Skocz do zawartości
BNX

Procesory

Rekomendowane odpowiedzi

Odblokowałem wcvzxoraj swój Palomino i chodzi teraz na FSB 210 imnożniku 7. Tylko jest jeden problem. Komputer ni startuje gdy się go wyłączy tzn. pracuje i uruchamia sie ponownie bez problemów a gdy sie go całkiem wyłączy z listwy i potem ponownie włączy listwe to juz nie startuje.Trzeba wtedy przestawic zworkę na płycie na 133MHz wejsc do biosu przestawic taktowanie na 133MHz, znowu przestawic zworke i juz wtedy komp sie uruchomi i mozna przestawic mu znowu FSB na 210 i bedzie chodził dopóki znów nie odłączy sie go od napięcia.Mam płytę MSI K7N2 DELTA. Co moze byc tego przyczyną??? Prosze , pomózecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjedz w dół z FSB np. do 190 i potestuj kompa kilka razy. Ja też tak miałem na GA-7VAX FSB 200 i jak zjechałem niżej to pomogło. Profilaktycznie zapodaj wyższe napięcie na AGP, Procek i pamięć ale zwłaszcza na AGP.

Zauważyłem ze przy wielkich FSB tak sie lubi dziać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co wylaczasz listwe??

ktos ostatnio pisal ze w atx-ach nie powinno sie odlaczac zasilania nawet gdy komp jest wylaczony.

1342615[/snapback]

 

 

 

 

 

 

ale to nie jest wyjście z problemu kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiksz napiecie na agp ?? LOL moze na 2V jeszcze , co ma napiecie na agp do fsb procka i nie wlaczaniu sie po odcieciu zasilania ?? moze najprostsza sprawa to to ze jak odlacza zasilanie to mu sie bios resetuje , czyli nie trzyma bateryjka ustawien ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiksz napiecie na agp ?? LOL moze na 2V jeszcze , co ma napiecie na agp do fsb procka i nie wlaczaniu sie po odcieciu zasilania ?? moze najprostsza sprawa to to ze jak odlacza zasilanie to mu sie bios resetuje , czyli nie trzyma bateryjka ustawien ??

1342671[/snapback]

 

czy ktoś tu wspomniał o jakim resecie biosu? raczej nie. Zwięsz miałem na myśli o jeden ząbek do w górę a nie na FULL !!! wspomniał by chyba o tym ze mu sie bios resetuje a poza tym reset biosiu może nastąpić z wyjechana bateryjką nawet z wtyczną 200V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym reset biosiu może nastąpić z wyjechana bateryjką nawet z wtyczną 200V

1342705[/snapback]

e? to chyba naprawde beztalencie musi byc. robilem testy na nf7 i bf6 (abit). na obu po wyciagnieciu baterii przy wlaczonym zasilaniu (nie mowie o wlaczonym kompie, tylko byl podlaczony pod siec poprsotu komp) bios sie nie zresetował... nawet fsb sie nie zmienialo :blink: dziwne....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjedz w dół z FSB np. do 190 i potestuj kompa kilka razy. Ja też tak miałem na GA-7VAX FSB 200 i jak zjechałem niżej to pomogło. Profilaktycznie zapodaj wyższe napięcie na AGP, Procek i pamięć ale zwłaszcza na AGP.

Zauważyłem ze przy wielkich FSB tak sie lubi dziać

1342662[/snapback]

Komp startuje z FSB maksymalnie 173MHz. Powyzej tej wartosci juz nie wystartuje niezaleznie od mnożnika i napięcia AGP, CPU i DDRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij ze to palomino!

 

ja bym zrobil tak: ustawil 8,5 x 210, napiecie tam z 1.9V, ram tez zapodał 3-3-3-10 i 2.8V a czipset... a tez mozna dowoltowac o 0,1V... i czekac az sie uruchomi komp :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Mam problem 'chyba' z prockiem... Sempron 2200+...

Po zmianie obudowy i karty graficznej nieraz (nie zawsze) podczas uruchamiania komputera ładowanie zatrzymuje się na samym początku czyli pisze tylko:

 

AMD Sempron 2200+

Checking NVRAM...

 

i tu stop. Moge czekac w nieskonczonosc a nie ruszy dalej...

Ktoś wie coś o tym? Podkreślam jeszcze że podlaczalem nowa obudowe co robiłem pierwszy raz w życiu... Czyli mogłem zrobic coś źle... Ale co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz masz ?? Spróbuj uruchomić mem test. Pozdr

1391930[/snapback]

jak ma uruchomic memtesta jak ma zwieche przy samych testach. mialem kiedys podobna opcje jak aktualizowalem bios pentium 1. Plyta szie jakos uszkodzila i chulac dalej nie chciala.

Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma uruchomic memtesta jak ma zwieche przy samych testach. mialem kiedys podobna opcje jak aktualizowalem bios pentium 1. Plyta szie jakos uszkodzila i chulac dalej nie chciala.

1392056[/snapback]

Ty tez chyba nie doczytales.

 

nieraz (nie zawsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tez chyba nie doczytales.

1392308[/snapback]

no coz. kazdy moze sie pomylic :D pisze w miedzy czasie prace i tak jednym okiem lukam na forum jednym na worda. Wiec to z pospiechu Edytowane przez males66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...