Skocz do zawartości
camilos

Czy To Będzie Ładnie Wyglądać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacząłem się interesować moddingiem od niedawna i postanowiłem wziąć się do roboty. Zrobiłem w Paincie, ale to też program szkic no i tak to wygląda. Doradźcie mi bo nie wiem czy nie będzie to jakieś byle co. Chcę wypaść dobrze przed kumplami i dlatego wydałęm jak narazie 40 zł. Ale chyba już się skończy na ostrym wadawaniu.

 

Dołączona grafika

 

PS. Jeśli możecie to zapiszcie sobie to zdjęcie na dysku i sami edytujcie w Paincie i wstawcie na forum. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: daj sobie spokój z paintem...

po drugie: moda robisz bo chcesz dobrze wypaść przed kumplami? to współczuję...

po trzecie: jeśli uważasz, że te 'ostre' wydanie 40 zł poprawi wygląd twojej budy to się mylisz...

po czwarte: to co pokazałeś na tym zdjęciu to albo jakaś parodia, albo próba ukazania kolejnego ztjuningowanego kompa w stylu: okienko+ żel-katoda

 

jak narazie szczerze powątpiewam w powodzenie twojej misji kapitane

bez odbioru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze początkujący i dlatego sie tak pytam, a z tymi 40 zł to jaja były, żarty. A tak na serio to mi powiedzcie czy to źle wymyśliłem. Mówie wam, jestem dopiero początkujący i chce mieć coś takiego standardowego, ale ładnego nie tam jakieś HL :-P. Więc jeśli mi ktoś poradzi to powiedzicie czego unikać a czego nie.

 

 

Chciałbym jeszcze dodać że moddingiem zainteresowałem się przed wczoraj :-P więc nie jestem jeszcze tak doświadczony, ale chciałem coś stworzyć !!

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jeszcze początkujący i dlatego sie tak pytam, a z tymi 40 zł to jaja były, żarty. A tak na serio to mi powiedzcie czy to źle wymyśliłem. Mówie wam, jestem dopiero początkujący i chce mieć coś takiego standardowego, ale ładnego nie tam jakieś HL  :-P. Więc jeśli mi ktoś poradzi to powiedzicie czego unikać a czego nie.

Chciałbym jeszcze dodać że moddingiem zainteresowałem się przed wczoraj  :-P więc nie jestem jeszcze tak doświadczony, ale chciałem coś stworzyć !!

1339275[/snapback]

A ja mam pytanie: czy rejestrując się na forum (taki formularz) zauważyłeś ten fragment, że aby korzystać z forum nie mając ukończonego 13 roku życia należy zapytać o zgodę rodziców? Myślę, że zanim cokolwiek zrobisz z tym kompem powinieneś to z nimi skonsultować. Osoba interesująca się moddingiem "od przedwczoraj" może sobie zrobić krzywdę, że o zepsuciu sprzętu nie wspomnę.

 

Temat zaśmieca forum... Na oślą łączkę ?

Edytowane przez NoSF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

jesli chcesz modowac, to nie moduj na obudowie w której masz kompa, ja popelnilem ten bład i mod przeciaga sie w nieskonczonosc, bo nie wytrzymam bez kompa wiecej jak dzien, max 2. Pozatym twoj project jest kosmiczny.

Edytowane przez wortigern

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że żeby wyciąć okno w obudowie, musisz odkręcić boczek.

Jeżeli masz plomby na obudowie to dijupiej zbita. Poza tym- cięcie dremelem wymaga skupienia, odpowiedzialności, etc. To w końcu ~10 000 obrotów.

Tak samo- jeżeli chcesz wstawić diody- musisz użyć wiertarki. Obawiam się że niewłaściwe użycie wiertarki może zakończyć się w najlepszym wypadku złamaniem wiertła/porysowaniem obudowy. W Twoim przypadku może się zdarzyć skręcenie nadgarstka (zablokuje ci wiertło w blasze i nie utrzymasz :lol: ).

O katodach (twoich neonach) pisał nie będę. Ale one nie działają na 12 V. Ba! nawet nie na 230V.

