Skocz do zawartości
Lozin

Jaka Karte Tv Kupic?do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Mam zamiar wydać troche kasy na takie cacko jak karta TV i nie mm zielonego pojęcia co kupić:/Co jest dobre?SPRAWDZONE? Czytalem o "Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert Edition" za 245zł Doradzcie prosze czy to dobra karta?nie chce inwestować w jakąś bardzo droga karte!Chce poprstu oglądac TV z kalblówki i z satki z dobra jakościa i zapisywac to na HD najlepiej z kompresja Divx lub xvid. Prosze o porady i wszelkie uwagi!Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale mi chodzi o to ze to jest tylko dodatek do karty :D Moge chyba szczerze powiedziec ze z posród analogowych kart TV wlasnie Winfast Expert i DV 2000 to najlepsze karty telewizyjne. Nie ma z nimi problemu a obraz i dzwiek sa naprawde super :D Z reszta wielu Tweakowcow ma wlasnie te karty. To chyba jest przekonujace ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ta karta?

http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5749...45f445632303030

A ona obsługuje satelite?Radia FM można przez nia słuchac?Kablówke oglądać?Wiem ze tak pisze ale pytam tak dla pewności:-)Bo w pisane czasem nie można wierzyć:/W jakiej postaci zapisuje przechwytywany obraz i dzwięk?Tzn. wykozystuje jakąś kompresjie?Divx, xvid, mp3 robi to w locie?Ile mniej więcej zajmuje miejsca film przechwycony na HD?i z jaką jest jakością??Co to są za funkcjie: Time-Shifting, De-interlace ??Prosze o szczerą dokładna i szybką odpowiedz bo mam zamiar ja kupić:-)

Edytowane przez Lozin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1: Nie pisz postow nic nie wnaszacych nowego do tematu jeden pod drugim tylko uzywaj przycisku EDYTUJ - to tylko taka rada na przyszlosc aby sie Moderatorzy na Ciebie nie pogniewali :D

Po 2: Tak to jest ta karta http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5749...45f445632303030 Mam na niej kablowke i radio odbiera wysmienicie. Dzwiek i obraz zapisywant na dysku juz zalezy od codecow jakie masz zainstalowane ale powiem Ci ze spokojnie mozna zgrywac filmy w pieknej jakosci obrazu i dzwieku :D Zapisywac je do formatu MPEG 4 (Xvid) lub jeszcze inne.

Co do funkcji to sa bardzo fajniutkie: PIP czyli obraz w obrazie - ogladasz jakis kanal i masz w rogu zmniejszony obraz innego kanalu (taki podglad). Time-Shifting to taki raczej nieprzydatny bajer . Np musisz gdzies wyjsc na chwile to wlaczasz ta opcje i sie nagrywa filmik tyle czasu ile chcesz, potejm przychodzisz i czekasz np na reklame i w jej trakcie mozesz ogladnac wlasnie to co utraciles wychodzac :D

O problemach z ta karta nic nie wiem. W kazdym razie u mnie na Nforcie 2 i WIN XP dziala bez problemu. Kupu i sie nie zastanawiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za rade:-)Myślałem ze jak napisze wiecej postów to mój temat wskoczy wyżej na liście i bedzie bardziej widoczny i wtedy sie ktoś odezwie:-)Ale ok masz racjie lepiej nie drażnić moderatorów:-)A co z satelitą?Nie mam jej ale mam okazjie kupić tanio talerz a podobno tam jest inna wtyczka jakas przykręcana:/A co do dzwięku czytałem też ze podobno jest za dóżo basów??czy przy zapisywaniu na HD zapisuje sie sygnał bezpośrednio z TV czy moża zmniejszyc basy w ustawieniach karty i wtedy bedzie ok?No i jescze nie napisałes czy ta dróga karta http://www.proline.pl/shop.php?prodid=5749...030305f58505f45 bez fire wire to jest to samo??czytałem też gdzies jak ktos sie skarzył ze obraz jest świetny ale tylko w małym oknie a na pełnym ekranie jest już słabej jakości??

Edytowane przez Lozin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm basy ja bym nie narzekal. Dla mnie dzwiek jest spoko :D. Przy nagrywaniu niestety nie ma regulacji barwy dzwieku (chyba na zadnej karcie nie ma :P) Ta druga karta to praktycznie identylko tylko bez Fire-Wire. Jezel natomiast masz mozliwosc kupna karty cyfrowej i do tego talerz to na pewno bedzie to lepszy zakup, ale i drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jesli kupie tą wersjie bez fire wire to bede miał to samo tak??I rozumie ze jednak do żadnej z tych kart nie podłącze satelity??Bo podobno niektóre służą tez jako tuner satelitarny??

 

A ta funkcjia PIP to działa tak ze moge nagrywać jedno a oglądac drugie??Albo nic nie oglądac ale żeby sie nagrywało?

