Skocz do zawartości
DARK_ami

Pomoc W Wyborze Pompki Itp..

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już większość części skompletowanych brakuje mi jeszcze pompki. Na pewno będzie to pompa CO, prawdopodobnie będzie to grundfos, ale coraz poważniej zastanawiam sie nad Laing. Jeden z userów twierdził iż może być lepsza... no właśnie ale.....

Czy ktoś miał może styczność z pompami tej f-my? Nie chciałbym się ładować w ciemno....

 

Tutaj jest jedna z aukcji:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49031837

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle Ci mogę powiedzieć, że mnie przy zakupie pompki CWU (nie CO, podałeś ling do pompki CWU) skusiła jedynie niższa cena Grundfosa niż Lainga, a w Laingu kusił mnie teoretyczny większy przepływ, gwarancja 2-letnia, no i ceramiczna kulczka wewnątrz korpusu :) Radzę Ci żebyś przeczytał ten cały wątek i wątki do których linki tu były podane.

Jedynie nad czym bym się zastanawiał przy wyborze tych pompek to czy Laing jest równie cichy jak Grundfos, reszta jest prawie taka sama, a Laing może nawet wydajniejszy i ta kuleczka... :)

Wiem, że Lainga ma Strzabi, ale on się osobiście chyba nie wypowiedział co do głośności pompki (tak mi się wydaje, nie pamiętam). Może go zagadnij i może się wypowie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O thx za info.

Tak sie właśnie składa że przypadkiem natrafiłem na ten wątek, i zaciekwiły mnie te pompy, przewaliłem całe forum jednakże mało ludzi ma takie pompy a tym samym na forum nie ma zbyt wielu informacji :(

Ale znalazłem to:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=111913&hl=

i chyba się skusze na tego Lainga :D

Jeśli wierzyć temu co napisał, jest równie cicha, oferuje większą wydajność no a wizualnie jest chyba mniejsza...

 

A i jeszcze jedno: jest jakaś różnica między pompami CO a CWU, bo w tym temacie raczkuję :rolleyes:

Edytowane przez Pc juice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem tyle co mi się wydaje, że wiem...;) Pompy CO mają zazwyczaj o wiele większy przepływ niż CWU. Są wersje kilkubiegowe, ale mają zazwyczaj większą moc niż CWU, a co za tym idzie bardziej grzeją wodę. CO są często wykonane z metali, które mogą korodować z miedzią, opisywane tu pompki CWU sa raczej robione z metali które nie korodują. Pompki CO zajmują chyba trochę wiecej miejsca od CWU.

Wydaje mi się, że CO są głośniejsze od CWU, ale osobiście tego nie sprawdzałem i opieram się tylko na wypowiedziach innych osób.

 

Na razie nic mi więcej do głowy nie przychodzi. Jak gdzieś napisałem nieprawdę to niech mnie ktoś poprawi.

---

Jeszcze jedno... pompy CO służą w instalacjach centralnego ogrzewania, a pompy CWU do cyrkulacji wody użytkowej w rurach.

 

Teraz doczytałem, że Strzabi powiedział wprost, że pompka jest bezgłośna, więc bez wahania brałbym Lainga, no chyba, że Grudnfosa znajdziesz taniej, ale spokojnie rozejrzyj się jeszcze tu i tam. Nie śpiesz się z tym.

Edytowane przez Jamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to ta 1410056[/snapback]

 

eheim strasznie ponoc głosne - dla bardzo wyczulonych

a poza tym czytałem gdzies na tym forum że pompki akwariowe bardzo zle znoszą wodę o temp > 35 C czyli odpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam:

Dołączona grafika

 

 

Chwilowo mogę powiedzieć o niej tyle że jest mała, na tyle że nie bedzie problemu z jej upchnięciem. Nie miałem jej jeszcze jak sprawdzić więc nie wiem jak jest głośna podczas normalnej pracy. Na sucho tak jak grundfosie słychac lekkie szumienie.

 

W jaki sposób możnaby wyczyścić jej głowice aby sie świeciła tak jak w środku? Bo jest troche ciemna... ma ktoś jakiś sprawdzony sposób na mosiądz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam:

Nie miałem jej jeszcze jak sprawdzić więc nie wiem jak jest głośna podczas normalnej pracy. Na sucho tak jak grundfosie słychac lekkie szumienie.

 

1427748[/snapback]

W Grundfosie nie można uruchamiać pompki bez wody, więc w Laingu pewnie też, szkoda pompki, wirnika i łożysk! Edytowane przez Jamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kupowac juz Hydora L30, ale pomyslalem sobie, ze po co mi taka silna pompa? Z tego co wiem, Laing czy Grundfos sprawuja sie calkiem niezle (moze jak Hydor L20) bedac przy tym nieporownywalnie cichszymi. Szkoda tylko, ze te pompki tyle kosztuja :( Gdyby nie fakt, ze koniecznie musze wymienic zasilacz i wybor padl na Topowera P6, to bez wachania bym bral Lainga, a tak... 'tylko' Hydor L20 :/ Poza tym, czekam na info, czy te pompy pociagna 3 bloki :)

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno L20 jak i taki eheim1048 spokojnie poradza sobie z 3blokami

 

do dzis nie jest powiedziane co lepsze...czy duzy czy maly łoter flow

 

w pierwszym ukladzie mialem pompke 2000l/h (AT306),pozniej 1200l/h (L20),a teraz tylko 600l/h (1048)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Nie miałem jej jeszcze jak sprawdzić więc nie wiem jak jest głośna podczas normalnej pracy. Na sucho tak jak grundfosie słychac lekkie szumienie. ...

