Skocz do zawartości
keiename

R300 Water&tec Cooled

Rekomendowane odpowiedzi

Iwo :arrow: ten plate jest naprawde cienki ;) moj poprzedni ma uwaga 5mm :huh: zapuszczanie ati tool nie ma sensu bo bym musial ustawic karte na 4x1 bo na 8x1 mam czasami kropeczki na teksturach, mi to nie przeszkadza ale ati tool tak. i do tego bez podnoszenia napiecie max GPU to 390Mhz a po dodaniu volcikow juz 450 :twiested:

 

pipanol-pl :arrow: spokoj mi tu :P (no offence man <browar>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znasz takiego ??

1332487[/snapback]

oj...przepraszam, :oops:

późno już było, zmęczeny... (i jeszcze stuff na maturkę robiłem -stres i w ogóle...)

 

właśnie się przymierzam do założenia tego pelta na r9000, którego pożyczyłem od kumpla. stand chłodzenie to zwykły radiator al bez wentyla...słabo strasznie się kręci bo max 280 (z 250...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gratuluje pracy z tymi peltkami , tez sie do tego zbieram :)

 

a teraz moj chory pomysl ,

 

Jak by zrobic takiego plejta zeby nie byl tylko na rdzen ale tez na pamieci ?? , oczywiscie wymagalo by to wypelnienia przestrzeni miedzy pamieciami a rdzeniem pod plejtem ale wydaje mi sie ze to do zrobienia , potrzebny by byl dosyc gruby plejt zeby cieplo (albo zimno :P) rozchodzilo sie po calej plytce , oczywiscie by mozna zastosowac pelta o jakiejs wiekszej powierzchni chyba 50X50 najwiekszego widzialem ale nie wiem czy nie mialy zaduzej mocy.

 

Co sadzicie czy jest to wykonalne .... wiem ze nie na kazdej karcie by sie dalo z racji umieszczenia kondensatorow itd. ale ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry pomysl.. tylko moze zamiast jednego pelta 89W dac dwa takie :) wtedy i ich powieszchnia bedzie wieksza i bedzie troszke wiecej W dla pamiecio .. ?? co w na to ?? gdzies juz widzialem wlasnie chlodzenie z dwoch peltow i jedno bylo na pamieci ... aa drodi na rdzen ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pipanol-pl Na jakich taktowaniach robisz marki, bo te z opisu są śmiesznie niskie - szczególnie pamięci,

i na jakich starach robiłeś marka , ja na 61.77 i wynik 2166 moze pomoge i sie zmotywuje do zatakowania na a64 2k3

btw: został mi wykonany V-mod na pamięciach ..... na dniach odbiór karty .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie pamieci sa na takim jak w podpisie .. :( albo i nawet mniej . .:( niestety ja nie moge zadnego v moda znalesc .. aa na gpu tylko ten pensil mod .. :( o ile wiem ty masz pcb takie jak ja.. wiedz jak zrobiles tego moda na mem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz takiego patenta probowal, jak wyglada sprawa z rozpraszaniem sie zimna/ciepla po takiej plytce bo chodzi o to zeby w miare rownomiernie sie rozeszlo a nie tylko na tam gdzie pelt jest przylozony , Jakiej grybosci powinna byc zeby nalepiej rozprowadzic cieplo ?? Zastanawialem sie tez nad tym zeby plytaka przy elementach chlodzonych miala np 3mm a w "postej przestrzeni" 1mm , czy ktos moze podeprzec jakas wiedza fizyczna .. jaki ksztalt tego bedzie dawal najlepszy efekt ??

