Skocz do zawartości
Mr_Gizmo

Pamięci Ram Sdr + Ddr Na Jednej Płycie !

Rekomendowane odpowiedzi

proszę najbardziej obeznanych z tematem o wypowiedzenie się w nim :)

 

jakie płyty gwarantują mi swobodną pracę z ramami SDR i DDR ... tzn. nie, zeby w jednym momencie jeden slot był obsadzony przez DDR a inny przez SDR tylko o obsługętych ramów wogóle .... :) ... wiem, że były takie płyty na Sisach i na ViaKT333 ale prozę podajcie mi komkretne modele, konkretnych producentów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie albo DDR albo SDR.. Nie da rady zmusic plyte zeby dzialala przy ddr i sdr.. to albo to.

1365760[/snapback]

nie wiem po co to napisales jak autor tematu juz o tym napisal i doskonale wie ze nie mozna na raz obsadzac ddr i sdr , czytanie ze zrozumieniem to podstawa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko wymieniona wyzej plyta ecs'a jest godna polecenia jeszcze jak od samego poczatku bedzie dzialac jest ok lan sound sdr ddr i jej cena tez nie jest wysoka obecnie to jest koszt ok kilkudziesiecie zlotych wedlug mnie mobo z iskra (dodatkowe biosy itd )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

TO ja jeszcze mam pytanie do tego tematu, mam plytke ECS K7S5A (3.1) :

 

Przeczytalem gdzies ze plyta posiada 2 sloty DDR(200/266 MHz), zadzialaja na niej DDR'y 256/400 mhz ? Moze ktos mial tak podlaczone , sa jakies problemy ?

Chodzi mi o te kosci -> Tu Link TwinMOS DDR 256/400 mhz cl2,5 . Slyszalem kiedys ze ta plyta ma problemy z DDR'ami, komp sie zawiesza itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Pamiec bedzie dzialac na 133 MHz co do niestabilnosci to ja mialem na mojej starownice 2x256 DDR kinkongi okolo miesiac i dzialaly stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na k7s5a rev 1.1 tez to zadziała ? chwilka - wiem ze mam sloty na ddr i sdr ale nie do konca rozumiem - cz gdybym mial 256 SDR i 256 DDR to bede miał łacznie 512 ramu który działa jak 512 ?czy ta druga kostka bedzie siedziała bezczynnie i bede mial tylko 256 ?

i jeszcze jedno

jesli mam wgranego cheppo biosa i tam jest max fsb 166 :twisted:

czy rzeczywsicie ramki pracowałyby na 333 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Szyme_k1

a na k7s5a rev 1.1 tez to zadziała ? chwilka - wiem ze mam sloty na ddr i sdr ale nie do konca rozumiem - cz gdybym mial 256 SDR i 256 DDR to bede miał łacznie 512 ramu który działa jak 512  ?czy ta druga kostka bedzie siedziała bezczynnie i bede mial tylko 256 ?

i jeszcze jedno

jesli mam wgranego cheppo biosa i tam jest max fsb 166 :twisted:

czy rzeczywsicie ramki pracowałyby na 333 ?

1366907[/snapback]

 

1.Nie wiem czy to dzadziala na k7s5a rev 1.1 , ale jak mowia ze na mojej zadziala to na twojej pewno tez :)

2.Nie ma lekko , nie mozna podlanczac razem SDR i DDR :P

3.Raczej ramki na 333 fsb by nie pracowaly, plytka krodko mowiac to troche scierwo , ma juz swoje lata , kiedys byla dobra ale teraz juz sie nie zaklada takich , nie zbyt dobra do krecenia ale jak chcesz to sprobuj podkrecic fsb ramow :) Chociaz do 333 raczej nie dojedziesz.

 

POZDRO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety....

