Skocz do zawartości
Yezuss

Radek 8500, 8500LE czy 9000 PRO ???

Rekomendowane odpowiedzi

Pomozcie, chce kupic sobie jakas grafike kolo 500 PLN, i raczej Radka ale nie mam pojecia ktory z tych trzech jest lepszy. Mam Durka 1200A i 512 SDRAM monitor LG 17" itd. Bede troche w 2D pracowal ale i w 3D chce czasem pograc. I jescze jedno w przyszlosci bede chcial podlaczyc jakos karte telewizyjna z wejsciem video i pobawic sie w tworzenie teledyskow.

Jesli macie jakies testy porownawcze to z checia poczytam.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazeniem oczywiscie byłby pełny Radeon8500 Built by ATi albo od Hercules'a czy Gigabyte'a, ale.... za te pieniądze (500zł) raczej nie kupisz takiej karty. Jeżeli bedziesz pracował w 2D, a 3D tylko czasem będziesz korzystał to proponuje Radeona 9000 Pro. Saphire wydał bardzo dobrą wersję w pełni porównywalną z 9000 Pro od Gigabyte'a, a nawet tańszą. Jakość obrazu jest tak samo wysoka, pamięci te same. IMHO w Twoim wypadku to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazeniem oczywiscie byłby pełny Radeon8500 Built by ATi albo od Hercules'a czy Gigabyte'a, ale.... za te pieniądze (500zł) raczej nie kupisz takiej karty. Jeżeli bedziesz pracował w 2D, a 3D tylko czasem będziesz korzystał to proponuje Radeona 9000 Pro. Saphire wydał bardzo dobrą wersję w pełni porównywalną z 9000 Pro od Gigabyte'a, a nawet tańszą. Jakość obrazu jest tak samo wysoka, pamięci te same. IMHO w Twoim wypadku to dobry wybór.

A jak to bedzie wspolpracowac z karta telewizyjna z wejsciem video ?

I jeszcze jedno, znalazlem karte Super Grace R80302-856 RADEON 8500LE AGP VGA(64MB DDR, 250/250X2 MHz, VIVO, 128-BIT) za niecale 500 PLN

Co z ta karta, oplaca sie ja kupic ?

Nigdy nie slyszalem nic na temat tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacjami na stronie producenta nawet jakby były to się nie sugeruj. Producent czesto wydaje ten sam model z różnymi pamieciami (widziałem Radeony 8500 taktowane jak Built by ATi z pamięciami 3.3ns, 3.5ns, 3.6ns). Ta karta jest pewnie ze sklepu w i-necie więc wyślij do nich maila poprostu z pytanie jaki czas dostępu mają pamięci na tym Radeonie. A marka tej karty to nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam supergrace`a ,jesli to ten sam model co moj (chociaz moj nie jest LE) to bardzo fajna karta ,mam zamontowane Hynixy 3.3ns karta jest podatna na pencil tricka i po podniesieniu troszku voltarzu lazi na 315/630 wiec nie jest zle ,jakosc 2D troszku gorsza od ATI ale zauwazalnie lepsha od HiS/Mint ,sprawa z ViVo jest swietna ,karta ma defacto 2x wejscia i 2x wyjscia (chinch i S-VHS) ,ma drugi Ramdac (czyli obsluguje hydravision) problemow z Tv-Outem nie stwierdzono, a i karta miala swietne timingi (b.agresywne), teraz mam bios od oryg ATI (7008) i karta sie deczko lepiej z nim kreci.Powinienes ja drowac za kolo 500zl bo w hurcie stoi 470z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiazeniem oczywiscie byłby pełny Radeon8500 Built by ATi albo od Hercules'a czy Gigabyte'a, ale.... za te pieniądze (500zł) raczej nie kupisz takiej karty. Jeżeli bedziesz pracował w 2D, a 3D tylko czasem będziesz korzystał to proponuje Radeona 9000 Pro. Saphire wydał bardzo dobrą wersję w pełni porównywalną z 9000 Pro od Gigabyte'a, a nawet tańszą. Jakość obrazu jest tak samo wysoka, pamięci te same. IMHO w Twoim wypadku to dobry wybór.

A jak to bedzie wspolpracowac z karta telewizyjna z wejsciem video ?

I jeszcze jedno, znalazlem karte Super Grace R80302-856 RADEON 8500LE AGP VGA(64MB DDR, 250/250X2 MHz, VIVO, 128-BIT) za niecale 500 PLN

Co z ta karta, oplaca sie ja kupic ?

Nigdy nie slyszalem nic na temat tej firmy.

Ja ma i tego Sapphire i AVerTV GO z wejsciem i jest xtra, wszystko dziala, zrzucam filmiki z kaset VHS nagrywam na kasety, jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat co wybrać [R8500LE, czy R9000PRO]. Na pełnego R8500 chyba się nie zdecyduję, ale sądzę, że R8500LE mógłbym do 275/275 podkręcić.

 

A tak właściwie :

 

są jakieś inne technologiczne różnice pomiędzy R8500 a R9000 [poza obciętymi potokami] ? Nie doszukałem się, ale nie szukałem zbyt dokładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja prawde mowiac nierozumiem dylematu: R9000PRO czy R8500. Przeciez nie ma sie nad czym zastanawiac, wiadomo ze R8500 jest lepszy. Cenowo roznicy duzej nie ma, takze ten argument tez powoli odpada

Co ty gadasz? R8500 jest drozszy od r9000pro. A między R8500le a r9000pro to ja tez mam dylemat, bo z tego co wiem to r9000pro jest mocniejszy od r7500 (jesli sie nie myle?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze magia wysokich liczb robi swoje nawet na tym forum. Ludzie mysla ta: co prawda R9000 jest slabszy od R8500 no ale taki R9000PRO ti juz nie jest tak zle, wkoncu to PRO :). A prawda jest taka ze przy odrobinie wysilku mozna znalesc R8500 w cenie okolo 500zł natomiast R9000PRO sa gora o 40zł tansze a mniej wydajne. Ja nie zastanawialbym sie wogole majac do wyboru R8500LE a R9000PRO wybralbym to pierwsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...