Skocz do zawartości
tomasir

Duren 1000@1180 i wiecej?

Rekomendowane odpowiedzi

Moj duren (Seria AHHAA) po zwiekszeniu magistralki bujnal sie na 1160.Jak dolozylem mu napiecia 0,075 to na 1180 chodzi 100 % stabilnie.Na 1190 tez wstaje ale pod windom cos sie wali.Przy magistrali 120 nawet nie chce ruszyc... Co robic?Chlode go titanem i max.osiaga 48 stopni przy zamknietej obudowie. Warto odblokowac mnoznik i probowac wycisnac z niego wiecej?Moze poprawic chlodzenie i wtedy poprobowac bez zmiany mnoznika?A moze zostawic go przy normalnym napieciu i leciec na 1160?Prosze i rady i propozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam d1000 i titana, wiec jestem w podobnej sytuacji. U mnie 100% stabilnie na nominalnym napieciu wyciaga 10X112. Przy podniesionym o 0.05V chodzi stabilnie na 10,5X110. Wiecej mi sie nie chcialo testowac. Przy napieciu 1.8V na 9X133 rusza ale podczas cpu stability sie wywala, wiec pewnie trzeba dac jeszcze wiecej napiecia. Z tym, ze wtedy na titanie byloby kiepsko z temperatura. Ale np na tym 1150 mialem max 44 przy full load, wiec troche rezerwy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój na chłodzeniu powietrznym - 11*100 (nie bawiłem się magistralą) a na wodnym bez problemu 12*100 (przy 12,5 idzie - tylko niektóre gry - MoH - wieszją się totalnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coz moj D1000 chodzi nawet na 1300MHz, ale ma chlodzenie wodne + zeszlifowalem z niego te glupie napisy i wypolerowalem na lustro - spadek temperatury o 2stC. Mnoznik zawsze warto odblokowac, bo roznica miedzy 1200@100Mhz a 1200@140Mhz jest spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszczie sie że bez odblokowywania mnoznika poszedł wasz na 1200, mój idzie tylko na 1130 przy @ FSB.... cooler spire (lustro :lol: ) temp <38 'C a @ malutki, musze zamalowac mostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm ja magistralą też nie kręcę z uwagi na chipset KT133 który ogranicza, ale mnożnkiem bez problemowo bez żadnych zwichów (wielogodzinne testy podczas gry w metal of honor oraz UT,również mareczki się nie wieszały) napięcie 1.85V chłodzenie Spire5E34B3-H temp 31stopni przy max obciążeniu 42stopnie , na mnożniku 12,5 również wstaje ale jest tylko 1200 pewnie się nie da połówek na mojej płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem durona to zawsze mi pracował na fsb 133. Przyspiesza o kompa ! Nawet jak jest 7,5x133 to przyrost w wydajności około 10 % w stosunku do 10x100. Bardzo dobrze chodzi na 8x133 i 8,5x133 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak o Duronach mowa. To pomóżcie mój Duron 1,2 nie chce ruszyć na 133 nawet jak obniżę mnożnik ! Nawet na 7x133. Po prostu jak ustawie 133 to zima !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi jak na konfigu. Vcore podniesione o 0.1 V ,chłodzenie Titan TTC-D5TB z obniżonymi obrotami na 2800 ,load-47*C idle-nie mam pojęcia 8) .UD agent w tle 24 h/dobe ,proc stabilny jak skała.

Wofek : coś musisz mieć z płytą ,mój procek wstaje przy każdej magistrali ,z odpowiednim mnożnikiem ofkors.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...