Skocz do zawartości
Dimek

Moje Wc Rev 1 Do 5 :-) [dużo Zdjęć]

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany tematem Chaosa (klik) postanowilem pokazac wszystkie swoje dotychczasowe rewizje WC i po krotce je opisac wraz z najwazniejszymi zmianami - poczynajac od pradawnej wersji tworzonej w 2001 roku...

O dziwo od poczatku mam ten sam blok CPU (LEv2) i GPU, ta sama chlodnice i pompke - wszystko od Mate'a i wszystko smiga do dzis B)

 

Wiec do dziela...

 

Rev 1

Pierwsze powazniejsze modyfikacje obudowy, dosc innowacyjny sposob montazu chlodnicy i wozek pod obudowa (sprawdza sie do dzis), dosc duza platanina wezy ale pierwsze koty za ploty :-)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Rev 2

Zmiana hardware'u, wprowadzony odpowietrzacz, optymalizacja ulozenia wezy i ich ukladu...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Rev 3

Pojawia sie bloczek na NB (beta bloczku Popixa i Witchhuntera), udziwnienia (rurki miedziane zamiast wezy), dosc skomplikowany uklad, pojawia sie oswietlenie ;-)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Rev 4

Ta rewizja otrzymala certyfikat whql - wymagala ode mnie najwiecej pracy, przerobek, myslenia ale na koncu pracy w pelni mnie zadowaly jej efekty... w koncu byla prawdziwa cisza i power w jednym B) Pelna regulacja wszystkich wiatrakow w kompie - pelen komfort...

Wprowadzony reservoir (wlasna konstrukcja z nienapompowanej 5l butli PET), nowe wiatraki na chlodnicy, konkretna optymalizacja kabli i wezy w budzie, zamiana wizerunku (biale weze ;-) ), w koncu zrobilem okno w panelu bocznym, wzmocnione oswietlenie.... ostatnie zdjecie juz bez reservoiru (po jakims czasie zdjalem go, bo nieco utrudnial operowanie w budzie, choc w swojej roli spisywal sie swietnie)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Rev 5

Ta wersja stworzona zostala chyba z nudow ;-) Wywalony z ukladu bloczek z NB (nie dawal zwiekszonego OC :? ), zatopilem pompke w zbiorniku wyrownawczym wlasnej konstrukcji, zdecydowane zmniejszenie komplikacji ukladu wezy w budzie i zwiekszenie wolnej przestrzeni, odwrocenie ciagu wiatrakow na chlodnicy, skrupulatne chowanie kabli zasilajacych i innych, wprowadzony drugi kolor oswietlenia... niestety nie dopracowalem jeszcze maskowania gornego wiatraczka w panelu frontowym...

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Ufff - bylo troche tej roboty, ale nie zaluje zadnej spedzonej przy tym chwili... Ogolnie WC to swietna sprawa - polecam kazdemu :gitarzysta: Nie ma sie czego bac, bo jesli robi sie to z glowa to nie ma prawa nic sie stac... Ja mialem dotychczas tylko jeden wyciek (przy Rev 3 gdy zamykalem uklad - kolo tej miedzianej rurki - nie zacisnalem dosc mocno i kilkanascie kropelek polecialo przez godzine na podloge - niz strasznego)

To co moge powiedziec po tych 5 wersjach WC, to ze kupno mega super wypasionych blokow nie wystarczy, bo one same sprawy nie zalatwia, jesli nie ma sie przemyslanego i dobrze rozlozonego calego ukladu kibelka, to nici z fajnych temperatur i zadowolenia...

 

Jesli macie jakies komentarze czy pytania - prosze o ich zamieszczenie, choc ten temat to raczej pokazanie ewolucji mojego WC i pracy w to wlozonej... moze komus sie przyda :rolleyes:

 

EDYTA:

zamieniono linki do zdjec - na imageshack

linki do najnowszej rev WC zawsze ww podpisie :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba !!! :blink: Cos pieknego B)

 

Tylko mam jedno pytanie jesli chodzi o AC zamontowane. Zachowales w ukladzie nadcisnienie?

 

4x Wtlaczajace dol

2x j/w front

1x Wytlaczajace zasilka

1x j/w nad zasilka

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłuuuuugaaaaa droga przedemną...... aby dojść do takiego efektu.

