Skocz do zawartości
Artuxx

Zakup Amd64

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam sie do zmiany platformy i mam pytanka:

 

Procesor jaki chce kupic to AMD64 3000+ tylko jaki s754 czy s939 czy jest roznica w wydajnosci??

Jesli sie zdecyduje kupic s939 to czy plytka Microstar K8T Neo2-F/939 bedzie git ?(dodam ze musze kupic plyte z portem AGP bo niestsc mnie na zmiane karty grafiki)

Jesli nie ta to jaka i najlepej zeby kosztowala cos kiela 300 pln.??

Jakie plytki sa lepsze z chipsetem Nvidii czy VIA ???

 

Dzieki z gory za odpowiedzi i porady.

Pozdro.

Edytowane przez Artuxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu nikt nie czyta przylepionych topicow ? 1319985[/snapback]

czyta czyta ale ja sie pytam uzytkownikow co najlepiej kupic bo opis plyt to mozna w wiekszoosci sklepow komputerowych w necie przeczytac.

Ale ja potzrebuje spostrzezenia z uzytkowania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tej plytki bo to VIA , wez cos na nf3 lub nf4 , jak nie chodzi cie OC a chcesz tania plyte to bierz to lub to a jak krecic to bierz DFI z agp lub msi neo2 na nf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te przylepione to kto pisał?? sprzedawcy...???

Weź mnie leniu nie rozbijaj :mur:

Poczytaj nieco wszystko jest...

1320020[/snapback]

 

jakos niechce mi sie z toba gadac madralo!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakos niechce mi sie z toba gadac madralo!!!!!

1320102[/snapback]

Trudno nie obraże sie...

Wracając do tematu to nie jesteś jedyną osobą w Polsce ,która wybierała płyte pod a64 i ten temat jest wałkowany tysiące razy...

Jest przylepiony temat o płytach, jest topik gdzie można zadawać pytania, popularne płytki też mają swoje tematy ale po co tam szukać nie?

Lepiej założyć kolejny temat i wymagąc ,że wszyscy będą pisali po raz 1000 te same rady....

Jakoś właśnie bede składać kompa dla wykładowcy na moim wydziale(na 90% na a64) i

jak na razie nie zadałem ani 1 pytania-wszystko znajduje na forum bo już było dawno opisane... Jak wszystko podobieram, facet zgodzi sie na cene zestawu itp to jeszcze kontrolnie sie popytam czy są jakieś sugestie w sprawie doboru komponentów i wtedy kupie...

 

I jak nie nazwać cie leniem? Może niech ci forumowicze dobiorą całego konfiga wybiorą sklep i jeszcze zamówią a ty łaskawie tylko zapłacisz za kompa? Tylko tutaj bedzie ci trudno znaleźć takich frajerów zwłaszcza z takim zachowaniem...Może zmień forum... I nie rzucaj sie tak bo za takie lenistwo to kilku forumowiczów i moderów by cie nieźle zbluzgało i wysłało do :rulez: i :google:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez sie przymiezam do wymiany dfi + toledo :lol: :lol: :wink: :gitarzysta: :blurp: :plom: :ploom: :banana: :banana: :mrgreen:

 

ps ale walnolem emotek :wink:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to dla kogoś składam sam sie z kasiory wystrzelałem.... Też bym chciał antka 64 :cry:

Kompek będzie na winczesterze3000+ ale na jakiejś gb bo i tak nie będzie kręcony a te płyty nawet nie są takie złe jeśli nie myśli sie o kręceniu > do tego 512 mb no może 1 gb ram gf6600 pcie dysk 160gb sata i takie tam... Tylko gościu musiałby sie na crt 17" zgodzić bo jak uprze sie na lcd to będzie ciężko sie w okolicach 4k zmieścić :?

Najgorsze,że robie to wlaściwie harytatywnie ale cóż ... za to pewnie będzie 5 z lektoratu specjalistycznego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedziesz mocno podkrecal to asrock combp s939/s754 jest dal ciebie -kosztuje 270pln

1320272[/snapback]

Podkręcać to raczej wcale tego nie bede a właściciele to na pewno :P Facet ma nawet kumate dzieciaki ale nie w sprawach kompa :D Komp ma działać i tyle 0 o/c :? nawet nie proponuje bo sie jeszcze przestraszą,że kompa chce im rozwalić :D A gb nawet dużo droższe nie jest a jakoś tak większe zaufanie mam i w kompie za 4k raczej nie będe oszczędząć dla paru dyszek.... co innego gb zamiast dfi lub msi bo to już duuża różnica cenowa... I tak bede musiał gościa przekonać do jakiejś sensownej zasiłki za ~ 200zl bo pewnie sie zdziwi,że ten za 50zl nie wystarczy :wink: Zresztą i tak musze wyjaśnić sprawe monitorka bo jak zachce mu sie lcd to będzie problem sie zmieścić w 4k....

Na razie jego 2 letni komp to jakiś baleronik,płyta sisa i do niedawna 128mb ram jeszcze mówił,że super mu kompa w sklepie złożyli :) I cudem go odwiodłem do pakowania do tego 512 mb ram bo mu sprzedawcy radzili... miał do pracy w win xp 128 dokupić a i tak wziął 256.. Jedyne co mam na razie z tego to obiecane piwko i wyciągniętą z szafy rive dla kumpla bo mu sie od roku kurzyła a nie wpadł na pomysł,żeby sprzedać...

