Skocz do zawartości
Chaos

Wszystko O Hydor L20

Rekomendowane odpowiedzi

przykleic jak najbradziej ..

mnowstwo pytan o hydory jest

 

dodam jeszcze od siebie ze L20 spokojnie uciagnie 3 bloki (sam sprawdzilem)

a L30 to chyba wszystko juz uciagnie ;] (PBA ma 3 bloki i 3 chlodnice)

 

btw

MONTOWANIE POMPKI W BUDZIE

jak postawisz ją na oryginalnych gumkach (przyssawkach) to będzie przenosiła wibracje na obudowę.

1303132[/snapback]

;]

ja w moim wc rev 2 mialem na orginalnych przyssawkach i nie drgala .. starczy dobrze postawic ;]

Dołączona grafika

 

 

nie wiem czy to widac na mojej foce która zalaczyles .. ale zawsze mialem pompke na orginalnych przyssawkach

z pominieciem chwilowego epizodu .. (moze z 2 tyg tak stala)

Dołączona grafika

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, przydało by się wyraźnie napisać że duża pompka wcale nie musi oznaczać większej wydajności układu. Ostatnio pojawia się coraz więcej tematów gdzie ludzie chcą kupować pompy 2000 l/h bo myślą że dzięki temu uzyskają niższe temperatury na procku. IMHO takie twierdzenie jest oczywistą bzdurą, przeprowadziłem kilka prób z ograniczaniem przepływu (pompka NJ1200 regulacja wg. producenta najmniejszy przepływ 400 l/h największy 1200 l/h) i nie zauważyłem jakichś większych różnic temperatur.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku niektórych bloków coś to daje (zmiana przepływu laminarnego na turbulentny), ale dla 90% bloków 600 a 1200/h nie robi różnicy nie mówiąc już o 2000l/h. A dla początkujących więcej znaczy lepiej i stąd ta megalomania :lol:

Dla L-30 moje 3 bloki + kadett to żadne obciążenie - w 7litrowym wiadrze testowym zrobiło sie pusto po ok 20 sek. :D , ale chce jeszcze "trochę" rozbudować układ i dlatego kupiłem tego potworka :D

I taka mała uwaga: czasami zamiast skręcać i rozkręcać pompkę wystarczy wziąć do ręki wirnik, przytrzymać go za te kapturki i pokręcić - mój był "nieco" zdecentrowany i przez to wibracje były dość znaczne. Ale kupiłem nowy i jest ok, widocznie na jakis wybrakowany trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem wczoraj l30

i w wodzie działa spoko.. nawet nie trzeba mu było nic poprawiać..

ale jak dzisiaj spróbowałem go podpiąc poza zbiornikiem to zauażyłęm że cieknie spod uszczelki..

nie jest to jakiś megaprzeciek ale jednak.. i nabiera przez to troche powietrza.. no a jako że chciałęm zrobić inline to troszke bedzie kłopotu

macie jakiś pomysł jak to uszczelnić?

może ta niebieska pokrywka nei dociska wystarczająca i oring nie spełnia swojego zadania?

miał ktoś tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie - uszczelnienie tego jest bardzo skomplikowane zeby nie powiedziec niewykonalne...

kup silikon sanitarny i uszczelnij - ot cala filozofia...

AVE!!

1306895[/snapback]

Silikon? eeeee.. to nie Atman :wink:

Wystarczyło poprawić ułożenie uszczelki (oringu) między pokrywką a korpusem. Już nie cieknie, prawda kisio :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważałem, że troche to słabo przyciska, więc wziołem troche grubszą folię taką ze skoroszytu np, wyciąłem coś na kształt uszczelki i włożyłem pod to niebieskie i mam pewność, że teraz dobrze trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój boże gdzie Ty ją tak tanio kupiłęś? :o

moja po zabiegach chodzi szczelnie i grzecznie.. dziś zamontowałem trójnik wiec teraz juz testy w inline i nic nie cieknie..

