Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dałem rade. Wgrałem nowego BIOSa i pojechałem do sklepu coolingu gdzie kupiłem Arctic Silver 5, przesmarowali mi nią jeszcze raz procka i przelozyli go tak jak pownien byc, teraz w BIOSie po właczeniu kompa mam 25 stopni , juz w samym systemie w idle 28- 30 stopni a max w stresie co miałem to po 2h grania w HL2 max 40 stopni. Srednia temperatura CPU w MBM5 jest teraz 30 stopni wiec juz chyba jest dobrze :) Zakupiłem sobie też nowy wentylek na tył budy ARCTIC COOLING FAN 3TC z termiczną regulacją http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=719

i moge go z czystym sumieniem polecic, ma wystarczajacy przeplyw, sam reguluje ilosc obrotow w zaleznosci od temp w obudowie i jest przy tym bardzo cichy.

 

Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie moimi postami.

 

Fotke wrzuce jak skoluje od kogos cyfrowke bo sam nie posiadam :?

Edytowane przez TomiURS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszczie :mellow: , skończyłem montaż Freezera 7, na moja płytę epox 8rda3+... Oczywiscie Socket A :) 8-) . Narazie mam nadzieję że się wygrzeje...ale temp sa o kilka stopni nizsze niż na Boxie.

prawdę powiedziawszy, montaż na Socket A , jest najlepszy jeśli się posiada, płytę z otworami wokół socketu, wystarczy wyprostowac , te 4 wypustki pod LGA 775, wywiercic w nich po dziurze, do tego przykręcić odpowiedni płaskownik, wkrecić śruby (4 mm), i system jest stabilny jak skała :) .

całość, po modyfikacji waży około 580 g..Duza część masy jest zlokalizowana w dole , więć moment gnący , nie jest aż taki duży.

Jeszcze tylko LM 317t, pod to podłączyć, i powinno, byc cicho...bo teraz nie jest_niestety :neutral:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasze dążenie za cisza mnie rozwala :D Ja tutaj mam box-a z celka i nie jest źle :)

Ale do rzeczy, wasze freezery są w stanie osiągnąć temperature 40*C to jest dobry wynik czy świetny czy jaki ? Ja np. mam teraz 45*C po 6 czy 7 godzinach pracy CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca mi się zmieniać BOX cooler jeżeli w idle mam 35C na podkręconym procku ? (2,6Ghz) ?? freezer 64 schłodziłby mi go jeszcze bardziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yooo :D zdolny kompik ;] nie wiem jak to wytrzymujesz, mnie zwykle po dwóch dniach szlag trafia :D ale kiedy świeci słońce i t domu nie jest zbyt cicho to komp jest tylko puszką ( w nocy sapiącą bestją :] ). Gdzie ty kupujesz że aż 80 zeta ? :D na allegro masz pewniaka za 69zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolicz jeszcze koszty wysyłki to będzie jakieś 75zł :)

1613414[/snapback]

Dodaj sobie całkiem niezłą pastę MX-1 w komplecie,którą widziałem na Allegro za 16zł.Po zmianie wentylatora mam obecnie 33 idle 45 stres ale pasta nakładana w sobotę jeszcze kilka dni i kręcenie kompa :D Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nareszczie :mellow: , skończyłem montaż Freezera 7, na moja płytę epox 8rda3+... Oczywiscie Socket A :)  8-) . Narazie mam nadzieję że się wygrzeje...ale temp sa o kilka stopni nizsze niż na Boxie.

prawdę powiedziawszy, montaż na Socket A ,  jest najlepszy jeśli się posiada, płytę z otworami wokół socketu, wystarczy wyprostowac , te 4 wypustki pod LGA 775, wywiercic w nich po dziurze, do tego przykręcić  odpowiedni płaskownik, wkrecić śruby (4 mm), i system jest stabilny jak skała :) .

całość, po modyfikacji waży około 580 g..Duza część masy jest zlokalizowana w dole , więć moment gnący , nie jest aż taki duży.

Jeszcze tylko LM 317t, pod to podłączyć, i powinno, byc cicho...bo teraz nie jest_niestety :neutral:

1612131[/snapback]

andrewthx moglbys zarzucic jakimis fotami zo obrobki tego coolera, to bym go wrzucil na swojego epoxa 8rda+ - to blizniana plytka wiec powinno pasowac. rzuc na forum albo na maila do mnie niuti2@o2.pl

Thnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrewthx moglbys zarzucic jakimis fotami zo obrobki tego coolera, to bym go wrzucil na swojego epoxa 8rda+ - to blizniana plytka wiec powinno pasowac. rzuc na forum albo na maila do mnie niuti2@o2.pl

Thnx

1613677[/snapback]

Lepiej na forum, niech wszyscy korzystaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko :) foty będą, ale nie teraz, bo aparat wypożyczyłem.

Temperatury, trochę mnie martwią, ale nie miałem żadnej dobrej pasty pod reką,(myślę że przy ocz, remp spadnie o 5 stopni)

Temp na AXP @ 2 Ghz, to 51 stopni,, trochę dużo.Byłoby mniej, gdyby dać radiator na górę bloku pobierajacego ciepło.

