyczna 25

Sklep Arest.pl

1292802[/snapback]

I ten cały Twój zestaw jest g**** wart jeśli stoi na takim zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o kolejny bogaty w bzdury topic....

ja nie wiem gdzie wy macie ze amd jest wydajniejsze od pentiawek, zwłąszcza najnowszych...

oczywiscie mowa o non64bit, a ludzie tu wyskakują ze spermonem:>>>

a w grach też p4 jest lepsze, bo w większej zadymie a64 zaczyna przymulać, czego nie widać tak na p4...

proponuje fanatykom wyjść

a co do tematu to do gierej proponuje jakis zestawik na a64:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci proponował:

AMD Barton 2500+ Mobile(na allegro ok. 400zł)

Abit NF7 (ok.250zł)

Ramy Elixirki 400Mhz (na start 512MB(230zł) a później drugie)

Grafika-9800Pro (500zł allegro)

Obudowa + zasilacz-jakiś modecom 350w(200zł)

 

lub(zmiana tylko początku)

 

Intel Celeron 2,4 (300zł)

Abit IS7-E(330zł)

 

Reszta tak samo

 

lub

 

AMD 64 3000+(550zł)

MSI K8T NEO2-F K8T800PRO/S939(360zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci proponował:

AMD Barton 2500+ Mobile(na allegro ok. 400zł)

Abit NF7 (ok.250zł)

Ramy Elixirki 400Mhz (na start 512MB(230zł) a później drugie)

Grafika-9800Pro (500zł allegro)

Obudowa + zasilacz-jakiś modecom 350w(200zł)

 

lub(zmiana tylko początku)

 

Intel Celeron 2,4 (300zł)

Abit IS7-E(330zł)

 

Reszta tak samo

 

lub

 

AMD 64 3000+(550zł)

MSI K8T NEO2-F K8T800PRO/S939(360zł)

1292835[/snapback]

Buahahaahahaahaha, Celek - dobre :lol:

Zamknijmy ten topic, bo Forum się kompromituje przez takich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da_poodel lepiej juz nic nie pisz ...

w tej cenie co koles napisal spokojnie moze zlozyc cos na AMD64 wiec proponowanie athlona czy celerona jest raczej slabym pomyslem ...

natomiast jezeli chodzi o p4 to do 1700zl to gosci moze kupic cos "starszego" tylko a taki AMD64 na s754 wciagnie stara pentiawke nosem ...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten cały Twój zestaw jest g**** wart jeśli stoi na takim zasilaczu.

1292814[/snapback]

Zapominasz się, to ma być zestaw ekonomiczny. A ten Tacer może do extremalnego podkręcania, 4 HDD, 2 CD/DVD, 6800 Ultra i Proc na Vcore 1.80 nie pójdzie, ale przy tym zestawie i lekkim OC będzie działał. Może nie osiągniesz max oc, napięcia nie będą super stabilne, ale złóż coś lepszego za 1700. Bo łatwo jest powiedzieć beznadzieja, trudniej coś wymyślić konstruktywnego.

Mnie też nie było stać na super komp, bo stary bratu zostawiłem i poszedłem na swoje, a żona też potrzebuje pieniążki :D . Ale komp złożyłem, i na Colorsit 350W hula. Pewnie jak bym wymienił na choćby ModeComa, proc by lepiej poszedł, i był by cichszy (teraz zasilacz to najgłośniejszy element zestawu), ale komp działa! A zasiłkę kiedyś wymienię, przy okazji zmiany grafiki.

Edytowane przez bogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapominasz się, to ma być zestaw ekonomiczny. A ten Tacer może do extremalnego podkręcania, 4 HDD, 2 CD/DVD, 6800 Ultra i Proc na Vcore 1.80 nie pójdzie, ale przy tym zestawie i lekkim OC będzie działał. Może nie osiągniesz max oc, napięcia nie będą super stabilne, ale złóż coś lepszego za 1700. Bo łatwo jest powiedzieć beznadzieja, trudniej coś wymyślić konstruktywnego.

Mnie też nie było stać na super komp, bo stary bratu zostawiłem i poszedłem na swoje, a żona też potrzebuje pieniążki  :D . Ale komp złożyłem, i na Colorsit 350W hula. Pewnie jak bym wymienił na choćby ModeComa, proc by lepiej poszedł, i był by cichszy (teraz zasilacz to najgłośniejszy element zestawu), ale komp działa! A zasiłkę kiedyś wymienię, przy okazji zmiany grafiki.

1292877[/snapback]

Po 1. Chyba nadal nie rozumiesz, że na tym zasilaczu nie powinno się stawiać zestawów na np. dużo słabszym Sempronie 2200+,

Po 2. Do ModeComa 300GTF nie trzeba wiele dokładać, żeby mieć te minimum bezpieczeństwa

Po 3. Jak mu padnie komp od zasiłki to co mu powiesz? "Tak wyszło"?

Po 4. ModeComy wcale nie są takie ciche.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...