1427748[/snapback]

:mur: Odpal ją jeszcze kilka razy i napewno będzie głośna !!! Pompki od CO/CWU są smarowane wodą i NIEWOLNO ICH ODPALAĆ NA SUCHO !!! :mur: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno L20 jak i taki eheim1048 spokojnie poradza sobie z 3blokami

 

do dzis nie jest powiedziane co lepsze...czy duzy czy maly łoter flow

 

w pierwszym ukladzie mialem pompke 2000l/h (AT306),pozniej 1200l/h (L20),a teraz tylko 600l/h (1048)

1429308[/snapback]

Wedlug zalozen teoretycznych, moj bloczek bedzie jednak potrzebowal duzego loter flola do osiagniecia dobrych wynikow, ale jak duzego, to nie jestem w stanie powiedziec. W czwartek bedzie blok to moze juz w piatek bedzie kibel w kompie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:D

 

Zakupilem pompeczke C.O, co prawda sporo ma podnoszenia ale wlasciciel zapewnial ze jest bezglosna. Cena byla ok takze sie skusilem... Na 1 biegu bierze 30W takze nie taki potwor z niej jeszcze.. czekam na opinie co o niej sadzicie.. i jak zrobic redukcje z tego magicznego gwintu 1 1/2 na 1/2 zeby nie zajmowala pol metra... LINK DO POMPY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:D

 

Zakupilem pompeczke C.O, co prawda sporo ma podnoszenia ale wlasciciel zapewnial ze jest bezglosna. Cena byla ok takze sie skusilem... Na 1 biegu bierze 30W takze nie taki potwor z niej jeszcze.. czekam na opinie co o niej sadzicie.. i jak zrobic redukcje z tego magicznego gwintu 1 1/2 na 1/2 zeby nie zajmowala pol metra... 1434879[/snapback]

Fajna :) Ale z gwintem może być problem bo zejście do 1/2' redukcjami faktycznie zajmie pół metra :/ Najlepszym rozwiązaniem było by wytoczenie (w jakimś warsztacie tokarskim) redukcji 1 i 1/2 :arrow: 1/2 (ew. 3/4 bo do takiego też znajdziesz króćce) cala z mosiądzu lub aluminium bo nie wydaje mi się żeby takie redukcje były do dostania ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kiszka ://// Out ty jaka masz pompe? meczysz ja na 3 biegu czy nie? bo ktos pisal ze na 2 biegu zysk z przeplywu byl juz mniejszy niz wzrost wydzielanego przez pompe ciepla...

1434943[/snapback]

Pompka firmy Leszno, model 25POr40A.

Dołączona grafika

Pół roku chodziła na 2 bo było ciszej niż na 1 :blink: :huh: Ale po zmianie sprzętu i zrobieniu porządku w WC chodzi na 1 :) Ale szczerze mówiąc mogła by chodzić na 3 bo choć wtedy jest najgłośniejsza i tak jest o niebo cichsza od monitora <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo... widze ze polski odpowiednik mojego Grundfosa =) Jak masz zrobione redukcje? robiles cos na zamowienie czy masz pol metra srubunkow? :D i co to za monitor tam masz ze taki glosny?!? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do redukcji przyjżyj się zjęciu, widzisz gdzieś gwint ? ;) Ano prawda że to odpowiednik grundfosa, nawet robiony na ich licencji :) A monitor to LG Flatron 775FT i niestety piszczy a na dokładkę ma jakieć chocki z ostrością a ma dopiero 6 lat ...

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinno wyjaśnić sprawę :) To zdjęcia starego WC ale niewiele się zmieniło - przynajmniej w WC ;)

Dołączona grafika

Duże foto

Dołączona grafika

Duże foto

Mój site :D

 

PS: Jak będe ją wieszał to zmienie wyjśca na odpowiednie płaskowniki z otworami pod króćce :D

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

mam plan zeby wsadzic pompke z rezerwuarem do lodowki turystycznej;) jak myslicie z pompka sie nic niestanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

taka lodowka chlodzi do -6 bodajze;) wiec cos by to jednak dalo...:) ne tam od tego sie raczej nie rozwali;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lodowka bedzie musiala pracowac w trybie ciaglym a do tego raczej nie jest przeznaczona tylko do lekkiego schladzania co jakis czas.... wiec zuzyje sie duzo szybciej :P a schlodzi pewnie niewiele bo ile ona moze W odprowadzic?!?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka lodowka chlodzi do -6 bodajze;) wiec cos by to jednak dalo...:) ne tam od tego sie raczej nie rozwali;)

1438944[/snapback]

Na probe wstaw do lodowki dwie szklanki wrzatku - zobaczysz jak sie zachowa* :)

 

*-nie odpowiadam za skutki proby :rolleyes:

Edytowane przez pbuda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Odpal ją jeszcze kilka razy i napewno będzie głośna !!! Pompki od CO/CWU są smarowane wodą i NIEWOLNO ICH ODPALAĆ NA SUCHO !!! :mur:  :evil:

1430355[/snapback]

Spokojnie, wiem o tym ale to była tylko krótka chwilka. To że stawiam pierwsze kroki w WC nie oznacza że jestem matołem... pozatym nie narażałbym drogiej pompy na długotrwałe działanie w warunkach jej niesprzyjających.

 

A tak ogólnie zrobiłem test już na mokro i potwierdzam: bezgłośna :D jedyne co słyszałem to bąbelki wydobywające sie z wylotu, ale to zapewne dlatego że nie była do końca odpowietrzona.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...