Skocz do zawartości
Misyo

Wc Rev. 2.0 By Misyo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich...

 

Zastanawialem sie czy kontynuowac stary topic... ale bez sensu ;-)

 

Kupilem Big Towera Chiefteca... i jest OGROMNY!!! Wiedzialem, ze bedzie duzy.. ale to co przyszlo kurierem przeszlo moje najsmielsze oczekiwania. Jest tyle miejsca, ze teraz nie wiem jak co porobic ;-) Bo sprzetu nic nie zmienilem.. a skoro calosc mialem w miditower to teraz sie normalnie gubie ;P

 

Ale do rzeczy.

Chodnica - BlackIcePro2 - idzie na top budy. Dwa otwory w topie na wentyle 120mm. Zastanawialem sie jeszcze nad tym, czy nie wywalic tego stelaza z przodu i wrzucic chlodniczke na front. Zdecydowalem sie jednak na góre....

 

Pompka - Eheim 1250 - no i tu jest najwiecej problemów.. bo jest kilka opcji i nie wiem na którą się zdecyodwać.

 

I tu pierwsze pytanie dla posiadaczy eheima. Jak zachowuję się ta pompka przy nietypowych ustawieniach? Czy moze lezec na boku itd. No i kolejna sprawa przy tym wynikająca. Wiadomo, że jeden koniec to wlot, drugi wylot wody.

 

Czy jezeli umieszcze pompke na górze (nad zasilaczem) i WLOT bedzie ustawiony w dół (czyli pompka bedzie zasysała wode z dołu do góry) to czy będzie się normalnie zachowywać? Czy ogólnie jest to sensowne zastosowanie?

 

Jak najrozsądniej wyciszyć tego grzmota? Bo moc to on ma... jakość wykonania bez zarzutu... ale wibracje jakie łapie to już zupełnie inna sprawa ;>

 

Zbiornik wyrównawczy - tu sie zastanawiam... bo skoro i tak chłodnica będzie najwyższym elementem układu to jakikowleik zbiornik wyrównawczy traci chyba sens...

 

Czekam na opinie.. zdjęcia wkrótce ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Na pudelku od EHEIM'a masz narysowane jej mozliwe polozenia podczas pracy (nie pamietam juz szczegolow, wiec jesli ktos ma takie pudelko to Ci pomoze). Raczej nie powinno byc problemow jesli tylko os wirnika bedzie ustawiona poziomo. Ponad to zauwaz, ze mozesz zamontowac te szyny do mocowania pompki tak, zeby pracowala "na boku".

 

2. No niestety nie pamietam czy wlot moze byc do dolu. Znowu potrzebne jest opakowanie. Wlasnie mie sie przypomnialo, ze u mnie w starym WC wlot byl skierowany do gory i nie bylo zadnych problemow (skoro tak zrobilem to na 99% instrukcja na to nie zabraniala).

 

3. Wyciszac nie bardzo jest po co. Pompka sama jest cicha. Co najwyzej mozesz sie bawic w tlumienie wibracji. Jak mialem EHEIM'a to stal on na gumowych przyssawkach. Dzialalo to calkiem niezle, ale jednak najlesza do tego jest twarda gabka. Niestety uzywanie gabek nastarcza trudnosci z mocowaniem pompki do obudowy.

 

4. Zbiornik nie musi byc w najwyzszym punkcie ukladu!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pudełku... no to pierwsza skucha ;>

te szyny do mocowania pompki - no też już gdzieś posiałem ;)

 

Serio za duża ta obudowa ;> Za duzo mozliwosci. Ale chyba pompka na samym dole będzie najrozsądniejsza....

A może na górze i w zbiorniku?

 

To że zbiornik nie musi być na samej górze nie wiedziałęm Dzięki wielki ;>

 

Lukas20: dzieki jeszcze raz. Moim skromnym zdaniem masz najlepsze WC na tweaku ;> I czekam na rozwój wydarzeń ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym zbiornikiem to nie tak do końca - znasz prawa naczyń połączonych? :D woda nie spłynie z węży jeśli odcinek od wylotu pompki do wlotu węża do pojemnika będzie szczelny (nie może być zamontowany nigdzie odpowietrzacz), bo inaczej jeżeli pompka bedzie odpowiedniej mocy to będziesz miał taką BURZĘ w węzach przez bąbelki powietrza, że szkoda gadać, albo cała woda spłynie do pojemnika z układu

jednym słowem, gdy pojemnik nie jest szczytowym punktem układu, nie może być żadnych odpowietrzaczy itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, ale warto go tam umieścić.

