Skocz do zawartości
gawadam

Lcd 17" Do Grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam monitora dobrze sprawującego się w grach FPP (brak smużenia, ładne kolory i dobra geometria) i w zastosowaniach biurowych. Myślałem nad Samsungiem 172X i iiyamą E435S-S. Ważne aby monitor cena manitora nie przekraczała 1700zł (max)

 

LINKI:

Samsung 172X

iiyama E435S-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jesli chodzi o smuzenie to zapomnij , i tak bedzie. Geometria jest zawsze świetna. Z kolorami moze być problem ( bedą jakby to ująć cukierkowate). Ja na twoim miejscu jeśli sie uparłeś na lcd wziąłbym smasunga gdyż z iiyamą mogą ,ale nie muszą byc problemy. Słyszałem ze ostatnio firma się popsuła. Jeśli chodzi o gwarancje to IIyama wyprzedza Samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodobał mi sięten Sony HX73 naprawde elegancko wygląda :D, tylko czas reakcj 16ms.. wydaj mi się to dość dużo jak np. do gier FPP ma któś ten sprzęt?? jak się sprawuje w praktyce ?? Na komputroniku ma dość dobre komentarze ale wiadomo jak to jest z takimi opiniami... ludzie kupują a potem (w większości przypadków) wystawiają pozytywy aby innych przekonać... :)

 

Co do smużenia czy przy 16ms przeszkadza ono w grach typu NFS:U2, HalfLife 2, CS itp itd etc??

 

PS: Nie upieram się przy żadnym z w/w modeli sam jeszcze nie wiem co wybrać a te 2 (samsung i iiyame) wpisałem bo wydały mi się interesujące :)

Pozdr.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lg L1730B i ma 16 ms reakcji matrycy.Smużenie występuje , ale da sie pograc. Sprawa jest do przyzwyczajenia. Radze Ci nie brac żadnej LG, występuje problem z równomiernym podświetleniem. Chciałem cos zrobić w 3dmaxie i zobaczyłem ze w jednym rogu biały jest biały a na przeciwnym rogu jest biało-szoro-niebieski, zresztę te róznice widac gołym okiem na pulpicie.Dziś jade do serwisu a monitor mam od 5 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom to LG odpada ;), tylko teraz mam dylemat czy brać coś na 12ms-słyszałem że smnużenie jest nie widoczne czy też SonyHX73 (świetnie wygląda :D:D) z 16ms... albo rzucić się na 10ms :D

 

Pracuje ktoś na monitorach 16ms i 12ms?? jak duża jest różnica??

 

EDIT: znalazłem jeszcze takie coś: ViewSonic Co o tym sądzicie?

Edytowane przez gawadam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polecam PHILIPS 170B5, kupiłem go dwa dni temu i muszę przyznać że w grach spisuje się znakomicie. Smużenie jest minimalne, w grach wręcz nie wykrywalne, widoczne tylko w specyficznych testach. Philips daje gwarancje Zero Bright Doot, czyli przez cały okres gwarancji nie może pokazać się żaden jasny punkt.

Podświetlanie, przynajmniej w moim egzemplarzu równomierne.

Dodatkowym atutem jest cena tego monitora, można go kupić za 1200-1300 PLN.

Polecam serwis www.mva.pl, jeśli chodzi o testy rzetelniejszych nie znajdziesz. W teście tego monitora mva napisało "Opisywany monitor LCD stanowi wyraźny krok naprzód w dziedzinie redukcji czasu reakcji", naocznie mogę to potwierdzić.

Jeśli chodzi o czasy reakcji 12,10,8 ms to nie daj się zwieść, jest to marketingowy bełkot, papierkowe dane mające mało wspólnego z praktyką. Wystarczy poczytać ostatni test EIZO 578 który według speców z marketingu jest super hiper, posiada dopalacze kryształków, a w praktyce okazuje się że nie jest to monitor do zastosowań multimedialnych, bo smuży.