Teraz kupuje kompa dla dzieciaków więc chce mu coś sensownego a nie za drogiego złożyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale ten asrock ma dwa gniazda na procek ,wiec teraz mozna kupic 2800+ na s754 krory jest tanszy ,a kiedys zmienic na s939 ,kiedy juz s754 bedzie nidostepne

a tak wogole to dla mnie Gigabyte i Asrock stoja na tym samym poziomie ,moze sie wlasciciele Gigabytow oburza ,ale takie jest moje zdanie ,ta firma niczego soba nie reprezentuje oprocz kolorkow

to jezeli chodzi o plyty glowne bo do kart graficznych gigabyte to nic nie mam ,sa spoko

identycznie jest zreszta z MSI ,slabe plyty ,dobre grafy - no ale msi ostatnio sie w plytach podciagnela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale do ciebie nie dociera,że większość ludzi nie kręci i raczej nie modernizuje sprzętu! Jeszcze zmiane grafy, dołożenie ramu przełkną itp ale procka raczej nie.. zresztą po co? Procki na s939 aż tak dużo droższe nie są , a te hybrydy asrocka jakieś takie dziwne i nie do końca demony prędkośći- ostatnio kumpel myślał na tymi upgrade na socket a z możliwoscią przejścia na a64.. po paru kalkulacjach wyszło,że koszt karty rozszeżającej może sie równać cenie nowej płyty w przyszłości(zwłaszcza jak starą sie pchnie na allegro) a demonem prędkości płyta nie jest...

Co do firmy to bądzmy szczerzy asrock to taki poziom ecs. Tylko jednak bym wolał asrocka a z asusem firma to ma kapitał tylko wspólny bo produkty zupełnie różne...

GB to są moim zdaniem naprawde fajne i dobrze wyposażone płyty co najmniej średniej klasy ale z mizernymi możliwościami o/c. Tylko,że procki jakoś sensownie kreci 10-15 % wiary a reszcie wystarczy w zupełności gb- z bajerami, stabilne i nawet niedrogie...

Na razie na nf4 nie ma za bardzo tańszych płyt i nie widze na razie alternatywy dla gb-

na razie msi, epox itp są sporo droższe.. a sli to mało ludzi na razie potrzebuje...

Jak sie myle to mnie oświećcie... No chyba,że weźmiemy pod uwage płyty na via co nie jest nawet takie głupie w moim przypadku :D

 

ps. kgb ciebie ten codegen nie pszeraża? widze,że masz do niego 2 psu ale filtrów i zabezpieczeń to nie zastąpi....

 

A do msi to ja sie naprawde nie zgodze-ta firma robi mobo od naprawde wielu lat-sam pod pentiuma mam w kompie zabytku. Jak każdej firmie zdażały sie jej słabsze okresy, poza tym nigdy nie słyneła z ekstremalnego o/c ale nie można mówić że płyta jest do d... bo na niej sie słabo kręci... Po prostu jedne sie nadają do tego inne nie- większość ludzi to sie boi otworzyć bude o dołożeniu czegoś nie wspominając a co dopiero o/c... Powiedz ,że hummer jest do d bo na 1/4 mili dostanie po d.... po prostu bł projektowany do innych celów...

Daj abita lub dfi przeciętnemu człowiekowi to powie,że g do kwardratu bo firma krzak i jeszcze sie potrafi wieszać, skomplikowanie sie je obsługuje i mają za dużo opcji.... :wink: no i to nie asus :P

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde

czlowieku pomyliles mi sie z autorem watku

dla ciebie to zeczywiscie nie ma sensu zmieniac pol kompa bo potrzebujesz PCI-E

a Gigabyte jest w tym przypadku jedyna plyta w takiej cenie ,nawet asus na K8T890 jest drozszy

 

a co do asrocka combo to nie potrzebuje on przejsciowki i jest na chipsecie ALI ,wiec wydajnosc na poziomie wszystkich plyt z HTT

 

ty niestety jestes skazany na Gigabyte

 

co do codegena to o co sie bac ,do dyskow mam drugi zasilacz wiec nie spala sie nawet w przypadku padu pierwszej zasilki ,a ten codegen ma PFC - rozkrecalem go i sam widzialem dodatkowy transformator

no i wogole jakos codegeny mi nie padaja tylko maja wyrazna granice wyrzymalosci rzy ktorej komp sie wiesza i restartuje ,wiec nie ma strachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiś uraz do codegenowatych i nawet mogą mieć bebechy na poziomie a bym więcej do kompa nie wsadził....

A co do płyty to czemu skazany? Komp ma być nowoczesny i kupowany od podstaw to chyba o agp warto zapomnieć a jak znajdziesz mi coś niewiele droższego od gb to pomysle.. ale na razie to chyba jedyna w miare solidna płytka za tę cene...

Kręcona nie będzie..zresztą te procki z 2005 roku to i tak padaki :P

Dzięki pci-e zaoszczedze też ze stówke na gf 6600 więc impreza robi sie jeszcze bardziej opłacalna....

 

Zresztą poczekam do wtorku to bede wiedział na 100% ile kasy i na ile mam wolną ręke- kto wie może powiedzieć facet p4 albo śmierć :D I co wtedy? :lol:

 

A autora topiku za bardzo nie wspieraj bo sie do reszty rozleniwi..niech troszke poszuka... (ja bym brał chyba msi na s939 na nf3 i procka 3000+ oem + ten fajny wentylek arctica ale ciii :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom a ja mam uraz do plyt Gigabyte - nie kupie chodzby mialy laminat pokryty 24-karatowym zlotem i heatpipy na mosfetach :blink:

 

jak powie : facet p4 albo śmierć

to wybierz smierc ,oczywiscie jego śmierć :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...