Skocz do zawartości
Yavol

Xp-2600 (i Nie Tylko)

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, ja mam Athlona 2000+ (T-bred B) i dałem mu FSB 166 (166x12.5) czyli mam 2600+, ale chciałbym go puścić na FSB 200MHz tylko że mam zablokowany mnożnik. Mam zasiłke jakiś Codegene 250W. To pewnie przez ten zasilacz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikłe szanse, że Ci pojdzie 200 x 12,5. Moj poszedl max wlasnie tyle, ale przy podkreconej graficzce na maxa szefunio 360 juz nie wyrabiał... A Twoj Codegen to od razu lepiej wyzoc na smietnik :D ja bym ise bal kompa wlanczac z takim zasilaczem, i jeszcze 250 Watt :D bez jaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy tej zasiłce sobie napięcie w procu podniosłem o 10% i wszystko dobrze chodzi. Nie mam kasy na inny zasilacz... Zreszta nie wiem jaki miałbym kupić. Zabieram się zza podkręcanie karty graficznej ale wszyscy każą mi szukać na forum takiego teamatu a tu nicx nie moge znalezc. Ja tylko chcialem miec napisane jak krok po kroku podkrecic gf fx 5700le :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lucky88

Lepiej daj sobie spokuj z dalszym podkrecaniem proca nie mowiac juz o podkrecaniu grafy. Chyba, ze chcesz zakupic nowa zasilke plus to co pociagnie za soba jak padnie (mobo? grafa? dysk? etc. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz kasy na zasilke, hm a masz kase na nowe mobo i cpu ( ewentualnie mem ) jak ci padnie ten codegen podczs oc? Nie masz stracha ze ten codegen ci padnie niewiadomo kiedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest taka możliwość, że nic już nie będę podkręcał i mi podczas pracy zwykłej padnie zasilacz? Bo ja pracuje na Athlonie 2000+ @ 2600+ na napięciu 1,65. Do tego moja płytka cały czas kontroluje napięcie i jak patrze sobie w Everesce albo w Biosie to tak napięcie skacze sobie. A ile kosztuje taki najtanszy, bezpieczny zasilacz? Bo ja się kompletnie nie znam na tym... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja też mam problem z fsb tylko 240 no na 260 winda wstaje ale długo nie chodzi może temperatura ? :/ :/ :/ :/ :/

 

ZASILACZ!

FAQ!

CZYTAĆ czytać czytać. bezsensowny topic troche.

 

sorry w ogóle to w rozsypce jestem wiadomo co się stało [*]

Edytowane przez pogano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja też mam problem z fsb tylko 240 no na 260 winda wstaje ale długo nie chodzi może temperatura ? :/ :/ :/ :/ :/

1365031[/snapback]

A moze mostek polnocny ew. poludniowy sie za bardzo grzeje lub mosfety lub jeszcze cos innego. Przyczyn moze byc mnostwo :) Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mostek polnocny ew. poludniowy sie za bardzo grzeje lub mosfety lub jeszcze cos innego. Przyczyn moze byc mnostwo :)

1365273[/snapback]

wiem żartuje ;] wszystko sprawdziłem wina nb tam mam tylko pasywa ale i tak czas na wode ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem a nie chce zaczynac podobnego tematu. Mój procesor to athlon xp 2600+ (barton) 11,5x166 165v plyta to ASUS A7V600-X (nie ma obslugi dual ) i pamieci 1x512ddr-400 (GoodRAM) 1x256ddr-400(GoodRAM) i zasilacz niedawno kupiony na allegro to ColorsIT 450W napiecia jakie trzyma to

5v -4,91

3,3v - 3,312

12v - 12,35-45

 

chlodzenie standardowe czyli aluminiowy radiator z wentylem CoolerMastera.