 

Sorry, ale na zdjęciu nie wyglądasz na więcej niż 13 lat. Po sposobie rysowania w paincie też stwierdzam że więcej nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

etam

sie czepiacie młodego.... ktoś musi powiedzieć coś innego.

młody- miej w nosie co piszą :D słuchaj sie wujka- rób to tak jak masz, wydaj 2 stówy na 4 wiatraki fajne ;] walnij do środka, z pleksi się pobaw... nawet papierem ściernym i zrób cos co będzie coś ;) przypominać ;]

potem lakiernik- i jak lubisz :P

kasy wydasz łądnie, no- ale napisałeś " a z tymi 40 zł to jaja były, żarty." czyli kumam że kieszonkowe odkładałeś. pozdro- i zapodaj fotki jak będzie ALL gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 lat już dawno skończyłem, ale jak nie wyglądam to szkoda. Interesuje się komputerami, może nie aż tak zaawansowanie ale zawsze to coś i nie mam plomby na obudowie. Mogę z kompem robić co chce. Nie uzyskałem jeszcze sugestywnej odpowiedzi więc będe czekał, czy może mi ktoś pomóc, bo nie chcę mieć rozwalonego kompa. A co do wstawiania pleksy z boku obudowy to mojego taty kolega jest blacharzem więc wszystko mi zrobi i o to się nie martwie. Bardziej intryguje mnie wygląd, chce mieć ładnego kompa !!!

 

 

"Osek", chyba tylko ty powiedziałeś mi coś mądrego, nie wiem jeszcze tylko czy to będzie ładnie wyglądać.

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powaga- jak jest szyba i dużo świecącego w środku- to wal co sie da, mały mod kazdego wiatraka- aby można było diody wyłanczac (bo odczujesz to w nocy;/ ) łądnie będzie- bo inaczej będzię.

potem przyjdzie nowy komp.... i będziesz musiał lepiej cos zrobić... i potem znowu... i znowu...

sam to musisz zobaczyć- a frajda przednia z samego robienia jak i z efektu końcowego- gwarantuje.

 

aha- mała wzmianka, pisz osek i bez cudzysłowia :P bo to tak dziwnie :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyna porada ... bedac w Twoim wieku , probujac zabrac sie za cokolwiek , przemyslalbym sprawe kilkakrotnie ...

1339601[/snapback]

inna porada.... będąc w Twoim wieku, próbując zabrać sie za cokolwiek, zamiast myśleć kilkakrotnie na sprawą- zaczołbym już teraz małować na obudowie kółka na wiatraki :P

a jeśłi profesionalista ma Ci wycianać- to sie pobaw w śakieś ząbki, ogień albo "krople wody" na bocznej ściance.

jak sam widzisz- dużo koledzy prO z tweaka Ci nie tego- więc idź szukać ołówka :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja tu widze jeden drażniący mnie błąd , sprawa o której wszyscy zapomnieli , mianowicie fakt że, O GUSTACH SIE NIE DYSKUTUJE,

co do budy , zrozum ze jednemu sie bedzie podobac, a drugi to uzna za "wies tjuning". Chcesz miec cos ladnego to poszukaj na necie i sprawdz czy TOBIE sie bedzie podobac , jesli tak to postaraj sie cos zrobic w tym stylu , na tym forum nikt Ci nie odpowie TAK TO JEST ŁADNE , tutaj zawsze cos komus niepasuje , i z tym trzeba sie liczyc.

Nawet jesli zrobisz wszystko picus glancus to nawek głupi kolor ledów moze całosc zepsuc, jeszcze raz mowie nie pytaj sie czy bedzie ladne , bo mnie akurat moze sie niepodobac i zjade to do zera , pomimo ze mowie iz o gustach sie nie dysktuje.

Chyba zrozumiales co mam na mysli , jezeli nie to musisz dorosnac do tego forum.

Pozdrawiam i zycze powodzenia młodemu tłikersowi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja tu widze jeden drażniący mnie błąd , sprawa o której wszyscy zapomnieli , mianowicie fakt że, O GUSTACH SIE NIE DYSKUTUJE,

o tak- racja

Chyba zrozumiales co mam na mysli , jezeli nie to musisz dorosnac???? do tego  forum.