Najlepiej sam potestuj monitory i dopiero wybierz, ja takiej możliwości nie miałem, przy wyborze opierałem się na opiniach wyczytanych w servisie mva, i muszę przyznać że dobrze wybrałem.

Pamietaj tylko że wszystkie matryce TN mają małe kąty widzenia i może być to trochę denerwujące, polecam matryce S-IPS ale to już wydatek rzędu 2000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wlasnie bede bronil LG bo widzialem nie jeden monitor tej firmy i naprawde sa OK. Potwierdza to jeszcze wiele recenzji i testów.

Napewno na uwage zasluguja modele 1720P i 1730P. Sam mialem brac 1730P ale akurat nie bylo go w sklepie i byl o 100zł drozszy od Samsunga :)

Ale zakupu nie załuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Lg L1730B i ma 16 ms reakcji matrycy.Smużenie występuje , ale da sie pograc. Sprawa jest do przyzwyczajenia. Radze Ci nie brac żadnej LG, występuje problem z równomiernym podświetleniem. Chciałem cos zrobić w 3dmaxie i zobaczyłem ze w jednym rogu biały jest biały a na przeciwnym rogu jest biało-szoro-niebieski, zresztę te róznice widac gołym okiem na pulpicie.Dziś jade do serwisu a monitor mam od 5 dni.

1314676[/snapback]

LG ma 12ms akurat ten model!(przynajmniej teoretycznie)

 

Jeżeli o to chodzi to jaki model wybierz sklep lub serwis (najlepiej wieczorem) postaw obok siebie modele róznych firm i sprawdź jak to wygląda.

 

Fakt model który oddałem do serwisu miał troche bardziej świecące brzegi w nocy niz ten drugi co mam.

 

Ale kolory i ostrośc jest bardzo dobra

LG daje naprawdę dobra gwarancje i nie ma problemów z serwisem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank ma 16ms a 12ms to chwyt marketingowy. Prosze wejsc na serwis www.mva.pl i sprawdzić. P.S

Wymieniłem Lg na Phillipsa ale crt. Mam nadzieje ze mnie nie zawiedziedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank ma 16ms a 12ms to chwyt marketingowy. Prosze wejsc na serwis www.mva.pl i sprawdzić. P.S

Wymieniłem Lg na Phillipsa ale crt. Mam nadzieje ze mnie nie zawiedziedzie

1315134[/snapback]

Na testach Mva to nawet 10ms IIyama ma 16ms, tam prawie wszystkie monitory <16ms są oceniane na =16ms.

Nie zaprzeczam że to chwyt marketingowy :wink: , ale nie dotyczy to tylko LG.

 

P.S. Widocznie tobie wogóle nie odpowiadał obraz na LCD, przecież dosknale wiadomo, że technologia LCD nie jest jeszcze "super" doskonała i dotyczy to wszystkich marek.

Edytowane przez bodziu8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni model Philips 170B5 od Philips 170P5??

 

chyba już wiem :) przynajmniej mi się tak zdaje, bo chyba w 170P5 na wyposażeniu jest kabel DVI, a w 170B5 go nie ma

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym się różni model Philips 170B5 od Philips 170P5??

 

chyba już wiem :)  przynajmniej mi się tak zdaje, bo chyba w 170P5 na wyposażeniu jest kabel DVI, a w 170B5 go nie ma

1315384[/snapback]

Różnią się kablem, oraz tym że P ma jeszcze pivot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o firmie Viewsonic (link zamieściłem w wyższym poście)??

