Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam sempa 2800+ do tego dfi lan party ut NF3 pamięc twinmos 512 bh-5 i teraz czekam na zasilacz chiftec 360W hpc DF  myśle że  dużo z tego 2800+ wykręce B)

1422257[/snapback]

Ja tez tak myslalem jak mialem semprona 2600+, ale sie zawiodlem. Pewnie bedziesz musial robic moda bo 3,1v to za malo zeby bh5 poszly naprawde wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

3.2 na maxa sie da , ale to faktycznie troche malo , tak od 3.4 3.5 to jak znalazl dla winbondow . johnson ile wykreciles z tego sempa , ja mam swojego i na 1.55 robi 2500mhz , dojezdza tak do 2550 a potem juz nic nie pomaga , ( no ale 320 to jakos malo na dfi ) czy procka - albo taki sybdrom jak u winniego -tylko ze tam 2700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.2 na maxa sie da , ale to faktycznie troche malo , tak od 3.4 3.5 to jak znalazl dla winbondow . johnson ile wykreciles z tego sempa , ja mam swojego i na 1.55 robi 2500mhz , dojezdza tak do 2550 a potem juz nic nie pomaga ,  ( no ale 320 to jakos malo na dfi ) czy procka - albo taki sybdrom jak u winniego -tylko ze tam 2700

1422999[/snapback]

Moj robil 8x280 i koniec. Wyzej bylo mi go szkoda (napiecie ponad 1,6). Teraz mam clawhamera i idzie 2400 (8x300) na 1,6v wiec tez nie jest to zaden rekordzista, niemniej jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

a ja myslalem ze tak sobie trafilem z tym prockiem - tylko jakos mu nawet vcore nie pomaga zeby te 2600osiagnac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez na DFI mozna miec napiecie dla pamieci 4V po zmianie biosu. tylko trzeba odpowiedni zasilacz.

1423928[/snapback]

Jak chcesz wyciagnac 4v na pamiec skoro zasilanie idzie z lini 3.3v?? To nie dfi na nf4 ze przekladasz zworke i juz. Trzeba zrobic malutkiego modzika :)

@robot

ja zauwazylem ze z wszystkimi prockami z rodziny a64 , z ktorymi mialem do czynienia jest podobnie. Najpierw max na standardowym napieciu a potem ledwo te 200 mhz wraz z podnoszeniem napiecia mozna wyrwac. Strasznie slabo mi sie skaluja te procki z napieciem, nie to co socket a i stary dobry athlon xp. Moj a64 robi na 1,5v okolice 2300. Na 1,6 tylko 2400 z kawalkiem, na 1,65 pod 2500 i wyzej juz sie nie bawilem bo mi go szkoda bylo. Sempron ktorego mialem dawal rade tylko 8x250 na 1,4 i przy 1,6 robil 8x280.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo Wam sie kreca te procki moj na 1.5v idzie spokojnie 2.52GHz (9x280).

 

Jak ktos chetny na mojego procka, to prosze czytac szczegoly w sygnaturce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz zajebi..ego proca ,mój na 2.53 GHz potrzebuje ponad 1.625

tyle że ja mam kulawą zasiłkę i te napięcia są naprawde rozjechane ,

kumpel ma tego samego proca i z zasiłką Chiefteca 420W proc mu śmiga

na 2.6GHz przy napięciu 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slabo Wam sie kreca te procki moj na 1.5v idzie spokojnie 2.52GHz (9x280).

 

Jak ktos chetny na mojego procka, to prosze czytac szczegoly w sygnaturce :)

1424261[/snapback]

Ladny wynik niemniej podobnie jak u mnie, przebicie sie powyzej tego co mozna osiagnac na 1,5v wymaga juz sporego podniesienia napiecia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ocfaq.com/reviews/Gigabyte/K8NPro/5

 

okazuje sie że bg niespodziewanie może być lepsze do o/c niż epox i msi! Pojawialy sie już intormacje że osiąga fsb w okolicach 360 ale byłem sceptyczny...

Tutaj widze jednak ,że wersja na nf3 150 jest naprawde uddana jesli chodzi o o/c.

