Skocz do zawartości
HugoZak

Wybrałem Zestaw Teraz Jak To Złożyc? :d

Rekomendowane odpowiedzi

Kyniek a ten za 45zl dobry jest czy lepiej dozbierac i kupic ten za 90zl

Jak się nie mylę Kyniek zamieszczał porównanie tych bloków z odniesieniem do Uriela. I oto jest:

 

- bloki wodne: Prison Eco Vs. Prison Vs. Prison Pro Vs. Uriel

- Prison Eco - szerszy opis bloku wodnego

 

To chyba wystarczajaco rozjaśnia kwestię Bloków Kyńka, przynajmniej na razie ;-) Nie wiadomo co ten Facet knuje po nocach w piwnicy z kartką, ołówkiemi i linijką w ręku ;> :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoli przypomnienia - stosujac aluminium w układzie musicie liczyć się z korozją.

 

EDIT

Zreszta to chyba wszyscy wiedzą...

Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plastikowe opaski wygladaj dziadowsko ,a cybanty profesjonalnie i sa szczelniejsze

w takich rozmiarach cena cybanta to 1-1.50 pln - wiec jaki tu problem widzicie

 

BTW

po co kupowac BIX3 skoro na allegro byly sprzedawane identyczne nagrzewnice za 150pln - jezeli w takim przypadku ktos zaplaci 300pln za BIX3 to nikt mi nie powie ze to jego kasa i moze robic co chce - to poprostu idiota i tej wersji bede sie trzymal

 

co do zbrojonych wezy to sa calkowicie nieukladalne (polkola sie nie licza :P ) wiec jezeli ktos chce sie meczyc to droga wolna ,ja tego uzywalem i wiecej nie mam zamiaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Obmyslająć Prisone Eco wyszedłem z założenia że nie każdy ma pieniążki na drogą miedzianą chłodnicę i drogi blok - inaczej mówiąc - stać kogoś na miedzianą nagrzewnicę to i stać na blok miedziany ;)

 

 

ja nie używam kartki - nie mam żadnych rysunków technicznych... jedynie parę liczb - wymiary która podałem publicznie ;) to wszystko :P ja jestem studentem informatyki (Inżynieria Programowania Gier) więc nie mam wykształcenia technicznego i się nie znam :P

 

 

Acha dla dodania smaczku - na overclockers w tym tygodniu dodany zostanie najsilniejszy blok miedziany na świecie - Storm G4 ;) w poniedziałek wyślę Allenowi - a pod koniec tygodnia będzie PowerX i za jakiś czas X3M :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumielismy sie Fipa. Uwazam, ze na kadetta nie trzeba dawac zadnych zabezpieczen, bo nawet naprawde mocne szarpniecie nie przesunie dobrze naciagnietego weza chocby o mm. Ale po prostu nie ufam opaskom zaciskowym i wszedzie daje cybanty. Fakt, na kadetta nie trzeba nic dawac=mozna dac opaski plastikowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa15, owszem trzeba się liczyć z korozją. Mechl!n pokazywał kiedyś fotkę jego bloku (Al-Cu) po dłuższym okresie używania. Aluminium skorozowało, natomiast miedź została nietknięta w zasadzie.

1352150[/snapback]

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

 

 

 

zdjęcia Jet-Pc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jak sie trafi i jak ja zamocujesz ogolnie powinna chodzic 24h pomimo ze komp jest np off bo inaczej na starcie czasami daje sie we znaki ale ogolnie cicha napewno o wiele w stosunku do mj1000

btw moze wie ktos czy podczas obrotow wirnik tej pompki dotyka obudowy od strony uzwojenia ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musialbys dorobic sobie krotce pozniej zamocowac je na jakis silikon czy cos zeby nie przepuscila wody... w oryginale jest zatapialna jezeli bedziesz przerabial to stracisz gwarancje a one niestety czasem padaja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki waszym postom trochę pozmieniałem zestaw i narazie wyszło mi jakieś 80-100zł taniej. Jeszcze się zastanawiam jaki blok wybrać. W planach mam Abadon CPU P4/AMD -> Cena: 129 zł jednak cena też jest niezła. Jaki blok byście polecali w stosunku cena/jakość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pirson od kynka :P albo nie wiem x2p? x3m? bloki.pl mcs.pc.pl - zrodlo wiedyz poczytaj przejzyj wszytkiego na tacy nie mozesz dostac :) jak z anszymi radmai wsyzlo tlyko 100 zł taniej to nieuwaznie czytales :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Benito, nie koniecznie. Z tego co wiem mój Uziel ma taki sam spód jak Abadon, a nie jest słaby. Dawał rade nawet przy 2V, chociaż wtedy miałem otwarta obudowę (chłodnica w obudowie, a w całym kompie tylko dwa wentylatory, jeden na chłodnicy, drugi w zasilaczu, więc słaba wentylacja).Więcej nie testowałem, bo nie miałem chłodzonych mosfetów. Żeby nie było, że nie wiem o czym mówię, to mam też Abadona, siedzi na grafice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

venepl - dlugo nad tym myslales?

 

tydzien (moze dwa) temu zadawales totalnie banalne pytania na forum albo pisales posty typu "nie ma ktos taniej pompki sprzedac?".... teraz patrzac na rozne topici ktos sie o cos zapyta, ty juz oczywiscie wyskakujesz wszystko wiesz jakby ci tydzien czytania forum dal 2 lata doswiadczenia....

 

moze troszke spokojniej... nie chodzi mi w tym momencie o TEN temat, ale glownie o inne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...