1301389[/snapback]

a niby po co? jeśli komponenty wyżej umieszczone są szczelne i nie przepuszczają powietrza układu to pojemnik z woda może stać wszędzie, ja mam easy-clicka na samym dnie obudowy i jakoś nie ma problemów...

 

EDIT:

bardziej zwracałbym uwagę na to, aby różnice poziomów były jak najmniejsze, aby nie spadała wydajność pompki, ale tu akurat w przypadku wydajnej i silnej pompki też nie ma się co martwić

Edytowane przez sailence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Eeee.... pamiętacie doskonale zaprojektowane WC by Lagier (nie powiem... gość na mnei zrobił wrażenie) otóż spryciarz niezwykle mądrze umieścił pompkę i rezerwuarek - rezerwuarek był tuż przy wlocie pompki - o ile pamiętam to invatek też podobne rozwiązanie stosuje "intergując" pompkę z rezerwuarkiem - rezerwuarek wg. mnie spełnia 2 ważne funkcje - czyni napełnianie układu dziecinnie proste a po drugie robi za rewelacyjny odpowietrzacz.... a "ziintegrowanie z pompką jeszcze bardziej ułatwia zalewanie układu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachodzie są normalnie do kupienia takie pojemniki do pompek ale Eheim 1048max. Do mojej nigdzie nie widziałem. Poza tym z tym Innovanteckiem to rozne opinie slyszałem... że nie do końca jest przemyślany.

 

Najwyzej u mnie jest chłodnica czyli element całkowicie szczelny.

Ogolnie nie ma za bardzo gdzie takie rezerwuar kupić... a samemu nie chce mi się robić.

 

Nadal nie mogę się zdecydować gdzie umieścić pompke.. ale poczekam do popoludnia, zamontuje chłodnice i bedę kombinować dalej... może jakies forki wrzuce to będzie łatwiej dyskutować....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie pompki na dole ma te zalete, ze na ogol minimalizuje dlugosc wezy w obudowie > mniejsze opory > wieksza wydajnosc. W sumie zalezy to jeszcze od tego gdzie mamy umieszczona chlodnice.

 

sailence > mozesz rozwiac swoj tok myslowy? Chyba dobrze piszesz, ale nie wiem czy mysle dokladnie o tym samym. Mimo wszystko nie powinno byc takiego ryzyka, bo na ogole pojemnik jest odpowietrzaczem sam w sobie. O wlasnie to, co napisalem w drugim poscie - wszystko ponad zbiornikiem musi byc szczelne, a konkretnie nie mozna, majac dwa zbiorniki na roznych poziomach, ich otworzyc jednoczesnie.

 

lspider > z taka opinia moglbym polemizowac. Przy obecnych pompkach powietrze i tak nie bedzie sie zbierac w najwyzszym punkcie tylko bedzie krazylo razem z woda. Jesli natomiast najwyzej znajduje sie chlodnica lamelowa to i tak niezaleznie od jej pozycji bedzie sie zbieralo powietrze w jej zakamarkach.

 

Kyniek > Tak pomysl z tym byl a miare fajny, ale wbrew pozorom napelnianie ukadu nie bylo wcale takie proste, bo wody do tego reza trzeba nalewac w takim tempie w jakim pompka go wciaga go dalej do ukladu. Problem sie robi wtedy, kiedy pompka zlapie troche powietrza. Druga wada to to, ze podczas normalnej pracy zdarzalo sie, ze w rezie tworzyl sie wir i wlasnie zasysalo powietrze do srodka (moze to juz teraz poprawili). Nawet zrobienie reza to nie jest taka prosta sprawa.

Edytowane przez Hikari

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hikari: a cóż to za nowy PSEUDO? ;-)

 

Ale dzisiaj mam dzień... masakra. Dałem facetowi na warsztat w sobote top od budy... co by mi precyzyjnie otwory wyciął. Dzisiaj jak to odbierałem to myślałęm, że go zabije. Baran jeden porysował mi top, krzywo wyciął, nie ponawiercał otworów... jednym słowem mówiąc spieprzył tak jak tylko się dało... grrrr... w starej budzie uzywalem wiertarki i lepiej sam to zrobilem... masakra... Ale cóż... tzreba będzie popracować nad tym.

