Jump to content

westsajd

Stały użytkownik
 • Posts

  2952
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by westsajd

 1. Witam, mam sobie taki prosty programik dodający 2 macierze, wszystko działa jednak chciałbym żeby mi ładnie wyłapywał wyjątki. Nie do końca wiem gdzie w tym programie dać try { } żeby potem wyłapać to poprzez catch { }. Jakieś podpowiedzi? :) using System;using System.Collections.Generic;using System.Linq;using System.Text;namespace ConsoleApplication1{ class Program { static void Main(string[] args) { int k, l, m, n; Random rnd = new Random(); Console.WriteLine("Podaj wymiary tablicy A: "); Console.Write("m = "); k = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); Console.Write("n = "); l = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); double[,] m1 = new double[k, l]; Console.WriteLine("\nPodaj wymiary tablicy B "); Console.Write("m = "); m = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); Console.Write("n = "); n = Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); double[,] m2 = new double[m, n]; Console.WriteLine("\nTablica A:"); for (int i = 0; i < m1.GetLength(0); i++) { for (int j = 0; j < m1.GetLength(1); j++) { m1[i, j] = rnd.NextDouble(); Console.Write("{0:N2} ", m1[i, j]); } Console.WriteLine(); } Console.WriteLine("\nTablica B:"); for (int i = 0; i < m2.GetLength(0); i++) { for (int j = 0; j < m2.GetLength(1); j++) { m2[i, j] = rnd.NextDouble(); Console.Write("{0:N2} ", m2[i, j]); } Console.WriteLine(); } Console.WriteLine("\nTablica A+B:"); for (int i = 0; i < m1.GetLength(0); i++) { for (int j = 0; j < m1.GetLength(1); j++) { Console.Write("{0:N2} ", dodawanie(m1, m2)[i, j]); } Console.WriteLine(); } Console.ReadLine(); } static double[,] dodawanie(double[,] a, double[,] b) { double[,] c = new double[a.GetLength(0), a.GetLength(1)]; if ((a.GetLength(0) != b.GetLength(0)) || (a.GetLength(1) != b.GetLength(1))) { throw new IndexOutOfRangeException("Macierze maja rozne wymiary!"); } for (int i = 0; i < c.GetLength(0); i++) { for (int j = 0; j < c.GetLength(1); j++) { c[i, j] = a[i, j] + b[i, j]; } } return c; } }}
 2. Witam, szukam laptopa z matrycą mniej więcej 15 cali do 2600 zł ale jak będzie coś wartego uwagi to pomyślę nad dorzuceniem grosza :) Zaznaczam, że nie chcę 17 cali bo za duże to i za ciężkie. Priorytetem jest dobry procesor, ramu gdzieś tak ze 4 GB, dysk >200 GB, grafika mniej ważna ale jakby była dedykowana to się nie obrażę. Nie musi mieć systemu bo mam dostęp do darmowych z msdnaa. Zaznaczam, że acer, asus, lenovo, msi odpadają. W oko wpadły mi jak do tej pory: Notebook Dell Inspiron 15r (Core i3-350M, 4GB, 320 GB, czarny) - Notebooki, laptopy - Sklep internetowy Agito.pl Notebook Toshiba Satellite L650-1D9 - Notebooki, laptopy - Sklep internetowy Agito.pl Notebook Samsung Q530 (NP-Q530-JS02PL) - Notebooki, laptopy - Sklep internetowy Agito.pl Najbardziej podoba mi się ten Dell z alu obudową. Ktoś może się wypowiedzieć jak sprawuje się ten model? Może jakieś inne propozycje?
 3. Tak, znaczy aktualnie nie płacę za nic bo zrezygnowałem z cyfrówki a analoga zapomnieli mi odłączyć :D Tak, bez analoga nie założą Ci cyfrówki, chyba ze coś się pozmieniało ostatnimi czasy. Trochę zamieszałem, nie mam już dekodera więc muszę pisać z pamięci. Kabel ze ściany leci do rozgałęźnika (czyli to jest Gniazdo telewizji kablowej na rysunku) coś w tym stylu: Dalej jeden kabel leci do wejścia Cable In (tak jak na Twoim rysunku), Cable Out połączony jest z telewizorem i on odpowiada za analoga. Drugi kabel leci do modemu a z modemu leci skrętka do dekodera. Dalej przez hdmi albo scart leci "syfrówka".
 4. U mnie kabel ze skrzynki leci do magicznego rozdzielacza na analog/cyfrowy. Potem kabel analog leci do telewizora, cyfrowy do modemu i dalej do dekodera.
 5. Dzisiaj w nocy leciało ponad 16 mb/s ale nie jestem do końca pewny czy transferu nie ogranicza mój router.
 6. 2Mb/s również przyspiesza, dzisiaj w nocy zanotowałem transfer ok. 2,5 MB/s B-)
 7. Jeszcze raz podbijam pytanie, jaki aparat do 400 zł? Przegapiłem promocję na tego canona i teraz żałuję ;( Na allegro są fajne aukcje Nikona L22 w zestawie z akumulatorkami, ładowarką i takimi tam, dużo ludzi bierze. Będzie coś lepszego w tym zakresie cenowym od Nikona? Kodak Z915 odpadł ze względu na rozmiary, szukam czegoś co zmieści się w kieszonkę koszuli i zrobi przyzwoite fotki.
 8. U mnie leci 1 MB/s, również opcja 2 MB. Może jakaś promocja na święta :lol2:
 9. Jaki aparat do 400 zł do ogólnych zastosowań? Jedyny warunek: musi być nowy. To co wyszukałem do tej pory to Nikon L22 i Kodak Z915.
 10. Musisz pomyśleć nad tym czy będzie Ci się chciało opracować temat czy tylko żeby zaliczyć ustną. Ja też na początku roku byłem taki cwaniak i miałem na oku temat "język komentatorów sportowych" czy coś w tym stylu. Wydawał się łatwy ale z biegiem czasu wybrałem jakiś inny związany z literaturą bo po prostu łatwiej się takie tematy opracowuje. Prezentacje napisałem w 2h, uczyłem się jej 4h i zaliczyłem bez problemu, po co się męczyć B-) Poza tym, deklaracje maturalną można zmieniać bodajże do końca stycznia.
 11. Od Szczytna do Pasymia ma lecieć całkiem nowa droga dlatego ten odcinek nie jest remontowany.
 12. Nie widzę żadnego wieś tuningu.
 13. Któryś z Olsztyniaków może mi powiedzieć co to jest? Sorry za zdjęcie zrobione kalukatorem. To coś miało na masce napis "Monte Carlo" :blink:
 14. Chyba w tym 10 fast fingers był reset statystyk bo pierwsze podejście i od razu 1 miejsce wykręciłem ;p
 15. Życzę Ci powodzenia w takich butach na śniegu... Jeśli już jesteś tak uparty to po każdym wyjściu radzę przecierać buty szmatką i od czasu do czasu smarować kremem np. nivea (lepszy od pasty bo nie wysusza).
 16. Normalnie, kwestia przyzwyczajenia.
 17. westsajd

