Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nagrywam plytke pierwszy raz. Nero dostarczony z nagrywara (LG GSA-4163B) pokazuje jednak zolta kreske na 4,5GB. Pojemnosc plytki to rzekomo 4,7GB. Oczywisccie pojawia sie komunikat (przed wypalaniem), ze plytka ma za mala pojemnosc. Czy ja mam to overburn'owac do tych 4,7?? czy te 4,7 to tak naprawde 4,5??:)

 

prosze o pomoc bo boje sie zrobic overburning na nowiutkiej nagrywarce

Edytowane przez soska66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli to 4,7GB napisane na opakowaniu to sciema??

 

cytat z "wikipedii"

 

DVD+R to jeden ze standardów jednokrotnego zapisu informacji na nośniku danych jakim jest dysk optyczny DVD. Umożliwia zapis 4,7 GB danych na jedną stronę nośnika. Kompatybilny z DVD+R standard wielokrotnego zapisu informacji to DVD+RW.

zreszta na www.cdrinfo.pl tez pisza,ze pojemnosc plyt +R to 4,7

 

to jak to w koncu jest. prosze o dokladne wyjasnienie

Edytowane przez soska66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,7GB - to jest rozmar w bajtach :) W megabajtach to jest około 4500.

Przykładowo mam dysk 80GB, ale jak zakładam partycje to pojemność dysku wynosi 76316MB. Jak wiadomo kilo to nie 1000 a 1024 czyli 2^10, a mega to nie 1000000 tyko 1048576 czyli 2^20. Jak macie płytę z filmem 700MB to w bajtach zajmuje około 735 000 000. Na płycie 4,7GB nagrasz 4500MB i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...