Skocz do zawartości
keiename

R300 Water&tec Cooled

Rekomendowane odpowiedzi

keiename --> he widze ze szalejesz .. ?? ja mam juz kabelek do psu .. ale jakos mi sie nie chce bawic tym wszystkim .. he h e.. ale tez myzlalem nad wsadzeniem drugiego kadeta do swojej bydy i podlacznie g szeregowo do tamtego :) he he tylko teraz nie mam czasu na to wszytsko .. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keiename --> he widze ze szalejesz .. ?? ja mam juz kabelek do psu .. ale jakos mi sie nie chce bawic tym wszystkim .. he h e.. ale tez myzlalem nad wsadzeniem drugiego kadeta do swojej bydy i podlacznie g szeregowo do tamtego :) he he tylko teraz nie mam czasu na to wszytsko .. :(

1356927[/snapback]

Jak łączysz to równolegle, stracisz na spadku przepływu.

Sam mam szereg i teraz żałuję, do pelta potrzebny jest ogromy przepływ.

Z braku czasu ostanio nic w peltach nie grzebałem, ale czytając tego posta chyba sie znów sie zabawię, na atmana 306 aktualnie poluję :-)

Edytowane przez mitussm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo do was dołączę z moim układem na 6800GT :)

Tylko nie wiem czy pelt 89W to nie będzie za mało  :-|

Będzie to samodzielny układ dla grafy :)

1357074[/snapback]

Jaki blok, pompka, chłodnica, zasilanie pelta ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki blok, pompka, chłodnica, zasilanie pelta ????

1357077[/snapback]

Blok taki LINK

Pomka: Atman305

Pelt: 89W; 15V 10A

Zasilanie pleta: Trecer 350W, a jak będzie mało to Trecer 550W

Nagrzewnica: prawdopodobnie nysa (może się jeszcze zmienić).

Obiekt katowania: Leadtek 6800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blok taki 1357094[/snapback]

Będzie dobry układ, ale do zasilania zalecam, tracer350W + tracer550W 12+7V, hehe. Zanim zaczniesz zalewać kartę sylikonem, zastanów sie czy nie zalewasz możliwości zrobienia V-moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz zalewać kartę sylikonem, zastanów sie czy nie zalewasz możliwości zrobienia V-moda.

1357111[/snapback]

dokladnie .. bo pozniej to nie idzie doskrobac tego sylikony u ;] hehe .. wiem cos o tym !! wiedz zastanow sie dwa razy zanim cos zrobisz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobry układ, ale do zasilania zalecam, tracer350W + tracer550W 12+7V, hehe. Zanim zaczniesz zalewać kartę sylikonem, zastanów sie czy nie zalewasz możliwości zrobienia V-moda.

1357111[/snapback]

6800GT jest na tyle przyjazną kartą, że napięcie można sobie spokojnie zmieniać biosem karty :)

Co do silikonu to nie będę go stosował, użyje pianki izolacyjnej ;) takiej jak w FC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6800GT jest na tyle przyjazną kartą, że napięcie można sobie spokojnie zmieniać biosem karty :)

Co do silikonu to nie będę go stosował, użyje pianki izolacyjnej ;) takiej jak w FC :D

1357249[/snapback]

@luks__pl - jak dorwiesz trochę tej pianki neoprenowej to daj znać. Ja u siebie nigdzie nie mogę jej dostać, a chętnie odkupię kawałek od Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luks__pl - jak dorwiesz trochę tej pianki neoprenowej to daj znać. Ja u siebie nigdzie nie mogę jej dostać, a chętnie odkupię kawałek od Ciebie.

1357540[/snapback]

Niestety sam będę miał tylko 2 kawałki 6x6cm :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna by sie dowiedziec jak duze sa te 1358034[/snapback]

wczoraj wysłałem do nich maila z zapytaniem o wymiary tych pianek. Ale z tego co wiem, to pianka jest od dangerdena, czyli ma wymiary 12x12 cali i grubość

1/16, 1/8, 1/4, 3/8 i 1/2 cala.