Miałem u siebie w kompie na tym ECSie w wersji 1.1 DDR 333 (2x256) i wszystko hulało pięknie. Jednak później sprzedałem tą płytę , kupiłem ASUSa i zapomniałem o sprawie. Jednak na początku tego tygodnia wyciągnąłem z kompa mojej dziewuszki SDRy (Ona ma ECSa K7s5a v3.1) i wsadziłem tam 2x256 DDR 400 i niestety komp się co chwilkę resetuje... nie ma na niego siły. teraz to już nawet nie chce skończyć ładować Windowsa. Spróbowałem przełożyć tam DDRy 333 ze swojego kompa i niestety sytuacja taka sama.... wgrałem też najnowszy BIOS, ale i to nic nie zmieniło... Chyba pozostaje tylko zmienić płytkę bo SDRy już poszły do ludzi :-)

A może ktoś miał taką sytuację i jakoś sobie z nią poradził?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też kiedyś byłem właścicielem tej płyty rev. 3.1.

@Szyme k1

Na tej płycie będą chodzić nawet DDR600 ale z prędkością DDR266

TwinMosy o których piszesz na tej płycie nie chcą chodzić z Tras (Cycle Time) = 4, na =5 jest już OK. Możliwość ustawienia Tras = 4 jest tylko w modowanych biosach. Ustawienie Tras4 daje ok. 100 punktów w 2k1.

 

@pain.exe

Połączenie DDR i SDR razem zwykle powoduje śmierć płyty.

 

@cebullankaYgrzanka hehe :wink: panientaniecYmostowinion :wink:

Miałem identyczne objawy na mojej staruszce. Niestety skończyło się to wizytą w serwisie.

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili na to co w podpisie. Nie wiem czy u mnie przyczyną była pamięć DDR bo nie miałem jak sprawdzić ale objawy były takie same. Jedyna różnica jest taka, że u mnie pomagało flashowanie Biosa. Po flaszu komp uruchamiał się za którymś razem ale jak go wyłączyłem to problem wracał. Na początku płyta była na tyle stabilna, że mogłem wejść do biosu i ewentualnie wgrać nowy (robiłem to około 30 razy bo komp był mi potrzebny) a potem był dead kompletny. Czasem wyskakiwały mi jescze fajne krzaczki w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienili na to co w podpisie. Nie wiem czy u mnie przyczyną była pamięć DDR bo nie miałem jak sprawdzić ale objawy były takie same. Jedyna różnica jest taka, że u mnie pomagało flashowanie Biosa. Po flaszu komp uruchamiał się za którymś razem ale jak go wyłączyłem to problem wracał. Na początku płyta była na tyle stabilna, że mogłem wejść do biosu i ewentualnie wgrać nowy (robiłem to około 30 razy bo komp był mi potrzebny) a potem był dead kompletny. Czasem wyskakiwały mi jescze fajne krzaczki w biosie.

1377772[/snapback]

heh, dzięki. Ja właśnie wróciłem ze sklepu. Kupiłem tego samego Asrocka K7VT4A+ którego Ty masz. Składałem już jednego kompa na nim i jest bardzo przyzwoita :-) A ECSik do szafy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ EDDY

Mam nadzieję że nie wywnioskowałeś tego z mojego postu. Jeżeli tak to nie o to mi chodziło. Ja tego ECS bardzo miło wspominam. Żadna inna płyta z którą miałem styczność nie miała tak stabilnych napięć Vcore procesora - jak miało być dla procesora 1.75V to było. Czasem zdarzały się wahnięcia do 1.74V - normalnie skała nie to co mój obecny ASRock 1.71 - 1.78.

Moją pierwszą płytę K7S5A ECS'a miałem 1.5 roku i chodziła full stable ale resetował mi się Bios (to była wedy jedyna wada) więc oddałem do serwisu. Serwis oddał mi jakiegoś innego ECS też K7S5A który był już kiedyś reanimowany i to ta sztuka padła.

 

@ cebullankaYgrzanka - kurde chyba zmienię sobie nicka na Asterix

Nie masz na tym Rocku problemów w stylu "Mój komp nie chce mi się włączyć" bo ja miałem - napisałem o tym TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ cebullankaYgrzanka - kurde chyba zmienię sobie nicka na Asterix

heh, jesteś pierwszą osobą, która skojarzyła nick ;-)

 

Nie masz na tym Rocku problemów w stylu "Mój komp nie chce mi się włączyć" bo ja miałem - napisałem o tym 1378246[/snapback]

odpisałem już w tamtym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...