Skocz do zawartości
Oles07

Kręcił Ktoś Twinmosa 2x512mb 2,5cl?

Rekomendowane odpowiedzi

Więc, mój wybór padł właśnie na te pamięci... Miało być coś lepszego, ale chyba nie warto... Do tych twinmosów założe radiatorki, może coś z nich wycisne więcej niż zakładał producent... :D Ma kto? Jak się je kręci? Do jakiej szyny można dojechac przy jakich timingach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2.4C HT @ 3.2 FSB 267 5:4 2x512 TwinMos 2.5-3-3-7 stabilnie po prime95

 

2.4@2.7 fsb 225 1:1 2.5-3-3-8 (te same pamieci) stabilnie po praime95

 

w obydwu przypadkach napiecie 2.6 :) ddr400 kostki z 8stycznia 2005 Mtec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy chyba nie wiecie co teraz twinmos pakuje na pcb ?! parę dni temu kupiłem 2x 512 mb value od Twinmosa, na kostkach napis jest oczywiście m.tec (może być również twinmos), ale tak naprawdę te kostuchy to są przemarkowane winbondy ch5 (4 ostatnie znaki w rzędzie p/n number muszą być AA4T), a jak one chodzą możecie zobaczyć w moim podpisie bądź poczytaź na forum xs. Także biegać po sklepach i szukać Twinmosów z tym oznaczeniem !!

 

ramy wyglądają tak: link do ramów z mojego podpisu

 

ważne jest żeby szukać pamięci które mają dwa większe wgłębienia oraz jedno mniejsze na rogu każdej kostki

Edytowane przez soobaroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie tak z ta nagonka na TwinMosy bo u mnie 2x512 (M.Tec) chodza spoko na 237MHz nie jest to moze rewelacja ale zle tez nie jest. kupilem po 180zl na wgk jak za ta cene to jestem bardzo zadowolony

 

Gigabyte GA-K8NSC-939

Edytowane przez ..:::Dj Ventyl:::..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identico pamiątki co Soobaroo :> Niedawno obadadałem ze są na mtecach...

Co do OC to u mnie także całkiem niezle! Dziwią mnie problemy, typu "pamięć nie wstaje nawet przy swoich nominalnych 400mhz" Jeśli takie cuś jest to albo puknięte albo inna przyczyna, niekoniecznie zależna od pamięci. Swoje bardzo chwale -> 2.5/3/3/8 1T przy 466mhz stabilnie. Dla mnie bomba jak za tę cenę. Nie wiem jak sprawa wylgada z kostkami TwinMos i jakieś tam jeszcze były :> Przypuszczam, ze gorzej, gdzieś miałem testy TwinMosów na roznych kostkach, mteci przewodziły. Bodajze waliły na CL2 po podniesienu V ofkors, ale ile nie pamiętam. Tak więc te na kosteczkach mtech polecam! Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam pamieci i plytke taka jak w sygnaturce. Narazie zabardzo nie szalalem ale moje Twimosy (kupowane w lutym), spokojnie na timingach 2.5/3/3/8 ibez podnoszenia napiecia chodza stabilnie i przechodza testy na zegarcha 460Mhz (2x230). System spokojnie na tych tymincha wgrywal sie i pracowal tez na 470 ale pod koniec testu Super Pi (loop 21) zawiesil sie, najprawdopoodobnie wystarczy zwiekszyc timingi i beda chodzic spokojnie na 470 a moze i wiecej ;). Narzaie nie mam czasu sie bawic w to. wiec jak na dual 2 x 512 cl 2.5 za 500 zl mysle ze moga byc ;). Pamieci chodza bez dodatkowego chlodzenia.

 

Szem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalzłem te TwinMOSy o których pisał soobaroo tylko nie pisze MTec tylko Twinmos, cena 215 ale jeszcze pójdę poszukać tańszych mają w jednym miejscu przywieźć za 190. Pozdrawiam

1384260[/snapback]

ostatnio twinmos obnizyl ceny te za 215 to złogi z magazynu 190 to swiezynki tylko ciekaw dlaczego taki znaczy spadek? kingstony np ida w góre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jutro pojadę jeszcze poszukać w jednym sklepie, i kupię , bo już nie wiem co kupić. Hynixów nie ma dobrych albo 260 kosztują czyli dużo, a te twinki mam nadzieje że mnie nie zawiodą. Chciałbym możliwie niskie timingi przy 220-230Mhz i może da rade prze 3V, te pamięci to lubią. Jutro napiszę jak coś znajde.

 

 

Heh znalazłem twinmosy Speed premium 40Mhz za 217zł i też są na Winbondach CH5 oficjalnie według stronki Twinmosa, i mają końcowkę serii AADT i już nic nie wiem jakiej serii szukać , jednak w obu przypadkach na kosciach pisze twinmos i mają te dziurki.

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ja zrobiłem błąd bo kupiłem nie duala ale 2 kości pojedynczo (8 miesięcy temu była to różnica 120 zł). Jedna lata na FSB 230 przy 2,5-3-3-7 (2,8V) a druga... 220 przy 3-4-4-10. Tak więc trafiłem jedną kiepską kość

 

 

Asus A7N8X-E Deluxe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem wlasnie takich pamiatek na kosciach M.teca(2*512)

 

Staralem sie je podkrecac w danym zestawie:

 

Venice 3000+

Dfi Lan Party nf4-D UT

 

Otoż problem ktory napotkalem moze jakimś maniakom wyda sie banalem ale dla mnie to nie lada gratka :D

 

Do krecenia zabralem sie wg. poradnika Raptora: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1249410

 

Na niskim mnozniku x4 puscilem owe pamiatki na Fsb 268mhz (1:1) przy timingach 2,5-3-3-7 (reszta na auto w biosie) i sprawdzilem superpi 16M. Wynik byl bezbledny.

 

W momencie gdy zwiekszylem mnoznik do x9 pojawil sie problem. Ustawilem dzielnik dla nich 166( bo podobno praca 1:1 jest niewskazana) wiec teoretycznie powinny pracowac 222mhz a tu doopa :sad: nawet winda nie chce sie odpalic. Pracuja stabilnie dopiero przy dzielniku 150 czyli wlasciwie na 200mhz :mur:

 

Proszę o pomoc(rady a nie "wydaje mi sie bo slyszalem") doswiadczonych w tym temacie. Czy te pamieci po prostu sie nie kreca?

 

Dodam jeszcze ze podnosilem pamiec do 3,2V i nic mi to nie pomoglo.

Procek raczej nie jest winien bo udawalo mi sie go krecic do 2,7ghz.

 

Z gory dziex :wink:

Edytowane przez Johnick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...