Skocz do zawartości
venepl

Oploty, Oslonki Na Kable

Rekomendowane odpowiedzi

Naszukalem sie za czerownymi oplotami badz oslonkami na kable, kiedys to widzialem a ze mam czerowne okragle kable zamiast tasm w kompie chcilbym tez ladnie zorbic zasilacz na czerowno zamiast sieci kabli... znanazlem tylko to : http://mcs.pc.pl/produkt267.html

i pare linkow z liny zeglarskiej jak to zrobic jednak wtedy trzeba sciagac molexy a jets to bardzo pracochlonne... ma ktos pomysl jak yszbko, tanio i skutecznie oplesc kable ?! do powyzszego produktu z linku mam pewne zastrzerzenia gdyz przy sztywnosci kabli oslonka taka moze sir rozlazic ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee nie bo chce dodac barwnik do wc czerowny, rabnac do tego wlasnie te oslonki , a tasma odpada chyba ze najpierw na to jakas guma zeby bylo okragle a pozniej ladnie tasma ale to i tak skopanie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież z ściągnięciem molexów nie ma aż tak dużo roboty. Wystarczy igła i już. Nie opłaca się kupować tych oplotek na kable z tego linku co podałeś. Bo po zgięciu przewody w tym miejscu się rozłażą. I to brzydko wygląda. Zrób sobie to albo z oplotek z lin albo wężyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad mma taki line niby ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>?? w tym jest glowny porblem, reszta to pryszcz... nie ma u mnie zeglarskiego a w normalnym sklepie to na nic wiecje bym nie liczyl oporcz sznurka do wiazania słomy...

 

EDIT: a co zrobic jesli moj chef ma oporcz molexow zasilanie saty?? jej nie idzie sciagnac

Edytowane przez venepl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania to możesz kupić taką line albo w sportowym albo w marketach budowlanych takich jak OBI itp.

Co do drugiego pytania to kup sobie wąż igielitowy i przetnij go wzdłóż, włóż kable i zaklej taśmą albo coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro czerwone, to moze to absurdalne ale jak sie postarasz może dość ładnie wyglądać. Spróbój użyć do oplecenia tego worków od ziemniaków ( no co serio mowie, jak sie postarasz moze byc niezle) wiesz takich czerwonych siateczek. Kroisz na prostokaty, obwijasz kabel 2-3 razy i czyms ladnie sklejasz (nie wiem czym :) ) To moze sie udac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uda sie po a) taki woreczek nie jest czerowny tylko pomaranczowy po B) jesli chodiz o abi to odpada bo mieszkam w malym miescie ejst tu sklep budowalny i taki z czesciami do samochodow moze z tamtad cos by sie dlao sciagnac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IamWeasel niegłupi pomysł masz z tymi workami. Jak by się postarać to może nawet fajnie wygldać. A co do związania to można te kawałki worka czerwoną nitką powiącać albo przezroczystą taśmą posklejać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha... opdada maja duze oczka,, jak oplote je 3 razy? hmmm mysle o tej linie.... ale moje pytanie brzmiu jak zalozyc to na wtyczke saty saty?? moze rozciac i czerona nitka zszyc?

 

EDIT:

http://allegro.pl/show_item.php?item=45649124

Edytowane przez venepl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: a co zrobic jesli moj chef ma oporcz molexow zasilanie saty?? jej nie idzie sciagnac

Owszem, idzie to ściągnąć. Jak robiłem u siebie oploty też się przeraziłem jak została mi ta wtyczka, ale spróbowałem i po 2 minutach wtyczki nie było. Poza tym niech nic cię nie podkusi do kupna tych oplotów z linka który podałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe nie bez przesady na glupie kable tyle kasy... skladam sobie wc a siec kabli + weze to nie za ciekawie... czy ktos ma jakis ijnny pomysl?? alboma jakiegos linka jak sciaga sie molexy lub te wtyczki sata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie macie pomysłów :? . Po co wydawać XX zł jak można kupić zwykły wężyk igielitowy w Obi, Castoramie, Nomi czy jakimś akwarystycznym za ok 1zł/mb pociąć go nożykiem do tapet w taką "spirale" i opleść kable bez zdejmowania molexów. Np. w 4Max już jest taki wężyk pocięty tylko poco wydawać 4zł jak można mieć taniej. Albo macie jeszcze jeden pomysł z Forum bit-tech.net też z wężykiem igielitowym.

 

A jeżeli chcecie zdejmować molexy to TU macie wytłumaczone jak zrobić "urządzenie" :D do zdejmowania molexów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie zrobiłem osłonki z izolacji od kabla od prądu 5x1mm. wszystko by było ładnie i pięknie gdzyby nie to że wszystkie kabelki z tąmetalową częścią na końcu przez to nie przejdą. Ale przeciąłem izolacje wzdłuż nożem do tapet (z ostrzem w kształcie haka) i aż tak źle to nie wygląda tylko musze poprawić długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak samo jak jest na http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=86059

 

Kupiłem wezyk do beznyny, rozcielem go wzdloz, nalozylem na kable, koncowki skleilem tasma izolacyjna a wzdloz rozcięcia nakleilem przeźroczysta tasme. Kable wogole sie nie rozlaza i wyglada to estetycznie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...eee nie bo chce dodac barwnik do wc czerowny...

1349802[/snapback]

troche OT ale uwazaj z czerwonym Uv Dyem, uzywalem go i zostawia osad na wezach i plexie.Ja musialem po nim wymienic wszystkie weze i polerowac plexe z topow zeby zszedl czerwony osad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...