Skocz do zawartości
luks__pl

A-data Ddr400 Test :)

Rekomendowane odpowiedzi

witam

stałem sie posiadaczem 2x512 a data i jestem w szoku

245 x 10 w pełni stabilne na 2.9v (2,5-3-3-11 odczyt z aidy 3728 zapis 1416)

250 wchodzi ale na małych mnożnikach to na biosie cpc of na cpc on 230 niestabilne , na 2-2-2-x zwis po załadowaniu windozy

miałem kingstony wcześniej i to był syf w porównaniu do a data

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

stałem sie posiadaczem 2x512 a data i jestem w szoku

245 x 10 w pełni stabilne na 2.9v (2,5-3-3-11 odczyt z aidy 3728 zapis 1416)

250 wchodzi ale na małych mnożnikach to na biosie cpc of na cpc on 230 niestabilne , na 2-2-2-x zwis po załadowaniu windozy

miałem kingstony wcześniej i to był syf w porównaniu do a data

1362678[/snapback]

Gdzie kupione i w jakiej cenie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie, upłyneło troche wody w kranie od ostatniego postu w tym temacie.

 

Posiadacze a-data pc400 proszę napiszcie coś o doświadczeniach z tymi pamiątkami, bo z postów które tutaj są nic nie wynika, jestem zainteresowany zmianą obsikanych hynixów na jakieś pamięci które będą działać stabilnie z nforce2 i będą tanie ;)

 

Tak przy okazji to na forum xtremesystem w temacie o OC venice są sygnały że venice niechce działać z hynixami :/ dlatego trzeba się zacząć rozglądać za czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra panowie, upłyneło troche wody w kranie od ostatniego postu w tym temacie.

 

Posiadacze a-data pc400 proszę napiszcie coś o doświadczeniach z tymi pamiątkami, bo z postów które tutaj są nic nie wynika, jestem zainteresowany zmianą obsikanych hynixów na jakieś pamięci które będą działać stabilnie z nforce2 i będą tanie ;)

 

Tak przy okazji to na forum xtremesystem w temacie o OC venice są sygnały że venice niechce działać z hynixami :/ dlatego trzeba się zacząć rozglądać za czymś innym.

1454028[/snapback]

Ja mam te pamieci ale chwilowo na nForce 2, i działają bardzo dobrze i stabilnie.

 

Testy będę mógł robić, jak ostatecznie przesiąde się na Athlon 64, bo chwilowo się sytuacja skomplikowała :wink:

 

Teraz na tym Athlonie XP nie będę robił testów bo nie ma sensu, procesor ma zaniżone taktowanie, żeby były niższe temp. i ciszej chodził ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nikt mnie nie zlinczuje za odkopanie tego tematu ;) Ale cóż nie bedę zakładał nowego.

 

Oczywiście dotyczy to tytułowych A-DATA DDR400 512MB.

 

Już się te pamięci trochę bardziej rozeszły i mam nadzieję, że się pochwalą posiadacze co z nich wycisnęli.

 

Krótko.

 

@200MHz 2-3-3-6

@250MHz 2,5-3-4-7

 

Na 255Mhz nie chcą działać poprawnie, ale to wina napięcia max mogę ustawić 2,8V realnie jest 2,77V :( Epox 8KDA3I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa na BH-18 od razu :mur: . 2.8v i 250 na winbondach <_<

masell - spójrz na datę. wtedy było mało wiadomo o tych pamiątkach. swego czasu robiono je na winbondach ch5. obecnie produkuje sie je na tccc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te wszystkie wyniki podkręcania co podajecie to są na 1T?

piszcie szegóły ;)

 

zastanawiam się nad parką takich A-Dat, liczę że polecą 240MHz na 1T

czy 300zł za nie to dobra cena?

 

POzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2125191[/snapback]

te wszystkie wyniki podkręcania co podajecie to są na 1T?

piszcie szegóły ;)

 

zastanawiam się nad parką takich A-Dat, liczę że polecą 240MHz na 1T

czy 300zł za nie to dobra cena?

 

POzdr.

no zazwyczaj wyniki pamieci daje sie przy 1T ;) miałem kilka parek i wyszstkie robiły 240 mhz 1T przy napięciu poniżej 2.8V

 

btw.. gdzie mozna je za 300 zł dostac ?

Edytowane przez MILANS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCCC. widze ze ci te ramce słabo latają. kupiłes nówki czy używki? niektórzy "znawcy" katują je wysokimi napieciami i od razu potencjał pamieci maleje

no zazwyczaj wyniki pamieci daje sie przy 1T ;) miałem kilka parek i wyszstkie robiły 240 mhz 1T przy napięciu poniżej 2.8V

 

btw.. gdzie mozna je za 300 zł dostac ?

No dzięki. Wkońcu ktoś odpisał :)

Kupiłem jako nówki przez allegro, z tym że paragon był wystawiony przez krakowski bit computer a w ofercie ich wtedy nie mieli, hmmm.

No faktycznie wyższe napięcie niewiele daje ale niższe też nic nie poprawia. Próbowałem na 2.5V było gorzej.

Nie są to jakieś demony OC.

 

Te 240 Mhz to robiły przy domyslnych timingach i w dualu? Jeżeli tak to faktycznie miałeś lepsze sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.5-4-4-8 to były przeciętne sztuki. najlepsze robią 250 mhz 2.5-3-3-7

 

co do wysokiego napięcia chyba źle mnie zrozumiałes. chodziło mi o to ze ich wcześniejszy właściciel mógł troche przedobrzyć z napięciem. pokatował pamiatki 3.2 - 3.4V i juz po oc. znam takiego jednego z krakowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...