 

Windows nawet sie nie uruchamia przy 178fsb (żałosne) przy nawet 1,80 - 1,85v.

problemy ze stabilnością mam nawet przy 173fsb. Co może być tego przycznyną ???? Może mi ktoś poradzić ????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem a nie chce zaczynac  podobnego tematu. Mój procesor to athlon xp 2600+ (barton) 11,5x166 165v  plyta to ASUS A7V600-X (nie ma obslugi dual ) i pamieci 1x512ddr-400 (GoodRAM) 1x256ddr-400(GoodRAM) i zasilacz niedawno kupiony na allegro to ColorsIT 450W napiecia jakie trzyma to

5v      -4,91

3,3v  - 3,312

12v    - 12,35-45

 

chlodzenie standardowe czyli aluminiowy radiator z wentylem CoolerMastera.

 

Windows nawet sie nie uruchamia przy 178fsb (żałosne) przy nawet 1,80 - 1,85v.

problemy ze stabilnością mam nawet przy 173fsb. Co może być tego przycznyną ???? Może mi ktoś poradzić ????????????????

1365762[/snapback]

Ja właśnie założyłem ten temat, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie ale powiem szczerze że niewiele się dowiedziałem :mur:

Powiem Ci że sporo eksperymentowałem także z ustawieniami RAMu, ale niewiele to daje :angry:

Nie mam żadnego pomysłu :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem ten temat, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie ale powiem szczerze że niewiele się dowiedziałem :mur:

Powiem Ci że sporo eksperymentowałem także z ustawieniami RAMu, ale niewiele to daje :angry:

Nie mam żadnego pomysłu  :sad:

1365771[/snapback]

Może nie uwierzysz. Właśnie spróbowałem.........chyba mam ODBLOKOWANY MNOŻNIK !!!!!!!!!! Czytałem poprzednie komentarze. W Biosie zmieniłem mnożnik z 11,5 na 10,5 a fsb podwyższyłem do 200 i napiecie na 1,75. A komputer wstał.......i DZIAŁA !!!!!!!!!!!!!!!! Pisząc to komputer chodzi z prędkościa 2100Mhz !!!!!!!!! i jest odczytywany jako AMD Athlon XP-A 3000+. Spróbuj, kompa mam od października zeszłego roku....jak ja nie mogłem tego zauważyć....na razie wszystko stabilnie.....POZDRAWIAM !!!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Posunąłem się jeszcze dalej. W biosie ponownie zmieniłem na mnożnik (noramlnie było 11,5 i prz200fsb nie chodzil, przy 10,5 i 200fsb jest super) 11,0 !!!!!!!!! i ustawiłem 200fsb. KOMP JAK ZŁOTO CHODZI !!!!!!! teraz pracuje z zegarem 2200mhz i jest odczytywany z programy Everest home ajko Athlon XP-A 3200+. Działa wyśmienicie. Temperaturka na razie 50stropni. Wieczorkiem dam znac jak komp chodzi prze dluzszy czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Posunąłem się jeszcze dalej. W biosie ponownie zmieniłem na mnożnik (noramlnie było 11,5 i prz200fsb nie chodzil, przy 10,5 i 200fsb jest super) 11,0 !!!!!!!!! i ustawiłem 200fsb. KOMP JAK ZŁOTO CHODZI !!!!!!! teraz pracuje z zegarem 2200mhz i jest odczytywany z programy Everest home ajko Athlon XP-A 3200+. Działa wyśmienicie. Temperaturka na razie 50stropni. Wieczorkiem dam znac jak komp chodzi prze dluzszy czas.

1365850[/snapback]

 

może mi ktoś wyjaśni jak to się stało, zę masz odblokowany mnożnik????

 

Ja też tak chcę... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś wyjaśni jak to się stało, zę masz odblokowany mnożnik????

 

Ja też tak chcę... :mur:

1365952[/snapback]

Nie wiem czemu tak mam. Może sprawdź w BIOSie czy nie masz czegoś podobnego. JA po prostu jestem zachwycony......... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podepne sie pod temat! Co do AMD Athlona 2600+ Bartona to ja bez problemu i bez podnoszenia napiecia dochodze do 2420Mhz (11.5x210). Oczywiscie po zmianie boxowego radiatorka na PENTAGRAMA 100Cu bo wczesniej mialem taki sam problem jak tworca tematu!!!!