 

Wszystko bardzo ładne. Ale dla super efektu w następnym rev. może przejdziesz na UV reactive :) Barwniki, molexy, katody, wiatraczki, kable :) To był by już niezły bajer :) Ale i tak mi się podoba. :) :rolleyes: B)

 

 

 

PS. Wyznaczasz kierunek modingu dla początkujących. Mają od kogo brać przykład :)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora001

Wiatraki w budzie mam takie

chlodnica x4 - zasysaja do srodka powietrze z dolu (filtr z ponczochy na chlodnicy sprawdza sie swietnie)

panel boczny (okno) x1 - do chlodzenia grafiki i NB

front dol x1 - bardziej do sygnalizowania pracy hdd, bo to TT Blue Eye

zasilacz - zmienione wiatraki na 2x Noiseblockery S2 z reczna regulacja - oczywiscie wyciagaja powietrze znad mosfetow i dalej na zewnatrz

gora tyl - zdemontowalem tymczasowo (zbyt duzy szum powietrza zwiazany z bliskoscia reservoiru) - planuje zrobic na gorze lub bocznym panelu (tym bez okna)

 

@łuk-a-sz

UV reactive mnie nie interesuje - zwlaszcza, ze musialbym zmieniac wymienione przez ciebie czesci - szkoda mi juz kasy na to wszystko (wole nie liczyc ile w tym kompie utopilem ;-) )

 

@[hS.4f] Logan

Hehe - jak kupowalem ten blok, to byl mega wypas (nie bylo zadnych frezowanych) i blok wyglada jak wyglada... wiem, ze piekny nie jest ale sprawdza sie wysmienicie... Moze jak bedzie nowy zapowiadany 2-kroccowy blok dostepny u Mate'a w rozsadnej cenie, to moze sie skusze... ale bardziej z nudow, niz z potrzeby ulepszania

 

@Linoge

Dlaczego szkoda :?: Mam chyba najwyzsza bude z ludzi, ktorych kompy widzialem - z tego co pamietam ma okolo 90cm wysokosci... Co do mobo zgadzam sie w 110% - ten Abit jeszcze ani razu mnie nie zawiodl a kilka razy BARDZO pozytywnie zaskoczyl :)

 

@KloN

Zalezy jak patrzymy... dzieki temu, ze mam ten wozek pod obudowa - to chlodnica po niekad jest wewnatrz ;-) Uwierz mi,ze kombinowlaem na 100 sposobow, zeby nie robic tego wozka i zmiescic WSZYSTKO w srodku, ale po prostu sie nie da... ta buda pamieta jeszcze czasy P II 350MHz - to jedyny big tower jaki wtedy byl dostepny... w porownaniu do dzisiejszych obudow big tower ma serio wiele wad i brakow, malo miejsca i "schowkow" ale dla mnie ma wartosc wrecz sentymentalna... zbyt duzo pracy w nia wlozylem, zeby sie jej tak szybko pozbywac :)

 

@pipanol-pl

Bloczek nie jest ql-look ale dziala spoko... Ciekawe jak ty bedziesz wygladal jak bys byl dosc mocno podgrzewany przez kilka godzin dziennie przez kilka lat ;-) :mrgreen:

A co do balaganu, to nie uwazam, zeby bylo zle (pokaz swoja bude wewnatrz ;-) ) Ale tak jak pisalem wczesniej - ta buda ma "wieki", nie ma zadnych udogodnien do tego, zeby pochowac gdzies sprytnie kable, tasmy itd - sam kombinuje ile sie da - trzeba krzesac iskry i ciac metal zeby cos z tego bylo ;-)

 

 

Czekam na dlasze opinie i pytania B)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że przeszedłeś długą drogę, przez co musiałeś nabyć niemałego doświadczenia :D

 

-> w finalnej wersji bardzo podoba mi się grill Bioh... na plexi - ładnie się komponuje z podświetleniem

-> patrząc na zmiany węży wraz z rev'ami myślę, że chyba Enheimy były najładniejsze - w rev5 jest ich najmniej (co wynika z braku bloku na NB) ale są najbrzydsze, jakieś takie zamglone i szare

-> zapinka na blok nie jest naładniejsza, ale jeśli blok jest wydajny to ok

-> ładnie dobrane podświeltenie (sam też mam grę zielonego z niebieskim i uważam że to coś pięknego :P)

