Skocz do zawartości
ozzy_SC

Peltier 89w

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt nie przewidzi ile stopni mniej bedziesz mial.. mozna mniej wiecej oszacowac ale to musialbys laskawie napisac na co go zalozysz.. bo nie wiem :P Na tego Cyfraka Canona czy na Mp3 playera? :) heheh pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze to chcesz go sprzedac no ale to nie moj interes :P teraz jeszcze napisz czym tego pelta bedziesz chlodzic? WC czy AC ? jesli tak to jaki blok itp. =) Od razu Ci mowie ze ludzie pisali ze woda sie bardzo grzeje przy peltierze, takze jesli chlodzisz tez inne elementy WC to na nich temp skoczy. No i to 89W to troszke malo jak na CPU... te pelty sa chyba raczej dobre na grafike niz na CPU. Ale jak zapodasz mu dobre napiecie to moze byc ok =) ogolnie polecam wyslac Ci PW do mitussma bo On ma i dokladnie wie jakie sa zyski itp a tutaj nie czekac na odpowiedzi =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro juz tak wnikasz w tego proca :) to bede peltka podlanczal pod nowke,bo niedlugo kupuje nowy - zreszta to nie ma znaczenia. Oczywiscie mam wc, kurde ludzie powiedzcie cos zachecajacego bo jak narazie to wszyscy na te peltki narzekaja :) a blok wodny jaki posiadam to blok ZEt 2 gatunku (w ukladzie chlodze tylko cpu ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U... to blok zadna rewelacja. W sensie najgorszy jakis to chyba nie jest z tego co pamietam ale jakas mega wydajnoscia to tez zetki tez nie grzesza... z reszta wystarczy popatrzec na konstrukcje :P takze wiekszy pelt moze nie dac nic w Twoim przypadku.. nie jestem pewien bo mowie to tak jak mi sie wydaje (tak na chlopski rozum ze sie wyraze :D) bo stycznosci z peltami nie mialem ale wiem jak dzialaja =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

89W na CPU -> :lol:

Sam cpu ma tyle... do tego pelt musi mieć około 2x tyle aby chłodzić proca...

Czyli na CPU poniżej 200W się nie schodzi...

 

I pomysł chybiony... niestety... nie masz ani dobrego pelta ani bloku... już lepiej zainwestować w lepszy blok... bo pod pelta trzeba mieć mocne WC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

89W na CPU -> :lol:

Sam cpu ma tyle... do tego pelt musi mieć około 2x tyle aby chłodzić proca...

Czyli na CPU poniżej 200W się nie schodzi...

A teraz trochę bardziej naukowo niż Świder :D :

 

Ogniwo peltiera działa ze sprawnością 50% czyli połowa jego mocy transprortuje ciepło na drugą stronę, a druga połowa tylko ją podgrzewa.

 

Dlatego nie schodzi się poniżej 200W

 

pelt 89W może "przepompować" 49,5W a procki mają "troszkę" więcej :lol:

więc efekt byłby odwrotny do zamierzonego i na taki możesz liczyć :-P

 

I pomysł chybiony... niestety... nie masz ani dobrego pelta ani bloku... już lepiej zainwestować w lepszy blok... bo pod pelta trzeba mieć mocne WC...

1302887[/snapback]

to chyba nie wymaga komentarza :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby pelt i jeszcze gorszy blok, widziałeś jak zetka jest zbudowana ??

U mnie 144W płytka chodząca na 18V schładza celerona 1.2@1.75 (60W) do +10,12C w stresie. Blok cristal C3 , 2x kadet i atman 304 (troche słaby) 3 coolery 12cm.

Nie masz co liczyć na temp. mniejszą niż 30C i na pewno nie z tym blokiem.

Kup większego pelta i blok w stylu cristala (pirson najlepszy) lub wiercony, mocną pompę 1000l/h w górę oraz wielką chłodnicę z dobrym nawiewiem.

Ja składam kasę na 226W, tylko on mi pomoże osiągnąć stabilne 1.8ghz, do tego potrzebuję temp max. ok 0C

Jeszcze piętrowe pelty chodzą mi po głowie...