 

Nie bardzo chce mi się wydawać 45zł na jakąś pianke. Rzeczywiscie moglibyśmy się zrzucić. Wyszłoby o wiele taniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spore te pianki (30.48x30.48 w cm) mysle ze jak by sie w 9 zrzucic to by bylo po 5 zyla (+ przesylka) i kazdy by mial kawalek 10x10 (w kazdej grubosci). Czy sa chetni na zrzute :?: 5 zyla nieduzo najwyzej dwoch piwek sie nie wypije :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spore te pianki (30.48x30.48 w cm) mysle ze jak by sie w 9 zrzucic to by bylo po 5 zyla (+ przesylka) i kazdy by mial kawalek 10x10 (w kazdej grubosci). Czy sa chetni na zrzute :?: 5 zyla nieduzo najwyzej dwoch piwek sie nie wypije :wink:

1358357[/snapback]

Ja jadę przy peltach na zwykłych gąbkach (po płycie głównej), nigdy nie miałem żadnego problemu. Przy okazji lepiej dolega niż pianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[Panowie!!!!!!!!

Zamówiłem tą piankę z proline

 

Najpierw sobie zrobie izolacje. Wykorzystam tylko kawałeczek pianki 1/2cala i 1/4cala.(dwa kawałki 8x8cm). CAŁA reszta będzie do sprzedania.

 

Ktoś jest chętny?\

 

Ehh, małe, aczkolwiek nieciekawe niedopatrzenie z mojej strony. Każda pianka ma wymiary 5x5 cali czyli tylko 13x13cm. To dosyć mało.

 

Pomierzyłem wszystko i wyszło na to, że wykorzystam:

- 6x7cm pianki 1/2''

- 6x7cm pianki 1/8''

- 4x5cm pianki 1/4"

 

Reszta pozostanie nienaruszona. Przeliczcie sobie, ile zostanie.

Cena:

Wg. moich obliczeń, łączna grubość wszystkich warstw to 21/16"(lub jak kto woli 1 i 5/16"). Otrzymujemy zatem wymiary 21/16"x5"x5". W przeliczeniu na centymetry daje to 3,33cmx12,7cmx12,7cm. Otrzymany wynik 537cm^3 objętości całkowitej pianki. Zatem dzielimy 45zł przez 537cm^3 o otrzymujemy, że 1cm^3 pianki kosztuje u mnie 0,09 grosza.

 

Zatem jeżeli ktoś chce cały plat(nie wiem po co mu tak wiele, ale to tylko hipotetycznie) 3/8"(9,53mm), to liczy 0,95x12,7x12,7=153,7cm^c. Liczyby cene mnożąc objętość przez 0,09gr. Daje to 13,8zł.

Przeliczniki są uczciwe - płacimy za dokładnie za tyle, ile bierzemy. Nadmieniam także, iż to ja pokrywam koszty przesyłki z proline. Koszty przesyłki ode mnie, to Was - 3zł.

 

Chętnych proszę o zgłaszanie się w tym temacie. O kolejności zgłoszeń decyduje data i godzina posta zgłoszeniowego.

 

Any sugestions?

Edytowane przez AK47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam mały problem, pelt dział ok, no prawie ok :/ bo część zaznaczona na rysunku na szaro chłodzi o wiele gorzej. Jak już na reszcie pelta jest gruby szron to na tamtej części jest woda :-|

Można na to jakoś poradzić, coś polutować czy coś. Czy trzeba się z tym pogodzić. Pelta kupiłem za gorsze 21,90zł z wysyłką więc bardzo nad tym nie ubolewam ale zawsze było by lepiej jak by był w całości sprawny.

 

post-17915-1112303219_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam mały problem, pelt dział ok, no prawie ok :/ bo część zaznaczona na rysunku na szaro chłodzi o wiele gorzej. Jak już na reszcie pelta jest gruby szron to na tamtej części jest woda  :-|

Można na to jakoś poradzić, coś polutować czy coś. Czy trzeba się z tym pogodzić. Pelta kupiłem za gorsze 21,90zł z wysyłką więc bardzo nad tym nie ubolewam ale zawsze było by lepiej jak by był w całości sprawny.

 

post-17915-1112303219_thumb.jpg

1361559[/snapback]

a to nie jest ten ukruszony z allegro?? Mnie się wydaje, że ktoś go przegrzał i dlatego ma martwice. Ale jak dasz coldplate'a, to nie będzie aż tak źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he oki to czekamy na fotki he moze wreszcie ruszy znowu ten temacik :)

1382718[/snapback]

Jak obiecałem, daję linki bo fotki duże.

Taśma izolacyjna jest 'na wszelki wypadek' :wink:

Jeszcze nie testowane na wygrzanie, ale nie powinno być problemu.

Jutro robię jeszcze jeden taki z 2 x AT 200W (na fotkach 2 x atx 300W)

 

FOTO 1

FOTO 2

 

FOTO 3

Edytowane przez mitussm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...