-> przewody od POWER LE, HDD LED, i włącznika POWER i RESET za bardzo na wierzchu - albo wsadź je w oplot albo schowaj za mobo

-> oploty na zasiłce dobrze, że są, ale jakoś mało estetyczne (to chyba kwestia gustu, bo ja wolę takie jakie proponuje Angela - podobne do kolorowego węża od prysznica)

 

->> za całokształt biorąc pod uwagę włożoną pracę oraz wynik (walory estetyczne, doświadczenie, osiągi i ekonomię) masz u mnie 5++++

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dimek

ja mam teraz nastepne wymagania co do kompa nie moze byc za duzy bo w akademiku nie ma miejsca za wiele i kazdy cm2 sie liczy ;) za wysoki nie moze byc bo pod biurko nie wejdzie za szeroki tez nie ;]

a co do mobo to spostrzezenie mojego brata co 2 osoba tutaj z wc ma wlasnie to abita ;)

 

btw moj codegen tez przeszedl ostatnio wiele modyfikacji :D szlifierka katowa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ok, widac kope pracy myslenia itd

ale:

1 - swieci jak choinka - taz to nie lampka nocna :wink:

2 - w mocne obciazenie pompy - z powodu wysokosci podnoszenia wody spowrotem do zbiornika

3 - co do porzadku w kablach to ktorego sie tu co poniektorzy czepiaja :wink: wbrew pozorom w tak duzej budie cieeezko kable ladnie poukladac - bo wiecej jest na widoku

4 - z tego co rozumiem to na chlodnicy sa 4x120???

5- jak z wydajnoscia takiego ukladu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sailence

Doswiadczenia przy tym cos tam zdobylem ale ile przy tym zabawy bylo - to najwazniejsze :-)

Grill biohazard byl juz w rev 4.

Weze zielone dosc srednio komponowaly sie z czerwona/brunatna plyta glowna i dlatego zmienilem na cellfasty - ale one faktycznei z czasem sie robia troszke takie matowe (najlepiej widac roznice na ostatnim zdjeciu rev 4 - wymieniono tam dwa fragmenty wezy na nowe)...

 

pipanol-pl

Fajnie poukladane - moze kiedys sprobujesz zrobic to samo z moja buda :?: Mysle, ze nie udaloby sie niestety ulozyc tego tak fajnie jak u ciebie...

 

Linoge

Moja buda ma dokladnie wysokosc 83cm :)

 

ddzini

1 - No wiadomo, ze komp nie swieci caly czas - wrecz niezbyt czesto uzywam oswietlenia...

2 - pompka dziala juz dobre kilka lat i nie wykazuje ZADNYCH oznak tego, ze cos jej dolega... z ta mysla wlasnie kupowalem eheima i jestem z niej BARDZO zadowolony

3 - oprocz tego co napisales musze dodac, ze buda jest malo "user-friendly" - nie ma zadnych sanek do napedow 5,25", nie ma odczepianych koszykow na hdd 3 wiatraki... wszystk osamemu trzeba dopasowywac i przerabiac, zeby dzialalo jak nalezy

4 - na chlodnicy sa 4x80 - bez przesady - az taka duza ta buda nie jest .... ;-)

5 - dla mnie zadowalajaca :-) teraz przedkladam cisze nad max wydajnosc (aktualnie testuje kompa na ustawieniach:

CPU >>> 200x13 @1,85V

RAM >>> 11-3-3-2cl @2,6V

NB >>> @1,4V

wiatraki na chlodnicy na 5V, wiatraki w panelu bocznym i frontowym wylaczone, wiatraki w zasilaczu na minimum

 

Saimek

Buda ma dokladnie 20cm szerokosci (dokladnie to wozek tyle ma, bo sama buda ma okolo 1cm mniej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek

mowiac o pompie nie mialem na mysli ze ja zniszczysz w ten sposob a to ze tracisz na jej wydajnosci - zasada w kazdej pompie taka sama - wyzej podniesc musi - mniejsza wydajnosc.... - o to tylko mi chodzilo

co do budy mam gorsza tragedie :lol: wiec wiem o czym mowisz....

a co do wydajnosci - to wybacz ale nic nie napisales :wink: bo ja tez moge napisac zgodnie z prawda ze na WC procek stabilnie mi trzyma 2650mhz przy 1,98V :sad: tu nie o to chodzi ... napisz jakie masz temp pod obciazeniem :) i bez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Saimek

Niestety ani reservoir na dole sie nei miesci, ani chlodnica na gorze, nad zasilaczem.... :-|

 

@ddzini

Te 600l/h Eheima i 1,5m slup wody jest czesto lepsze niz osiagi pompki oznaczanej jako >1000l/h... (na MCS bylo kiedys takie bardzo obrazowe porownianie wiec nei obawiam sie o straty wydajnosci...