 

Jeszcze 2 patent juz zupelnie crazy.. zrobic heat pipy ktore z jednej strony sa kazda polaczona z inna koscia/rdzeniem , a z drogiej strony wszystkie zbiegaja sie do jednej na ktorej jest peltier i bloczek :)

 

Co bedzie mialo lepsza sprawnosc , plytka na wszystkim czy heat pipy i do jednej , wiem ze koszty/praca i tak i tak przemawiaja za plytka , ale tak z czystej ciekawosci

 

To jest czyste teoretyzowanie z mojej strony ale moze ktos ma jakies z tym dosiwadczenia i sie podzieli :)

 

Czy ktos ma jakies szacunkowe wyliczenia ile wydziela W rdzen a ile pamieci. No i ile mniej wiecej przy podkreceniu + Vmod?? Mnie osobiscie interesuja te parametry na mojej karcie z opisu ,ew na r300 ktorego szczesliwym posiadaczem bede do miesiaca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do peltow na pamieci juz taki pomysl byl.

 

co do r300 to moj bez Vmoda chodzi 380. Po Vmodzie i na samym powietrzu (silencer) dobilem 450Mhz. Pamieci to loteri, ja mam hynixy 3.3ns i po modzie daje rade przydusic 340 (z lekkimi artami - kolorwe plamy na teksturach).

 

na r300 trzeba stosowac cold plate na FX'ach nie koniecznie bo rdzen jest wielkosci pelta. Ja wlasnie tworze "glowice chlodzaca" bo jak sie zrobi taki zestaw cold+pelt+blok to lekko blok sie ruszy a juz pelt odkryty :| wiec trzeba kombinwac zeby jak ma sie krecic zeby sie krecila cala jednostka chlodzaca :D

 

ukladzik chlodzacy musi byc naprawde wydajny u mnie z r300 wpietym w uklad (bez pelta) temeratura w idle to jakie 35-36 stopni a w stresie ~40. Jak zalozylem pelta to temperatura idle skoczyla do 40-41 stopni a w stresie 44-45, niby nie duzo ale grafa nie byla krecona specjalnie ot 275@300 na gpu i tyl karty zimny nie byl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to juz jest przegiecie ze na kazda kostke po 1 :) ani nie jestem masochosta ani nie mam kieszonkowej elektorowni ataomowej, zreszta przed czyms takim nalezy zadac sobie pytanie jakie beda korzysci ze schłodzenia pamieci , kiedy zmniejszenie o kolejny 1C bedzie jeszcze oplacalne a kiedy juz nie , jednym slowem Koszt Krańcowy :P O ile zamiezamy podniesc napiecie na Pamiatkach i ile beda wydzielac ciepla , nie ma sensu chyba miec jakis super niskich temperatur na nich i tak mozliwosci podnoszenia napiecia sa ograniczone , pozatym musi byc utrzymany jakis stosunek taktowania pamieci a chipsetu , bo poprostu w pewnym momencie nawet jesli wykrecimy je jakos wysoko to nie bedzie to wykorzystywane .

 

Generalnie chodzi mi o to czy nie schlodzic ich przy okazji , bo uwazam ze to co teraz jest na nich duze radiatory + wentyl lekko wiejacy daje naprawde wszystko czego mi trzeba- sa zawsze zmine , nie wiem czy obnizenie tem pozwoli poisc jakos duzo w gore ,

 

 

Oczywiscie obok tego stoi OC dla sportu i tutaj w/w regoly juz nie sa istotne :) I LOVE IT :P

Edytowane przez Tahion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo i nawet mniej . .:( niestety ja nie moge zadnego v moda znalesc .. aa na gpu tylko ten pensil mod .. :( o ile wiem ty masz pcb takie jak ja.. wiedz jak zrobiles tego moda na mem ??

1333888[/snapback]

 

Jakie wyniki po Pencil Vmodzie?

 

 

 

 

 

o ile wiem ty masz pcb takie jak ja.. wiedz jak zrobiles tego moda na mem ??

1333888[/snapback]

 

Tak te samo PCB -

Tutaj bede pisał o V-mem modzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozpoczynam prace ^^ TO KUPUJE I rozpoczynam poszukiwania odpowiedniej plytki , co by obiela te pamiatki , pianke wezme z karimaty ?! Do zasilania uzyje starego zasilacza ATX 350W , niestety pelt bedzie na 12V bo innaczej nie dam rady narazie

 

Edit :

Sory za lekkie OT , co sadzicie o takim zakupie , warta tej ceny R300, Pewnie to kogos z forum:)

Edytowane przez Tahion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. mysle ze do 300 powinienejs dojsc tylko czy czasem napiatka nie bedzie za malo .. na gpu ...