Edytowane przez Lozin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie juz raczej wiecej pytań nie mam mysle ze jestem przekonany :) POczekam tylko na przypływ gotówki i kupuje ta karte:-)Tzn. ta bez Fire-wire

Hmm a własciwie to mam pytanie ale to juz na GG:-)Tylko ze nie mam numeru:/Wielkie dzięki za dobre rady i pomoc!!

Edytowane przez Lozin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na probe :D. Obraz miodzio - naprawde super ostry(nawet nie wiem czy nie lepszy niz na Winfascie), ale dzwieku to za cholere nie moglem wlaczyc. Meczylem ta karte gdzies ze 3 godziny na wszelkie sposoby i kiedy dzwiek byl na kanalach stereo to na mono nie bylo i na odwrot. Czasami w ogole dzwieku nie bylo - NIE POLECAM. Bierz Winfasta i sie nie zastanawiaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem już szczęśliwym posiadaczem tej karty czyli: WinFast TV 2000 XP Expert Szczęśliwym w dosłownym tego słowa znaczeniu bo jestem z niej bardzo zadowolony:-)A nawet zaskoczony bo można wyłączyć kompa czy dać w stan wstrzymania za pomoca pilota o czym wczesniej nie wiedziałem:-)Jakośc obrazu i dzwięku jest naprawde miło zaskakująca!ten kto mi powiedział ze jest za dóżo basów to chyba miał brudne uszy:-)Dzwięk jest czyściutki taki jak z TV:-)Jednak bez problemów a moze raczej bez pytan nigdy sie nie obejdzie:-)Mianowicie to jest tak: jak dokładnie działa funkcjia PIP bo mi ona nie działa :sad: czy nie jest tak ze trzeba mieć dwa tunery TV?Nie mam opcji SWITCH SCREENS (Przełącz ekrany) dlaczego??Mam najnowsze stery!!a drógi problem dotyczy wyszukiwania i ustawiania stacji TV nie moge na jednym regionie ustawic wszystkich stacji:/NP. sa wszystkie ale nie ma TVN Prosze o rade!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z podlaczeniem winfasta do karty audio - czy da sie podlaczyc go przez kabel jack-jack, czyli audio out - audio in, czy tylko poprzez wewnetrzne polaczenie ( tak jak CD)? czyli skracajac - czy da sie go podlaczyc do zintegrowanej karty dzwiekowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest z podlaczeniem winfasta do karty audio - czy da sie podlaczyc go przez kabel jack-jack, czyli audio out - audio in, czy tylko poprzez wewnetrzne polaczenie ( tak jak CD)? czyli skracajac - czy da sie go podlaczyc do zintegrowanej karty dzwiekowej?

1356291[/snapback]

Tu juz zalezy jaki model kupisz. Expert 2000 o ile mi wiadomo ma teraz polaczenie kabelkiem takim szerokim do specjalnego gniazda na karcie muzycznej, badz do tegoz gniazda umiejscowionego na plycie glownej - w przypadku zintegrowanej dzwiekowki (wiec nie masz sie o co martwic bo i tak Audio podlaczysz nie majac karty na PCI). Niektore karty jednak maja tradycyjne wejscie Audio IN. Osobiscie wole to drugie rozwiazanie :D, lecz to pierwsze jest chyba bardziej praktycznie bo nie paletetaja sie zadne przewody na zewnatrz.

 

a jakie sa opinie o kartach z allegro za 50zl?? oplaca sie to barac czy raczej nie??

1356321[/snapback]

Powiem Ci ze takie karty to sobie od razu mozesz darowac. Widzialem jak dzialaja takie tanie np Prolinki itp. Doloz troch ekasy i kupuj Winfasta a Cie nie zawiedzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem Leadtek Winfast 2000 XP Expert - i jest super !!!

to prawda ze wizualnie oprogramowanie moze sie nie podobac - ale jest funkcjonalne - no i jest naprawde dobry pilot umozliwiajacy poslugiwanie sie wszystkimi funkcjami programu.

do 250PLN - polecam wlasniete karte, odradzam kworld na philipsie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fidel

Jezeli nie zalezy Ci na radiu i Sofcie dolaczonym do oprogramowania, to karta ta na pewno bedzie swietnym wyborem. Niczym innym nie rozni sie ona od Experta. W prolinie do kupnia za 109 zl :D Winfast 2000 RM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystkie problemy rozwizane:-)Jesli chodzi o to ze radio gubilo stacjie to wystarczylo zainstalowac servis pack 2 do Win xp niewiem czemu ale to pomoglo!Natomiast mam pytanie!Co zrobic jesli przez Karte TV mam zaklucenia w televizorze w innym pokoju??Nie sa one wielkie ale w momncie kiedy wlacze kompa to na ekranie TV pokazuja sie delikatne latajace paski!Prosze o rady!Moze sa jakies tanie filtry?Aha i chce zaznaczyc ze mam kablówke!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...