Skocz do zawartości
NightCrawler

1st Mod

Rekomendowane odpowiedzi

nightcrawler , a bylbys w stanie zalatwic jeszcz pare takich przycisków , w sensie 2 sztuki . bo jak  ty z katowic a ja z sosnowca to wiesz  :wink: ???

1354023[/snapback]

Pogadam. Mysle ze jak znow mu cos sie postawi a stol to on bedzie zadowolony guziczki sie znajda i ja tez bede zadowolony (z tym ze i tak musze jeszcze dla siebie 2 takie zalatwic do 2 budy) ale to od razu powalcze o wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będziesz szpachlował drewno to nie polecam bejcy ponieważ bejca nie zabarwi szpachli, a skoro użyłes 2 gatunkow drewna to i tak będzie się wyróżniać, pod kryjący lakier polecał bym ci szpachle samochodową ale bez włókna szklanego i pokryć to lakierem samochodowym bo daje bardzo ładny efekt i można go bez problemu polerować

 

P.S. też sie szykuje do zrobienia obudowy z drewna i plexi ale narazie nie mam pomysłu na kształt :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś chyba, jeli by chciał szpachlować drewno i puźniej je bejcować to bejca nie pokryje szpachli o to mi chodziło bo w którymś poście wcześniej się zastanawiał nad bejcowaniem drewna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tyle to wiem ze bejca na szpachle ni...

Jutro wycinam wkoncu te otwory pod napedy / kontrolery i przyciski a w chwili wolnego shpachla w dlon i jazda... a malkowanie ---- no to bedzie po prostu tydzien YEBANYA sie .... stosunek ciagly.. Mam nadzieje ze efekt koncowy zaspokoi mnie i nie bede zalowal wlozonego czasu pracy i nerwow ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i z powodu nadmiaru pracy dopiero dzis wycialem wkoncu te otwory. Jutro dzien wielkiego szlifowania....

Potem dopieszczenei budy i malowanie.

A co do tych guzikow - narazie klapa - nawet dla siebie kolejnych 2 nie mam jak zalatwic bo sie zmienil konserwator :/ :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec narazie zdjecia 2 rzeczy:

 

Knefle do on/off i reset takze beda robic za diody pracy dysku i wlaczenia:

 

1340298[/snapback]

Tak to jest normalne teraz blokow sie nie poleruje. Dzieje sie tak poniewaz wydajnosc jest znikomo lepsze tylko w przypadku spodu polerowanego.

 

Zauwaz ze bloki typu X2p czy X3m tez sa tylko szlifowane. Fotke zrobiles tak jakby blok byl szlifowany na betonie :) - a az taki nei jest... Jest szlifowany precyzyjnie, rowniutki tyle ze nie polerowany. Tak ma byc!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezuu!!! Uoo Jezuuu!!! Od grudnia się noszę z rozpoczęciem drewnomodu, myślałem, że to niezbyt popularny temat a tu proszę!!! Po pierwsze buda jest/będzie fajna :D FAJNA :D fajna :D FAJNA :D fajna :D FAJNA :D fajna :D FAJNA :D

Zwłaszcza front, pomysł normalnie no bombowy. Gratuluję cierpliwości, życzę powodzenia, liczę na rady i pomoc :) i co najważniejsze DZIĘKÓWA za zmotywowanie mnie. Dzisiaj nurkuję do szuflady po moje stare szkice i biorę się do pracy.

POZDROWIENIA!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca Jak robierales zasilator to widizales tez pewnie, ze kabel uziemienia jest podlaczony tez do obudowy zasilacza. Z tego uziemienia korzystaja na przyklad mobo via srubki (chodz wiekszosc sobie bez tego radzi, to pare soltekow widzialem, ktore bez tego nie szly w ogole albo sie wieszaly). Napedy tez zazwyczaj wykorzystuja to uziemienie glownie.

Zreszta, o ile pamietam specyfikacje atx, to punkty mocowania mobo musza byc uziemione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec fotki:

Glowna czesc budy:

Zdjecie 1

Zdjecie 2

Zdjecie 3

Jak widac jak na 1wsze malowanie wyszlo calkiem znosnie, wiec tylko doszlifowac popoprawiac pomalowac reszte i potem 2 warstwa.

 

Niestety bok obudowy.... porazka

 

Zdjecie 4

 

Widoczna jest szpachla. Wprawdzie w realu nie wyglada to tak paskudnie i widoczne jest tylko pod katem pod swiatlo ale jednak jest....

Mam nadzieje ze po zmatowieniu i pokryciu 2 warstwo roznica sie zniweluje bo jesli nie to czeka mnie szlifowanie calosci do golego drewna.

I tak przez to mam juz opoznienie a kolejne dni nie beda owocowac w wolny czas wiec znow buda troszku postoi choc mam nadzieje jutro rano ja wyszlifowac a w piatek znow maznac farba. Ale co z tego wyjdzie zobaczymy.

 

Wstepnie mysle juz tez o zmianie WC tak aby w calosci wlozyc je do obudowy (zmiana pompki i pojemnika)

 

Nie wiem tez czy kombinowac z ukrywaniem paneli za zaslepkami czy ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> przemalowac po prostu przod napedow (ale moj DVDRW jest na gwarancji i martwie sie ze jej nie uznaja po przemalowaniu jej :) )

 

Musze tez pobawic sie z ukladem i zalozeniem wlacznika i restetu.

 

Na mocowanie plyty glownej mam juz fajny patent ale jak to wyjdzie to okaze sie dopiero w praniu.

 

No i jeszcze jedna rzecz mnie gryzie.

Mianowicie tylna scianka zrobiona jest z plexi w ktora wkomponowany jest metalowy kawalek obudowy (wyciecia na karte i wyjscia plyty glownej). I teraz nei wiem czy pomalowac plexi na czarno czy tylko ja zmatowqic czy tez sotawic gladka... ale to wszystko mozna zrobic na koniec dopasowujac juz do gotowej obudowy.

 

 

<b>PS. OCZYWISCIE PLEKSI JEST ZAKLEJONA I PO WYMALOWANIU OBUDOWY BEDZIE LADNIE PRZESWITYWALA :D

</b>

Edytowane przez NightCrawler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho przód wygląda nieciekawie...

najlepiej rób zdjecia ze światłem rozproszonym.. przy punktowym świetle z lampy błyskowej zasze zdjecia wychodzą przekłamane... no i widać moze 10% szczegółów

 

aż sie boje malować moją bude z drewna :D.. moze jednak coś na nią poprzyklejam... coś maskujacego drewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie wyglada bo malowalem tylko czesc budy i tak jak pisze jest to 1wsze malowanie wiec nie spodziewajcie sie cudow.

Zdjecia byly robione w ciemnym miejscu i poznym wieczorem wiec nie chcialo mi sie bawic zeby ladnie bylo.

 

Po zdjeciu paskow oklejajacych pleksi i po wymalowaniu calej budy bedzie to wygladalo znacznie inaczej.

 

Wiec z ocena typu - do doopy to wyglada wstrzymcie sie do konca malowania.

 

A co do szpachli - jak bym cala jedna strone szpachlowal to bym musial cala buda a tym samym gowno by bylo z paskow pleksi bo w domowym zaciszu ze sprzetem ktrym dysponuje bym nie dal radty tego pozadnie zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...