Skocz do zawartości
oommeenn

Ciekawa Aukcja Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziłem tak sobie dzisiaj po allegro w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego wentylatora i znalazłem to:

AUKCJA

hmm

Co prawda ja 2 zł na ten cel nie wyślę ale zaciekawiło mnie to.

Spójrzcie ile gościu ma klientów i wszyscy zadowoleni. Naprawdę ciekawe B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to raczej próba naciagnięcia naśmieszną kwote. Jednak to co koleś obiecuje to chyba coś wiecej niż polerka(z tego co wiem daje to spadek około 5 stopni) ten kolo poprostu dokonuje cudów za dwa zeta.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust to raczej próba naciagnięcia naśmieszną kwote. Jednak to co koleś obiecuje to chyba coś wiecej niż polerka(z tego co wiem daje to spadek około 5 stopni) ten kolo poprostu dokonuje cudów za dwa zeta. 

1296278[/snapback]

U mnie nalozenie pasty dalo spadek temperatury z ponad 60 stopni do 40-45 w stresie na Celeronie 1000@1200 MHz (troche ukruszony Coopermine), wiec czasami potrafi zdzialac wiecej.

 

Pewnie daje opis jak odpalić program cpuidle albo np. sk2cl...

Chyba odpada, te programu dzialaja tylko wtedy, kiedy procesor nie jest maksymalnie obciazony, a on wspominal rowniez o niskiej temperaturze w stresie. Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdziees tam testy widzialem i 15 stopni gorzej to sie ma jak sie wogole pasty nie da wiec nie wiem jak zmiana ci mogla dac az tyle pewnie wczesniej miales krzywo wiatak i tyle. pozatym czujniki z mobo to sie nadaja to zakladow na chybil-trafil w duzego lotka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linka do tej aukcji dałem jako rozrywkowy przerywnik ważkich dyskusji tutejszego forum.

 

Ja wywalam ładnych kilkaset złotych na swoje pierwsze WC aby schłodzić i wyciszyć kompa a tu:

To nie kawał, ja na swoim Athlonie Bartonie 2600+ mam

 

temperatury 33oC w idle i 37oC w największym stresie

 

w upalny dzień lata.

 

Żal Ci dwa złote, które mogą się przyczynić do znacznych oszczędności?

Chyba jakiś głupi byłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już kiedyś było na forum. Kolo proponuje tylko i wyłącznie zakup arctica z termistorem.

Jeżeli faktycznie tylko tyle to myślałem że gościu przynajmniej zada sobie trochę trudu na coś bardziej wymyślnego.

Porada - zakup wiatraka regulowanego czujnikiem termicznym :lol: , też mi porada.

 

Tylko nie rozumiem skąd tyle zadowolonych ludzi patrząc na jego komentarze.

Ja po zakupie takiej wspaniałej porady to dałbym mu Negatywa a conajwyżej Neutrala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem tak sobie dzisiaj po allegro w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego wentylatora i znalazłem to:

AUKCJA

hmm

Co prawda ja 2 zł na ten cel nie wyślę ale zaciekawiło mnie to.

Spójrzcie ile gościu ma klientów i wszyscy zadowoleni. Naprawdę ciekawe B)

 

 

Witam !

 

Kupiłem to z ciekawości okazało sie ze to nic specjanegoo....

Napisan 1 -2 kartki A4 w formacie Worda i tyle każdy z nas to wie ...

Nie uwazam ze napisał cos nowego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam tego gościa, warto zapamiętać ksywkę, facio nawet nie wystawia komentarzy po transakcji,

nie pamiętam szczegółów, ale dodatkowo w ramach tych 2 zł proponował wycięcie dziury w obudowie na wysokości proca :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fizykę jak na dzien dzisiejszy bedzie ciezko przeskoczyc ;)

 

jak ktos wczesniej wspomnial:

 

- wlasciwie chlodzic podzespoly (dostosowania elementow chlodzacych do wydzielanego ciepla + zabiegi hieniczne) ,

- podkrecic obroty na wyntylach do rozsadnych granic (problem halasu i eksploatacji) oraz sensowne ich rozlokowanie

- wlasciwa wentylacja budy (odpowiednie umieszczenie otworow na wprowadzanie powietrza o nizszej temp /wypompowywanie o wyzszej + wl. lokalizacja) -- bylo w jakiejs gazetce, zrodla niestety nie podam (zaproponowano wowczas papierowy dopływ powietrza bezposrednio na obaszar ulokowania procesora) + odpowiednia rotacja chlodzacego powietrza w budzie (dla chlodz. powietrzem)

- umiescic bude w miejscu adekwatnym do warunkow eksloatacji (np nie w miejscu gdzie temp dochodzi do 40 stC)

- opcjonalnie kwestia dostosowania softu optymalizujacego uzycie proca.

- inne wynalazki

 

ps. ciezko mi uwierzyc ze temp w lecie ma wynosic ~3x st C dla proca + ~podobnie dla chipsetu na mobo, no chyba ze ktos trzyma kompa w lecie w piwnicy ;)

 

pozdrawiam

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. ciezko mi uwierzyc ze temp w lecie ma wynosic ~3x st C dla proca + ~podobnie dla chipsetu na mobo, no chyba ze ktos trzyma kompa w lecie w piwnicy ;)

Zawsze mozna w pelni ufac termometrowi z plyty :P albo zapisac temperaturke zaraz po stracie kompa :), zalezy co chcemy osignac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna w pelni ufac termometrowi z plyty :P albo zapisac temperaturke zaraz po stracie kompa :), zalezy co chcemy osignac ...

1299252[/snapback]

:> najgorsze ze sie jest to metoda na zarabianie - wprawdzie groszy, ale zawsze na ludzkiej naiwnosci / niewiedzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba wiem co to za opis 2zl miec komputer na biurku kolo okna , otworzyc obudowe i uchylic okno i efektt murowany :) bo innego rozwianie nie widze co nie wydajac ani 1zl mozna zrobic by miec nizsze temp :)

 

to ja za 500zl mam przy 26 stopni pokojowej 38 idle (idle tzn . sluchanie mp3 , filmow , internet) a 41 stopni po 48h katowania prime 95 , proc jak w opisie :) a przy 18 pokojowej mam 30 idle 33 stres :)

 

Pozdrawiam

Nikos Wariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłem tak sobie dzisiaj po allegro w poszukiwaniu jakiegoś ciekawego wentylatora i znalazłem to:

1298972[/snapback]

 

hehe to moze zamiast tak sie  zastanawiac ktos poswieci 2 zl ;]

1299830[/snapback]

Wynika ze ktos kupil ale sie nie pochwalil co zawieraja te 2 kartki ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...