Znalazłem kolejny ciekawy model tym razem z pod stajni LG: L1740P, a i jeszcze jedno jak wygląda sprawa z gwarancją?? czy jeśli rogi ekranu są nierównomiernie podświetlone to mogę wymienić dany egzemplarz na inny??Jeśli chodzi o wygasłe piksele to chyba każda firma reklamuje wadliwy model?? Niestety nie mam możliwości porównania danych monitorków więc zdaje sięna wasze spostrzeżenia :)

 

Obecnie jestem pomiędzy Sony HX73s, LG L1740P Flatron (tylko jeśli możliwa będzie wymiana z powodu złego podświetlenia rogów)... ale tak do końca to jeszcze nie jestem pewien.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym LG 1740P zacząłem się interesować kiedy czytałem opinie i testy LG 1730P. Myślę, że posiada on te same zalety + o wiele ładniejszy wygląd (brak funkcji PIVOT, ale nie wiem ilu ludziom jest ona potrzebna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam po przejrzeniu testów na mvp.pl itp ale dalej nie jestem pewien co do wyboru choć szala przechyla się na strone SonyHX73P (wygląd), oba monitory są na tej samej matrycy więc i kąty widzenia są takie same 160/140 i 16ms(LG podaje 160/160 i 12ms ale z tego co się dowiedziałem jest to raczej zabieg marketingowy). Jakieś sugestie? Na co jeszcze powienienem zwrócić uwagę?? porównywał ktoś te 2 lcd'ki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam samsunga 191T z czasem reakcji 25 ms i faktycznie smuzenie jest dosyc widoczne ale nie prawda jest to ze w fpp nie da sie pograc bo to jest tylko kwestia przyzwyczajenia

oczywiscie nie mowie tu o maniakalnym graniu w csa czy cos ala bo do takich zastosowan nawet 12ms sie nie nadaje

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli LCD do grania to najlepszym rozwiazaniem bedzie Samsung 710T. Sam kupowalem monitorek do CSa :D Przeczytalem wiele opinii, testow i recenzji. Potem jeszcze ogladalem kilka monitorow na zywo. Wybralem Samsunga i jestem bardzo zadowolony. Swietny kompromis pomiedzy jakoscia obrazu a czasem reakcji. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mialem ten dylemat 3miechy temu i kupilem iiyame- najlepsza gwara no i moniotrek tez ok:)

 

Co do sony moze ja mam pecha ale z gwarancją bywa w sony cięzko

(problemy z aparatem sony v1 oraz discmanem)

 

Samsungi podobno są bardzo fajne 710T o ile pamietam.....

 

LG to moim zdaniem shit od nagrywarek po lcd, telewizory itd.

 

Ja bym bral iiyame lub samsunga

 

A jeszcze jedno co do kolorow to jedyne do czego mozna sie przyczepic to czarny.. ale to w lcd standart.. reszta ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu wy wszyscy sie tak czepiacie tego czarnego koloru. U mnie moze nie jest to taka typowa czern jak ma byc ale mi to wogle nie przeszkadza w niczym...

Bardziej doczepilbym sie nie pelnej palety kolorów jaka wystwietla LCD bo np. u mnie ciezko jest odroznic bialy od jasno kremowego koloru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam teraz dylemat co kupic! 3 propozycje:

 

Samsung SyncMaster TFT 710T

 

LG FlatronLCD L1730B

 

BENQ FP71E+

 

Benq niby kusi swoja reakcja 8ms ale na ile jest to prawda nie wiadomo, pozatym sama firma chyba nie jest znaczaca wiec chyba najlepszym faworytem jest samsung!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG FlatronLCD L1730B z tego co mi wiadomo to jest to samo co LG L1740-różnią się tylko obudową. Sony już odrzuciłem, przepłacił bym kuopując go. Też zastanamwim się nad Samsungiem TFT 710T. Mam w domu już SyncMaster'a 710V ale służy on mojej Mamce do pisania itp.itd. w grach raczej się nie sprawdza ale nie do tego został stworzony ;)

 

Sam nie wiem co wybrać LG L1740 ma świetny wygląd a parametry ą porównywalne do TFT 710T, w praktyce to takie same powinny być :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez mam teraz dylemat co kupic! 3 propozycje:

 

Samsung SyncMaster TFT 710T

 

LG FlatronLCD L1730B

 

BENQ FP71E+

 

Benq niby kusi swoja reakcja 8ms ale na ile jest to prawda nie wiadomo, pozatym sama firma chyba nie jest znaczaca wiec chyba najlepszym faworytem jest samsung!!!