 

 

Jeśli idzie o kwestie węży... to czy dam na dole czy na górze to na to samo wychodzi. Jeżeli będzie u dołu to wąż na wyjśiu musi mieć ponad pół metra żeby dojść na samą góre na chłodnice. Za to wlotowy będzie krótki bo z bloku z grafy... Sytuacja odwrotna jak pompka u góry....

 

Ogólnie to czekam na Panaflo... mam jednego i chce drugiego... Lukas20 obiecał się popytać ;]

 

Dzisiaj spotkała mnie kolejna niemiła niespodzianka. Ostatnie pół roku mieszkam w świnoujściu... i co sie okazuje... w cały mieście nie moge dostać węży 12mm.... 10 to max w motoryzacyjnym... chyba, że zbrojone w ogrodniczym.. ale to odpada.

 

Co za dzień.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

No trochę się ruszyło.

 

PANAFLO lada moment bedzie... na razie na jednym jade. Niestety znowu mam problem z wężami.

Zachęcony zakupem z allegro od jednego z użytkowników naszego forum zamówiłem 5metrów....

I takich szitów to jeszcze nie miałem. Po prostu tragedia. Węże się łamią, są strasznie miękkie i ogólnie do bani. Ale przynajmniej odpalilem kompa.

 

Wszystko jest zrobione na prowizorke.

Te rozwiązanie mi najbardziej nie odpowiada.. ale żebym jak nie kombinował to nie idzie połączyć jednego z wylotów z bloku z chipsetem.... jak ktoś ma jakiś pomysł to bardzo proszę o komentarz.

Dołączona grafika

 

A tak testowałem czy się wogóle do czegoś to nada ;P

Dołączona grafika

 

Tutaj widać jaka jest róznica pomiędzy MdiTower a BigTower... Ja jak przyniosłem chiefteca to zwariwałem ;-) W sklepie nie robił takiego wrażenia ;-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Całościowo i prowizorycznie ;-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tu wejdzie jeszcze jeden wentyl...

Dołączona grafika

 

A tutaj widać co się stało z wężami po 6h pracy!!! (składając zestaw i puszczając go bez odpalonego kompa nie było czegoś takiego... włączenie kompa, wyższa temperatura wody i zrobiło się coś takiego.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Na pewno lada moment wymienie wszystkie węże. Dojdzie wiatrak na chlodnice... oraz zaślepka na top budy (jest tylko jedna na razie). Nie wiem jak puścić węże. Ustawienie:

 

pompka --> chłodnica --> procesor --> GPU/NB --> pompka uważam za najrozsądniejszy... ale taki ukłąd wymaga sporej ilości kolanek....

 

Co na przyszłość:

- zbiornik wyrównanwczy

- blok na hdd....

- mocno mysle nad wyrzuceniem koszy na hdd i wstawieniu jeszcze jednej chlodnicy na front ewentualnie nad hdd jakaś mała by weszła.

 

A i ostatnia sprawa... od razu proszę o nie komentowanie kabli itd... i tak bede wszystko wyciągać lada dzień... wtedy sie porobi wszystko... Katody UV sobie na półeczce na razie lezą.

 

EDIT: poprawione ścieżki do fotek :rolleyes:

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo mi się zdjęcia wyświetlają.

Straszna plątanina węży. Jeżeli załamują cię, to niestety rozwiązanie jest jedno : kupić EHEIMY

 

Lepiej stosuj cybanty zamiast tych plastikowych opasek. IMHO o wiele bezpieczniejsze(gorzej z estetyką)

 

Jeżeli chcesz ładnie połączyć bloczek na NB z blokiem na CPU, to kup w króćce katowe - wkręć jeden na nb a drugi na cpu i będzie legancko.

 

Popraw wąż na wlocie do Eheima, bo może się zsunąć. To trochę niebezpieczne B)

 

Nieciekawie rozwiązałeś kwestię ułożenia rurek. Lepiej zrób tak jak napisałem z tymi wyjściami kątowymi, a z drugiego, prostego wylotu z cpu puść węzyk do gpu. Potem wyloty z gpu i NB połącz trójnikiem Y. To jest najlepsze wyjście z tej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo mi się zdjęcia wyświetlają.

Jak napisałem problem poprawiony.