 

Temp nie podam dokladnie z kilku powodow:

- temp zalezna jest od OC i CPU i GPU

- temp zalezna jest od temp w pokoju

- temp zalezna jest od ilosci i sily nadmuchu poszczegolnych wiatrakow w budzie

- temp zalezna jest jeszcze

- no i wiadomo jak Abit podaje temp - choc jakis wskaznik to jest...

 

Powiem tylko tyle, ze jak w cos gram, to temp siegala czasem nawet 55stC na tych ustawieniach co w podpisie.... ale teraz testuje ustawienia "min voltage & no fans" wiec to zupelnie co innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzialem jak sie Eheim zachowuje ... sa testy na to, ale nie sadze zeby ci przeplyw o okolo 2/3 nie spadl :wink:

to o zen nie chcesz podawac towja sprawa ale:

duzo ludzi siedzi na NF7 - wiec zmiennosc odczytow mala....

wystarczy podac jakie Vcore mnoznik i Fsb.....

co do temp w pokoju to sie zgodze - ale z zasady bedzie to roznica raczej nie wieksza niz 3-4 st - a to nie da za duzo w WC...

juz otwarta buda wiecej wniesie

jesli masz XP-M @ 2,65GHz (230x11,5) to podaj prosze jeszcze przy jakim Vcore ;) bede mial odniesienie...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ddzini

Znalazlem ten artykul o pompkach - KLIK :-)

Co do poprawnosci odczytow, to wiadomo ze trzeba je traktowac z poprawka na Abitowskie przeklamania...

Wiec podaje ustawienia z biosa (nie mam miernika, zeby sprawdzic real): 230x11,5 @2,06Vcore albo 2,03Vcore (nie pamietam)

Nie wiem ile to W ciagnie (bo programy roznie pokazuja od tego co np pokazuje "kalkulator mocy" na jakiejs tam stronie www)

 

We wspominanych testowanych ustawieniach "min voltage & no fans" mam: 200x13 @1,875...

 

Wskazania temp podawalem zgodnie z tym co pokazuje MBM w najnowszej wersji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"cos mi nie pasuje .. pozatymm w tak duzej budzie taki balagan .. ehhh..."

 

"Dzieci bardziej potrzebują modelu niż krytyki."(Joseph Joubert)

 

Napracowałeś się :D

Ta fotka podoba mi się

http://xthost.info/dimek/wc/rev5/rev5_7.jpg

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem - roboty "troche" bylo przez te 5 rev WC...

Choc teraz nie mam juz WC, to moze jak dobrze pojdzie juz za jakis czas bede mogl pokazac zupelnie nowa rev swojego WC - 6.0..... ale kiedy to bedzie to nikt nie wie...

 

PS ta fotka tez mi sie podoba - mieszanie sie koloru zielonego z niebieskim (zdjecie bez zadnej obrobki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Można gdzieś kupić taką podstawkę pod kompa z kółkami i najlepiej aby była zabudowana z możliwością ściągania boków ?

 

@Dimek ten "wózek" to własnej produkcji czy gdzieś kupiłeś ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można gdziś kupić taką podstawke pod kompa z kółkami i najlepiej aby była zabudowana z mozliwością ściągania boków ?

 

@Dimek ten "wózek" to własnej produkcji czy gdzieś kupiłeś ?

1429344[/snapback]

Wozek wlasnej roboty - troche roboty i duzo zabawy B) Sciagane boki spokojnie mozna sobie dorobic :idea:

Jako, ze przymierzam sie do zmiany chlodzenia i wsadzenia wszystkiego w zupelnie inna bude - ten wozek jest do sprzedania... Jesli cie to interesuje to prv/mail/gg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...