faktycznie jeden bloczek któy narazie podpiąłem jakby wcale nei stawiał jej oporu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również posiadam Hydorka L30 II. Kupiłem w Colisie za 169zł. Do rzeczy. Czytałem wiele opinii o cieknącym oringu i trochę się dziwie bo składałem mojego hydorka kilka razy i za każdym razem dobrze dociskało. Żadnych problemów nie zauważyłem w związku z tym. Głośność pracy. Dla mnie ta pompka jest wyraźnie słyszalna ale odsłuchiwałem kilka innych w międzyczasie i w porównaniu z innymi to jest bardzo cicha (widocznie mam dobry słuch lub takie szumy do mnie dobrze dochodzą bo ja w nocy to słyszę nawet jak talerze się bujają w mojej barracudzie.. :P ) Co do zapowietrzania się pompki to nie zauważyłem raczej terkotania z owego zapowietrzania tylko ze 2 razy na dzień jak dosłyszę to dochodzi z pompki odgłos jakby cos się siekało :D (powietrze uderza o łopatki wirnika). Moc. Pompka jest naprawdę mocna. Przy moich 2 blokach (crystal c3, proxima) węzach 12/14 i kadecie na górze budy pompuje jak szalona. Przy pierwszym napełnianiu miałem problemy z odpowietrzeniem bo bombelki nie umiały wlecieć do odpowietrznika tylko płynęły dalej. Suną jakby goniły jakaś panne :D Moc (W). 27W to naprawdę dużo. Pompka naprawdę się grzeje. Przy jedynym wiatraku w budzie jakim jest u mnie wiatrak w zasiłce @5V pompka ta grzeje się bardzo. Na moje oko około 40-45*C ma obudowa w najcieplejszym miejscu (miejsce w którym pompka się najbardziej grzeje znajduje się zaraz za wylotem, na górze pompki). Jestem zadowolony z jej zakupu. Taka moja krótka, pogmatwana recka :P

 

bonczeq Gdzie kupiłeś wirnik i ile kosztował ?? Ciekaw jestem czy nie będzie to cena np. nowego Atmana...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirnik w aquastylu (na allegro jest)... gadałem z gościem... cena to ~ 30zł... ja sam mam L30 i też krzywy wirnik... chyba będe na gware wysyłał... bo pompka buczy przez to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja włąśnie podpialem ukladzik zamkniety z blokiem do hadd tylko żeby sprawdzić czy szczelny.. bez żadnej chłodnicy.. tylko pompka, odpowietrznik i blok..

no i w niecałą godzinkę nagrzałą wode z kranu do (na oko ) 30paru stopni :D

ojciec sie ze mnie śmieje że blok sie grzeje zamiast chłodzić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też miałem problem z cieknącym Hydorkiem :) ale jakoś sobie poradziłem... mianowicie musiałem kupić idealny oring, a to nie było łatwe :/ jeden za duży jeden za mały, ten za gruby, a jeszcze inny był za chudy. Po ciężkiej selekcji wybrałem idealny :)

 

Wziełem na zapas tych oringów mam jeszcze dwa to jak byłby ktoś chętny to zapraszam jakoś się dogadamy. Myślę że mógłbym mieć więcej tych oringów ;)

 

POzdr.

 

PS. Te dwa co mam w domu to pasują do modelu L-20 nie wiem jak z resztą modeli (?)

Edytowane przez djtomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirnik kupiłem w Colisie za jakieś 32 zł + koszt wysyłki...

Jak dobrze poszukać to by się jakiś atman za to trafił :D No ale czego się nie robi dla ciszy.

Stary wirnik popsułem i staram się wyrównać, zobaczymy jak skończy ta opracja :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Mar 7 2005, 19:50]w podpisie masz l20, podpisu nie zmieniles czy sie w teskscie walnales?

1315787[/snapback]

Niezmieniłem poprostu. O podpisie zapominam ;] thx za cynk :o Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nie byloby prosciej uzyc tasmy teflonowej? Owijasz ja kilka razy naokolo gwintu krocca po czym

tak przygotowany krociec wkrecasz w pompke. Nie ma prawa przeciekac. Tasma kosztuje 1PLN za rolke.

1316939[/snapback]

 

 

ale tutaj nie chodzi o kroćce...przeczytaj uważnie pierwszy post

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poł roku mam L25 i owszem wydajność niezła (w porownaniu do Eheima 600l/h ktorego mialem wczesniej) ale jakościowo i głośnościowo jest do bani jak dla mnie.... Mialem wszystkie problemy opisane wyzej. Niedlugo ja zatopie i zobaczymy co z tego wyjdzie.... jak bedzie glosna pod woda to zmieniam na cos innego :(

 

Ps. ma ktos zatopione te hydorki??? Jak je wtedy slychac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor był moją nadzieją na cisze. L20 był w miare cichy,L25 buczy nawet zatopiony i dobrze odizolowany od zbiornika.Czekam teraz na pompe GRUNDFOS UP15-14B i myśle że z tą pompą będe miał nareszcie cisze w kompie.Słyszałem tę pompe w akcji niesłyszalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zroiblem ostatnio uklad ze waz szedl z wylotu do wlotu przez trojnik, czyli takie wc bez blokow i chlodnicy:D no i nalalem wody odpowietrzylem (zadnemikrobabelki juz nie byly widoczne przy odpowietrzajacym trojniku) i stalo tak z 24h wlaczone i odkad sie odpowietrzylo to ani troche nie scichlo ciagle buczy jak jasna cholera glupie gowno, nawet jak ot owinalem recznikiem to slysze to z kilku metrow. oczywiscie wczesniej prawie wylizalem ten cholerny wirnik. trzaslem tym na wszystkie strony odwracalem do gory nogami, do gory [gluteus maximus], do gora kazda strona i lipa.