1333291[/snapback]

nawet poszedł lepiej bo 340/240 - 10320 3dm'01 (nie wiem czemu w kategorii '9000series' a nie w '9000'.....?), ale wyżej to już tylko vmody (których robił nie będę bo karta pożyczona). peltier ładnie zamroził cold plate'a, na którym osadził się ładnie szron...izolacji nie robiłem w ogóle, bo pelta wyłącze po wyłączejniu kompa i wtefy sie rozmrozi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he no to dobrze .. :) aa ja z nudow chyba rozbiore jutro to wszystko i od nowa sie pobawie .. :) he aa kabelka jak nie mialem tak nie mam .. :( hmm.. nio jutro z rana sie zacznie zabawa .. :) aa moze wogole nie dawac u mnie tego colda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja fotek z prac :) Jak juz pisalem wyzej cold+pelt+blok ten zestaw lubi sie krecic kazdy w swoja strone a nie zamierzalem niczego kleic ze soba wiec zbudowalem "glowice chlodzaca" moze wygorowana nazwa ale fajnie brzmi B)

 

ver 1.0

Ujecie z gory:

 

Dołączona grafika

 

Spod - lusterko

 

Dołączona grafika

 

tu juz calosc zlozona do kupy

 

Dołączona grafika

 

i z gory widoczek

Dołączona grafika

 

ta wersja nie spelniala dobrze swojego zadania poniewaz spod nie byl idealnie rowny i peltier nie lezal caloscia na spodzie konstrukcji. Dociskanie zapinka bylo bez sensu bo karta sie w piekny luk giela :| tak wiec powstala nowa "glowica chlodzaca"

 

ver 2.0

 

Konstrukcja byla oparta o wersje 1.0 ktora zostala odchudzona i porzadnie wyprostowana (spod) tak zeby pelt lezal rowniutko.

 

Gora:

 

Dołączona grafika

 

te kawalki miedzi sluza docisnieciu bloku do pelta i pelta do spodu glowicy

 

i widoczek od spodu - lustereczko jak zawsze ;D

 

Dołączona grafika

 

narazie pelt chodzi na 5V i nagle sie zrobilo zimno w obudowie :blink: okno w pokoju zamkniete a na procu 33 stopnie :blink: grafa chlodna na pleckach, szok widocznie moj uklad nie radzi sobie z peltem na 12V a na 5V radzi sobie ladnie ;)

 

Nie zmienia to faktu ze wydaje mi sie ze pelt 89W jest stanowczo za slaby na r300. Jak zbuduje drugi uklad to moze poczestuje grafe peltem o mocy powyzej 100W :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

keiename

pwlt 89W nie jest za slaby na rzadna grafe

 

musze cie zmartwic ,ale zrobiles klasyczny blad pelterowy - zamiast zabierac sie odrazu za robote trzeba bylo doszkolic sie teoretycznie (a wlasciwie praktycznie ,ale czytajac)

twoja glowica to porazka - polaczyles ciepla i zimna strone pelta,a wszelka literatura mowi: nie dopuscic by nadmiar pasty wyplywajac styklal sie z druga strona plytki ;paste nakladac ostroznie,w odpowiedniej ilosci

 

a ty polaczyles zimna strone pelta z ciepla blacha miedziana

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moze i prawda ;] ale w jaki inny sposob zmusic zeby calosc pozostala w miejscu a nie krecila sie :) bez klejenia wszystkiego ze soba :?:

 

A jakbym wlozyl jakis izolator cieplny miedzy blok a lapki glowicy :?: czy po porostu zapodac sam cold plate i powiedzmy zlapac to na tasme izolacyjna :?:

Edytowane przez keiename

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...