  Battlefield 2

  Z tego co zauważyłem zepsuły się unlocki.
 18. westsajd

  Battlefield 2

  W tej chwili mam to samo, widocznie coś u nich siadło.
 19. o kolumny stojące na biurkach
 20. westsajd

  Battlefield 2

  Prawdziwa wojna a ja z 250h przegranych godzin mam 245h na infantry a ponad 200h tylko na strike at karkand ... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
 21. westsajd

  Battlefield 2

  Ludzi na serwerach full, na te lepsze ciężko czasami się dobić :)
 22. Jak dla mnie Okocim porter > żywiec porter, tyskiego nie piłem.
 23. Krótkie pytanie: ile mniej więcej trzeba włożyć w mieczysława 190 żeby nie rozpadł się na trasie? Mam tu na myśli mietka za ok. 5000 zł, o coś takiego: otoMoto - ogłoszenia motoryzacyjne, kup lub sprzedaj samochód i motocykl. I przy okazji: czy na codzienne dojazdy 2x 50km będzie to trafiony pomysł?
 24. Prosta sprawa, potrzebuje routera z modemem Neostrady. Priorytet to stabilność bo będzie pracował w biurze (komputer i terminal pos). Nie musi mieć wifi czy qos, za to mile widziana będzie niska cena. Co możecie mi polecić?
 25. Najlepiej przestać czytać czat i dalej robić swoje ;)
×
×
 • Create New...