1326980[/snapback]

Co do firmy BENQ to bym polemizował....

z tymi czasami reakcji to jest tak, że im szybszy, tym gorsze kąty widzenia-musisz wypośrodkować :wink:

 

Ja mam 1730B bez wad, i pikseli, choć mój pierwszy egzemplarz miał subpiksel, lecz od razu wymienili. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To straszne jest ... w ogole jak mozna sie zdecydowac na ktorys model jak one tanieja z miesiaca na miesiac a na dodatek coraz to nowsze technologie sa wprowadzane... ???? Np ViewSonic juz zaczal produkowac matryce z czasami 4ms!!! I jak tu wydac 2000 zeta na cos co za rok bedzie 2000 razy gorsze od czegos 2 razy tanszego ? :-( Chyba nigdy sie nie zdecyduje na kupno LCD... a jak jeszcze troche poczekam to i tak oslepne od mojego nieostrego CRT, wiec przynajmniej kase zaoszczedze zarowno na nowym monitorze jak i wszystkich przyszlych komputerach :-/

 

Jesli kogos obchodzi to co do tej pory sie dowiedzialem o LCD to prosze:

 

LG - wszyscy sprzedawcy polecaja... dobra gwarancja, nawet nienajgorszy obraz (w porownaniu z innymi monitorami), ale ja juz w zyciu sie nie przekonam do tej firmy - wiec dla mnie odpada w ogole!!!

 

IIyama - niby nienajgorsza gwarancja, ale to koniec zalet - brzydki monitor, beznadziejne kontrasty i dupne kolory - przynajmniej jak do tej pory... nadal czekam na ta H1900...

 

Philips - nawet nienajgorsze kolory, dupna obudowa, ten model co widzialem nie mial DVI, wiec do bani...

 

Samsung - tutaj podziele na modele... 193T (czy jak to gowno z 8ms sie nazywalo) - najgorszy monitor LCD jaki w zyciu widzialem (no dobra moze IIyamy podchodza) - miga to, bola oczy, kolory beznadziejne, katy do bani ... ; Inne modele - przy NEC'ach wymiekaja ;-)

 

EIZO - Hmm... dobra firma? Bzdura!!! Monitory brzydkie i naprawde beznadziejne odwzorowanie kolorow... nie wiem jak ktos moze je polecac w ogole!

 

NEC - Tutaj zalezy od modelu... byl taki model jeden co byl super jesli chodzi o obraz - naprawde soczyste kolorki, az sie schrupac chcialo, ale smuzyl na maxa... grac to by sie nawet w sapera nie dalo , bo zanim kursor by sie pokazal tylko w tym miejscu w ktorym chcesz, juz miny by wybuchly z nudow ;p

 

SONY - Model z glosniczkami - HXcostam bodajze... jest naprawde ladny na zdjeciach. Nie widzialem na zywo, nie wiem. ; Model z czarna ramka, bez glosnikow - wygrywa konkurs brzydoty - nawet IIyamy sie chowaja!

 

HP - model L1955 zostal tak objechany w jakims tam niemieckim artykule ktory czytalem jesli chodzi o smuzenie, ze juz mi sie nie podoba :-) A w akcji to nie widzialem.

 

A generalnie to rozdzielczosc 1280x1024 to przeciez zenada jest przy 19'' monitorach!!!

 

Podkreslam ze to moje subiektywne opinie i raczej nie podlegaja dyskusji ;-) Wszedzie gdzie danego modelu nie widzialem na wlasne oczy, zaznaczylem to. Z reguly pisze ogolnie, bo nie wiem jakie konkretne modele widzialem, ale w wiekszej wiekszosci bylo ich kilka danej marki.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...