Skocz do zawartości
Gość robot

Tania I Dobra Pod Wzgledem Oc Plyta Pod Amd64

Rekomendowane odpowiedzi

Gość robot

jak w temacie - socket prawdopodopnie 745 ze wzgledu na nizsza cene - dfi dobre ale tez drogie bo kolo 360zl najtaniej - czy sa jakies inne dobre wydajne plytki z dobrym OC ? jakies msi itp co byscie polecili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

wg tego

89. [AMD][754] Płyta Microstar K8N Neo Platinum szt. 262.30 320.00

90. [AMD][754] Płyta Microstar K8N Neo-FSR szt. 222.13 271.00

 

obydwie to 754 - wiec musza roznic sie czym innym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

czyli nic co jest mi potrzebne. ale znalazlem w Proline

 

MSI K8N Neo2 Platinum NForce3 S.939 379.00

i zastanawiam sie czy nie dolozyc tych 100zl . oplaca sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary bież plytke i proca na sokecie 939 bo s754 umiera lub juz umarlo :P

MSI K8N NEO2 PLATINIUM dobra plytka

1355262[/snapback]

S754 umiera,.. a przepraszam kto Ci to powiedział? Z całym szacunkiem ale słyszałeś może o nowym AMD-ku mobilnym notabene 64bitowym, który już został mianowany najlepszym wyborem do OC,.. a tak właściwie to dobrze jeszcze do sklepów sie nie wprowadził ,.. ? Przemyśl to.

 

A co do tematu to zależy robot musisz dokonać wyboru czy s754 czy s939.

*754

Za:

- Seria procesorów Turion idealne do ekstremalnego OC

- Ogólnie bardziej budżetowe rozwiązanie, ceny Mobo są dość niskie a wydajnością wiele nie ustępują tym pod s939

Przeciw:

- Jak narazie nie widziałem płyty głównej pod s754 z PCIE (PEG) czyli pozostaje AGP, narazie jest to żadna strata jeżeli chodzi o wydajność, ale może kiedyś będzie potrzebna taka duża "szyna".

- I pożegnaj się z procesorami dwurdzeniowymi :) co prawda to jeszcze dość odległe ale jednak będą dedykowane pod s939, ale to już typowy HighEnd:D.

*939

Za:

- Jeżeli zdecydujesz się na Chipset ze stajni wielkiego N to masz do wyboru NF4 szybsze rozwiązanie niz NF3 co do chipsetów VIA nic powiedzieć nie moge bo sie na nich poprostu nie znam,..

- Jest to bardziej przyszłościowe rozwiązanie (pisałem dlaczego)

- Większe możliwości OC na Mainboardach z NF4 vide DFI

- Zasilacze w standardzie ATX 2.03 wydajniejsze od poprzedniej generacji

Przeciw:

- Droższe Mobo i Procek

- Konieczność wymiany grafiki na taką z PCIE czyli wydatki wydatki i jeszcze raz wydatki :D

- Nowinki które wprowadza narazie nie do wykorzystania, z powodu finansowego: tu ukłon ku SLI wyjątkowo wydajna nieziemsko drogie cena/jakość=nieopłacale, z powodu technicznego: AGPx8 już było nie do wykorzystania niemalże i nie potrzeba nam narazie jeszcze większej szyny.

 

Przedstawiłem tu moje jakże subiektywne, i możliwe że przez niektórych z was uważane za błędne zdanie może nawet i słusznie :).

 

Co do sprzętu to tak:

s939

Asus A8V Deluxe s939(NF4) ok 400zł wiem że sporo ale płyta super

Gigabyte K8NF-9 s939(NF4) ok 350zł praktycznie posiada to samo co w/w też ekstra

Microstar K8T Neo2 FSR(NF3) s939 ok 270zł tańsza alternatywa ,.. najlepsza z tanich,..

s754

DFI LanParty UT (NF3) ok 400zł droga ale bezkonkurencyjna dozbierałbym i kupiłbym tylko taką pod ten socket w połączeniu z Turionem 3.0 Ghz to dopiero wstęp do OC :P