Edytowane przez mitussm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo ze drugi, ale ten drugi tez musi utrzymac :D a to bedzie zasilanie z jednej linii 12V... mitussm cos pisal o laczeniu +5 i +12 przez co mozna by obnizyc prąd wymagany do uzyskania maxymalnej mocy... tyle ze to jakies magiczne metody :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaby pelt i jeszcze gorszy blok, widziałeś jak zetka jest zbudowana  ??

U mnie 144W płytka chodząca na 18V schładza celerona 1.2@1.75 (60W) do +10,12C w stresie. Blok cristal C3 , 2x kadet i atman 304 (troche słaby) 3 coolery  12cm.

Nie masz co liczyć na temp. mniejszą niż 30C i na pewno nie z tym blokiem.

Kup większego pelta i blok w stylu cristala (pirson najlepszy) lub wiercony, mocną pompę 1000l/h w górę oraz wielką chłodnicę z dobrym nawiewiem.

Ja składam kasę na 226W, tylko on mi pomoże osiągnąć stabilne 1.8ghz, do tego potrzebuję temp max. ok 0C

Jeszcze piętrowe pelty chodzą mi po głowie...

1303029[/snapback]

offtopik

ile na tym sprzecie jedziesz 3dsmarkow?

bo w linku masz na ti200 tylko

bo ja robilem tyle:) http://service.futuremark.com/compare?2k1=5796569

procek puszczony tak ładnie na wodzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

offtopik

ile na tym sprzecie jedziesz 3dsmarkow?

bo w linku masz na ti200 tylko

bo ja robilem tyle:) 1303057[/snapback]

Mój wynik 10640ptk, powinien być widoczy pod linkiem w opisie.

Teraz kupuję chyba 1.0 aby uzyskać większe fsb, do 170mhz dochodziły.

ps. ile masz na nowym sprzęcie ??

 

Co do peltów zerknijcie TUTAJ

Edytowane przez mitussm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musiałby mieć prąd na 12V z 18 amperów - mozna takie kupic za 120zł (tyle tylko, że to czysta teoria :D )

W sumie to można by zmostkować dwie 300, ale to już chyba tyle zabawy co "magiczne" łączenie napięć 5V i 12V.

Ciekawe czy ta magia jest wspomagana lutownicą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musiałby mieć prąd na 12V z 18 amperów - mozna takie kupic za 120zł (tyle tylko, że to czysta teoria :D )

W sumie to można by zmostkować dwie 300, ale to już chyba tyle zabawy co "magiczne" łączenie napięć 5V i 12V.

Ciekawe czy ta magia jest wspomagana lutownicą :)

1303096[/snapback]

Magiczne łączenie zasilaczy: LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera ale ja sie pytam co uzyskam z moim sprzętem [ciach!]o mnie obchodzi wymadrzanie sie jednego z drugim np. świdra.. :) chociaz mitusm mi cos doradził...... mitusm mam jeszcze pytanie moglbys mi przeslac jakies foty jak to u ciebie wygląda ? albo podac linka moze masz na serwie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się z takim sprzętem za pelta nie zabierał...

Blok musi mieć jak największą powierzchnię odbierania ciepła (czyli np prison) i przede wszystkim dobra chłodnica (a najlepiej dwie połączone równolegle), no i do tego mocna pompa (żeby woda nie zdążyła się za bardzo nagrzać w bloku). Musisz przecież odebrać ciepło z proca + pelta czyli lekko licząc 200-250W i gdzieś się tego pozbyć...

No i trzeba jakoś zabezpieczyć proca i płytę przed skraplaniem się pary...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera ale ja sie pytam co uzyskam z moim sprzętem [ciach!]o mnie obchodzi wymadrzanie sie jednego z drugim np. świdra.. :) chociaz mitusm mi cos doradził...... mitusm mam jeszcze pytanie moglbys mi przeslac jakies foty jak to u ciebie wygląda ?  albo podac linka moze masz na serwie:)

1303104[/snapback]

Robie to tylko dla Was :) , prosze nie oceniajcie wyglądu, bo nie oto mi chodzi.....na razie, he he.

