Skocz do zawartości
deuz

Klasyk - Podkręcanie Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pentiuma 3 katmai slot 1 500Mhz,Aktualnie pracuyje mi on z FSB = 117Mhz,ale moja płyta Aopen Ax63 moze pracowac z fsb = 153MHZ:) ale powyzej tych 117 nie da rady.Pamieci oczywiście PC133,karta Ati rage 128 i ona powinna chodzic z zegarem 120 lub 133MHZ.Nie wiem co sprawdzic co zrobic lub co zmienic w moim kompie abym go jerszcze mógł wykręcić bowiem mnożnik jest zblokowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co kompiuter po prostu nie chce sie uruchomic tzn wlacza sie ale nic sie nie dzieje.Co do temperatury to sie nie obawiam,bo mam dodatkowy cooler na obudowie od góry kompa:) i temp nie pszekracza myśle 35- 40st- mówie tak bo AopenAx63 nie maja termometra:D.PS,Mi sie wysypuje juz przy magistrali 120MHZ

Edytowane przez deuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Cie Pluska wzięło na posty.. weź lepiej udział w sondach...

 

Slotowe procki są bardzo solidnie blokowane...

 

Lepiej zerwij chłodzenie (pewnie żyto kleju :) ) i pobaw się lutownicą jeśli masz odpowiednią, nei biosz się i znajdziesz informacje w necie co i gdzie zrobić (podobno z lutownicą na takim procusiu można bardzo wiele zdziałać :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze mozna zakleic pewne piny na złączu procka,daje to prace z fsb=133 ale lipa nie dzala,problem pozostał,i wiecier co zastanawiam sie czym mozn azastapic paste termoprzewodzącą ,chodzi mi o specyfik domowy?????

:ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze pamietam to PIII 500Mhz nie krecily sie najlepiej. Mialem kiedys PIII 450 (najslabszy PIII) i spokojnie chodzil na FSB133 (600Mhz) tylko sie skurczybyk cholernie grzal a ja wtedy zaczynalem swoja przygode z O/C i nie wiedzialem ze temperatura ma taki wplyw na O/C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...