Pozostaje tylko pytanie czy wersje z nf3 250 mają podobne mozliwości. wie ktoś morze czy istnieją też jakieś zmodyfikowane wersje biosówumożliwiające podniesienie napięcia na ram? Albo jakies proste hardmody? Bo ocz booster to jednak dość kosztowna zabaweczka.. Zamiast wydawać 200zl to już lepiej dfi kupić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

jak myslicie co lepiej bedzie lyknac pod sempa 2600 ofkoz do oc;)

 

MSI K8N Neo-FSR

 

Asus K8NE Deluxe nVidia nForce 250

 

Asus K8V-X

 

GIGABYTE K8NS

 

ABIT AV8

 

mnie najbardziej kusi to msi:d ale moshe jest cos lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Ci polecił Abita KV8 . Ja posiadam wersje Pro, może też ci o taką chodziło. Sprawuje sie znakomicie. Bardzo rozbudowany bios, wiele funkcji, wszystko możesz w biosie zmienić. U mnie na niej siedzi Athlon 64 2800+ i narazie chodzi jak marzenie. Acha i z pamięciami nie ma rzadnego problemu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh.. ale mi sie zmienia.. mialem kupic B2500+M na Abicie NF7, ale z ciekawosci oblukałem ceny A64 (754)... w sumie wyszlo, ze za 'kilka' zlotych wiecej moge miec:

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=414d445f...830302b5f424f58 - Athlon 64 2800+ BOX

http://proline.pl/shop.php?prodid=414249545f4b56382d50524f - Abit KV8-PRO

 

Czy to dobry zestaw ? Oczywiscie nie wymagam ze te cene nie wiadomo czego.. chodzi mi tylko o ile to bedzie szybsze od B2500+ mobile (wykreconego) NF7 ? I jakie pamiatki do tego ? Moze byc jakis tam stnadardowy TwinMOS : http://proline.pl/shop.php?prodid=5457494e...430305f43322e35 ?

 

A moze dolozyc jeszcze wiecej i dac 939 ? Komp nie ma byc specjalnie rozwojowy (potem raczej kupie PS3 or sth), ale jezeli roznica wydajnosci ma byc dosc spora na korzysc s.939, to...

 

Ew. jezeli chodzi o s.754 to wymyslilem jeszcze taka MB : http://www.pcprojekt.pl/?str=katalog_produ...d_produktu=1117 Microstar K8N Neo-FSR s754 - tansza od tego Abita..

 

Pozdr.

Edytowane przez reQuoter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

kupuj 754 - nie oplaca sie wydawac sporo wiecej kasy na 939 dla paru % wiekszej wydajnosci . ten abit jest OK , lecz zastanow sie nad jakims MSI lub jak masz troche wiecej kasy DFI . A procek to przynajmniej narazie kupilbym sempa 2600- cena 240zl i za 3-4 miechy zmienil na a64 jak juz zadomowia sie 64 bity - bo narazie tlylko windows wyszedl , a aplikacji i tak nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do 250zl kupi cos lepszego niz MSI K8N Neo-FSR ?

 

Co do tych sempow to za te 240zl to jest ten z 128kb cache czy 256 ?

I jak sie kreca te ze 128 a jak te z 256, i czy wydajnoscia duzo od siebie odstaja ?

 

Aha jeszcze jedno pytanko, mam huntkeya 300w jak dotad na sprzecie z podpisu sprawywal sie znakomicie, nie wiem ile pradu ssie ten semp (2600+), i czy bedzie on dobry, bo zmieniac mi sie narazie nie widzi.

 

edit:

 

Juz sie pogubilem z tymi procami...