Moje pytanie to: Jak zrobic zeby po podkreceniu procka w biosie i w windowsie pokazywalo zamiast np.2420Mhz to 3400+ ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Podepne sie pod temat! Co do AMD Athlona 2600+ Bartona to ja bez problemu i bez podnoszenia napiecia dochodze do 2420Mhz (11.5x210). Oczywiscie po zmianie boxowego radiatorka na PENTAGRAMA 100Cu bo wczesniej mialem taki sam problem jak tworca tematu!!!!

Moje pytanie to: Jak zrobic zeby po podkreceniu procka w biosie i w windowsie pokazywalo zamiast np.2420Mhz to 3400+ ???

1366044[/snapback]

Hej! to mam takie pytanie: sugerujesz ze po zmianie chłodzenia na bardziej wydajne, można się pozbyć problemu z uruchomianiem windy??? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to: Jak zrobic zeby po podkreceniu procka w biosie i w windowsie pokazywalo zamiast np.2420Mhz to 3400+ ???

1366044[/snapback]

Chyba tylko poprzez zmodowanie biosu, ale czy te oznaczenia sa takie wazne? Imo liczy sie wydajnosc, a nie jakies oznaczenia. Chociaz powiem, ze fajnie przy poscie byloby zobaczyc 3400+ :) BTW czy te 2420Mhz masz w 100% stabilne na defaultowym napieciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko poprzez zmodowanie biosu, ale czy te oznaczenia sa takie wazne? Imo liczy sie wydajnosc, a nie jakies oznaczenia. Chociaz powiem, ze fajnie przy poscie byloby zobaczyc 3400+  :) BTW czy te 2420Mhz masz w 100% stabilne na defaultowym napieciu?

1366261[/snapback]

Jak najbardziej stabilne! Wszystkie 3D marki przelatuja bez problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej stabilne! Wszystkie 3D marki przelatuja bez problemu!

1366532[/snapback]

Tylko, ze 3D marka moze przejsc, a wysypac sie w na innych aplikacjach. Zrob jak mozesz test superpi 32MB i zapodaj screena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze 3D marka moze przejsc, a wysypac sie w na innych aplikacjach. Zrob jak mozesz test superpi 32MB i zapodaj screena :)

1366627[/snapback]

Superpri ???..nie znam takiego programu. Może niech lepiej zrobi programem Prime95 ???. A to zdjecie z progamu Everest home po podkreceniu procka amd 2600+ Edytowane przez quartzXXI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superpri ???..nie znam takiego programu. Może niech lepiej zrobi programem Prime95 ???. A to zdjecie z progamu Everest home po podkreceniu procka amd 2600+

1366664[/snapback]

to najwyzsza pora poznac.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Yavol. Wiesz ja i tak będę w przyszłości zmieniał chlodzenie. Jakby co to może jednak zmień to chłodzenie na jakieś inne np.: Pentagram Freezone QC-80 Cu z pasta termoprzewodzaca ze srebra ( na allegro cos znajdziesz). Pozdrawiam ( procesor przedł testy stabilnosci w programie Prime 95) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim 2600 xp, z zablokowanym mnoznikiem FSB nawet o 10 mhz niemoge podniesc bo pada. dalem raz drutmoda i mialem 166*14 i mialem 2324 i chodzil 15 min apotem reset, a to wina temperatury bo na standardzuie jechalem alboo i zasilka 300 W, za tydzien dostaje nowy NT i radiator na CPU i wtedy zobaczymy :}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że o komputerach się uczę, to byłbym wdzięczny o wyjaśnienie:

" Co to jest ten drut-mod" ???????  :blink:  :huh:

1367060[/snapback]

Chyba musisz lepiej szukać :mur:

 

 

A wracając do tematu to pobawie się z tym jeszcze, może spróbuje zmienić chłodzenie i zobacze co to da!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...