Gigabyte K8NS (NF3) ok 260zł jeżeli już muszisz kupić coś tańszego to polecam tą nieźle się kręci,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

takiej wypowiedzi oczekiwalem:) ale narazie zdecyduje sie na s754 - powod - cena bo jezlei juz na s939 to tylko dfi a tu cena 550zl no i koniecznosc zmiany na PCI-E karty graf + procek za 550zl coby sie w miare krecil . A tak poczekam do wakacji i wtedy juz kupie ta plytke + porcek na E0 stepingu a teraz jakiego semprona 2600 za 280zl + mobo za 300 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wszystko dzialalo OK na 320Mhz z sempronem 2500+/2,24Ghz i po tygodniu po

wlaczeniu komp zawisl na biosie, ustawilem wszystko normalniei dizala dobrze

ale na ustawieniach ktore byly wczesniej juz nie:(

Czy to normalne ze komp chodzi dobrze po podkreceniu a potem cos mu sie

odwidzi i juz nie przyjmuje ustawien ktore wczensiej lykal ?

bede jeszcze kupowal chlodzenie lepsze do czipsetu i kombinowal z biosem 17?

bo na razie mam najnowszy 18".

 

Słyszałem ze ten model tak ma i raz sie uruchamia normalnie np pracujac z tydzien orawidlowo non stop a czasem przy nastepnym wlaczeniu zawisnie na biosie i wstaje na innych ustawieniach np mniejszym HTT icon_sad2.gif

 

Czy ktos moglby mi doradzic jak to obejsc bo jestem zrozpaczony i gotowy na sprzedanie plyty icon_sad2.gif

Czy da sie jakos podniesc napiecie dla czipsetu Nforce 3-250 w celu podniesienia HTT lub uzyskanie stabilnej pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S754 umiera,.. a przepraszam kto Ci to powiedział? Z całym szacunkiem ale słyszałeś może o nowym AMD-ku mobilnym notabene 64bitowym,

Przeciw:

- Jak narazie nie widziałem płyty głównej pod s754 z PCIE (PEG) czyli pozostaje AGP, narazie jest to żadna strata jeżeli chodzi o wydajność, ale może kiedyś będzie potrzebna taka duża "szyna".

 

Gigabyte K8NS (NF3) ok 260zł jeżeli już muszisz kupić coś tańszego to polecam tą nieźle się kręci,..

Sa mobo pod s754 z PCIEx16. Prosty przyklad: ASUS K8N4-E Deluxe za notabene jedyne 299zl :)

 

Nie wiem skad masz takie ceny :blink: Gigabyte K8NS za 260zl? Ta plyta jest w cenie 219 brutto - dosc dobra do OC - zwlaszcza rev. 1,1, rev. 2,0 jest juz troche gorsza, chociaz ja nie narzekam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa mobo pod s754 z PCIEx16. Prosty przyklad: ASUS K8N4-E Deluxe za notabene jedyne 299zl :)

 

Nie wiem skad masz takie ceny :blink: Gigabyte K8NS za 260zl? Ta plyta jest w cenie 219 brutto - dosc dobra do OC - zwlaszcza rev. 1,1, rev. 2,0 jest juz troche gorsza, chociaz ja nie narzekam :)

Bo kupilem przed swietami i w tedy takie ceny byly...

Da sie z tej plyty wiecej wycisnac po zmianie chlodzenia na czipsecie??

chce zalozyc pentagrama miedzianego malego bez wiatraka i paste...

Czy jest jakis czipset mod na ta plyte ??

mam rev2

 

acha.. i jeszcze zmienie bios F18 na F17 bo pisza ze jest problem z kontrolerami dyskow to fakt...

mialem wrazenie ze komp 2 razy sie uruchamial zanim dobrze zalapal i dzialal stabilnie moze dla tego przestal mi na htt320 dzialac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to tak:

s939

Asus A8V Deluxe s939(NF4) ok 400zł wiem że sporo ale płyta super

Gigabyte K8NF-9 s939(NF4) ok 350zł praktycznie posiada to samo co w/w też ekstra

Microstar K8T Neo2 FSR(NF3) s939 ok 270zł tańsza alternatywa ,.. najlepsza z tanich,..

