Skocz do zawartości
keiename

R300 Water&tec Cooled

Rekomendowane odpowiedzi

he he wlasnie mialem swoj pierwszy powazny wyciek :/ hehe ale wszytsko zyje .. :) ten wezyk co idzie z karty do kadeta zeslizol sie i cala woda z ukladu w komie .. gdybym nie zdiol sluchawek zeby isc do wc to nawet bym nie wiedzial :) he he .. ale dobrze ze mam ta gabeczke pod pompka to ona wessala prawie cala ta wode :) he he i jest git .. jzu napelnilem od nowa uklad i jade dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie krazy demineralizowana i chyba nie bede jej niczym podkrecal ;) musze dorwac 4 kroce 12mm i dwa zaworki. Taka kombinacja jest mi potrzebna bo jeden zaworek bedzie miedzy CPU a GPU a drugi miedzy GPU a zbiornikiem i dzieki temu bede mogl spokojnie odczepic grafe od ukladu i dzieki temu latwiej bedzie cos w kompie pogrzebac, przy grafie podlubac.

 

gosc wyslal mi peltiera we wtorek wiec pewnie w poniedzialek bedzie :wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he h teraz sie bawie w 2003 i na orbie w ogulnej jestem 5 ... aa na P4 3 .. wiedz jeszcze troszke .. :) ale to pozniej sie jeszcze pobawie :) he he aa pompka to atman 305 .. :) ehh.. czym dobrze obciazyc linie 5v :( jak podlacze dwa dyski to jest nawet dobrze ale one strasznie chalasuja wiedz cos innego by sie cos przydalo :)

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo aa jak zrobic zeby bylo np 17V jakos sie loczylo linie 5V i 12 ?? czy to bedzie dobre ?? h he nie nie chec drugiej zasilki ja nie mialem juz co z ta zrobic :) h eh wiedz i tak mam juz dwie :) aa ty keiename kiedy startujesz ??:) z poltem ?? hehe szkoda ze nie masz ti mogli bysmy sie poscigac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko dostane to zaczynam zabawe ;) a co do laczenia zasilaczy poczytaj posty mitussm'a (linki na poprzedniej stronie) tam pisze dokladnie jak laczyc i jakie efekty osiagnal :)

 

musze te cholerne króćce kupic i zaworki i jazda po 19k ;>

 

a co do 4200ti to moze kumpel pozyczy i bedzie mozna powalczyc ;D

Edytowane przez keiename

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze wymagajacy jestes ;) a nie mozesz wpakowac tych dyskow do jakiegos wygluszajacego pudelka :?: (sprzedaja na allegro takie korkowe wygluszacze) i bedziesz mial cicho a czy tym dykom cieplo bedzie czy nie to ci chyba obojetne.

Edytowane przez keiename

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a jakbys zrobil 12V z dwoch zasilaczy :?: nie wiem na ile to zda egzamin ale jakbys podlaczyl z jednego zasilacza +12V do pelta na + i +5V na minus pelta i dolozyl z drugiego zasilacza +5V na plus pelta i moze bedziesz mial rowne 12V, w sumie numer z laczeniem 12V na plus i 5V na minus dziala na wiatrakach piknie i sie kreca na 7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a jakbys zrobil 12V z dwoch zasilaczy :?: nie wiem na ile to zda egzamin ale jakbys podlaczyl z jednego zasilacza +12V do pelta na +  i +5V na minus pelta i dolozyl z drugiego zasilacza +5V na plus pelta i moze bedziesz mial rowne 12V, w sumie numer z laczeniem 12V na plus i 5V na minus dziala na wiatrakach piknie i sie kreca na 7V.

1314129[/snapback]

na 7v nie puscisz Pelta - sprawdzalem - zasilacz syczy

jak go tak na dluzej zostawisz to spalisz zasilke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh mi syczy jak podlacze go pod niby 12V i nie obciarze 5 V .. narazie podlaczylem dwa stare dyski i owinelem je w recznik .. i nie slychc ich az tak bardzo .. :) aa napiecie mam 11,35V

 

 

 

HEHE DOBRA PODLACZYLEM 4 DYSKI I MAM 11,65V :D wiedz jest juz niezle :)

Edytowane przez pipanol-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

peltier dotarl :D :D ale jest fajny ;) dzisiaj pierwsze proby podlaczania go pod zasilke i szukanie strony cieplej i zimnej bo na montarz nie mam czasu (w domu bede dopiero ok 20) i caly tydzien zawalony :( dopiero piatek wolny.

 

Brakuje mi juz tylko kroccow na weza 12mm. Co prawda znalazlem na allegro aukcje ale jak mi za 4krocce policza 16zyla+ 26 za dwa zawory i nie wiem ile za przejscie z gwintu zewenetrznego na wewnetrzny+ przesylka to bedzie grubo ponad 50zyla wiec wole na miescie poszukac tylko w jakim sklepie szukac bo w hydraulikach nie maja takich kroccow i nie wiedza gdzie moga byc :( moze ktos wie? bo bede musial kombinowac jak lysy kon pod gore z podlaczeniem tego wszystkiego tak zeby mogl w kazdej chwili odpiac grafe.

Edytowane przez keiename

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o łączeniu zasilaczy, poczytajcie sobie:

1310921[/snapback]

 

Niedługo testy z 3 x PSU ( 7+7+7, 12+7+7, 12+12+7, 12+12+12 [V]) przy okazji sprawdzę ile wytrzyma pelt, do tej pory ~18V (12+7) więcej nie wydole z 2 zasiłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem o łączeniu zasilaczy, poczytajcie sobie:

1310921[/snapback]

 

Niedługo testy z 3 x PSU ( 7+7+7, 12+7+7, 12+12+7, 12+12+12 [V]) przy okazji sprawdzę ile wytrzyma pelt, do tej pory ~18V (12+7) więcej nie wydole z 2 zasiłek.

1315335[/snapback]

 

heh mitusmm.. czytalem o tym laczeniu zasilek .. :0 tylko ze ja chce z jednej wydolac jak najwiecej :) hehe bo nie chce laczyc bo nie mam miejsca na to ..

 

keiename o ile sie nie myle jestes z wawy .. wiedz w castoramie mozesz takie kupic .. :) i po klopocie :) moze sie zgadamy to i mi kupisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Castorami to jakies krocce byly ale nie pamietam po ile

w hydrauliku to po 3.70pln kupowalem

w Castoramie waz igielit 4.50pln/m ,a ja w ogrodniku za 2pln/m kupilem

generalnie w Castoramie tanio nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wiem ze drogo w takich sieciach ale w hydraulikach patrza na mie jak na kosmite :/ jutro pojade do jeszcze jednego zobaczyc i najwyzej odwiedze Castorame, moze w Leroy Merlin beda tez sprawdze jutro wczesniej koncze wiec powojazuje po miescie ;)

 

pipanol-pl a ile ewentualnie chcesz i jakich, bo jak znajde to ci dam znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...