 

FOTO 1

FOTO 2

FOTO 3

FOTO 4

FOTO 5

 

Chłodnica z boki kompa chłodzi grafikę.

Edytowane przez mitussm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wynik 10640ptk, powinien być widoczy pod linkiem w opisie.

Teraz kupuję chyba 1.0 aby uzyskać większe fsb, do 170mhz dochodziły.

ps. ile masz na nowym sprzęcie ??

 

Co do peltów zerknijcie 1303083[/snapback]

zobacz w archiwum powinny byc posty niejakiego : grzyba (grzybu)

mial on 1.0A chyba wykrecil go na jakies >170;]]]

ale czy ja wiem czy jest sens inwestowac w to?

no chyba ze dla sportu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz w archiwum powinny byc posty niejakiego : grzyba (grzybu)

mial on 1.0A chyba wykrecil go na jakies >170;]]]

ale czy ja wiem czy jest sens inwestowac w to?

no chyba ze dla sportu:)

1303370[/snapback]

Sport sportem , procek można kupić za 70-80zł, a wydajność po podkręceniu ok celerona 2.5ghz.

Więszkości kompów z marketów dużo brakuje do tualatina.

Zagar w zegar z chęcią zmierzę sie z każdym procem.

 

Sportem dla mnie jest chipset BX, ładuję w niego wszystko co mogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymądrzanie... :lol:

 

No wybacz... chcesz chłodzić proca peltem 89W i zetką... to nie będzie chłodzenie tylko podgrzewanie... ja odradzam... rób jak chcesz... jak coś to zaproś nas na jajeczniczke z cpu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

h ehe tez widzialem te fotki byly opisywane w newsach na tweaku :D fajna sprawa :D chyba sobie tez zrobie bo zglodnialem :) ja narazie czekam na czesci zeby zalozyc polta na grafe i zobaczymy co z tego bedzie :)

1303630[/snapback]

Hej, pamiętam jak mówiłeś o bloczku na GPU

Dołączona grafika

 

Mam taki sam na swoim 4ti, testy robiłem. Pelt na grafie poszedł na 17V (16.5 trzymało), niestety temperatura w okolicach +9C, będzie trzeba osobne WC na grafikę (teraz jest jeszcze podłączony chipset). W pokoju za ciepło (ok 23-4C) chłodnica o wydajności kadetta + wyjący NMB na 12V.

Nie wiedziałem co jest grane, dotknąłem bloku na grafie, ' na oko' ok 50-60C !!!!!!!!!

Chłodzenie nie wydala, musi być mocniejsza pompa (teraz aquaszut 600l/h) i większa chłodnica.

 

Jeszcze jedno dla zabawy: komp wyłączony na 5min, pelt i chłodzenie działa, temp. przyjemnie spadła na -15C, szybko włączyłem kompa gpu na 370mhz (z 250, bez vmoda). Przy odpalaniu 3dmarka było jeszcze -5C, zwis po 2 dwóch testach przy +6C.

 

Czym planujesz grafikę chłodzić ??

Edytowane przez mitussm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym planujesz grafikę chłodzić ??

1303692[/snapback]

nie wiem czy to do mnie pytanie czy nie .. ale wlasnie tym ;] he he nie mam nic innego .. pelta puszcze na 5V i narazie musi stykac :) ja nie mam chlodzenia na NB tylko na CPU I GPU wiedz chyba wystarczy mam do tego kadeta na tym wicherek .. i pompke atmana 1200 l/h :) wiedz chyba styknie .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to do mnie pytanie czy nie .. ale wlasnie tym ;] he he nie mam nic innego .. pelta puszcze na 5V i narazie musi stykac :) ja nie mam chlodzenia na NB tylko na CPU I GPU wiedz chyba wystarczy mam do tego kadeta na tym wicherek .. i pompke atmana 1200 l/h :) wiedz chyba styknie .. :)

1303768[/snapback]

 

Powinno wystarczyć... na razie. Ale nie martw sie, zaraz po włączeniu pelta będziesz chciał.....zimniej, hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...