Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłęm niedawno dysk SATA Samsung 160GB i utworzułem trzy partycje , wczoraj wszystko było ok a dziś jedna z nich pokazuje że jest na max pełan i nie mogę na nią wejść bo "Uszkodzona główna tabela plików "

Pomóżcie ....

Edytowane przez kubotka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utworzyłem 3 partycje 1x8gb FAT32 na system ; 1x 40GB NTFS ; 1X100gb NTFS i właśnie ta 40 GB mi znikła :-) tzn widzą ją progsy ale przy próbie uróchomienia chkdsd wyskakuje błąd jak wyżej i program się wyłącza :-(

Uruchamiałem EasyRecovery i nic HDDregenerator i nic inne programy diagnostyczne pokazują że fizycznie dysk jest ok....

Więc wczoraj ją sformatowałem i niby jest ale na jak długo....???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra a napisz jeszcze czym tworzyles te partycje??

NIe polecam uzywaniu do tego jakis programów typu Partition Magic lub cos w tym stylu.

Najlepiej zrobic to FDISKIEM wpisujac rozmiary partycji w % lub instalatorem windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety Fdiskiem nie mogłem bo nie wiedział całości partycje robiłem w Acronis Disk Director Suite :)

w windzie i tak widzi tylko 149 GB zamiast 160GB

1359280[/snapback]

Trzeba było tworzyć windowsem.

 

W windows widzi dobrze bo ten dysk ma 149 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie sgj dobrze powiedzial. 160Gb tak naprawde widzi mniej bo wiadomo taka polityka :)

A co do FDISKA to jakbys podal mu rozmiar partycji w % to po sformatowaniu by juz widzial normalnie. To co pokazuje FDISK, to sie tym nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...