 

ma3ek bardzo by ci przeszkadzalo jakbym kiedys wpadl posluchac twojego a ty bys zerknal na mojego? (hydora:])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu rozmawialem ze Świdrem o wirnikach do Hydora. uznałem, że da dyskusja jednak bardziej pasuje w tym topicu, tym bardziej, że dostałem ciekawą wiadomość od sklepu Aquastyl. Nie wiem, czy mogę ją tu wkleić, jesli nie, to zaznaczam, że robię to w dobrej wierze ;) . Oto ona:

 

JA: Witam, poszukuję wirnika do pompki Hydor L20. Ten ktory posiadam nie jest w najlepszym stanie i dlatego pmpka buczy. Czy jest możliwosc zamówienia i jesli tak, to jaka byłaby cena?

 

Pozdrawiam, Łukasz Filipek

 

AQUASTYL: Witam, jeżeli jest na stanie to kosztuje 26zł, a to mogę sprawdzić do wtorku. Czekam też na dostawę wirników do l25 pasuje do l20, ale dzieki budowie mialby Pan wydajnosc powyzej 1000l/h.

 

Z tego co rozumiem L20 i L25 różnią się tylko konstrukcją wirnika... Czy założenie wirnika od L25 do L20 nie odbije sie na trwałości pompki, która i tak jest niezbyt duza? Jaka jest Wasza opinia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widze, że zapowiada się mod pompki :D

 

Kupujesz L20... sprzedajesz wirnik... kupujesz wirnik od L25 i masz L25 po niższych kosztach :D

 

Chyba się nie odbije... jeżeli obie pompki miałby różnic tylko wirnik... ciekawe, że jeżeli obroty te same itd.. to tylko ułozenie łopatek ma tak wielki wpływ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1325961[/snapback]

 

Kurde wychodzi na to,że na tym forum nie ma rzeczy,której byście nie chcieli podkręcać.... :wink:

Ciekawe czy byłby to 1 na swiecie przypadek podkręcania pompki :P

Jak by sie udało to mozna przy kolejnym elemencie zestawu dodać @ cośtam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie zamówie, nawet gdyby to mialo byc 35zł, to tak dla sportu nie zaszkodzi :) Mod pompki zwiekszający jej wydajność... tego na forum rzeczywiscie jeszcze nie widzialem.

 

Edit:

 

Coś takiego znalazłem i nie wiem co myśleć.

 

L20 - moc = 14W

L25 - moc = 10W

 

L20 - l/h = 700

L25 - l/h = 1000

 

Trochę to zastanawiające. Jeszcze na dodatek ta akcja z wirnikiem pasujacym do obu modeli. Moj umysl detektywa podpowiada mi ze tu musi byc cos o czym nie wiemy.

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem L20 i L25 różnią się tylko konstrukcją wirnika... Czy założenie wirnika od L25 do L20 nie odbije sie na trwałości pompki, która i tak jest niezbyt duza? Jaka jest Wasza opinia?

1325961[/snapback]

hmm, pisałem już o tym wcześniej TUTAJ, zaraz umieszczę to w FAQ:

 

Ojej, a co mam jeszcze powiedzieć :mellow: Mam L20, która różni się od L25 budową plastikowej części wyrnika (magnetyczna jest taka sama).

Miałem już w swojej L20 pożyczony wirnik od L25. Pompka zachowywała się bez zmian jeśli chodzi o głośność czy wibracje, czyli nadal pozostała bezgłośna (być może mam jakiś wyjątkowy model, chociaż wątpie). Co do przepływu i mocy się nie wypowiem bo nie robiłem testu wysokościowego (na ile cm wypycha wodę) ani testu ilości litrów na godzinę (nie mam wodomierza w układzie).

IMHO skoro L25 ma ciut lepsze parametry od L20 przy mniejszej mocy ergo zawdzięcza to właśnie zmienionej budowie wirnika ERGO IMHO L20 z wirnikiem od L25 powinna być wydajniejsza od L25

Hehe.. nawet nie pomyślałem o tym, że zostałem moderem pompki :wink:

Edytowane przez ma3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...