 

Straszna plątanina węży. Jeżeli załamują cię, to niestety rozwiązanie jest jedno : kupić EHEIMY

To nie jest rozwiązanie.. Jakbyś przeczytał wyraźnie to byś widział, że to jest wersja tymczasowa. Węże które zamówiłem okazały się BEZNADZIEJNE! Byle CRISTALe są bezproblemowe i się na pewno nię bedą zaginać (we wszystkich poprzednich wersjach tak było)

 

Lepiej stosuj cybanty zamiast tych plastikowych opasek. IMHO o wiele bezpieczniejsze(gorzej z estetyką)

Lepiej nie lepiej... Tam gdzie trzeba są. Do tej pory wszystko miałem na cybantach... ale przy starannym założeniu węża i dobrym dociśnięciu plastyki sprawują się rewelacyjnie.

 

Jeżeli chcesz ładnie połączyć bloczek na NB z blokiem na CPU, to kup w króćce katowe - wkręć jeden na nb a drugi na cpu i będzie legancko.

Heh wiesz ze chyba to całkiem dobry pomysł... Przynajmniej warty przemyśleń

 

Popraw wąż na wlocie do Eheima, bo może się zsunąć. To trochę niebezpieczne

Nie ma takiej opcji. Wlot to 16mm do 20mm.... żeby założyć wąż musiałem się mocno namęczyć. Nawet nie drgnie. We wcześnmiejszej wersji WC miałem dokladnie tak samo.. i nie ma opcji zeby spadł.

 

Nieciekawie rozwiązałeś kwestię ułożenia rurek. Lepiej zrób tak jak napisałem z tymi wyjściami kątowymi, a z drugiego, prostego wylotu z cpu puść węzyk do gpu. Potem wyloty z gpu i NB połącz trójnikiem Y. To jest najlepsze wyjście z tej sytuacji.

Dokładnie tak mam. Tyle że nie ma kątowych złączek a jest rurka plus 2 kolanka 90stopni....

 

A tak wogole to w MidiTowerze mialem dokladnie ten sam sprzet... i nie bylo problemów... A tutaj jest za duzo mozliwosci ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest troche zmian.

 

Powolutku.....

1. Doszedł REZERWUAR 2x5.25 na 2 wloty i 1 wylot. Made by RealityNet (pozdrawiam).

2. Pompka trafiła w miejsce koszyka na dyski... Dysk poszedł w miejsce stacji fdd..

3. Akasa trafiła na nagrzewnice... czyli teraz dopiero wykozystuje potenciał BIP2.

4. Zrobiłem pożądek z wężami... nic sie nie zagina, jest tylko jedno kolanko (to miedziane przy pompce.

 

Teraz czekam na kontroler obrotów. Dopiero jak przyjedzie zrobie pożądek z kablami. Na podłaczenie czekają jeszcze świecidełka.. no i będe dziure w budzie wycinał. Ale to na końcu...

 

Docelowo myśle nad blokiem na hdd. No i zbieram klamoty na rozbudowe układu... ale to dopiero pokaże jak zrobie ;]

 

FOTY:

 

Cały komputer

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

P.S: heh dopiero na fotach widze jak brudna jest pompka ;-)

A i żeby nie było na Reality... te kroćce w rezie sam wklejałem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No całkiem fajnie. Jedno co mi sie nie podoba to dwa różne otowry pod wentyle na topie budy, a druga sparawa to to kolanko przy pmpce - jakoś obleśnie ono wygląda. Kleiłes to czymś, czy co?

 

Edit:

Aha, jeszcze coś ... na chlodnicy nie masz żadnego shrouda?

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Akasa trafiła na nagrzewnice... czyli teraz dopiero wykozystuje potenciał BIP2.

No wlasnie ten brak shrouda sie strasznie rzuca w oczy :mur: Z tym wykorzystywaniem potencjalu to nieco mijasz sie z prawda :wink:

4. Zrobiłem pożądek z wężami... nic sie nie zagina, jest tylko jedno kolanko (to miedziane przy pompce.

Porzadek z wezami w miare - faktycznie... ale kolanek widze wiecej niz tylko to przy pompce (odcinek CPU-NB)

 

Zamontuj jakies wentyle wyprowadzajace powietrze z tylu budy - powinno ogolnie pomoc z temperatura w budzie :idea:

 

EDIT:

Zmniejsz wielkosc fotek - maksymalny rozmiar 650 pixeli

EDIT 2:

Faktycznie mialo byc na odcinku CPU-NB a nie jak wpisalem wczesniej CPU-GPU... ale juz poprawilem :)

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa różne otwory... bo na drugim nie jest zamontowana osłona... kwestia założenia.

