Skocz do zawartości
VanZan

Tuner Tv Avermedia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem w posiadaniu tunera TV o nazwie AVerMedia TV Series Device - Bt878 Video Section posiada on wyjscie tv, video, s-video wejscie i wyjscie audio i jeszcze jakis dziwna wtyczke ktora posiada na sobie gwint, chciales sobie przegrac z kamery analogowej kasety ale nagrywac moge jedynie bez kompresji poniewaz podczas kompresji trace duza ilosc klatek.

I mam pytanko czy ta karta umozliwia kodowanie mpeg czy tez nie, czym dobrze zgrac te kasety, uzywam ferro ale cos mi to nie wychodzi bo nawet nie skopmpresowany obraz i dzwiek gubi klatki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem w posiadaniu tunera TV o nazwie AVerMedia TV Series Device - Bt878 Video Section posiada on wyjscie tv, video, s-video wejscie i wyjscie audio i jeszcze jakis dziwna wtyczke ktora posiada na sobie gwint, chciales sobie przegrac z kamery analogowej kasety ale nagrywac moge jedynie bez kompresji poniewaz podczas kompresji trace duza ilosc klatek.

I mam pytanko czy ta karta umozliwia kodowanie mpeg czy tez nie, czym dobrze zgrac te kasety, uzywam ferro ale cos mi to nie wychodzi bo nawet nie skopmpresowany obraz i dzwiek gubi klatki

1366129[/snapback]

Najlepiej zgrywać na avi, tylko podaj konfiguracje kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AMD Duron 850mhz 256mbram geforce 2mx 64mb, dysk 40gb 7200 obrotow na min.

1366830[/snapback]

Ja robię to tak

kodeki - DivX 5.0.5

ustawienia http://img239.exs.cx/img239/2475/dvix5054gs.jpg

programik do zgrywania iuVCR_v4.7.2.285

ustawienia http://img239.exs.cx/img239/7094/iuvcr1mr.jpg

ustawienia audio

http://img239.exs.cx/img239/7865/audio7ps.jpg

VirtualDub 1.5.4 --kompresja dżwięku na MP3

masz dokładnego helpa, sam go zrobiłem bo zawsze zapominałem ustawień

:)

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to za slaby komp jest do kompresji w locie, i machanie kodekami tu niewiele pomoze.

 

Jest przy zrzucaniu bez kompresji nie gubi klatek, to zrzucaj w ten sposob i potem konwertuj na Divx, jak juz nie masz "cisnien" czasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiam tak jak mi podales Dziuby tylko posiadam kodek divx 5.2.1 pro ale nadal gubi klatki ale jak robie bez kompresji to nie gubi ich czy moze to byc wina slabego komputera czy tez tunera tv ?

1367108[/snapback]

Pobaw się kodekiem tak aby nie gubił klatek, np. tak tam gdze jest namalowane można przestawiać

http://img184.exs.cx/img184/6880/dvix5054gs6xe.jpg

 

Ja mam takiego kompa

---mój złom----

Athlon 1700xp ,Płyta ECS K7s5a 512 Ram (kinkongi- KINGSTON)

Baracuda 120Gb/7200,+ Baracuda 80Gb/7200, NEC DVD_RW ND-3500AG, Geforce MSITi 4200se, SB Live Value, AVerMedia TVCapture98, Win98SE

Monitor 19" LG FLATRON F900P

 

Tak dobrałem parametry że u mnie jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO to za slaby komp jest do kompresji w locie, i machanie kodekami tu niewiele pomoze.

1367456[/snapback]

To nie jest do końca prawda. Kiedyś na Celeronie 400, dysku 5400 i Windowsie 98 mogłem nagrywać w rozdzielczości 320x240 (kodek xvid). Na Duronie 850 powinno dać się nagrywać w rozdzielczości 352x288. Trzeba odpowiednio dobrac kodeki, najlepiej xvid i Fraunhofer MP3, w zadnym wypadku nie mozna używac kodeka Lame MP3, ponieważ na nim nie uzyskasz synchronizacji obrazu z dźwiekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest do końca prawda. Kiedyś na Celeronie 400, dysku 5400 i Windowsie 98 mogłem nagrywać w rozdzielczości 320x240 (kodek xvid). Na Duronie 850 powinno dać się nagrywać w rozdzielczości 352x288. Trzeba odpowiednio dobrac kodeki, najlepiej xvid i Fraunhofer MP3, w zadnym wypadku nie mozna używac kodeka Lame MP3, ponieważ na nim nie uzyskasz synchronizacji obrazu z dźwiekiem.

1368361[/snapback]

Coś niesamowitego ja właśnie używam "Lame MP3" żeby uzyskać synchronizajei obrazu z dźwiekiem, ale numer :lol: :lol:

Dużo kodeków testowałem ale właśnie "Lame MP3" dał mi roskosz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...