Pozdrawiam i zycze powodzenia młodemu  tłikersowi B)

1339645[/snapback]

nie powiem jak to zabrzmiało... ;/

ograniczenia nie ma- a to, że duża część osób przyzwyczaiła sie do drogich i bardzo pracochłonnych modów...... to już tak musi być :P wiem, bo sam to odczuwam.

ale luuz chłopaki. będziemy lepsi od najlepszych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy aha.. no cuż... a rodzice wiedza ze moding polega najczesciej na cieciu, rżnieciu.. i wogle na otwarciu obudowy komputera? :lol:

bo pare razy miałem stycznosc z ludźmi którzy nie wiedza ze komputer jest otwieralny.. i musiałem sporo nalegać i przekonywać ze nic mu nie bedzie jak zdejmę scianke obudowy... (a ze 8 miesiecy miałem mobo na biurku to juz wolałem nie wtajemniczać ich...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu kupilbym od kumpla jakiegos starą bude ATX i ładnie pomalował powycinal i poeksperymentowal..

Jestes jeszcze mlody wiec masz czas.. Jesli w najgorszym wypadku mod Ci sie nie uda to poniszczysz calkiem dobrą bude..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysunek w Paintcie syci :lol:

 

Z tego co widze chcesz zrobic stadndartowego moda czyli nothing special.

Jezeli z okienkim mowieles ze nie bedzie problemow to kup na Allegro katode ale normalna a nie zadna żelową...

Ja bym jeszcze na Twoim miejscu dał wiatrak do tyłu, poprawi to chłodzenie w obudowie, przydałby sie jeszcze wiatrak na froncie.

 

 

Jesli mod ma tylko "fajnie wypasc przd kumplami" czy jakos tak to nic nawet nie rob bo to żałosne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja w załączniku.

Dlaczego taki kształt okna- aby nie było widać zasilacza i jego kabli oraz napędów i taśm.

Wentylator na topie budy daj na środku- pomiędzy zasilaczem a napędami.

Te trzy diody sobie odpuść- chyba że zrobisz jakąś prostą grawerkę na oknie (np cyrklem)- wtedy daj diody od góry prostopadle do okna- będą podświetlały wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką skromną stronkę www.camilos.abc.pl ale nie jest ona świetna, bez przesady. A co do moda no to dzięki za pomoc, może coś mi się uda wykombinować, powtarzam z tymi 40 zł to były takie żarty, a wy się chyba na nich nie znacie.

 

Nie chcę zaszpanować przed kolegami, chce mieć ładny komputer pod biurkiem z którego byłbym dumny. Interesuje się i często kupuje Komputer Świat i Komputer Świat Ekspert i jak narazie czytam tylko takie pisma, może czasem CHIP, ale różnie to bywa.

 

Zdjęcie komputera od środka z podpisami komponentów zrobiłem sam, ale było to dawno, kiedy miałem jeszcze stary komputer, proszę bez aluzji :-P

 

Powtarzam nie boje się otwierać komputera i robiłem to często, więc jeśli macie jeszcze jakieś pomysły co do mojego pierwszego moda to bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje :)

 

Chyba nikt nie będzie teraz patrzył tak krytycznie na moje ambicje......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz sry ,ale serio mi sie kojarzy bardzo dziennik hackera :blink: , co do moda , chłopie ( jesli tak moge pisac) tobie sie ma to podobac wiec nie pytaj nas czy to bedzie ładnie wygladało bo w tym momencie przeczysz sam sobie ze ma byc ladne bo ladne jest wszystko od psiego klocka w trawie po mona lizę , tylko zalezy komu co bardziej pasuje- o gustach sie nie dyskutuje ( moze i jestem nudny z tym) .Pomysl sam nad czyms jak co zrobic potem sie zapaytaj jak wykonac, a zeby znalexc propozycje modów niemusisz zakladac nowego topicu ( no offence ) wystarczy poszukac.

Pozdrawiam i powodzenia . :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...