 

BIP nie wymaga shrouda.. Wentyl stoi na gumowych kołeczkach dlatego, że pierwsze wersje BIP2 a taką posiadam ma bardzo małe otwory i gumki nie wchodzą. Do czasu az przyjdą części na kontroler nie będe tego ruszał. Generalnie Akasa jest niższa niż PANAFLO który mam od początku. Będe sie musiał zdecydować na dwa identyczne lub pomyśleć nad innym mocowaniem.

Właściwy montaż AKASY, osłona na top budy i kable czekają na kontroler....

 

 

Kolanko jak już to jest pomiędzy CPU a NB. Ale tego inaczej sie nie da zrobić chyba, że powymieniałbym kroćce w blokach.

 

Pisząc, że zostało jedno kolanko faktycznie nie pomyślałem o tym ;-) Tak sie już do tego przyzyczaiłem....

 

Kolanko przy pompce jest 4 z kolei rozwiązaniem. Ani plastikowe kolanka, ani patent z kroćcem, ani nawet kolanko za 13 złotych nie dało rady. Woda ma na tyle duże ciśnienie, że akurat przy wlocie do pompki wszystkie połączenia puszczały. Po chwili pracy na złączce pompka zasysała drobne bombelki powietrza. Po pół godziny już kapało. Miedziane kolanko zostało posmarowane delikatnie silikonem, naciągnąłem wąż i zabezpieczyłem zaciskami. Brzydkie ale cholernie skuteczne.

Jak gdzieś znajde lepsze rozwiązanie to to zmienie. Ale po sklepach specialnie latać nie będe ;-)

 

Wcześniejsze patenty:

Dołączona grafika

 

Ten pierwszy plastikowy dosyć daje radę.. ale niestety jest jak dla mnie za gruby plastik... za mały prześwit.. gdzieś z 7mm.. To już wole miedziane kolanko.

 

A wentyle z tyłu budy to już głupi pomysł. Dwa wentyle 120cm na topie budy oraz dwa w zasilaczu wystarczająco robią zamieszanie w budzie. A nie po to robie WC i stawiam na cisze, żeby jeszcze wentyle dodatkowo montować.

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie robiłem... więc najwyższa pora wziąć się do roboty.

Na czas przyszykowania obudowy komputer wraz z zestawem wygląda tak:

 

http://img160.imageshack.us/my.php?image=img13113ni.jpg

http://img224.imageshack.us/img224/4713/img13129we.jpg

 

 

Mnie sie podoba ;-)

Chodzi już tak 2 tygodnie (oczywiście obudowa nie ruszona ;P)

A to mój skomplikowany układ pomiarowy ;-)

Dołączona grafika

 

BTW: pierwszy raz kożystam z imageshacka. I za cholere nie moge zrobić tak, by były małe ikony na forum a po kliknięciu wyskakiwały duże foty... ale kombinuje ;>

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aby pokazała się miniaturka musisz wybrać drugi link :)

Thumbnail for forums (1)

 

i popraw trzeci link (troche fota ci nie wyszła i słabo widać skomplikowany układ pomiarowy)

 

a ten obraz to też część konfigu :lol2:

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniać już nie będe... następne wrzuce jak należy ;>

 

Teraz pytanie za milion punktów ;>

Jakie maty wyciszające mam kupić ;>

Jest tego sporo. Z firmówek to musiałbym wydać ze 170zika na bigtowera. Zestaw cool'n'quiet kosztuje dużo i w dodatku jest do starszego typu chiefteca. Do mojego nowszego (wentyle 120 a nie 80mm) jeszcze nie ma. Więc i tak musze wycinać z większych kawałków i tak.

 

Zastanawiam się nad tym:

http://www.allegro.pl/item98018231_app_pro...ace_gratisy.htm

 

Lub nad tymi z linka powyżej na całą budę a na podłogę coś takiego:

http://www.allegro.pl/item98018221_app_mat...dkie_f_vat.html

 

Ktoś tego próbował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam APP, wiele to to nei daje, jedynie niweluje jakies drgania na obudowie. Wyciszyć całkowicie budy tym sie nie da, ale jest moze minimalnie ciszej.