Ktore wreszcia sa 0,09, a ktore 0,12 ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

Czy do 250zl kupi cos lepszego niz 1428033[/snapback]

te msi od tego kolesia jest pewnie uzywane a nie nowe... napisz dotego bo mial pare sztuk http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49718893

 

ps. za ok 20-30 zl w stosunku do 2600 oem mam semprona 3000 opyla sie doplacac?;) co sie lepiej bedzie krecilo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie u mnie szykuje sie zmiana ale bede baaardzo ograniczony funduszami :mur: Zamierzam wziac sempa z mnoznikiem 8 i do tego jakas plytke no i mam dylemat... Co brac? Mam na oku msi,epox i o dziwo gigabyte'a :blink: Zalezy mi na jak najwyzszym HTT cos w okolicy 300 mnie zadowoli :D

 

Czasu mam malo wiec wszelkie konstruktywne wypowiedzi mile widziane :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ chemiczny_ali

Jakiego chcesz tego sempa, 128 czy 256 ?

Wypisz moze konkretnie jakie modele cie interesuja mobo, ja tez bede lada chwila kupowal podobny zestaw (semp + mobo).

W tej plytce msi, o ktorej pisalem wyzej najwyzsze vcore to 1.5 czy 1.55 ?

Btw to chyba nie za duzo, bo zeby osiagnac naprawde wysoki wynik trzeba niekiedy jechac powyzej 1.6v.

 

Widze, ze z kartami graf. to bylo takie straszenie i chba wszystkie bez problemow chodza.

 

Mam pamiatki d43, nie ma z nimi problemow pod s. 754 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje sie tym sempem taktowanie 1,6GHz i 256kB L2 w tym sklepie robie zakupy :wink: Co do modeli plyt to interesuje sie tymi:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15756

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13468

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13489

 

Ludzie dajcie znac bo czas mi sie konczy :cry: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiesz na to :?: :

1428533[/snapback]

Wiesz jestem otwarty na propozycje ale nie wiem jak o/c na tej plycie :unsure: Chociaz z tego co pamietam to Asus nie byl demonem o/c :-| Ale ludzie piszcie jak macie ktoras plytke...jak sie wam sprawuje,jak z o/c itp. itd. :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie chcialem zakladać nowego tematu, więc napisze tu.

 

Niedługo bede kupowal tego msi, lecz mam jedno pytanie odnosnie chipsetu nForce3. Czy wystepuje tu ten sam blad z zegarem RTC co w nForce2 ?

 

pozdrawiam

robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

nie ma zatnego bledu jak w nf2 . a co do sempa - to niby z tego co kies przeczytalem te 2800 sie ogolnie lepiej kreca bo te 2600 to jakies odpadki z niesprawnym cache - na sam cache to nie ma co wogole patrzec 1% roznica w wydajnosci . ja wzielem najtanszego i trafilem tak sobie , te 2.5ghz przy 1.65 robi , wiec nie jest zle - ale trafiaja sie tez takie sztuki jak johnsona co 2.2 to max . a dlaczego najtanszego ? bo i tak bede zmienial na a64 jak sie dobrze zadomowia aplikacje 64bitowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze, ktos bylby chetny na moje DFI Lanparty UT NF3 250 Gb + AMD 64 2800 NewCastle 1.8 GHz@2.52 GHz bez podnoszenia napiecia.

Jakby co to PW ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

no i co by tu wybrac 2600 czy 2800;) sa jakies dobre i oklepane serie? czy losowo trzeba brac i liczyc na farta?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się chciałem podzielić woimi spostrzezeniami co do taniej płyty pod socket 754

 

1. Asus k8n - padaka do oc dopiero ostatnie biosy poprawiły mozliwości oc wiele płyt nie dojezdza nawet do htt 300

 

2. Gigabyte k8ns i pro- bardzo wysokie htt mozna uzyskać bios ubogi max napięcie na ramsy 2.7 v problemy z ustawieniami niższych timingów niż by spd

 

3. Epox 8kda3i i 8kda3j te płyty sa moimi faworytami na chwilę obecną w rewizji 2.2 z 3 fazowym zasilaniem (mowa o 8kda3j) z testów w necie że htt 320-325 jest jakąś tam normą na tych płytach . Max napięcie na ram 2.8v

 

4. Msi k8neo fsr - fajna płytka ale niższe htt do osiągnięcia niż na epoxie

 

tak więc moim osobistym faworytem jest 8kda3i jak się myle lub macie jakies uwagi piszcie śmiało i dopisujcie wady i zalety tych płyt :-P

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...