Skocz do zawartości

KloN

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    143
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profile Information

  • Skąd
    far far away...

KloN's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. A ja mam takie pytanko, czy wykorzystujesz kompa do czegoś poza ozdabianiem nim pokoju? Bo faktycznie ślicznie to wszystko wygląda, ale jakoś nie mogę sobie wyobrazić pracy na takim małym biureczku :blink: JOKE oczywiście, chociaż odpowiedź mile widziana, pozdrawiam.
  2. 1. Może cieknąć 2. Może się obluzować i wypaść ;-), gwint w Eheimie jest plastikowy a krótka złączka łapie góra 1-2 zwoje. Jak sprójujesz mocniej dokręcić to gwint powie "pa-pa", jak nie dokręcisz to chyba sam się domyślasz :D
  3. U mnie od ponad roku śmiga Eheim (kupiony używany za równowartość ok. 100pln), nie mam najmniejszych zastrzeżeń, chociaż muszę przyznać, że od jakiegoś czasu zaczął lekko wibrować i burczeć. Ponieważ od zamontowania wc nic w kompie nie ruszałem, szykuję się do przeczyszczenia układu bo mi się jakiś osad na blokach pojawił ;-) i mam nadzieję że przy okazji uda mi się przeczyścić/wyciszyć pompkę. Wnioski wyciągnij sam takie jak Ci wygodnie :D
  4. A co z PX'em 0.25mm? fakt że cena powalała, ale było "ekstremalnie" ;-)
  5. Znajdź tematy sprzed ok. roku, kiedy to zaczynała się historia PX'a. Jeden z pierwszych bloków z finami 0,5 mm powstał we Francji u Rosco, potem coś podobnego zaprezentował Liquidboy z tweaka a ostatecznie pomysł przejęli pit202 i thorn. Były jakieś przepychanki o kradzież pomysłu ale o ile pamiętam nikt z powyższych nie zadał sobie trudu opatentowania pomysłu ;-). A zatem do dzieła :D
  6. eee tam, gadanie ... mój rezik leży sobie grzecznie na dnie budy i napełnianie układu to czysta przyjemność. napełniam rez, włączam pompke, i na bieżąco uzupełniam poziom w miarę jak pompka zasysa wodę. a co do odpowietrzania też nie widzę problemu, mogę zdjąć przykrywkę i mi woda do reza nie spłynie (o ile układ jest szczelny ;-) ). jakoś nie widzę uzasadnienia dla magicznych teorii o konieczności umieszczania reza w najwyższym punkcie układu. możesz wyjaśnić różnicę? powietrze wydmuchnięte musi być skądś zassane. zawsze mi się wydawało, że wiatrak po prostu tłoczy powietrze z jednej strony na drugą i nie jest świadom tego czy akurat pcha czy ciągnie ;-).
  7. A jeszcze którą masz rev. płyty? Na NFHQ jedni piszą, że vmod nb/sb nic nie daje na rev. 2, a znowu inni, że świetnie działa.
  8. Bo to zaj... super płyta jest B) tylko niedowoltowana troszkę. btw. możesz podać z którego źródła brałeś opisy v-modów?
  9. Dobre :lol: , taki mały DRWAL MoD :lol: A co do klejenia modeli za młodu to naprawde doskonały pomysł, uczy cierpliwości, dokładności i co najwazniejsze posługiwania się narzędziami. Niektórym jak widać bardzo tego brakuje. Zaś co do rozmiaru okna, co kto lubi, ja też uważam, że okno nie powinno być zbyt duże, bo w kompie większość stuffu nie nadaje się do pokazania, IMO napędy i zasiłka spokojnie mogą być schowane (no chyba, że ktoś chce pokazać światu tabliczkę znamionową ze swojego nowego super drogiego zasilatora) ;-).
  10. Środek tego swiftecha :D, trochę zniszczony przy otwieraniu. W sumie całkiem podobny do bloczków misiu15go/luks_pl mcw6000
  11. Pozwolę sobie nie do końca się z Tobą zgodzić. Po pierwsze: Co oznacza, że dwie górne krzywe (te dla których jest największy zysk z wysokiego przepływu) odnoszą się do sytuacji, kiedy zapodasz solidny huragan na chłodnicę, raczej poza domowymi zastosowaniami chociażby ze względu na ciszę. Zauważ natomiast, że dolne krzywe (dla umiarkowanych przepływów powietrza) są praktycznie płaskie i niewiele zależą od wielkości przepływu wody. Po drugie (dotyczy BlackIce) Wychodzi na to, że te chłodniczki stawiają potężny opór i przy standardowych (nawet dosyc mocnych) pompkach uniemożliwiają osiągnięcie wysokich przepływów, co zapewne spowoduje obniżenie wydajności bloku (realny przepływ w zakresie 0-1.5 GPM gdzie jeszcze da się zauważyć wpływ przepływu na wydajność) No i jest jeszcze jedna rzecz, wcześniejszy wykres był sporządzony dla x3m'a, który ma bardzo specyficzną i udziwnioną konstrukcję. Przypuszczam, że dla bloków typu uriel czy powerX ta krzywa zmieniłaby się na korzyść niższych przepływów.
  12. A nie sądzisz, że radiators odnosi się do airflow a waterflow do waterblocks? Gość napisał, że taka sama zasada działa w przypadku zwiększania przepywu powietrza przez radiator (np. coolerek ac lub chłodnicę wc.) jak w przypadku zwiększania przepływu wody przez blok.
  13. A i tak zanim zaczniesz się martwić zastanów się czy jest to wina pompy czy po prostu dodatkowego źródła ciepła w układzie ;-)
  14. KloN

    Cudo!

    To może jeszcze małe porównanie z oryginałem :D update: Jak dla mnie to aż się prosi o chłodzenie cieczą, no ale nie można mieć wszystkiego ;)
  15. KloN

    Cudo!

    ISTNIEJĄ
×
×
  • Dodaj nową pozycję...