s754

DFI LanParty UT (NF3) ok 400zł droga ale bezkonkurencyjna dozbierałbym i kupiłbym tylko taką pod ten socket w połączeniu z Turionem 3.0 Ghz to dopiero wstęp do OC :P

Gigabyte K8NS (NF3) ok 260zł jeżeli już muszisz kupić coś tańszego to polecam tą nieźle się kręci,..

skąd masz te ceny? Z kosmosu :blink:

Asus A8V Deluxe s939(NF4) - 347zł

Gigabyte K8NF-9 s939(NF4) - 290zł

DFI LanParty UT (NF3) - 332zł

Gigabyte K8NS (NF3) - 219zł

 

Prawie wszędzie miałeś przesade przynajmniej o 50zł heh...

 

Co do płyt głównych to jeśli chcesz socket 939 to z najtańszych i najlepszych bierz Gigabyte'a K8NF-9, a jeśli socket 754 pod agp to Gigabyte'a K8NS, a jeśli 754 pod pcie to Gigabyte'a K8NE (250zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie jakie MSI??!!?? dajcie spokój może jestem uprzedzony ale z tymi płytami były problemy kumpel miał jedną wyleciała do serwisu 2 nówkę dostał wyleciała po 3 miechach a jak dostał 3 to ją sprzedał od razu i kupił GA

i ta właśnie Ci polecam GA K8NS najlepiej rev.1.1 ale wątpięczy znajdziesz

W każdym bądź razie nie asusa i nie msi:] asus ma problemy ze stabilnością z moich obserwacji to wynika i podkreślam że co do asusa i msi to jest wyłącznie moje zdanie i moje obserwacje. pół roku temu ostro siedziałem w temacie 754 i dobrze że mimo wszystko sięnei wyłamałem i wziąłem GA

patrz co maja wszyscy i nie kombinuj z indywidualnością;) wszyscy jadą na K8NS i ją sobie chwalą, tak więc i ja Ci ją z czystym sumieniem polece

 

Witam

 

Wszystko dzialalo OK na 320Mhz z sempronem 2500+/2,24Ghz i po tygodniu po

wlaczeniu komp zawisl na biosie, ustawilem wszystko normalniei dizala dobrze

ale na ustawieniach ktore byly wczesniej juz nie:(

Czy to normalne ze komp chodzi dobrze po podkreceniu a potem cos mu sie

odwidzi i juz nie przyjmuje ustawien ktore wczensiej lykal ?

bede jeszcze kupowal chlodzenie lepsze do czipsetu i kombinowal z biosem 17?

bo na razie mam najnowszy 18".

 

Słyszałem ze ten model tak ma i raz sie uruchamia normalnie np pracujac z tydzien orawidlowo non stop a czasem przy nastepnym wlaczeniu zawisnie na biosie i wstaje na innych ustawieniach np mniejszym HTT icon_sad2.gif

 

Czy ktos moglby mi doradzic jak to obejsc bo jestem zrozpaczony i gotowy na sprzedanie plyty icon_sad2.gif

Czy da sie jakos podniesc napiecie dla czipsetu Nforce 3-250 w celu podniesienia HTT lub uzyskanie stabilnej pracy ?

nawet nie napisałeś jaka płyta

 

a zauwazyliscie date postów z tematu? nie? :P archeolodzy ;]

FUCK TERAZ ZAUWAZYLEM!!!!:/ I PO CO SIE POCIŁEM NAD PISANIEM EHHH:/

wszystko przez Anubis76x odświerzył topic zamiast nowy napisać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xxxx TERAZ ZAUWAZYLEM!!!!:/ I PO CO SIE POCIŁEM NAD PISANIEM EHHH:/

wszystko przez Anubis76x odświerzył topic zamiast nowy napisać;)

1. Był już taki temat, nie zaśmiecac forum! Tam pisać!

2. Zły Anubis76x, bo nie zakłada nowego tematu!

 

Powiem w skrócie: (*&!$*&@^!

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...