Skocz do zawartości
daves

Dysku Mi Nie Widzi W Biosie :(((((( Sata!

Rekomendowane odpowiedzi

Kurde mam problem...

 

Kupilem sobie nowy dysk seagate barracuda 7200.7 sata 8mb podpinam kabelek sygnalowy do plyty (Abit NF7-S 2.0) i do dysku... podpinam zasilanie z przejsciowki do dysku i wlaczam kompa.... Wlaczylem biosik i tam nic nei widzi!? zmienilem kabelek sata bo myslalem ze to wina tego i tak samo nic nie ma... na plycie glownej mam dwa wejscia do sata wiec tez sprawdzilem to drugie... efekt jest taki sam nie ma mojego dysku kurde!

 

Nie wiem o co chodzi bo dysk w ogole nie startuje, nawet go nie slychac zeby zaczal prace... czyzby to wina byla przejsciowki zasilania? Najgorsze uczucie jak kupujesz cos nowego a sie okazuje ze sprzet ci nie dziala echhh

 

Jakies sugestie? ja jeszcze pogrzebie moze w biosie trzeba cos zmienic... no ale w biosie dopatrzylem sie tylko przelacznika na raid sata i nic poza tym... i tak mam to wlaczone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczylem drugi dysk z windowsem i odpalilem system wraz z podlaczonym fizycznie dyskiem sata... efekt jest taki ze dysku nadal nie mam w systemie w takiej postaci zebym mial go w uzyciu... jednak po wlaczeniu managera urzadzen widac ze jest on tam zapisany jako "st380817 as scsi disc device"

 

szczerze? nie rozumiem tego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki system ? jak XP to masz latki ? ? ?

reszte dyskow masz Sata czy nie ?

najczesciej to robi sie tak ze odwiedza sie strone abita zasysa stery do RAID/SATA na dyskieteczke podczas uruchamiania windy z CD F6 i instalujesz drivery z dyskieteczki ... robisz partycje i ...

powinien juz wszystko widziec ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie... wystarczylo ze sformatowalem na ntfsa i juz dysk byl widzialny w systemie ... natomiast w biosie tego nie widac z tego powodu ze bios pokazuje uzradzenia na ide a dysk tylko mam wykrywany przy zalaczaniu raid....

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...