(cos takiego jak jest w Scythe Ninja), znacznie zmniejszyłoby to temp w Idle

Obecnie Freezer działa w w trybie pasywnym @ 1.25 GHz, 1,45 V, temp 41 stopni (foobar, net,e2k)

 

Wracając do montażu,lepiej sie to trzyma niz zrobił Kobrowisko...(tak sądzę :) )

Jak pisałem najlepiej się zaopatrzyć w najtańszego freezera 7.Potem wystarczy odkręcić zapinkę( ja musiałem śruby wywiercić _niestety).Sama zapinka składa się z 3 części: uchwytu mocujacego, i 2 , dwunożnych "pająków" .Trzeba je oczywiście (pająki) rozprostować, gdyz rozstaw dziur pod LGA to 72 mm.

Kolejną rzecza potrzebną do montażu są 2 płaskowniki stalowe.(szerokość między 15 a 20 mm).Otwory wokół Socket A to 66 i 36 mm., i jedyny mozliwy montaż, musi się odbyć od strony 36 mm. rozstawu.

w 1 fazie montażu, najlepiej , postawić cały radiator z rozprostowanymi"nogami" na sockecie, i położyc na nich płaskowniki, i zaznaczyć sobie miejsca do wiercenia (płaskownik z zapinką).

Po przymocowaniu zapinki i płaskownika,należy wywiercić kolejne dziury w płaskowniku, których rozstaw, to 36 mm.

końcowy etap, to montaż śrub (4 mm), które nalezy zabezpieczyć od spodu płyty, gumowymi podkładkami (idealnie pasuja z gwoździ dekarskich), od góry , należy wykonac taką samą operację, i przykręcić nakrętkę.Dzieki temu śruby stoją nieruchomo. Skręcone płaskowniki ( po regulacji) z zapinką, powinny idealnie nachodzić na śruby.

Copper shim to rzecz konieczna przy montażu.Idealnie skreca się wszystko od strony RAMu, od strony kondensatorów ,jedyny problem , to założenie nakrętek.

 

Cieżko opisywać prace slusarskie :) , ale niestety, nie mam teraz czym zrobic zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko :)  foty będą, ale nie teraz, bo aparat wypożyczyłem.

Temperatury, trochę mnie martwią, ale nie miałem  żadnej dobrej pasty pod reką,(myślę że przy ocz, remp spadnie o 5 stopni)

Temp na AXP @ 2 Ghz, to 51 stopni,, trochę dużo.Byłoby mniej, gdyby dać radiator na górę bloku  pobierajacego ciepło.

(cos takiego jak jest w Scythe Ninja), znacznie zmniejszyłoby to temp w Idle

1614125[/snapback]

 

:( to troche duzo jak na niby tak wydajna maszynke a ile miales przy wczesniejszym chlodzeniu ??? ja obecnie na tym co w podpisie mam okolo 41 w idle 52 w stress i zmartwiles mnie tym faktem ze jest 51 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kolejny test, tym razem na 2160 MHz, 1,725 V. Temp max to 50 stopni. (idle - 32 stopnie)

Radiator, jest zimny, myslę że  temp mozna znacznie obnizyc, przez lepsze docisniecie, szlif spodu , i dobra pastę

1615832[/snapback]

 

znaczy sie spodu nie szlifowales ?? tylko jest fabrycznie szlifowany?, hmm lepszy docisk??? nie wiem czy to cos da, moze o 1-2 stopnie, a wogole adrewthx jakiego ty masz oryginalnego proca? axp 1700+ czy inny model??? i ile miales na wczesniejszym coolerze stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam axp 2000, Prawdę powiedziawszy, nie jest to zrobione (w sensie pasty, shima, idealnego docisku), idealnie.Zresztą Kobrowisko, też ma jakieś słabe wyniki.może to kwestia tego, iż 2 duże HP, nie nadaja sie na taki mały rdzeń.Zresztą po zrobieniu wszystkiego idealnie wkleje wyniki.

Jednego nie można freezerowi zarzucić, na 7v jest niesłyszalny, a temp sa wyższe o jakies 2 stopnie, a o ciszę mi chodziło

 

EDIT

 

Mógłbys powiedzieć jakiego chłodzenia+pasty używasz na CPU?

Edytowane przez andrewthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w idle jest teraz mniej wiecej tak, czasem spadnie do 26, 25 stopni. Przy okazji mam jeszcze jendo pytanie, jak u mnie z napieciami ??? Sa w normie ??? Mam Chiefteca 410 W...

 

Dołączona grafika

 

Aha czy jak nie znam sie na OC to polecacie robic to samemu przy pomocy roznych poradników w necie czy lepiej zeby podkrecił mi tego A64 ktos kto sie na tym zna ??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziele sie swoja uwaga:

dotychczas moj priocek pIV3,2 byl chlodzony zalmanem 7000b-cu, i powiem szczerze ze porownujac go do obecnego freezera 4 jest przereklamowanym i baaaardzo glosnym wentylatorem, jednym slowem polecam jego wymiane:D !

 

temperatura procesora na zalmanie: 55st.

temperatura na freezerze: 47-48st. (jeszcze swieza pasta)

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura procesora na zalmanie: 55st.

temperatura na freezerze:                47-48st. (jeszcze swieza pasta)

pzdr.

1620602[/snapback]

Witam.I trochę poczekasz na jej wygrzanie :D na stronie arctica producent podaje 200 godzin wygrzewania pasty.Połowę już mam :rolleyes: potem kręcenie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...