Wygląda fajnie, blacha jest stabilniejsza ... no i komputer robi sie o pare kilosów cięższy.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82: kurcze a co o tym drugim linku powiesz?

Pierwszy link nie działa ;)

 

Nie wiem czy jest miedzy nimi jakas różnica ... ogolnie to polecałbym je do usztywnienia obudowy i zniwelowania małych drgan wytwarzanych przez wentylki.

Kto co lubi, jezeli sie podoba to mozna kupic za niewielką cene. Tylko ma to jeden minus, w przypadku chęci zdjęcia tego z blachy będą problemy. Klej jest dosyc mocny wiec trzeba bedzie imho niezle skrobac ... a potem pewnie papierem sciernym wycierac resztki kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maty APP miekkie -taka byla nazwa aukcji na allegro.Na poczatku podchodzilem do nich sceptycznie,przeczytalem artykol na dzikie.net o wyciszaniu hdd.Z ciekawosci kupilem, po otrzymaniu paczki moje niedowierzanie osiagnelo zenit- ta mata ma okolo 2mm grubosci!! - coz to wytlumi???? Jednak trzeba bylo to sprawdzic.Zrobilem prowizoryczny rulon z jednej maty wlozylem do niego niesamowicie swiszczacy hdd wd i co??? I nic nie uslyszalem.....Po upierdliwym dzwieku sluch zaginal.Powtorzylem test na innym hdd w ktorym glosno pracuja glowice, tez rewelacja- ledwoje slychac.A chce zaznaczyc ze maty nie sa umieszczone w jakims pudelku czy obudowie po cd, lecz tylko dysk jest w nie zawiniety i oklejony tasma....Jezeli sie wykona odpowiednia obudowe na dysk z tymi matami w srodku, i najlepiej chlodzeniem woda to rezultat bedzie zaskakujacy.Pozdrawiam k4ne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to ... pakując hdd w takie cuś trzeba zapewnic mu chłodzenie.

Ale jest mała różnica miedzy opakowanym szczelnie dyskiem w taką mate a obudową, która ma dziesiątki szpar, otworów itp.

Obudowy nie da sie skutecznie wyciszyc w zaden sposob, chyba ze obkleisz wszystko do okoła nie pozostawiając ani jednego otworu ... ale wiadomo, nie chciałbym byc na miejscu takiego komputera ktory sie musi gtowac w własnym sosie.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82: Widzisz z tymi dziurami to nie jest tak do końca....

 

Sam u siebie napisałeś (żeby nie było, że nie czytałem ;-) że masz 2 wiatraki na chlodnicy i to już wystarczająco dmucha na całość.

 

W sumie to mnie zastanawia na ile maty abb są konkurencyjne do dedykowanych do pc. Czy te akasy, cool'n;quiet w swojej budowie (oczywiście mówię o faktach a nie turbulizatorach ;> ;>) różnią się znacznie.

 

Czy warto wydać 150zł na firmowe maty czy podobny efekt uzyskam przy matach ABB.

 

Nie ukrywam, że sam fakt estetyczny bardzo mnie kręci. Jednak czarny środek wygląda dobrze ;> A malować mi się nie chce bo i tak spiernicze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82: Widzisz z tymi dziurami to nie jest tak do końca....

 

Sam u siebie napisałeś (żeby nie było, że nie czytałem ;-) że masz 2 wiatraki na chlodnicy i to już wystarczająco dmucha na całość.

 

W sumie to mnie zastanawia na ile maty abb są konkurencyjne do dedykowanych do pc. Czy te akasy, cool'n;quiet w swojej budowie (oczywiście mówię o faktach a nie turbulizatorach ;> ;>) różnią się znacznie.

 

Czy warto wydać 150zł na firmowe maty czy podobny efekt uzyskam przy matach ABB.

 

Nie ukrywam, że sam fakt estetyczny bardzo mnie kręci. Jednak czarny środek wygląda dobrze ;> A malować mi się nie chce bo i tak spiernicze

Nie pisałem ze mi coś dmucha na całość ;) jedynie dwa wentyle na nagrzewce zachowują jakis tam ruch powietrza w obudowie.

 

A jesli chodzi o firmowe maty, to imho nei bedzie roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...