Skocz do zawartości
rzymo

Czy To Duron Taki Słaby ?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zabawiam się ze swoją kartą grafiki i postanowiłem sprawdzić ją u kumpla (liczyłem na jakiś wyższy wynik). Mój config i wyniki Marków w podpisie (FSB mam 143MHz), natomiast ten drugi sprzęt to Duron 1.6 @ 2.4 (szyna 200), Hynixy D43 2-3-3-8 (synchro), Abit NF-7, te same Omegi w obu kompach, dodatkowo w drugim włączony tryb AGP 8x.

Wyniki u kumpla (Mark01se i 03) to odpowiednio 11600 i 3410 marków. Tu nasuwa mi się pytanie - dlaczego tak mało w 2001se (patrząc na zegar tego Durona i szynę fsb spodziewałem się trochę więcej) i dlaczego w Marku03 wynik jest niższy, niż na teoretycznie wolniejszym kompie ? ?

(dodam jeszcze, że w Q3A - tryb 1280HQ, różnica na korzyść mojego kompa to ok. 2-3fps)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w 3dm2003 w granicy błędu pomiarowego, więc nie można tu mówić o przewadze któregoś kompa. W 2001 przewaga durona jest niewielka, bo ma mniej cache L2 i musi sobie to zrekompensować wyższym taktowaniem i fsb. W sumie Twój athlon też ma dość wysokie taktowanie, a durony dość mocno spowolniono (ten cache...), żeby nie stanowiły konkurencji dla athlonów. To fakt, że różnica w 2001 powinna być nieco większa, ale każdy konfig jest inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki w 3dm2003 w granicy błędu pomiarowego, więc nie można tu mówić o przewadze któregoś kompa. W 2001 przewaga durona jest niewielka, bo ma mniej cache L2 i musi sobie to zrekompensować wyższym taktowaniem i fsb. W sumie Twój athlon też ma dość wysokie taktowanie, a durony dość mocno spowolniono (ten cache...), żeby nie stanowiły konkurencji dla athlonów. To fakt, że różnica w 2001 powinna być nieco większa, ale każdy konfig jest inny...

Właśnie głównie chodzi mi o tego Marka01se - w końcu lepsza przepustowość pamięci, AGP 8x (parę punktów więcej daje), szybsza szyna...

No nic, w każdym razie za parę dni będę miał okazję sprawdzić podobnego Durona (na 2.4 GHz działa przy napięciu 1.8v - jakiś ciekawy egzemplarz :) ) na KT880 - zobaczymy, ile tam osiągnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest tak żle zważywszy że masz Radka z pamieciami 400Mhz . Ja na Duronie 1400@2300 (FSB 200) 2x256 Ram Dual, i R9600 Pro (465 - 305) osiagnałem 12355 3D marks. A mój radek ma pamieci 600 Mhz.

Nie chodzi mi o wynik w Marku, tylko o różnicę między kompem z Duronem 2.4 GHz (fsb200) a kompem z AthlonemXP 2.14GHz (fsb143) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...