Skocz do zawartości
kondzik90

Dziwny Problem Z Głośnikami

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zestawem głośników Creative Inspire p580 ponieważ dośc często nie mogę ustawić właściwej głośności gdyż głos sam skacze raz głośniej raz ciszej i jest to bardzo denerwujace najprawdopodobniej jest to wina pilota ponieważ takie rzeczy dzieją się gdy go przypadkowo poruszę albo dotknę a na przykład przyciśnięcie pokrętła głośnosci również powoduje skoki. Głośniki nie są już na gwarancji czy wiec da się to naprawić czy trzeba kupować nowego pilota jeżeli to na prawde jego wina. Niestety nie mogę sprawdzić z innym pilotem gdyż nikt ze znajomych nie ma podobnych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z creative Inspire 5300 :/ w 100% pilot ale jakoś sobie z tym radzę. Mam ten problem zazwyczaj na początku skali więc rozgłaśniam do połowy i potem reguluje już głośność w komputerze, ale jest to uciążliwe bo pare razy zdazylo mi się, ze hukło muzą po chacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nigdy żeby sprzedawali takie piloty (może używane). Ale jakby nowe były to też lecę na giełdę. W sumie to nie mam na razie problemów z pilotem ale w razie czego zapas bym zrobił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkrecilem swojego pilota i pod spodem na plytce na lutach pojawil sie bialy osad i wokol.. prawdpodobnie cos sie osadzilo na cynie (zesniadziala - miedz)? moglo sie tak zrobic? czego to moze byc przyczyna? i czy to by wyplynelo na to ze glosniki sie czasem same poglasniaja i sciszaja??

 

P.S. Znalaz ktos jakies piloty ?

Edytowane przez Hornblower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłem tydzień temu i nikt nie miał. Rozkręcę swojego i zobaczę co będe miał.

 

E:właśnie go rozkręciłem i też mam ten biały nalot ciekawe co to może być . Jak ojciec dzis wróci to się go spytam co to jest i jak to usunąć. Zauważyłem też że łączy on ze sobą niektóre ścieżki w okolicy regulatorów głośnosci i basów.

Edytowane przez kondzik90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku myslalem ze to midz zesniadziala (to reakcja utleniania miedzi chyba ?:P) ale przeciez te luty sa z cyny zrobione raczej wiec to chyba nie to... potem myslalem ze to jakas warstwa ochronna ( tak samo jak to zielone na srobkach od pokretel) nie mam pojecia co to moze byc i czy to jest przyczyna :? narazie tego nie ruszam bo moze sie okazac ze to ma tak byc, jak ktos bedzie cos wiecej wiedzial to niech napisze...

 

ewentualnie gg: 721815

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmyłem to ludwikiem ale raczej nie pomogło bo dalej tak jest ale przez przypadek poruszyłem kablami i okazało się że niektóre nie są poizolowane i mogą sie stykać. Zaraz porządnie zaizoluje kable i powiem co się stało>

 

Edit: YEEEAHHHHHHHHHHHHHH DZIAŁA!!!! trzeba przykleić kabel żeby wogóle się nie ruszał i wyczyścić wnętrze z tego białego osadu(ja to robiłem gąbką wodą i ludwikiem) i pięknie chodzi bez własnych regulacji

Edytowane przez kondzik90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam teraz loty z potencjometrem. Rozkręciłem, poruszyłem kablami i było dobrze ale znowu źle działa. Jak całkiem wyciszę potencjometrem muzykę to słychać ją cicho a nie powinno wcale. Też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka, mam to samo z T2900!!! jakie to jest wkur... :mur: moje creative kupiłem w PTR (przy okazji nie polecam tam kupować). U mnie ten problem pojawił sie gdy podłączyłem przez pilota słuchawki!!! kondzio90 jest dalej Ok po tym izolowaniu kabli??? Napisz szybko PLZ, bo to zaczyna negatywnie odbijać się na mojej psychice :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ten sam problem. rozkręcilem pilota, wyjąłem scalaka i dalej; Zdjąłem czrne pokrętło z tego potencjometru od głośności (jest jeszcze od basów) odkręcając śróbkę, potem taką białą osłonkę z potencjometru i moim oczom ukazał się taki elemencik śmieszny :). Otóż jest tam ten element co sie obraca i 'szoruje' on po ścieżkach na scalaku. Jest tak wygiety w dół w jednym miejscu. wiecie o co chodzi??

Okrągła blaszka która która w jednym miejscu jest wypukła w dół i dotyka układu scalonego na płytce. Trzeba to śrubokręcikiem delikatnie dosisnąć tak żeby ta blaszka lepiej stykała z tą płytka na ktorej jest umocowana. U mnie zadziałało. Jakby co to narysuje o co mi chodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o co ci chodzi, ale ja położyłem na to pokrętło kawałek grubego papierka zeby był lepszy docisk i działa mi bardzo dobrze :) Nie miałem czasu zeby rozkrecać wszystko, a tak to tylko rozkręciłem tą obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu chodzi o dobry docisk pewnego elementu. Fajnie ze mozna to domowym sposobem naprawic, choć wada ta stawia pod sporym znakiem zapytania jakość sprzetu od Creativa który uchodzi za markowy sprzet grający do kompów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z creative inspire 6700

probowałem dociskać różne elementy, próbowałem ładować tam papierek, pomogło może tylko na kilka godzin :( teraz to juz całkiem cisza w głośnikach.

przysłali mi ostanio nowy pilocik z creative, podpinam zadowolony ze cały problem mam z głowy, a tu dalej to samo :blink: nie mam juz pojęcia w czym tkwi problem, jeśłi nie pilot to co ? zasilacz ? soobwoofer :?

zauważyłem ze jak wyłanczam zasilanie i podpinam spowrotem to na ułamek sekundy pojawia się dźwięk (bardzo cicho) i spowrotem cisza, a moze to jednak ten potencjoimetr na pilocie, ale z drugiej strony nie przysyłali by mi chyba uszkodzonego pilocika <_<

 

moze ma ktos jakąs rade ? jakiś sposób na to ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...