Skocz do zawartości
fit

Chłodzenie Fita - Wer. 3.01

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś prezentowałem wczesną wersję mojego WC - w zasadzie natychmiast jak udało mi się zrealizować projekt 100%Cu - myślę że czas na prezentację całości - mam nadzieję że zdjęcia Was nie znudzą - chociaż nie są zbyt kolorowe i świecące...

celem stosowania WC była cisza, wydajność nie jest dla mnie żadnym priorytetem więc krytykę typu " a mogłeś dać jeszcze 4 wiatraki" sobie podarujcie, obudowa jest wyklejona matą bitumiczną oraz wyłożona gąbką (zreszta po co mi dodatkowe wiatraki - mam 6.5k w 3dmark2005 i to chyba na razie starczy

 

ze względów bezpieczeństwa (miałem już 4 potopy) w obudowie nie ma ani kawałka węża ( no wiem wiem - nie świeci... ale akurat fanem światełek nie jestem )

 

a więc zaczynamy skromnie od zwykłego grafitowego Dragona Midi:

 

Dołączona grafika

 

w tle widać stary shroudzik (tfu może ktoś wymyśli polski termin??)

nowy wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

zestaw napędza Grundfos UP15-14B - napełnianie i odpowietrzanie zrobione jest na zaworze kulowym:

Dołączona grafika

 

do obudowy woda dostarczana jest wężami 12/17 bez cybantow :D

Dołączona grafika

 

woda wpada do układu rurką 15mm celując na środek Uriela1 z topem z poliwęglanu (thx PiotrekZet)

 

Dołączona grafika

 

potem rozdzielenie strumienia na NB i GPU (to też jakieś dzieła panów od Uriela):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

z GPU jest już długa rurka do zasilacza a strumień z NB jeszcze omywa twardy dysk (no trzeba popatrzec zeby znalezc HDD wsród tej gąbki - całość wygląda z daleka tak:

 

Dołączona grafika

 

ostatni chłodzony jest zasilacz (właściwie "przy okazji" zrobiłem trwały i mocny wylot wody)

aktualnie ze wzgledow akustycznych wiatrak jest na zewnatrz zasilacza - wewnatrz budy - mniejszy świst a hałas lepiej tłumiony

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

komp w zasadzie jest mobilny :D - dwie osoby współpracując mogą go swobodnie przenosic

 

montaż i demontaż całego zestawu rurek trwa tak jakieś 15 minut... aczkolwiek jestem na etapie zamknięcia budy na kluczyk i nieotwierania przez rok...

 

Dołączona grafika

 

chlodzenie grafy

Dołączona grafika

 

ram-y

Dołączona grafika

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gąbka może i nie pasuje bo jest nieładna ale też skuteczna... niestety w absolutnie bezgłośnym kompie słychać najcichszy nawet dysk - pewnie że lepiejby było jakby była czarna... ale nie miałem

 

zasilacz jest chłodzony wymiennikiem - ta blacha na aluminiowym radiatorze jest miedziana i przylutowana srebrem do rurki miedzianej (no jest poniklowana więc może mylić) - układ w "idle" pracuje bez wiatraka w zasilaczu

 

rurki są na szybkozłaczki (na zdjęciu NB widać wyraźnie) - instaluje się prosto - wsuwasz rurkę w szypkozłączkę i już :D (szczelność zapewnia O-ring)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Power by AMD - krótko i treściwie, ale praktycznie te słowo oddaje całkowicie moje nastawienie do budy fita

 

+ za brak węży w budzie

+ za gąbki pod twardzielem :wink:

+ za przerobienie zasiłki

 

subiektywnie jeszcze: pompka, ahh... Grundfos... i wszystko jasne :wink:, shroud może być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fit pięknie tobie to wyszło, naprawde respekt, jak to napisał POWER BY AMD.

Ale powiedz jak tam temperaturki i OC, szczególnie na k. graficznej, bo te radiatorki jak sie nie myle to z Thermalrighta zrobione są, ale szkoda że po stronie GPU nic nie ma na pamięciach :-|

Fajna robota, a zarazem żmódna z dobieraniem tych "rurek"

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!k, widziałem te dodane zdjęcie :D , ale nie wiem dlaczego to napisałem, może spojrzałem na te starsze zdjęcia i zadziałała jakaś siła perswazji na mnie :blink: (w kaftan normalnie :lol: ).

fit, jak możesz to daj zdjęcia z wnętrzna budy, bo te co są, to jak się nie mylę, to z przed kwietniowej walki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rurki są miedziane? Poniklowane dlatego srebrne? Lutowałeś je czy kleiłeś?

 

Widzę, że bloczki przykręcałeś bez sprężynek - dla mnie hardcore ....

 

Ten bloczek na grafie ma szybkozłączki Camozzi? Te szybkozłączki nadają się do rurek? A może to jednak nie te Camozzi

 

Czemu od jednej ze śrub bloczka procesora odchodzą jakieś kabelki? Podświetlenie? Uziemienie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HA wkrótce test mobilności !!! jadę na zlot TactOpsa w weekend majowy - mam zamiar zabrac kompa BEZ SPUSZCZANIA WODY !!!

 

troche go poprzerabiałem - piekna obudowa na chłodnicę z MDFu nie sprawdza się akustycznie - słychać szum wody płynącej w Ładzie :!: (zjawisko dla mnie tajemnicze - zblizałem ładę do obudowy i im bliżej łada pudła tym głośniejszy szum - poza obudową cisza jak makiem zasiał)

- zrobiłem shroud z wykładziny wełnianej którą mam na podłodze - nieżle się maskuje chociaż nie jest taki ładny... (kurde jest wręcz brzydki :))

 

@ANdy - bloczki są bez sprężynek ale za to na podkładki nylonowe :D

rurki poniklowane wchodzą w Camozzi bez trudu - a te kabelki to od termistora mierzacego temperaturę bloku i regulującego automatycnie prędkość wiatraków na chłodnicy

 

 

ktos pytał o temperatury - nie wiem jak się mierzy :roll: - jakoś nie mam zaufania do BIOS-a, pozatym mam to w nosie - byle bylo stabilnie (miałem kiedyś Celinę chłodzaona pasywnie i faktycznie mogła mieć 75 st w stresie - o radiator można bylo się oparzyć)

 

zdjęcia wnętrza zaktualizuję wkrótce

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie shrouda wpakowałem - możecie się pośmiać :D

 

jeżeli chodzi o radiatory na grafę to zrobione są ze 100% miedzianego Titana do P4 - kupiony za 40 zł na allegro - jest prostrzy w obróbce niż Volcano7 gdyż finy są tak cienkie że da się je ciąć nożyczkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee bloczki teraz juz czyste - troche osadu zostało po tym jak miałem ładę bez Copala - teraz wywaliłem z łady żelazne elementy i mam w obiegu czystą wodę...

1412709[/snapback]

Czysta woda bez żadnych dodatków?

Hmmm, tylko kwestia czasu jak pojawią się glony ... Też tak miałem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super fajnie zrobione to chlodzonko, co do shrouda z wykladzina jest ok trza tylko na kantach dac np aluminowy kontownik tak jak w kolumach estradowych sie robi bedze fajny efekt wtedy wszelkie niedorbki sie schowaja, ewnetualne grille jeszcze na wentyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...